PDA

Zobacz pełną wersję : gipsy, kleje itp. okres gwarancji



shogun85
08-02-2011, 14:17
znalazłem w piwnicy różnego rodzaju gipsy, kleje itd, tylko że ich okres gwarancji minął 3 lata temu, a trwał przeważnie około od 4m/c do 9 m/c, czy one już naprawde nie nadają się do użytku, nie ma żadnych zgrubień, grudek itp. poprostu wszystko jest sypkie, czemu jest taki krótki okres gwarancji na różne gipsy itp.

qnik111
08-02-2011, 16:44
Kiedyś rozrobiłem przeterminowany gips:p i co się stało? natychmiast związał nic nim nie zakleiłem :) Jak jest z klejem nie wiem
Pozdrawiam

nietakisupermario
15-02-2011, 15:20
A może wypróbuj je na jakimś kawałku płyty, deski, ściany jak możesz? Skoro nie zawilgotniały, nie skamieniały. Ale z drugiej strony po to jest podany okres gwarancji, żeby było wiadomo po jakim czasie nie spełniają swoich funkcji prawidłowo.

wrzaskun
16-12-2011, 13:42
nie używa się przeterminowanych materiałów z prostego powodu:
gips jest sypki, po dodaniu wody i wyschnięciu już sypki nie jest, składniki chemiczne pod wpływem wody zaczynają działać a gdy ona odparuje ma swoją twardość. Jeśli będzie stary, składniki nie zadziałają w całości i nałożenie farby go rozmoczy, a ona zacznie odpadać od ściany.

reasumując - taki gips może dobrze wyglądać i dobrze sie mieszać ale po nałożeniu na niego farby może odpaść.