PDA

Zobacz pełną wersję : projekt JULKA 3 pracownia MGPROJEKT



julka2011
08-02-2011, 12:51
Witam. Czy ktoś może zdecydował się na budowę projektu Julka 3.Ja właśnie jestem na końcowym etapie załatwiania formalności i już pod koniec marca ruszamy, mam przynajmniej nadzieję, że nic się nie przedłuży.:yes:

gegus
21-05-2011, 12:13
Witam, ja wlasnie jestem na etapie decyzji i zalatwiania papierow. Myslalem na poczatku o domku "fokus" tez z MGprojekt, ale wydaje mi sie troche za duzy. Po namyslach i przemysleniach, podoba mi sie Julka3. Jest nieduzy i prostszy niz np. Julka. Proste dachy, wieksze i prostsze pomieszczenia. Jedyne co mi troszke nie pasuje, to brak pokoju i lazienki na partezrze z, przynajmniaj prysznicem dla gosci...
Czy robiliscie jakies zmiany w tym kierunku ?
Gdzie bedziecie budowac ?
Pozdrawiam

julka2011
25-05-2011, 21:20
Witam!!
My budujemy w zachodniopomorskim, mamy już pozwolenie na budowę, ogólnie zbyt dużo zmian w projekcie nie przeprowadzamy, pomieszczenie gospodarcze na dole przerabiamy na łazienkę ale jeszcze tego nie widzimy bo nie jesteśmy jeszcze na etapie budowy łazienki ale tak nam się wydaję, że będzie dobrze.Poniżej przesyłam link z naszym blogiem i zdjęciami.Pozdrawiamy
http://projektjulka3.blog.onet.pl

gegus
29-05-2011, 18:12
Witam,

widzialem na waszym blogu zdjecia i informacje. To idzie pełną parą ! Fajnie, też już bym tak chciał....

Mogę się zapytać, gdzie w Zachodnio/Pomorskim budujecie ? Ja właśnie też tam będę budował, Szczecin/Stargard.

Budujecie z firmą, czy sami ? Czy pół na pół ? Ja chciałbym z firmą, bo nie mam za dużo czasu się tym zajmować. Ale nie wiem jak to cenowo do góry podejdzie, niż samemu...

Życzę powodzenia w dalszej budowie !

Pozdrawiam

julka2011
29-05-2011, 19:57
Witam

My budujemy sami z pomocą znajomego murarza. Z firmą na pewno poszłoby szybciej ale koszty znacznie większe.Budujemy w okolicach Stargardu, jesteśmy jeszcze na początkowym etapie ale w miarę to szybko idzie.Jeszcze zastanawiamy się nad wyborem materiału bo porotherm nie wchodzi w grę. Myślimy nad Solbetem lub Ytongiem, jest to może droższe ale i większe i prawie na to samo wychodzi. Jak tylko prace posuną się na przód dodamy nowe zdjęcia i informację na bloga. Pozdrawiamy

Tomasz 76
31-05-2011, 14:24
Witam. Czy ktoś buduje Julke 3 z mg projekt w okolicach Kielc

Aneta Linder
12-06-2011, 20:32
Witam wszystkich budujäcych JULKE 3.Dzisiaj dostalismy pierwszä oferte od firmy ze Szczecina,ktörzy proponujä nam,za 80 000 tys.zl. wybudowac nam JULKE,stan surowy zamkniety.Materialy dostarczamy sami.Mysle ze to chyba troche za drogo?Czytajäc duzo na forum,widzialam inne PROPOZYCJE.!A moze tylko u nas w zachodniopomorskim sä takie ceny?Zazdroszcze tym,ktörzy budujä bez firmy,zaoszczedzajä duzo kasy.Serdecznie pozdrawiam JULKE2011,codziennie odwiedzam Waszego bloga.

Aneta Linder
13-06-2011, 15:04
Witam.Dzisiaj jestesmy w lepszych nastojach!!Otrzymalismy, od innych firm propozycje o polowe tansze,z dobrymi opiniami.Normalnie szok,taka röznica!!!Musimy tylko,sprawdzic na zywo,i bedzie ok.Trudno znalezc dobrych i sprawdzonych fachowcöw!Pozdrawiam,i zycze CIERPLIWOSCI.

Aga&Adi
25-06-2011, 10:03
Witam ;)
Ja z Mężem jesteśmy na etapie tzw. "zera", czyli wykopanych fundamentów i wyciągniętych do góry. teraz tylko zasypać ;) Formalności tez nam zajęły trochę czasu, ale daliśmy radę. Cieszę sie ze w koncu moglismy zaczac;)
A naszą Juleczkę budujemy niedaleko Kielc.
pozdrawiam!

gegus
27-06-2011, 13:28
Witam wszystkich,

mysle, ze w siepniu zaczniemy budowe Julki3 w rejonie Stargardu Szcz.

