PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja kaloryfera



beduiniec
10-02-2011, 15:06
Witam. Przychodze tu z problemem ktory nie daje mi normalnie funkcjonowac. Otoz mam w domu bardzo cieplo bo normalna temperatura to 25 a w nocy dochodzi nawet do 28 stopni. Mieszkam w kawalerce w starej kamienicy co za tym idzie instalacja jest zapewne jeszcze przedwojenna i oczywiscie nie mam regulatora na kaloryferze (tzn jest ale zamalowany juz n-ta warstwa farby i jest rownie stary jak kaloryfer). Wymiana tego zaworu raczej nie wchodzi w gre bo nie wiem w jakim jest stanie instalacja a na pewno nie rusze tego do zakonczenia sezonu grzewczego. Ostatnio zabudowalem kaloryfer (plyta wiurowa) by troche wyizolowac pomieszczenie jednak w zabudowie przeszkodzil metalowy parapet ktory jest ok 4-5 cm nad nim przez co nie udalo sie zamocowac na stale gornej izolacji. Teraz mam tak ze parapet nagrzewa sie do dobrych 30-40 stopni co skutecznie oddaje cieplo do pokoju i moje pytanie polega na tym jak go wychlodzic/wyizolowac od zrodla ciepla. Dodam jeszcze ze oszczedzanie opalu nie wchodzi w gre poniewaz poddasze jest nieocieplone i ludzie tam mieszkajacy beda mieli zimno a ciagle wietrzenie tez jest niemozliwe ze wzgledu na male dziecko

ANSE72
10-02-2011, 15:55
zastosować Ekran -w całości zabudowy również pod parapetem , http://allegro.pl/mata-z-aluminium-ekran-zagrzejnikowy-1x10-10m2-i1434391077.html

beduiniec
10-02-2011, 17:46
Czy to w pelni wyizoluje parapet? Co do zastosowania tego w calosci zabudowy mam mala watpliwosc poniewaz przednie szczebelki o szerekosci 10cm (miedzy nimi jest ok 1-1,5 cm odstepu) mam przyczepiane na magnes na wypadek gdyby przyszly chlodniejsze dni. Czy bedzie zauwazalny efekt jesli zastosuje to przy kazdym szczeblu? Ma ktos jeszcze jakies pomysly?

ANSE72
10-02-2011, 20:45
Czy to w pelni wyizoluje parapet? Co do zastosowania tego w calosci zabudowy mam mala watpliwosc poniewaz przednie szczebelki o szerekosci 10cm (miedzy nimi jest ok 1-1,5 cm odstepu) mam przyczepiane na magnes na wypadek gdyby przyszly chlodniejsze dni. Czy bedzie zauwazalny efekt jesli zastosuje to przy kazdym szczeblu? Ma ktos jeszcze jakies pomysly?


jeżeli masz wątpliwości zastosuj płyte varmsen To na bank wyizoluje http://www.varmsen.com/

beduiniec
15-02-2011, 18:26
Bez watpienia lepiej plyty jednak musialbym robic konstrukcje od nowa i wylozyc troche kasy wiec zdecydowalem sie na mate aluminiowa. W miare dobrze spelnila swoje zadanie. Metalowy parapet ma teraz ok 25 stopni (przyjemny w dotyku nie parzy) a w pomieszczeniu max 25 ale zazwyczaj jest ok 23-24 wiec mozna juz normalnie funkcjonowac. Zeby w pelni wyizolowac parapet musialbym go zabudowac od gory co wiaze sie z nowa konstrukcja i chyba sobie to odpuszcze. Po zakonczeniu sezonu grzewczego pobawie sie z instalacja regulatora bo jak nie patrzec jest to najlepsze rozwiazanie ze wszystkich