PDA

Zobacz pełną wersję : Można palic ogniska na działce budowlanej ?



szczukot
05-02-2011, 07:44
Jak to jest z paleniem odpadow na dzialce budowlanej ? Oczywiscie nie jakis styorpianow czy folii tylko np desek. Czy jest jakies prawo ogolne czy mowia o tym regulaminy porzadkowe gmin (powiatu ? wojewodztwa ?). Mozna palic czy nie ? A jezlei tak to czy jest to ograniczane np czasowo lub typem materialu (liscie, deski itp) jaki mozna palic ?

Fantom

Pawel78
05-02-2011, 08:51
Nie można palić trzeba wyrzucić.

sSiwy12
05-02-2011, 09:07
Te sprawy reguluje (może regulować) Regulamin porządkowy danej gminy – do wglądu w gminie.
Jeśli Regulamin tych spraw nie reguluje, to obowiązują „normalne” zasady p.poz. (co do odległości, warunków, itp.)

Małe ognisko , z ciągłym dozorem, w rozsądnych odległościach od „przeszkód”, nie powinno powodować „perturbacji”.

Tomi78__
05-02-2011, 09:15
odpadow typu plastik, i inne tworzywa nie mozesz palic wogole nawet w piecu, a papierowe worki, drewno, raczej problemu nie powinno stwarzac

kalumet
05-02-2011, 09:42
a jak sprawa ma się do skoszonej trawy
w sumie to już siano
problem w tym, że z tego siana leci gęsty siwy dym
z jednej strony droga krajowa, ale wieje z jej kierunku więc na nią dym nie leci
z drugiej droga powiatowa, na nią również prawie dym nie dociera

Tomi78__
05-02-2011, 10:02
to zalezy jaka trawa:)

sSiwy12
05-02-2011, 10:23
O ile przepisy szczegółowe nie stanowią inaczej (Regulamin porządkowy gminy), przy przestrzeganiu przepisów p.poż (Rozporządzenie w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów) - na terenie własnej posesji wolno spalać pozostałości roślinne, ale to spalanie nie może powodować nadmiernej ilości dymu i zapachu.
Problemem jest interpretacja określenia – „nadmiernej”.

szczukot
05-02-2011, 18:02
A jakbym chcial spalic kupe desek a nie pozostalosci roslinnych ?

Fantom

szczukot
05-02-2011, 18:26
Odnalazlem uchwale :
http://www.bip.dobraszczecinska.pl/pliki/dobraszczecinska/File/Uchwaly/XXXV/523_10.pdf

I w sumie nie wiem co myslec. Mowi o tym ogolnie paragraf 1. Ale czy deski sa odpadem czy nie ?

Fantom

adwersarz
09-02-2011, 17:11
W tym kraju jakiś przepis na pewno jest i na pewno nie pozwala. Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz.

Pawlo111
09-02-2011, 17:20
Jak to jest z paleniem odpadow na dzialce budowlanej ? Oczywiscie nie jakis styorpianow czy folii tylko np desek. Czy jest jakies prawo ogolne czy mowia o tym regulaminy porzadkowe gmin (powiatu ? wojewodztwa ?). Mozna palic czy nie ? A jezlei tak to czy jest to ograniczane np czasowo lub typem materialu (liscie, deski itp) jaki mozna palic ?

Fantom

A może by tak komuś oddać to drewno w końcu jest zima wielu ludzi nie ma czym palić w piecach?
Ekologicznie i bezpiecznie.

szczukot
09-02-2011, 17:51
No mozna. Nawet sam moge je spalic w kominku. Ale nie chce mi sie tego ciac na mniejsze kawalki ani nikomu wozic lub szukac kto by to zabral. Nie ma tego az tak duzo, ale na ognisku to kilka godzin sie bedzie niezle palilo..

Fantom

Trociu
10-02-2011, 08:58
No mozna. Nawet sam moge je spalic w kominku. Ale nie chce mi sie tego ciac na mniejsze kawalki ani nikomu wozic lub szukac kto by to zabral. Nie ma tego az tak duzo, ale na ognisku to kilka godzin sie bedzie niezle palilo..

FantomTo zrób imprezę typu powitanie wiosny, zaproś sąsiadów na kiełbaski i posiedźcie przy ognisku.

szczukot
10-02-2011, 09:36
Tylko te dechy nie sa zbyt "reprezentatywne" :) A do wiosny daleko a ja bym z checia porzadki na dzialce zaczal aby moc tam w koncu zamieszkac jakos.

Fantom

renovi
10-02-2011, 10:20
To zrób imprezę typu powitanie wiosny, zaproś sąsiadów na kiełbaski i posiedźcie przy ognisku.
E tam, teraz ładna pogoda :)
Zgadzam się, plastiku nie można palić wcale. Mój sąsiad dostał karę za palenie liście jesienią.

Trociu
11-02-2011, 17:55
Mój sąsiad dostał karę za palenie liście jesienią.To pewnie ma paragraf, który możesz przytoczyć i wtedy będzie można się do czego odwoływać w dyskusji

szczukot
23-02-2011, 10:35
Rozmawailem ze straza gminna w celu interpretacji regulaminu. Wiadomo - przedzialow czasowych sie nie zmieni. Wiec od 1 maraca moge palic. A mozna palic "biodegradowalne". Wiec drewno na 100% jest biodegradowalne wiec robie ognisko.
Ograniczeniem oczywiscie moze byc zbyt duze zadymienie itp przeszkadzajace sasiadom. Wtedy oczywiscie trzeba sie pilnowac i dobrez dawkowac spalanie..

Fantom

Rapsberry
26-02-2011, 18:05
Na wszelki wypadek zadzwoń do Straży Pożarnej i zgłoś, że będziesz ognisko palił.
Paliliśmy gałęzie sosnowe i dzwoniliśmy do Straży - nikt nie stwarzał problemów, przy czym po spaleniu wykonaliśmy drugi telefon, że już po "imprezie".