PDA

Zobacz pełną wersję : dom 200m, parterowy, systemem gospodarczym? starczy 300-350tys?



lenatom
05-02-2011, 10:08
witam wszystkich :D
za ile wybuduje dom 200m, parterowy, + 50metrów garaz w bryle i pomieszczenie gospodarcze, systemem gospodarczym
bryła prostokąt, dach 4spadowy

prosze o podpowiedzi jakie moga byc koszty?
czy starczy 300-350tys?

najbardziej podoba mi sie ten projekt: z82, chyba dosyc prosty...? ale mysle jeszcze nad: Znany - wariant I - C114a, Dom Rozłożysty lub 036 Signum

z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi

aDw
05-02-2011, 12:56
Przykro mi ale myśle że bez 500 tyś nie masz o czym marzyć...

Seluch
05-02-2011, 21:25
raczej nie dasz rady poczytaj przeszukaj forum, zorientuj się ile co kosztuje i dodaj około 30% bo zawsze coś wyskoczy. Pamiętaj że sam projekt też jest ważny dach czterospadowy podwyższa koszty dwuspadowy pozwoli zaoszczędzić i wcale nie musi źle wyglądać.
Czasem lepiej odpuścić i wybudować mniejszy dom zakładając, że go w pełni wykończysz łącznie z ogrodem podjazdem ogrodzeniem (to też kosztuje) Pamiętaj też o późniejszym utrzymaniu dom 120m2 łatwiej i spokojniej utrzymać niż 200m2
to takie tam rady z własnego doświadczenia, ponoć dopiero trzeci dom buduje się dla siebie :)

Aleksandryta
05-02-2011, 21:56
A musisz 200 m2 i z dachem czterospadowymi jeszcze z dwustanowiskowym garazem 50 m2 ??? Na taki dom stac ludzi z 500 tys. PLN wzwyz. Jak masz ograniczone srodki to wybierz dom do 150m2 i dwuspadowy dach z tanich matrerialow i garaz jednostanowiskowy.

PliP
05-02-2011, 23:11
za ile wybuduje dom 200m, parterowy, + 50metrów garaz w bryle...
czy starczy 300-350tys?


1m2 nowo budowanego domu to około 2 tys zł + umeblowanie i wyszykowanie. Należy dodać jeszcze koszt działki itd
Na twoim przykładzie ma się to następująco:
200m2 domu razy minimum 2 tys zł = 400 tys zł
50m2 garażu razy 2 tys = 100 tys zł ( ciekawe ile będzie kosztowało auto jakie będzie trzymał w tym garażu)
Razem 500 tys.
Chcesz wydać 350 tys za dom 250m2 hmmm 1,4 tys/m2.
Wybudować SSZ to uda się na 100%. Potem tylko wykończeniówka.
Tutaj sprawdza się powiedzenie.
Ty będziesz wykańczał dom, a dom będzie wykańczał Ciebie.
PZDR

ddoommiinniikk
06-02-2011, 12:27
Nie da rady. Chyba żeby wszystkie prace wykonywać samodzielnie (lub przez kogoś, ale całkowicie nieodpłatnie)

felka73
06-02-2011, 19:30
Ja myślę , że może się udać . Oczywiście wszystko zależy od tego jakie i za ile materiały będziesz kupował i jakie ekipy zatrudniał . Wiem z własnego doświadczenia ,że mozna na każdej rzeczy zaoszczędzić jeśli sie dobrze poszuka . Np u nas dawaliśmy w kilka miejsc do wyceny pokrycie dachu z dachówki i z blachy + rynny + 10 okien Velux 78x140 + robocizna a rozpiętość w cenach była ogromna . Oscylowała między 31 a 56 tys. z czego ta wyższa dotyczyła blachodachówki . Nasz dach nie należy do najprostszych - jest kopertowy i ma wypustki . Ostatecznie mamy dach pokryty dachówką cementową i kosztował 33 tys. Dlatego myślę ,że warto szukać a wtedy napewno uda się spełnić marzenie o domu .
pozdrawiam

lenatom
07-02-2011, 07:36
dziekuje za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi,

zamierzam samodzielnie wykonac prace przy fundamencie, wszystkich scianach oraz ułozyc dachowke
działke mam, ogrodzenie tez, pytam jedynie o cene samego domu, wykonczenie skromne wewnatrz, na poczatek zalezy mi na wykonczeiu łazienek, kuchni i 2 pokoi zeby zamieszkac, a z czasem reszta jak sie uzbiera pieniazki
rezygnuje z kominka

garaz moge zmiejszyc do 1stanowiskowego, ale czy to bedzie duzo taniej? albo gdyby sam dom scisnac do powierzchni uzytkowej np zamiast 210m - to 180m czy to bedzie duzo taniej? jakie tutaj sa procentowe nakłady?