Pytanie do Pani Anety: ile gdzies tak liczycie na material do stanu surowego ?

Jestem wlasnie na etapie kalkulacji, i bardzo by mi pomogla niektora informacja. Jestesmy z tago samego regionu.

Z tego co rozumiem, to macie zamiar budowac z firma. Ja tez, nie mam czasu na zajecie sie tym wszystkim. A moze wybudowac razem z jedna frima, i powalczyc o porzadne rabaty ? Julka 3, 2 razy prosze . . .

W razie czego prosze o prywatny kontakt.

Pozdrowienia dla "pionierow" Julki3, JULKA2011.

Idzie wam niezle. Zycze powodzenia w dalszej budowie.

Pozdrawiam rowniez wszystkich sympatykow Julki3.

Tomasz 76
29-06-2011, 10:09
Witam serdecznie mu zamierzamy na jesień zrobić do stanu zero, budować będziemy również pod Kielcami. Wstepne rozmowy z budowniczymi jakie przeprowadziliśmy to około 8-9 tys. za robocizne do tego stanu, a materiały załatwiamy sami. Mam tu pytanie jak u was przedstawiły się koszty robocizny i materiałów na stan zero.

julka2011
29-06-2011, 20:21
Witam wszystkich w szczególności sąsiadów z zachodniopomorskiego!!!
Gdybyśmy wiedzieli wcześniej, że ktoś buduje tak blisko nas to może też byśmy się dogadali z ekipą budowlaną i byłoby całkiem tanio, nas robocizna wychodzi mało bo robimy sami ale ile to trzeba pracy i nerwów!!! Teraz jesteśmy na etapie zalewania stropu.Pytanie do "gegus", my budujemy 2 km od Stargardu, może jesteśmy naprawdę bliskimi sąsiadami?. Mój e-mail [email protected]

Aneta Linder
30-06-2011, 16:22
Witam wszystkich,

mysle, ze w siepniu zaczniemy budowe Julki3 w rejonie Stargardu Szcz.

Pytanie do Pani Anety: ile gdzies tak liczycie na material do stanu surowego ?

Jestem wlasnie na etapie kalkulacji, i bardzo by mi pomogla niektora informacja. Jestesmy z tago samego regionu.

Z tego co rozumiem, to macie zamiar budowac z firma. Ja tez, nie mam czasu na zajecie sie tym wszystkim. A moze wybudowac razem z jedna frima, i powalczyc o porzadne rabaty ? Julka 3, 2 razy prosze . . .

W razie czego prosze o prywatny kontakt.

Pozdrowienia dla "pionierow" Julki3, JULKA2011.

Idzie wam niezle. Zycze powodzenia w dalszej budowie.

Pozdrawiam rowniez wszystkich sympatykow Julki3.

Co do jednej firmy,to super pomysl!!Tylko gdzie znalezc porzädnä i sprawdzonä FIRME??Otrzymalam kilkanascie ofert,ale jak wybrac najlepszä?Musze sie jeszcze porzädnie potargowac!!Najlepiej to pojezdzic po ich budowach,ale skäd czasu??A po drugie,to mieszkam na Bawarii, sierpien i wrzesien spedze w kraju.Dwie firmy oferujä budowe z materialami,bez watu, po niskich cenach,czy sie oplaca?A co z gwarancjä?Tyle pytan,ze glowa boli! Do Pana GEGUS,moze skontaktujemy sie przez telefon lub na e-mail?Pozdrawiam.

gegus
09-07-2011, 09:40
Witam,
dlugo mnie tutaj nie bylo, duzo pracy. Dziekuje za odpowiedzi.
Do JULKI2011, moze jeszcze nie jest za pozno cos zrobic razem ? Kto wie. Wysle na maila moj kontakt i gdzie bedziemy budowac. Moze naprawde jestesmy sasiadami.
Do Pani ANETY, jestem w tej samej sytuacji, czyli brak czasu. Ale niestety trzeba czas znalezc, przynajmniej na poczatek organizacji. Dlatego ten pomysl z jedna firma, a dwoma, trzema domami. Prowadze rozmowy z dwoma firmami. Dlugo na rynku i sprawdzone. Druga polowa lipca, poczatek sierpnia bede objezdzal ich wykonane budowy, i zaczne rozmowy na temat cen. Mnie interesuje wykonania od A do Z, wlasnie z braku czasu. Mam kogos z rodziny, fachowca, na 100% zaufanego, do dogladania budowy. Mysle, ze nie byloby problemu z dwoma...
Moze na jesien rozpoczne budowe do stanu surowego zamknietego, a na drugi rok dokoncze wszystko. Tyle teoria.
Prosze o kontakt na maila [email protected], mysle, ze mozemy duzo zdzialac.

Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia !

