PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór częściowy i co dalej?



Inka1
07-02-2011, 10:30
W 2003r otrzymałam z PINB decyzję o pozwoleniu na użytkowanie domu mimo niewykończonego poddasza. Zamierzam je właśnie wykańczać, a w pozwoleniu napisano: "Inwestor zobowiazany jest powiadomić PINB o zakończeniu roboót budowlanych prowadzonych po przystąpieniu do użytkowania".

I teraz: 3x już dzwoniłam do PINB i za każdym razem dostaję inną odpowiedź (a wykończenie poddasza polega na pomalowaniu ścian, wstawieniu drzwi w istniejące już otwory drzwiowe, położeniu paneli i wypłytkowaniu łazienki - niczego nie zmieniam w projekcie)

Za każdym razem od PINB dowiaduję się czegoś innego:
1. miałam prowadzić dziennik budowy i wykończyć już dawno a nie teraz!
2. dziennik się sam zamknął, więc powinnam pisac do Urzędu Miasta, że dom remontuję!
3. powinnam im tylko napisać, ze zakończyłam

No i już sama nie wiem co robić:(

pomocy!

sSiwy12
07-02-2011, 11:08
"Inwestor zobowiazany jest powiadomić PINB o zakończeniu roboót budowlanych prowadzonych po przystąpieniu do użytkowania".

3. powinnam im tylko napisać, ze zakończyłam




I wszystko jasne.
Jeśli w odbiorze częściowym było określone jakie prace należy wykonać do „odbioru całkowitego”, to należy napisać, że prace wykonano zgodnie z tymi „zaleceniami”.
Jeśli nie było „wykazu prac (robót)”, to na wszelki wypadek napisz, ze zakres wykonanych prac polegał na malowaniu, kafelkowaniu i wstawieniu drzwi.

Nie dzwoń – nic to nie da, tylko zgłaszaj.
Jak będą jakieś „ komplikacje” ze strony urzędu – napisz.