PDA

Zobacz pełną wersję : Nie chca podłaczyć mi wody



leniin
03-02-2011, 13:03
Witam
Od poczatku roku staram sie zebrac wszystkie papierki na PnB. Gaz i prad mi podlacza ale....
Dzis dostalem pismoz wodociągów i kanalizacji...

"W odpowiedzi na pismo.... .... informujemy iż aktualnie nie posiadamy możliwości technicznych na dostarczenie wody czy odprowadzenie nieczystości"

Nie chcą mnie podłączyć do kanalizacji (choć mam 25m) to moge zrozumieć ale że nie mogą dostarczyć mi wody (choć odległość to 15m) tego nie rozumiem. :mad:
Czynie jest ich obowiązkiem umożliwienie dostarczenia mi wody?
Jest jakiś przepis na to?
Co mam robić
Proszę o pomoc

tfor
03-02-2011, 13:15
wg aktualnie obowiązujących przepisów jak się podłacza wodę to trzeba tez kanalizację. A jak jest daleko kanalizacja to też i wody nie podłaczą. Poza tym móiwą chyba o braku mozliwości, bo nie maja zaplanownaych funduszy. Czy trzeba się przypominac, to może za rok albo dwa dadzą przydział finansowy an ten cel, albo jak się chce szybko zaproponować, że się samemu sfinansuje, a instalacja przejdzie na ich własność :-).

leniin
03-02-2011, 13:39
wg aktualnie obowiązujących przepisów jak się podłacza wodę to trzeba tez kanalizację. A jak jest daleko kanalizacja to też i wody nie podłaczą. Poza tym móiwą chyba o braku mozliwości, bo nie maja zaplanownaych funduszy. Czy trzeba się przypominac, to może za rok albo dwa dadzą przydział finansowy an ten cel, albo jak się chce szybko zaproponować, że się samemu sfinansuje, a instalacja przejdzie na ich własność :-).

odległość 25m kanalizacja to może być daleko)
odległość 15m woda (to raczej nie duża odległość)

Zaczynam się budować koniec września. Zastanawiałem sie wcześniej nad studnią. Teraz będę musiał ją wybudować w tym roku (ile może kosztować czy 3 tys wystarczą - raczej bedzie z 15 m kopania, mam piasek)
Na drugi rok mam zamiar wykonczyc i kolo listopada sie wprowadzić. Bede musial tez zrobic szambo. Zostanie później jako zbiornik na wode deszczową.

tfor
04-02-2011, 05:47
Dla Ciebie moz enie daleko, ale instytucj agminna nie może nawet 2 cm rury położyć bez pzoowlenia na budowę a do tego muszą być zagwarantowane środki w budżecie zakładu. Studnia kosztowac moze mniej, zalęzy kto robi. Dziś się nie kopie studni tylko wierci. Pół dnia i studnia jest gotowa, nawet na 15 m.

xmsg
17-03-2011, 16:36
Abisynka kilkanaście metrów kosztuje ok. 80zł za metr.
Ja za 13-14 metrów dałem 1100zł (2 lata temu)
Do picia się raczej średnio nadaje, ale budowę można opędzić.
Ja miałem małą pompkę za 120zł i 3 beczki na wodę po 200L.
Jak do picia to trzeba wiercić głębiej (90-100zł za metr) i dać pompę do głębinówki.

Trzeba pamiętać, że szambo musi być robione na "pozwolenie na budowę".
Musi być naniesione na projekt budowlany i zaakceptowany w urzędzie.

Słyszałem o sytuacjach, w których urząd nie wyrażał zgody na zbiornik (bo w planach jest przyłącze do miasta),
a wodociągi nie robiły przyłącza, bo aktualnie nie miały "warunków technicznych"
Kwadratura koła.

edmaan
29-03-2011, 16:58
Ja właśnie jestem w trakcie wiercenia studni. Za metr Panowie biorą 180 zł + pompa. Obecnie jesteśmy na 25 metrze i wody nie ma ( tzn . woda jest ale nie nadająca się do użytku). W wiosce jest jedna duża studnia i jak wynika z map jest ona 35m głęboka. Myślałam, że u mnie na działce nie będzie problemu z wodą, bo dookoła pełno rowów melioracyjnych, teren położony 7 m nad p.m., woda gruntowa wysoko, a tu taka niespodzianka. Panowie dowiercili się już do ery trzeciorzędu ( epoka dinozaurów), zaczyna robić się ciekawie.