dziekuje

Piczman
07-02-2011, 08:30
Mój mały 110 m domek ( też prostokąt z jedną kondygnacją) to jakieś 220 tyś bez umeblowania .
Za 350 tyś jeśli masz działkę ( i nie chcesz jej adaptować !!! ) i wykończysz tylko część pod zamieszkanie oraz dużo wykonasz sam to dasz radę nawet w standardzie ENERGOOSZCZĘDNYM .

aDw
07-02-2011, 11:44
440m2

??

kaszpir007
07-02-2011, 12:06
z czego ten dom jest,co jest na dachu,jaka bryla i ile pracy wlasnej???
czy stan jest pod klucz?
czyzby tu na forum budowali sie sami idioci? :o

Głupie pytania i głupie odpowiedzi ...

A do tego odpowiedzi "fachowców" którzy nie widzą projektu a juz wiedzą ile wyjdzie ...

Za chwilę okaże się że można wybudować dom za 50tys (100m2) a nawet za darmo ;)
Najpierw zażarta dyskusja czy da się wybudować maly dom (poniżej 100m2) za 200tys a teraz pytanie czy da się wybudować dom 2,5 x raza większy z droższym dachem za niecałe 2x więcej ;)

Za chwilę będzie pytanie czy da się wybudować wieżowiec za 400tys zł ...

PS. Nie idioci , ale bardzo często "Ci fachowcy i doradcy" to osoby nie mają żadnego pojęcia o budownictwie , kosztach robocizny , kosztach materiałów i itd ...
A starają się "doradzać" mimo że nie mają żadnych kwalifikacji a bardzo często ci "fachowcy" to dzieciaki które z racji "nadmiaru czasu" wcielają się w "imaginowanego fachowca" ...
Oczywiście są też prawdziwi fachowcy , ale trafienie takiego na tym forum i innych jest raczej bardzo trudne. Fachowcy nie siedzą na forum bo nie mają czasu , oni zarabiają kasę ...

niktspecjalny
07-02-2011, 12:24
no to juz masz jakies 50 tys w kieszeni
z takim podejsciem jestes blizej celu

czy moglbys cos blizej? :o
z czego ten dom jest,co jest na dachu,jaka bryla i ile pracy wlasnej???
czy stan jest pod klucz?
czyzby tu na forum budowali sie sami idioci? :o


Ale pani jest wulgarna są też i ci nieco innego stanu.Skoro dom 100m2 prosty bez udziwnień w którym większość prac wykona inwestor i jego sprzymierzeńcy, idąc dalej tym tokiem rozumowania bo nadzieja to przecież....itd. czyli 100m2 =200 tyś. 200m2= 400 tyś kolega autor taki dom wybuduje.


ja za tyle co ty planujesz zbudowałem 440m2 w standardzie energooszczędnym, i na niczym nie oszczędzałem,

Widać można a pani jakby z choinki się urwała ,że grzecznie spytam?Przecież to FM ma wspomagać pomysły potencjalnego inwestora.Proszę mi nie mieć za złe ,że tak do tego się odnoszę.Przydała by się tu rada jakiegoś eksperta który już sprostał temu wyzwaniu...no takiego praktyka.

serdecznie pozdrawiam.

prawdziwy.anika
07-02-2011, 13:10
:cool:

panfotograf
07-02-2011, 13:15
Poważne różnice w kosztach są w fazie wykańczania domu.

Np 1m2 tanich paneli podłogowych położonych samodzielnie może wyjść 20/25 zł
1m2 parkietu położonego przez fachowców wychodzi często 100-150 zł i więcej.

adwersarz
07-02-2011, 13:18
Jeszcze raz powtarzam kaszpir007 buduje dom przez dewelopera jak sam przyznał na budownictwie się nie zna i musi tak budować i ma jakiś problem że są ludzie (ja się nie zaliczam) którzy mają wiedzę i czas aby wybudować swój dom niskim kosztem czy to zatrudniając tanie ekipy i pilnując ich czy też własnymi siłami. Z braku wiedzy muszą zabulić i wylewają swoje żale.
Z tego samego powodu mpoplaw jest dla nich "fachowcem" natomiast prawdziwi fachowcy na FM to ludzie którzy powiedzą "tak ja się znam bo mam firmę od 10...15..20... lat się tym zajmującą i taniej się nie da nie tracąc na jakości, a chyba chce Pan/Pani mieć zrobione dobrze, na lata prawda? Nie, nie przepłacił Pan, takie są ceny rynkowe."
Wydaje mi się że zbudować takie domy za taką kwotę jest raczej nierealne, a przynajmniej strasznie porozciągane w czasie, ile czasu chcesz samodzielnie budować?

