PDA

Zobacz pełną wersję : Piec gazowy do układu z ekogorszkiem



czaguz
03-02-2011, 13:28
Witam,
Mam następujące pytanie.
Czy ktoś z Was podłączał do układu pieca na paliwo stałe piec gazowy?. Sytuacja prozaiczna gdy budowałem dom nawet nie było mowy o gazie ziemnym wiec wybrałem ekogroszek. Natomiast teraz pojawiła sie realna szansa na gaz ziemny. Więc chciałem skorzystać z okazji ( mam nadzieje, że okazji :)) i podłączyć sie do nowo budowanego gazociągu. Układ mojego systemu Co jest na załączonym schemacie .
Chciałbym się wpiąc zaraz za wymiennikiem ciepła. Cała instalacja jest przystosowana do gazu więc nie sądze by były jakieś wieksze problemy. Zastanawiam sie jaki
kocioł wybrać ( producent, moc?)i czy kupować nowy zasobnik ( obecny ma 200 l myśle że jest sporo za duży) oraz jak z kominem. Podobno do kondensatow nie jest potrzebny specjalny komin, wystarczy kwasiak np fi 50 w przewód wentylacyjny i wyprowadzony do dachu.
Jeśli macie jakieś doświadczenia czekam na informacje
Oto parametry domu:
pow użyt 165 m2, z garażem 203m2
ocieplenie 15 cm, poddasze 35 cm Toprock.
Trzy osoby w domu. Od 7 do 15 zazwyczaj nie ma Nas.
Jeśli coś ominąłem zaraz uzupełnię :)

basiab67
04-02-2011, 07:55
My mamy instalację c.o. na węgiel i na gaz, ale dom jednorodzinny dwulokalowy, połączony ze sobą garażami i kotłowniami. Dom ogrzewany 1 piecem węglowym lub gazowym , narazie jesteśmy w fazie testowania, Gazowy piec to Vissman Vitodens 100, Tak jak pisano wyżej, w jednej kotłowni mamy piec gazowy a w drugiej węglowy.

czaguz
04-02-2011, 08:25
Witam, Dziekuje za informacje. W moim przypadku te piece oczywiscie nie beda pracowac razem. Gdy piec na gaz bedzie uruchomiony, to ekogroszek bedzie wyłączony.
Czy w takim przypadku równiez piece beda musiałybyc w oddzielnych pomieszczeniach?
Rozumiem ze ze wzglegów bezpieczeństwa garaż również odpada?

basiab67
04-02-2011, 10:00
W naszym przypadku również chodzi jeden albo drugi (testujemy którym wyjdzie taniej, ale wyniki będą dopiero po sezonie grzewczym)

czaguz
20-02-2011, 16:40
Witam,
Chciałbym odświeżyć troszkę temat. Otóż wybrałem zestaw Viessmana Vitodens 100w ( moc 11-35W) z zasobnikiem Vitocell 100W w cenie ok 5600 zł brutto. Do tego montaż do istniejącego układu, komin, rury zewnętrzne, pozwolenia 2500 brutto. Czy kto z Was użytkuje już taki zestaw, czy macie jakieś opinie na ten temat ( ekonomika, serwis itd). Nie wiem czy warto iść w układy z czujnikiem Lambda i pogodowe czy dać sobie spokój z "bajerami".
Prosze o opinie.

czaguz
21-02-2011, 09:32
Dom ma ok 160m2 pow użytkowej do ogrzania. Dwie kondygnacje i dwoje małych dzieci:). Nie wiem czy nie za mały bedzie ten piec.....