PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie docelowe.



Andakosy
11-02-2011, 09:37
Witam wszystkich
Niedługo zaczynamy budowę domu ale najpierw chcielibyśmy ogrodzić działkę ale ogrodzeniem docelowym i nie bawić się w tymczasowe.
Z dwóch stron konkretne ogrodzenie,a z trzeciej,bo działka jest trójkątna,zostawić miejsce na wjazd ciężkich samochodów.
Czy można ogrodzić działkę bez pozwolenia na budowę?Pytam, bo jestem zielona jak trawa w tych sprawach.

forgetit
11-02-2011, 10:00
Można ogrodzić po uprzednim zgłoszeniu w starostwie powiatowym. Należy załączyć opis ogrodzenia, mapkę z rysunkiem, oświadczenie o dysponowaniu gruntem. Wszystkie dokumenty przygotujesz sobie sam przy pomocy drukarki i ksera w ciągu jednej godziny.

aglig
11-02-2011, 10:37
Zgłoszenie obejmuje tylko ogrodzenie od dróg i placów publicznych. Ogrodzenie od sąsiadów można robić bez żadnych dokumentów. Ewentualnie kurtuazyjnie uprzedzić sąsiadów, że takie ogrodzenie w granicy powstanie.

beton44
12-02-2011, 05:30
i też zależy jakie ogrodzenie... Niektóre gatunki wymagają jednak ew. pozwolenia....

czp01
12-02-2011, 07:26
i też zależy jakie ogrodzenie... Niektóre gatunki wymagają jednak ew. pozwolenia....

Też się przymierzam do zrobienia już ostatecznego ogrodzenia od strony drogi ( w tej chwili mam ogrodzenia czasowe - słupki i siatka ) i nasunęły mi się pytania?
1. Skoro budynek inwestycja jest już zakończona i zamieszkała - to czy zgłoszenie w Urzędzie Miasta jest nadal wymagane,
2. Jakie gatunki ogrodzenia wymagają jednak pozwolenia.

pirawawa
13-02-2011, 20:21
Zgodnie z prawem nie "kurtuazyjnie możemy uprzedzić sąsiadów" jeśli stawiamy ogrodzenie w granicy - tylko uzyskać od nich zgodę. Bez zgody możemy ogrodzenie budować 50 cm od granicy działki. Jeśli sąsiad wyrazi zgodę na postawienie ogrodzenia, musi w przyszłości to ogrodzenie po "swojej" stronie konserwować.