niktspecjalny
07-02-2011, 13:25
ns,kolega autor chce wybudawac dom blisko 300 metrow,a ze tak mu sie napisalo 200 w tytule to inna sprawa.....spojz na zalinkowane przez niego projekty

i dalej kolega autor pisze

znowu nie wspomina sie nic o powierzchni calkowitej,bo ta nieuzytkowa,to pewnie w gratisie bedzie ile by jej tam nie bylo

czasami naprawde sama czuje sie idiotka,jak widze,ze ktos zdolal wybudowac dom za niecaly 1000 za metr i jeszcze na niczym nie oszczedzal,a sa tacy co potrafia jeszcze taniej....
ludzie,dajcie jakis przepis na taki sukces!
a moze napiszcie o tym ksiazke,zapewniam,kasa poplynie niesamowita!

To nie kasa jest niesamowita tylko pani wypowiedzi są niesamowite. Napisał na początku o domu 200m2.Chce go nawet zmniejszać co w cytacie dokładnie to pani wychwyciła. Podobają mu się takie to a takie projekty.Gdzie te 300m2?Przecież sama pani mówi ,że sukcesem jest już sama nadzieja dawana takim ludziom.Proszę być konsekwentnym.Dom w takim metrażu autor wybuduje ale czy mu się spodoba to już są tu tacy co znają doskonale odpowiedź.Tylko ,że widzi pani jakoś się nie kwapią by odpowiedzcie autorowi.

prawdziwy.anika
07-02-2011, 13:27
:cool:

prawdziwy.anika
07-02-2011, 13:30
Wydaje mi się że zbudować takie domy za taką kwotę jest raczej nierealne, a przynajmniej strasznie porozciągane w czasie, ile czasu chcesz samodzielnie budować?

jaki udzial ma w kosztach ogolnych material do robocizny?
przyjmujac,ze wszystko od a do zet zrobi sie samemu?
czy ktos jest w stanie na to pytanie odpowiedziec?
bez wykonczeniowki,bo tutaj jest bardzo duza rozbieznosc


Przecież sama pani mówi ,że sukcesem jest już sama nadzieja dawana takim ludziom
chyba musialam byc pijana,gdy tak mowilam,moge dostac cytat?

lenatom
07-02-2011, 13:31
dom 200m uzytkowej, całkowitej wychodzi oczywsicie wiecej, zalezy jeszcze który projekt, najbardziej podoba mi sie "z82"
duzo własnej pracy - mam czas, wiec moge w ciepłe dni własciwe całymi dniami robic we 3 osoby
czesc wiedzy mam, reszte sie jeszce doucze, dopytam, atam gdzie nie da rady wezme ekipy, materiał samodzielnie zakupie
działka jest,
nie licze w tej cenie oczywiscie ogrodzenia, podjazdów, tarasów, ogrodu, projektu, adaptacji, pozwolen itd

zalezy mi na opini osob, które juz swoj domek wybudowały czy kwota 300-350tys jest realna przy duzym wkładzie pracy własnej i bardzo skromnym wykonczeniu wewnatrz,
to jest powazna decyzja, nie che wpakowac sie w niekonczaca sie budowe i kredyty, takie mam fundusze i chce wiedziec czy mi starczy, a jesli nie to czego szukac/z czego zrezygnowac by obnizyc ten koszt

dziekuje:D

niktspecjalny
07-02-2011, 13:32
Napisałem ,że w cytacie dokładnie to pani wychwyciła.W cytacie.


i dalej kolega autor pisze

znowu nie wspomina sie nic o powierzchni calkowitej,bo ta nieuzytkowa,to pewnie w


....albo gdyby sam dom scisnac do powierzchni uzytkowej np zamiast 210m - to 180m czy to bedzie duzo taniej?

o to mi chodziło.

niktspecjalny
07-02-2011, 13:46
jaki udzial ma w kosztach ogolnych material do robocizny?
przyjmujac,ze wszystko od a do zet zrobi sie samemu?
czy ktos jest w stanie na to pytanie odpowiedziec?
bez wykonczeniowki,bo tutaj jest bardzo duza rozbieznosc


chyba musialam byc pijana,gdy tak mowilam,moge dostac cytat?

