PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BW-34 pracownia DOBRE PROJEKTY



KrzyszTor
07-02-2011, 09:54
Jeśli budujecie lub jesteście zainteresowani projektem BW-34 z jeleniogórskiej pracowni Dobre Projekty zapraszam do dyskusji:) Podzielcie się swoimi opiniami:)

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW34.html

KrzyszTor
14-03-2011, 08:46
Może ktoś z Was buduje BW-47 też z tej pracowni? Dajcie znać jak przebiega realizacja:)

ElwoodWroclaw
07-04-2011, 17:29
Hej, witajcie.
Otóż mocno biję się z myślami pomiędzy BW-34 a W49.12. Większośc projektów z tej pracowni jest podobna. Różnią się detalami, ale w sumie to one przeważają nad wyborem konkretnego.
Co bym zmienił w tym prejekcie.
- oczywiście zrównanie ściany salonu do reszty budynku
- pokój z pokoju na parterze (9,5m) robię łazienkę na całości, będzie od razu pralka, suszarka miejsce do prasowania.
- garaż powiększam do dwóch stanowisk i poszerzam o metr z każdej strony, tzn. żeby był węższy od domu o 77cm z każdej strony a nie 177,5cm. ( to jak i od której strony wjazd zostawiam architektowi, chociaż najprawdopodobniej wjazd byłby od lewej a nie tak jak teraz z dołu projektu.
- takie rozwiązanie powiększy strych, gdzie coś sobie wymyślę (może wielka sypialnia... albo coś innego, w każdym razie pewnie będzie wymagało to zmiany projektu dachu żeby uniknąć tych podpór na srodku)
- wyjście do ogrodu, byłoby w miejscu wykusza w salonie, ale to kwestia wyglądu działki.
No i to chyba tyle :D

Macie może szczegółowy spis materiałów? jesli tak, plizzzz ;-) [email protected]
Pozdrawiam

karolla.zzz
30-06-2011, 13:03
Witam, ja zdecydowałam się na projekt BW-34- właśnie wytyczyliśmy fundamenty i budowa powoli rusza:) Nie robiłam żadnych zmian w projekcie- uważam, że projekt wykonywały kompetentne osoby, a ja- laik- nie powinnam wymyślać zmian:) Najgorsze jest moim zdaniem, gdy ludzie podnoszą ścianę kolankową- niby więcej miejsca na poddaszu, ale wygląda z zewnątrz okropnie... Dlatego sama nic nie zmieniam:)

ElwoodWroclaw
21-07-2011, 13:50
Witajcie po przerwie. Jak tam idą wasze prace nad domkami? Poczyniłem już pewne kroki ;-) tzn, zacząłem od kupna działki. W w zasadzie wygrania przetargu w Gminie na zakup nieruchomości. Teraz jeszcze zapłacę za swoje ary i wio do roboty. Już mnie nosi.... macie to samo? już chciałbym żeby ogród rósł w oczach itp. Cieszę sie z zakupu niesamowicie, chociaż jak mówią znajomi, jeszcze będę klął.... ale to może za jakiś czas. Nabyłem drogą kupna działkę, 56arów. Składa się na nią część budowlana 14,5ara a reszta to część rolna (łąka gdzie będzie ogród, sad i czego tam jeszcze nie będzie). Na razie sprawy notarialne, wpis do ksiąg itp. Gmina w przysżłym roku podciągnie mi do działki wodę i kanalizację, we wsi także gaz... Z żoną decydujemy się na projekt BW34 ze zmianami. Tzn. Salon wyrównamy do ściany tylnej budynku + wykusz. Łazienka na parterze zostanie powiększona o pokój do niej przylegający (chcemy tam mieć dużo miejsca na pranie, suszenie itp). Na razie, chciałbym budować z silikatów (niedaleko, w Godzikowicach mam fabrykę SIL-PRO). ogrzewanie.... kominek z płaszczem wodnym, solary na dachu, (parter podłogówka, piętro kaloryfery) i do tego awaryjnie piec gazowy (zastanawiam się też nad ekogroszkiem albo http://www.seko.pl/seko-kotly-piece-co/kociol_co_podwojny_eko2wj.html)
No to tak na szybko ;-) z podnieceniem świeżego właściciela "hektarów". Roboty na razie ruszają ogrodowe. Stwierdziliśmy z żoną, że zajmiemy się od razu, ogrodem-sadem, założeniem, odchwaszczeniem itp. żeby miał już jakiś wygląd kiedy będziemy się wprowadzali. Ehhh, frajda wielka ;-)

karolla.zzz
27-07-2011, 12:07
Wydaje mi się, że mało budujących decyduje się na BW-34, czyż nie? W internecie nie mogę znaleźć żadnego dziennika budowy tego domu, zazwyczaj z tej pracowni ludzie budują w-49.12... Ja z kolei zakochałam się w BW-34:)
Może ktoś odnalazł coś odnośnie tego projektu- jakieś galerie, dzienniki budowy czy też dyskusje na forum? Byłabym wdzięczna za linki! Pozdrawiam!

ElwoodWroclaw
22-08-2011, 17:36
Zastanawiałem się nad 49.12 ale jednak BW34. Choćby dlatego, że chcę mieć kotłownię poza obrębem budynku mieszkalnego. No i z opisanymi wcześniej zmianami wydaje mi się przytulnym ale i bardzo funkcjonalnym domem. A co najważniejsze nie ma wyglądu dworku Radziwiłowskiego albo innej szlachty podmiejskiej.

Na razie kupiliśmy działkę. Wielkością przypomina Twoją, mam 56arów. w tym 15 budowlanej i 41 rolnej, przylegającej do niej-kupionej w jednym przetragu jako jedna działka. Zanim gmina doprowadzi wodę i kanalizację, muszę poczekać ale żeby nie marnować czasu będę się brał za budowę ziemianko-spiżarko-piwniczki. Mam taki 2 metrowy uskok pomiędzy działką budowlaną i rolną i wymyśliłem sobie że wykorzystam go do ukrycia ziemianki. Zawsze chciałem mieć takie coś na warzywa, owoce, piwko, nalewki itp. :lol: powierzchnia jakieś 12-15 m2. Koszt będzie niewielki, bo chcę zrobić to z dostępnych w okolicy materiałów. Ścianki z cegły rozbiórkowej pełnej, dostępnej za psi grosz, podłoga wysypana z piasku potem na to cegły położone na długiej krawędzi i ubite dobrze, a sufit z płyt typu 'żerań' też dostępnych za grosze. Całość ładnie zasypię ziemią i będzie jak znalazł :-)
Jedyne "ale" jest takie czy muszę starać się o pozwolenie na taki 'budynek gospodarczy' na działce rolnej czy też wystarczy zgłoszenie.
Pozdrawiam

ElwoodWroclaw
14-12-2011, 20:18
Taki fajny projekt i tani w realizacji i nikt jeszcze nie buduje?