Kicek26
19-07-2011, 09:09
Witam serdecznie budujących Julkę :)

Ja buduje wersje i numerku 4 czyli o jedno miejsce w garażu mniej bo nam by się domek nie zmieścił na działce :(

Jutro będziemy zalewać ławy po długich bojach z pogodą mamy wykopane, zbrojenie zrobione :) ławy za zgodą kierownika będą ciut wyższe bo z 40cm na 50cm podnieśliśmy także kolo 21m3 betonu powinno wejść czyli jakieś 5tys za betonik pęknie

Potem kilka dni przerwy i ekipa może wejść do ścian bo jak narazie robię sam z pomocą czy to wujka czy kuzyna, w końcu jakiś wkład własny poza $$ musi być ^^.

CiortCzyKasia
16-08-2011, 12:37
Witam,
my też zaczynamy przygodę z budową Julki IV tyle że w Warszawie:) zrobilismy casting na ekipę budowlaną i na razie są niesamowite rozstrzały cenowe- od 20 tyś nawet do 70 tyś za sso. Zbieram info na temat waszych budów i z chęcią bym się spotkała z kimś w naszym wojewódzctwie by porozmawiać. Proszę o kontakt. No i zyczę wszystkim lekkich cen i solidnych ekip...

Rrafał
13-07-2012, 11:47
Oglądałem własnie wasze zdjecia na blogu i muszę powiedzieć, żę wam zazdroszcze...;] bardzo ładnie to wszystko wygląda juz jestescie coraz blizej mety. Znaleśc solidną ekipe i to w cenach miare rozsadnych moze byc nie lada wyzwaniem, mam nadzieje, że uda sie wam powodzenia i trzymam kciuki ;)

piotras82
08-02-2013, 08:04
Witam wszystkich!

Po pierwsze wielkie podziękowania dla julki2011 za możliwość obejrzenia domku. Było to już dość dawno - w czerwcu ubiegłego roku ale tak czy inaczej wielkie dzięki :) Mam nadzieję,że prace u Was trwają i jesteście już na samym końcu.

Kolejna Julka trzecia powstanie w lubuskim - okolice Gorzowa. Chwile trwało załatwienie wszystkich formalności ale w końcu się udało i teraz już czekamy tylko na pogodę :)

Odkopuje ten wątek głównie po to, aby wszystkich, co tu jeszcze trafiają poinformować o ogólnym Julkowym wątku, który żyje i ma się całkiem nieźle. Co prawda jest o wszystkich Julkach, ale z drugiej strony budujący Julkę 3 tez tam są więc może się to komuś przyda:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130617-projekt-JULKA-pracownia-MG-PROJEKT&highlight=julka

halcik1
21-05-2013, 21:56
A moja Julka w centralnej Polsce. Papiery już są, czekam tylko na ogrodzenie żeby zacząć kopać pod fundamenty. Niestety teren do łatwych nie należy, glina i glia :) ale się nie poddaje

Pietruszka33
21-01-2014, 10:48
MAM do was pytanie czy ktos z was buduje lub wybudował julke w MAŁOPOLSCE lub Ślaskim???

woyytas
18-01-2016, 17:37
Witam serdecznie,
Jestem zainteresowany budową domu wg tego projektu http://www.mgprojekt.com.pl/julka-3
Proszę Was doświadczonych o ewentualne porady co warto zmienić w tym projekcie, na co zwrócić uwagę.
Jeżeli ktoś już budował lub jest w trakcie to czy mogę prosić o szacunkowe podanie kosztów?
Z góry dzięki.

Slawek84
02-02-2016, 12:41
Witam.
Właśnie kończę załatwiać papiery, myśle ze w kwietniu zacznie się budowa.Budujemy julke 3 z częściowym podpiwniczeniem.
Zmiany:
-brak okna w kuchni od ściany szczytowej
-brak ścianki miedzy kuchnia a jadalnia
-na dole łazienka w miejscu pom.gosp.
-dodatkowe okno na strychu 180/150
-kanał miedzy garażem a piwnica
-garderoba na gorze z jednego pokoju
Dodam za firmy wyceniany stan surowy zamknięty bardzo rożnie od 55 tys. do 150 tys. wybraliśmy za 63 tys.

Komar-K9
13-02-2017, 18:22
Witam
Czy jest ktoś z WLKP kto buduje Julke 3?
Potrzebuje osoby która mogła by spojrzeć i wyliczyć i le cegły potrzebuje na ściany zewnętrzne, a ile na ściany działowe , budujemy z ytong (niewiemy na ile mozemy zaufac osobie ktora nas buduje)
Mamy już fundamenty, no i teraz trzeba zacząć na wiosnę z murami, dlatego iż jesteśmy obecnie w Irlandii i nie bardzo mamy kogo poprosić o pomoc, zwracamy się do was.
Z GÓRY DZIĘKUJE!