Chce się pani zajmować takimi pierdołami?Takich stwierdzeń i nie tylko, używa pani w bardzo podobnym wątku.Proszę się odnieść bo kol.autor już to dokładnie opisał.Ja mu życzę jak najlepiej.Czy ten dom będzie mu się podobał to już trzeba jego pytać.Nie chcę byc znowu źle zrozumiany więc pisze tak jak ogół choć świerzbi mnie by soc kol. powiedzieć, tylko bardziej realnego.

prawdziwy.anika
07-02-2011, 13:49
dom 200m uzytkowej, całkowitej wychodzi oczywsicie wiecej

przepraszam,ale ja wysiadam
co to znaczy calkowitej "wychodzi oczywiscie wiecej"
wiecej to znaczy ile 10,20,30,100 metrow?
jezeli chcesz realnych odpowiedzi,to zadawaj konkretne pytania

prawdziwy.anika
07-02-2011, 13:52
Takich stwierdzeń i nie tylko, używa pani w bardzo podobnym wątku.

mam wrazenie,ze zawsze wybierasz taka interpretacje tekstu,ktora podniesie temperature watku
tak dla zabawy
a moze mnie z kims mylisz?
poniewaz nie moge sie zgodzic,ze tak napisalam,w dalszym ciagu prosze o cytat

kaszpir007
07-02-2011, 13:55
Jeszcze raz powtarzam kaszpir007 buduje dom przez dewelopera jak sam przyznał na budownictwie się nie zna i musi tak budować i ma jakiś problem że są ludzie (ja się nie zaliczam) którzy mają wiedzę i czas aby wybudować swój dom niskim kosztem czy to zatrudniając tanie ekipy i pilnując ich czy też własnymi siłami. Z braku wiedzy muszą zabulić i wylewają swoje żale.

Ja nie wylewam żali ...

Mój dom budowany przez developera ma powierzchni całkowitej około 160m2. Powierzchni mieszkalnej około 95m2 (parter) + garaż + kotłownia i wychodzi dół około 125m2. Dodatkowo jest jeszcze góra , ale ona będzie służyła jako strych , ale w przyszłości można ją przerobić na użytkowe ...
Dodatkowo developer w cenie daje działkę które w tych okolicach chodzą po około 60-70 za m2 (moja będzie miała 939m2)
Ja płacę za dom w stanie "rozszerzonym" developerskim 324tys zł.

Według mnie nie jest to drogo. To najtańsza oferta jaką miałem , do tego oferta z działką blisko położoną od miasta (7km) i z lepszym "standardem" niż u konkurencji (dachówka ceramiczna i jeszcze kilka innych).

Miałem oferty developerów i oferty prywatne (ludzi którzy budują domy na sprzedaż prywatnie) i były one o minimum 100-200tys wyższe ...

Po prostu sobie policzyłem i ta oferta była dla mnie atrakcyjna ...

Po prostu mam znajomych którzy sami sie budowali i wiem ile płacili i niestety tak różowo nie jest ...

niktspecjalny
07-02-2011, 13:56
przepraszam,ale ja wysiadam
co to znaczy calkowitej "wychodzi oczywiscie wiecej"
wiecej to znaczy ile 10,20,30,100 metrow?
jezeli chcesz realnych odpowiedzi,to zadawaj konkretne pytania

http://projekty.wm.com.pl/projekty-domow/warto-wiedziec-wszystko-o-obliczaniu-powierzchni

tu ma pani coś do rozwiewania wątpliwości.

Proszę niech mi pani poda jakieś dane o swoim domku.Jeśli chodzi o zadawanie pytań autorowi ,,,ograniczyłem się tylko do realnej odpowiedzi.To on zadał pytanie ....zresztą bardzo konkretne.

pzdr.

niktspecjalny
07-02-2011, 14:01
mam wrazenie,ze zawsze wybierasz taka interpretacje tekstu,ktora podniesie temperature watku
tak dla zabawy
a moze mnie z kims mylisz?
poniewaz nie moge sie zgodzic,ze tak napisalam,w dalszym ciagu prosze o cytat

No to bez podnoszenia ...niech mu pani odpowie czy skoro podał tyle argumentów, taki dom może zacząć budować.Już polemizowałem z panią na ten temat i nie mylę pani z kimś innym.