lipka71
07-05-2011, 07:14
wg aktualnie obowiązujących przepisów jak się podłacza wodę to trzeba tez kanalizację.
jakie to przepisy tak stanowią?
wg mnie nie ma takich przepisów
ja wywalczyłam pozwolenie na szambo mimo, że w mpzp jest mozliwość podłączenia do kanalizacji tylko i wyłącznie ( a kanalizacja 150m ode mnie)
i teraz robimy projekt wodociągu i bedziemy ciągnąć sam wodociąg wspólnie z sąsiadami
moglibyśmy sobie wiercić studnie, ale u nas kłopot z wodą na rozsądnych głębokościach

wg obowiązujących przepisów jeśli działka jest działką budowlaną musi mieć możliwość podłączenia mediów a jeśli takiej możliwości nie ma, możliwość rozwiązań alternatywnych

zajrzyj tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177417-Odmowa-wydania-warunk%C3%B3w-technicznych-wod-kan

oscylot
10-05-2011, 08:46
studnia to drogi interes i nie ma gwarancji ze woda bedzie zdatna do uzytku codziennego, 15m to nie duzo zaproponuj ze sam sfinansujesz wszystko wyjdzie ci okolo 5 tysiecy zł w zależności od tego czy przez droge sie bedziesz musial przebijać. Studnia moze ci wyjsc spro wiecej.

WOJSKI
10-05-2011, 19:47
Kochani trzeba odróżnić wodociąg od przyłącza. Rozbudowę sieci wodociągowej ustawodawca określił że leży po stronie gminy natomiast koszt wykonania przyłącza należy do inwestora. Nie znam treści całości pisma jednak z tego fragmentu mogę wnioskować że nie mają technicznych możliwości czyli, albo brak fragmentu wodociągu, albo podłączenie twojej posesji spowoduje już tak duży spadek ciśnienia że uniemożliwi to świadczenie usługi dostarczania wody do odbiorców z którymi GPWiK ma już podpisane umowy.
Wykonanie studni może zapenić ci wodę do budowy, ale jaką będziesz miał gwarancję że będzie się ona nadawała do celów spożywczych?
Dobrze by było gdybyś ustalił się faktycznie kryje pod "brakiem technicznych możliwości"
Ja niedawno miałem podobny problem, z tym że u mnie brakowało 20 metrów wodociągu, gmina mogła mi go zrobić tylko nie ma kasy. Niestety musiałem przysponsorować budowę wodociągu.

leniin
10-05-2011, 20:42
Troche to trwalo ale juz wiem
Gmina nie ma kasy jak i planu rozbudowy wodociagu i kanalizacji.
W tym roku maja zrobic projekt rozbudowy i zalatwic pozwolenie na budowe kanalizacji i wodociagu. A w nastepnym roku budowac.
Mi do wodociagu brakuje jakies 20m i tyle musialbym sam zasponorowac (ile to by moglo kosztowac) i aby sie moc podloczyc. Jesli mi nie zdaza wybudowac wodociagu do kwietnia 2012 zastanowie sie czy nie sam go zasponsorowac i dogadac sie co do zwrotu kasy.

WOJSKI
10-05-2011, 21:09
Troche to trwalo ale juz wiem
Gmina nie ma kasy jak i planu rozbudowy wodociagu i kanalizacji.
W tym roku maja zrobic projekt rozbudowy i zalatwic pozwolenie na budowe kanalizacji i wodociagu. A w nastepnym roku budowac.
Mi do wodociagu brakuje jakies 20m i tyle musialbym sam zasponorowac (ile to by moglo kosztowac) i aby sie moc podloczyc. Jesli mi nie zdaza wybudowac wodociagu do kwietnia 2012 zastanowie sie czy nie sam go zasponsorowac i dogadac sie co do zwrotu kasy.
mnie razem z przyłączem kosztowało 2200 (przyłącze 1200 + 60 pln-ów za mb wodociągu) i po tym wszystkim podpisałem umowę bez żadnych dodatkowych opłat (a jest coś takiego jak opłata adiacencka)

tfor
11-05-2011, 05:38
jakie to przepisy tak stanowią?
wg mnie nie ma takich przepisów
ja wywalczyłam pozwolenie na szambo mimo, że w mpzp jest mozliwość podłączenia do kanalizacji tylko i wyłącznie ( a kanalizacja 150m ode mnie)
i teraz robimy projekt wodociągu i bedziemy ciągnąć sam wodociąg wspólnie z sąsiadami
moglibyśmy sobie wiercić studnie, ale u nas kłopot z wodą na rozsądnych głębokościach

wg obowiązujących przepisów jeśli działka jest działką budowlaną musi mieć możliwość podłączenia mediów a jeśli takiej możliwości nie ma, możliwość rozwiązań alternatywnych

zajrzyj tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177417-Odmowa-wydania-warunk%C3%B3w-technicznych-wod-kan


teraz wodociągi robi się przeważnie ze srodków UE, a ona wymaga jednocześnie ochrony środowiska, czyli kanalizacji i utylizacji.