PDA

Zobacz pełną wersję : Drenaż jak wykonać ?



raul9
06-02-2011, 21:41
Witam
Mamy zamiar z sąsiadami zrobić drenaż naszych działek.Ja wymyśliłem coś takiego:dren opaskowy w okół domu podłączony do dwóch nitek które odprowadzimy do rowu melioracyjnego znajdującego się na końcu działek.Nie wiem tylko czy się podłączać pod te dwie nitki czy tylko pod jedna a tą drugą zostawić do odwodnienia działki.W kolorze żółtym zaznaczyłem studzienki rewizyjne.Działki są ogólnie ze spadkiem w stronę rowu.Może doradzicie czy jest ok bo nie chcielibyśmy coś sknocić.

jozwiaks
08-02-2011, 20:38
może być tak albo tak, obydwa będą miały swoje plusy i minusy. Im więcej rur drenarskich )perforowanych) tym więcej wody oczywiście się zbierze. Ale trzeba też pamiętać, że najlepiej zbierać wodę tylko tam gdzie trzeba np, wokół domu, zamiast z terenów zielonych ;)
Warto zrobić zbiornik pośredni, tak aby można było czerpać wodę w okresach wiosenno letnich dla podlewania zieleni.

Jeszcze warto wziąć pod uwagę aspekt prawny tegoż rozwiązania, bo zgodnie z prawem to powinno się zgłosić do urzędu system odwodnienia oraz uzyskać pozwolenie wodno prawne na odprowadzenie ścieków - jako ściek traktowana jest woda opadowa z terenów utwardzonych.

kadbra
28-04-2011, 20:29
Podczepię się pod temat. Chcę wykonać drenaż wokół domu. Teren jest tak ukształtowany, że po deszczu w niektórych miejscach kilka dni stoi woda. Mam już zbudowane ogrodzenie i położony polbruk.. Generalnie na działce chcę drenaż poprowadzić gdzieś na ok. 60 cm głębokości, tak jak zaznaczyłem (żółta linia). Obok działki przebiega zbieracz-dren pod, który mogę się podłączyć. Pomysł mam taki, aby podkopać się pod ogrodzeniem i w ten sposób wyprowadzić odprowadzenie wody na zewnątrz. Obawiam się tylko podmywania podmurówki. Myślę, żeby zrobić to rurą kanalizacyjną i następnie tą rurą poprowadzić, aż do zbieracza. Pytanie dotyczy położenia rury pod i wzdłuż ogrodzenia. Czy się nie obawiać i robić to rurą drenarską?