niktspecjalny
07-02-2011, 14:51
ns,moje"ajkjuuu"niestety nie moze sprostac dyskusji z Toba
mam wrazenie,ze co post,to kazde z nas pisze nie na temat w odniesieniu do wypowiedzi rozmowcy


zaczynam teraz trzecia budowe
jezeli bedzie juz jakis konkret,to bede dzielic sie na biezaco

Nie no proszę mówić za siebie. Przecież powiedziałem ,że wybuduje ale chyba mu się nie spodoba .Dużo rzeczy ograniczy i będzie super.IQ.........uśmiałem się z tego stwierdzenia, jest pani bardzo miłą i wesołą panią.Swoja droga ma pani wielka wiedzę ,skoro nawet nie dyskutujemy a pani nie chce się podzielić z autorem spostrzeżeniami. Widać moje 180m2 pow.użyt. i 850 m3 kubatury po projekcie i 650 m3 po przeliczeniach to do paninych mają się jak pięść do...................

pozdrawiam.

prawdziwy.anika
07-02-2011, 16:20
:cool:

raul9
07-02-2011, 16:42
witam wszystkich :D
za ile wybuduje dom 200m, parterowy, + 50metrów garaz w bryle i pomieszczenie gospodarcze, systemem gospodarczym
bryła prostokąt, dach 4spadowy

prosze o podpowiedzi jakie moga byc koszty?
czy starczy 300-350tys?

najbardziej podoba mi sie ten projekt: z82, chyba dosyc prosty...? ale mysle jeszcze nad: Znany - wariant I - C114a, Dom Rozłożysty lub 036 Signum

z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi

Witaj nie przejmuj się niektórymi opiniami,PRÓBOWAĆ PRÓBOWAĆ
My planujemy budowę domu 130 m2 planuję na to wydać ok220 tyś oczywiście budujemy systemem gospodarczym.
I tak na przykład zrezygnowaliśmy z rozreklamowanych przez fachowców pustaków ściennych np.EDERA, które kosztują 5,20 za sztukę,i zastąpiliśmy JOPKIEM tym sposobem zaoszczędziliśmy 2 tyś wiem że nie są jakościowo dobre i odbiegają od innych jakością ale było warto bo dostaliśmy gratis 400 szt pustaków działówek.
tak więc 2 tyś na pustakach do ścian nośnych i 1 tys na działówkach i jest już razem 3 tyś w kieszeni.
POWODZENIA:D

prawdziwy.anika
07-02-2011, 16:43
:cool:

raul9
07-02-2011, 16:46
Jak wyżej napisano są na forach fachowcy i anty fachowcy,co nie zmienia faktu że jest tu dużo przydatnych rzeczy.

adwersarz
07-02-2011, 18:23
mpoplaw nie wiem czy doczytałeś ale pierwsza część cytowanej przez ciebie mojej wypowiedzi była właśnie sarkazmem, ja twierdze dokładnie odwrotnie tzn że są na FM ludzie którzy mieli wiedzę i czas aby zbudować swoje domy niewyobrażalnie dla niektórych niskim kosztem nie tracąc przy tym na jakości i jest też 2 znacznie liczniejsza grupa która buduje dom w krótkim czasie, bez żadnej wiedzy budowlanej albo z wiedzą bardzo szczątkową, wybiera ekipy na chybił trafił, daje się naciągać i nie trzyma kosztorysu. Potem budzą się z ręką w nocniku, z przekroczonym kosztorysem na 100tys i świadomością ze jeszcze z 70 by się przydało żeby wykończyć. I potem biadolą po różnych wątkach że się absolutnie nie da wybudować za jakąś tam kwotę bo im się nie udało podobnego domu wybudować.
Nie napisałam "nigdy w życiu nie wybudujesz za tyle" napisałam "wydaje mi się że raczej" bo jednak z82 to 270metrowa parterówka z połamanym dachem a na zbudowanie samodzielne każdego metra trzeba mieć czas i zdrowie, nie tylko kasę na materiały. Ja się tylko obawiam czy autor w połowie budowy nie stwierdzi że tak duży dom nie jest na jego siły bo w samych materiałach pewnie się z daną kwotą zmieści. Dlatego też ciekawa jestem ile czasu lenatom chce poświecić na budowę w sensie miesięcy/ ile poświecić może?

