PDA

Zobacz pełną wersję : Drenaż dobór geowłókniny



buulee
06-02-2011, 20:59
Na wstępie witam wszystkich serdecznie!

Postów o drenażu przeczytałem ze 100 jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:
W niedługim czasie będe wykonywał drenaż wokół wykopu, teren glina , drenaż będzie wykonany w systemie:
Rura drenarska w środku, obsypana żwirem, i to owinięte geowłókniną szeroką 2m - i tu pytanie :
JAKĄ GEOWŁÓKNINĘ DOBRAĆ ?? - chodzi mi głównie o to że jedna drugiej nie równa i nie chciałbym aby w niedługim czasie np. zablokowała przepływ wody - sama masa powierzchniowa to nie wszystko, czytałem o przypadkach że drenaż przestał działać po paru dniach od wykonania, właśnie przez źle dobrana geowłókninę.

Proszę o poradę na co zwrócić uwagę przy zakupie geowłókniny , na jakie parametry - jakie mają być w gruncie gliniastym?

krepek
10-02-2011, 14:26
ruru drenarskiej nie zasypujesz żwirem. Rure drenarska jak masz pełną to wrzucasz do ziemi i już. Inaczej jesli jest z dziurkami to owijasz ją geowłóknina, dodatkowo kładziesz na kamień i całość zasypujesz takim samym kamieniem. Dla lepszego wykonania powinno robić sie tak: w dziure wkładasz geowłókninę na to odrobina kamienia rura kamień i wszystko zawijasz wystającą włókniną którą kładłeś na początek. A jaka geowłóknina...dokładnie nie pamietam ale jak pójdziesz do lepszego sklepu to powinni Ci powiedzieć jaką sie stosuje (gramatura) na drenaż.

tedasss
17-02-2011, 19:52
Cześć.
Ja kupiłem geowłókninę SUPER ECO PLUS. Dałem za nią 4 browary. .......................................... 2 bale słomy.
Więcej tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?17496-drena%C5%BC-opaskowy&p=4577764#post4577764

MORHOT
17-02-2011, 22:15
http://allegro.pl/geowloknina-wig200-oczko-wodn-docinamy-na-wymiar-i1425299406.html

Polecam tą geowłókninę i tego sprzedawcę :-)

iglaco_com
02-09-2013, 16:18
Do drenażu powszechnie wykorzystywana jest geowłóknina poliestrowa lub polipropylenowa o gramatureze 100 - 200 g/m2.
Ważnym parametrem przy geowłókninach na drenaż jest przepuszczalność wody.

Największy wybór geowłóknin na drenaż znajdziesz w sklepie który dostarcza geowłókniny do domu:
iglaco.com www . iglaco . com

piotrek0m
03-09-2013, 09:32
Na wstępie witam wszystkich serdecznie!

Postów o drenażu przeczytałem ze 100 jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:
W niedługim czasie będe wykonywał drenaż wokół wykopu, teren glina , drenaż będzie wykonany w systemie:



Czy wykonałeś badania gruntu i jest faktyczna zasadność drenowania? I gdzie odprowadzisz wodę, skoro masz glinę?
Bo też mam glinę i bardzo podzielone zdania co do zasadności wykonania drenażu...

pieknyromek
03-09-2013, 20:55
piotrek0m - bardzo słuszna uwaga.

lasota
31-08-2016, 15:38
Co prawda wątek jest trochę stary, ale mimo wszystko postanowiłem się przyłączyć. Polecam artykuł http://www.e-instalacje.pl/a/geowloknina-do-drenazu-3351.html wszystko jest bardzo dobrze wyjaśnione. Jeżeli chodzi o wybór geowłókniny również ważny jest materiał, o czym również zostało tam wspomniane. Jakiś czas temu pomagałem przy drenażu i zakładaniu instalacji u rodziny. Zainwestowali akurat w geowłókninę geograu z tego co wiem są bardzo zadowoleni z efektu. Więc mogę polecić ten produkt