PDA

Zobacz pełną wersję : docieplenie



Szarek
06-11-2001, 18:34
Zamierzam w najbliższym czasie zakupić materiały do docieplenia domu.
Dzisiaj dwóch gości poważnie zmąciło mój spokój w tym temacie, a mianowicie:
w ścianach mojego domu jest już styropian 5cm, to ta metoda 0,5
pustaka+styropian+cały pustak. Ja chciałem teraz ocieplić dom z zewnątrz
jeszcze 5cm styropianu i położyć tynk mineralny, a tu goście mi mówią, że
tak nie nada, bo pomiędzy jednym styropianem, a drugim będzie się zbierała
wilgoć i to wszystko diabli wezmą. Czy to prawda, czy to możliwe?? Jeśli tak
to pierwszy raz o tym słyszę. Osobiście wolałbym jednak położyć ten
styropian jeszcze na zewnątrz ściany, bo ogrzewanie u mnie nie jest tanie w
zimie.
Wypowiedzcie się proszę w tej sprawie.
pozdrawiam
Tadeusz

ArtMedia
07-11-2001, 09:57
Witam.

Ci goście maja rację. Pewnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie na zewnątrz wełny zamiast styropianu wraz z tynkiem mineralnym lub silikatowym. Jest to paroprzepuszczalne, ale czy wystarczająco to nie wiem?

Sebastian.

Szarek
07-11-2001, 18:18
To mnie jeszcze bardziej zmartwiłeś. Ale czy jesteś pewny tego co piszesz?
tadek

ArtMedia
08-11-2001, 11:02
Tak na 90 procent, może jeszcze ktoś sie wypowie?
Ale na logikę, styropian nie przepuszcza pary wodnej, więc którędy ściana wyschnie, bo zawsze ma troche wilgoci?
A jak nie wyschnie to zacznie plesnieć itd...

Sebastian.

08-11-2001, 19:54
Ja tak zrobiłem (Max/styropian5cm,cegła K3,8cmwełna) i nie ma jakichkolwiek kłopotów. Nadmienię że mówię o wełnie z paroprzepuszczalnym tynkiem - lepszy silikat - tak mi doradzali fachowcy od ociepleń - nie kładź styropianu. Powodzenia. Jarek

Szarek
08-11-2001, 21:42
Czy możesz mi napisać konkretnie jaki rodzaj wełny i tynku dawałeś, jaka firma, jakie koszty poniosłeś. Będę wdzięczny.
Tadeusz

11-11-2001, 00:11
Szczerze mówiąc nie odpowiem ci dokładnie. Wełna była firmy Rockwool a tynk hyba Toraed czy coś takiego. Jako że firma wykonująca urządzała też ogród to rachunek za robociznę nie był szczegółowy, a nie pamitam na ile ustaliłem cenę za metr robocizny tynkowania. Sorry.

Szarek
11-11-2001, 09:13
Dzięki.
Tadek

spin
30-10-2004, 14:09
Osoba, która odradziła ci układ ściana warstwowa ze styropianem docieplona styropianem miała racje. Kondensacja pary wodnej miedzy warstwami styropianu będzie często występowała.
Jednak:
1.zawsze można zastosować wentylację przegrody (listwy startowe z dziurami i wyloty przy końcu docieplenia)
2. Dlaczego zmartwiła Cię wełna? Jeżeli wykonawca jest dobry i popytasz producentów to można wykonać w rozsądnej cenie.

Bigas
08-11-2004, 15:50
Witam

Z tą kondensacją pary wodnej pomiędzy warstwami styropianu to racja. Tak nie nado. Również polecałbym dać na zewnątrz ocieplenie z wełny mineralnej. Jakiej wełny użyć - osobiście mam Rockwool (płyty z wełny lamelowej) i na to koniecznie tynk mineralny (tylko ten jest paroprzepuszczalny). Cena tej całej imprezy w granicach 35 zł/m2 (przyklejenie wełny, okołkowanie, zaprawa zbrojąca+siatka, podkład i położenie tynku). Aha i pamiętać podczas ew. malowania w przyszłości to tylko farbami silikatowymi.
Powodzenia

jeżyk
08-11-2004, 17:32
A jak jest rozwiazane odprowadzwnie wilgoci w domkach budowanych z klocków styropianowych. Ściana budowana jest z klocków i zalewana betonem mamy styropian-beton-styropian.