Seluch
07-02-2011, 18:58
Witam ponownie, mam prośbę do ns oraz p.a jesteście juz na tym forum nie od dzisiaj i prosze Was nie zaśmiecajcie wątku bezsensownymi kłótniami.

Do autora. Ja wybudowałem dom, a może jestem w trakcie ale już bliżej końca niż początku (pozostała jedna łazienka, ogród podjazd i ogrodzenie frontu działki). Projekt Zuzia z pracowni Archipelag http://www.archipelag.pl/projekty-domow/zuzia/?Kind=1&Name=zuzia&SearchForm=1 projekt jak projekt łatwy w realizacji nie jest w sumie wybieraliśmy oczami a nie rozsądkiem.

Mogę powiedzieć, że wkładu własnego (praca własnych rąk) jest ogromny, ekipy budowlane postawiły mi mury, wywiązały i pokryły dach, zrobiły instalację sanitarną, co i cw, montaż okien, kuchni. Pozostałe prace robiłem samodzielnie z pomocą znajomych w tym elektryka, wykończeniówka, ocieplenie, tynki w sumie pod klucz. Mogę powiedzieć, że 400tys. było mało. Budowa rozpoczęła się przez tzw bumem budowlanym i częściowo zakończyła się w jego trakcie.

Piszę o tym dlatego, że chcę przywołać mój wcześniejszy post o odpowiednim wyborze projektu. Mój dach kosztował ponad 70tys. dach znajomych w domu o podobnym metrażu do mojego ale dwuspadowy kosztował blisko połowę mniej.

Jeśli myślisz o takich metrach w takiej cenie przemyśl wybór, zastosowane materiały sprawdź, jak skomplikowany jest projekt, ile faktycznie jesteś w stanie sam zrobić bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności itp itd. Wybierz tak, aby się nie zajechać i czerpać z tego przyjemność, a nie przeklinać. Pamiętaj czasem lepiej mieszkać w mniejszym domu niż walczyć pół życia w sumie z własnymi nierealnymi ambicjami.

I to co napisał mpoplaw przeryj forum i poczytaj dzienniki budów innych użytkowników. Mimo, że czasem długie pozwalają naprawdę zapoznać się z tematem.

face
07-02-2011, 19:06
jesli fundamenty wykonasz gospodarczo badz tania ekipa, tania ekipa do murow i plyty
dach pociagnie koszta niestety....byle ciesla wiecej napsuje....
byle nie znaczy tani, a tani nie znaczy zly
odpadnie droga sucha zabudowa poddasza

podejrzewam ze ok 400 tys zl by potrzeba na ten projekt, aby stan deweloperski uzyskac na dobrych materialach

poldek82
07-02-2011, 19:52
Hello,

Zawsze podobało mi się czytać takie posty, hehehe . Wychodzi na to że w Polsce budują domy sami milionerzy i bogacze. Nie udzielam się na tym forum prawie wcale.... ale powiem tylko tyle .... kończymy po malutku budowę naszego domu z pracowni pprojekt, model Malaga 139 m2 powierzchni użytkowej, choć domek znacznie większy gdyż dach kopertowy rządzi się swoimi prawami ( dla zainteresowanych tematem www.pprojekt.pl ). Dom w 95% wykonywały nam firmy, materiały średniej jakości m.in ściany Leier, dachówka Brass, tynki Knauf, armatura Grohe, Farby Sempre, schody dębowe + stal nierdzewna i takie tam :))) Całość bez działki z projektem zamyka się w granicach 300 tyś. zł ( bez mebli ). Prace zostaną zakończone około czerwca 2011. Także ludziska przestańcie dawać robić się w c.... i nie mąćcie innym w głowie. Bez zbędnego wysiłku można postawić ciekawy i nowoczesny dom w normalnych pieniądzach. aaa budujemy na śląsku. Jak przyjdzie na to czas zamieścimy fotki i udowodnimy niedowiarkom :)

Pozdrowionka i do dzieła :)))

lenatom
07-02-2011, 20:31
dziekuje ze wszystkie dotychczasowe wypowiedzi

do mpoplaw - czy mozesz powiedziec jaki jest tytuł tej ksiazki o której piszesz, zaciekawiła mnie:yes:

a za przegladanie dzienników juz sie biore

Seluch
07-02-2011, 20:46
poldek82 zerknij jakie projekty wybrał lenatom, zgodze się z tym co napisałeś, ale też zgodzę się z tym co napisała p.a bo jedno z drugiego wynika...

lenatom, nie mówię, że nie dasz rady ale jesli to Twój pierwszy dom to mocno się zastanów nad wyborem i tym co to za sobą niesie. W każdym razie życzę powodzenia :) bo optymistą trzeba być :) bez tego byśmy zwariowali :)

face
07-02-2011, 21:55
lenatom, nie mówię, że nie dasz rady ale jesli to Twój pierwszy dom to mocno się zastanów nad wyborem i tym co to za sobą niesie. W każdym razie życzę powodzenia :) bo optymistą trzeba być :) bez tego byśmy zwariowali :)
dobra rada
podejscie do budowy optymistyczne jest wskazane jak najbardziej, takie mialismy i nam sie udalo

musisz jednak stale monitorowac wydatki, szukac materialu jak najtaniej i kalkulowac na chlodno



podejrzewam ze ok 400 tys zl by potrzeba na ten projekt, aby stan deweloperski uzyskac na dobrych materialach

tyle niestety potrzeba aby ze spokojem podejsc do budowy tego domu

my jestesmy 2 lata po budowie domu 130 m2 za kwote 150 tys w stanie deweloperskim z materialem - prawie wszystkie prace wykonywane systemem gospodarczym lub z ekipami znajomymi, a domek to prostokat z dachem dwuspadowym

dlatego napisalem ze 400 tys miec trzeba aby wykonac stan deweloperski ze spokojem
350 tys moze wystarczyc ale bedzie to kosztowac sporo czasu wlasnego poswieconego budowie

PliP
07-02-2011, 22:00
:welcome:

Agresywnie się tutaj jakoś zrobiło :rotfl:

Mam pytanie dokładnie z tej samej beczki::spam:

Jest sobie pies, zwykły burek podwórkowy. :jawdrop: Ma 4 łapy, głowę i ogon, którym macha na widok swojego Pana.:hug:
Pan tego burka ma stówkę i miejsce pod stodołą. :wave:
Właśnie tam w tym miejscu chciałby wybudować budę dla swojego burka podwórkowego. :wiggle:
Pytanie brzmi: :bash: Czy wystarczy stówka na wybudowanie budy dla burka??:goodnight:

prawdziwy.anika
07-02-2011, 22:04
:cool:

face
07-02-2011, 22:12
wlasnie rozmawialam z kolega,bedzie stawial na wiosne
ma murarza za 100 zl dniowka i pomocnikow za 50
dach tez maja robic


hehehe ja mialem murarzy za 200 zl dniowka...drodzy....ale pracowali jak za 200 a nawet za wiecej:)

teraz pytanie czy ten za 100 nie bedzie robil jak za 50 - a w rezultacie bedzie kosztowal 200:p

dach robic moga...czy sobie poradza??czy go zrobia i jak??trza byich prace obejrzec:)
jak to mowia nie ma ryzyka nie ma zabawy:p

prawdziwy.anika
07-02-2011, 22:43
:cool:

PliP
07-02-2011, 23:17
Ja na swoich budowach nigdy nie stosowałem wynagrodzenia godzinowego. Zresztą sam tak tylko na studiach pracowałem i to przez kilka miesięcy.
Zawsze ustalałem podczas wstępnej rozmowy co oczekuję i w jakim terminie, a wykonawca mówił za ile może to zrobić no i robił lub też nie.
Tutaj cenna UWAGA!!!!
Na umowie trzeba szczegółowo wypisać co ma być zrobione i jak bo później wychodzą cyrki.

niktspecjalny
08-02-2011, 07:18
Moja przedmówczyni mówi o zadawaniu pytań autorowi ale mądrych -konkretnych itp.a i sam autor zauważa ,że zaśmieca się wątek gdy takowych się nie zadaje.Więc pytam cie drogi autorze?????Mając około 400 tyś zł. kasy,wizję wybudowania domu około 200m2,optymistycznie cie dopingować....po wypowiedziach tu w swoim topiku,zamieszkasz w nim by rodzina była zadowolona????Chłopie porywasz się na coś wielkiego.Masz motorek ,nazwę go "z małym przebiegiem"ale czy to wystarczy by się dzięki niemu zrealizować???Według mnie w budowaniu domu systemem gospodarczym trzeba być twardym a nie "miętkim".Trzeba mieć łeb na karku i non-stop makówka ma pracować.Tu zgadzam się z panami ,którym udało się stworzyć swojego "Frankensteina" i otwarcie -publicznie pokazują ,że tak jest.Pytanie zadane świeżemu inwestorowi???Jak wyobrażasz sobie swój przyszły dom jak już będzie stał?Ile włożysz do niego serca by było w nim miło a nie jak błędnie co niektórzy interpretują.....wystarczy mi skromnie po swojemu,nie musi się podobać innym..... byle by tylko mieszkać.Czy według ciebie tak ma być???Kilka zdań o wykończeniówce bo jak dla mnie jest ona najważniejsza,,,najważniejsza.Mówiąc ,że wiele prac wykonasz sam,powiedz proszę jakie to będą prace?

.........Mam kolegę budowlańca bez "potwierdzenia".W jednym czasie wykańczaliśmy się na budowie.On systemem gospodarczym a ja bardziej systemem .....ekipa zewnętrzna.Powiem na koniec by spełnić twą prośbę i nie zaśmiecać topiku.Gdybyś przyjechał i porównał kto i jak mieszka(nadmienię on wydal około 350 tyś a ja około 500 tyś.domy zbliżone wyglądem i gabarytami) to koparka by ci opadła w dół.Wiesz dlaczego?

serdecznie cie pozdrowię

niktspecjalny
08-02-2011, 13:18
ns,nie wiem dlaczego dopiero teraz zerknelam do Twojego dziennika.....
ale Ty masz piekny,duzy dom :o tak na oko,to te 500 tys,to wcale nie wyszlo drogo....wlasciwie to tanio....i biorac pod uwage fakt,ze budowaly ekipy,to nawet bardzo tanio....:-D

Niech pani nie ściemnia ponieważ wszyscy wiedzą ,ze w dzienniku nie ma domu.Są tylko jego "korzenie" od których autor tego wątku musi zacząć.Wie pani dlaczego dziennik umarł?Jeśli pani wie, znakiem tego rozumie pani istotę budowania za 500 tyś zł 180 m i 650 m3 kubatury.Fotki są porozrzucane więc zawsze może je pani odnaleźć w sieci.

Wrócę jeszcze do autora wątku , którego zatytułował """dom 200m, parterowy, systemem gospodarczym? starczy 300-350tys?"""Na parterowy starczy jak będzie skrupulatnie liczył każdy grosz.Ja nie liczyłem bo nie umiałem opanować chęci "szybkiego wydawania kasy" i szybkiego odejścia z szarej strefy-szarej rzeczywistości .Mi się nie udało ale podziwiam taki ludzi jak np......i także autora tego topiku.


pzdr

MrButton
08-02-2011, 14:19
Na własnej skórze przekonałem się, że wystarczy 300-350 tyś. ! Wymaga to jednak zwrócenia uwagi na kilka bardzo istotnych przy budowaniu rzeczy.

Po pierwsze:
chłodne kalkulacje - oszczedzaj tam gdzie się da, ile się da i na kim się da. Na przykład: do każdego zadania brałem co najmniej 3 wyceny od trzech różnych fachowców i zwykle jednym z nich była renomowana firma a innym lokalny dorabiający do renty "Marian- super majster" a sztuką było znalezienie złotego środka między jakością, czasem pracy i oczywiście KOSZTAMI.

Po drugie: Szukaj najniższych cen na rynku i negocjuj bo to przecież nic nie kosztuje. Teraz jest dużo łatwiej niz w okresie tzw. bumu budowlanego i wszystko wbrew pozorom wydaje się być nawet tańsze a napewno bardziej dostepne niz wtedy.

Po trzecie: Naucz się rozróżniać bajerantów, bajko-pisarzy i kłamców budowlanych, którzy nie maja pojęcia za co sie biorą, bo oni w rzeczywistości mogą kosztować najwięcej.

Nie wiem co dokładnie masz na myśli mówiąc o budowaniu systemem gospodarczym - chcesz wszystko robić sam? przy całym szacunku dla Twoich umiejętności to wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Mój dom 150 m2 użytkowej, dach kopertowy - kosztował 330 tyś i mam wrażanie, że budując go ponownie mógłbym jeszcze na paru rzeczach zaoszczedzić.

Tak wiec powodzenia.

Pozdrawiam

Gate
08-02-2011, 14:44
Za takie pieniądze to raczej marzenie. Może za 450 tys. złotych dałoby się coś wymyślić. 250 metrów kw. to przy cenie 2 tys. zł za metr daje 0,5 mln PLN !!!.
Tak tanio to nawet w Erze nie mają:yes:

Seluch
09-02-2011, 12:47
MrButton sam sobie zatem odpowiedziałeś z 1m2 wyszło około 2tys...