PDA

Zobacz pełną wersję : kto się zna?pralka mi nawala



monjan
11-02-2011, 11:57
tzn wczoraj chcąc nastawić pranie zauważyłam w komorze na płyn do płukania wodę, wylałam ją i normalnie włączyłam pralkę
ustawiła program i przy nalewaniu wody nagle w domu wywaliła mi różnicówka
to na pewno przez pralkę
o co chodzi?
co sprawdzić i naprawić? i ile to kosztuje?

pralka ma 5 lat, bosch WTF 1662

Zbigniew100
11-02-2011, 12:34
Jak przy nalewaniu wody to obstawiam grzałkę, uszkodzona.
Woda w komorze ? To chyba nic strasznego, może jakieś otworki są przytkane.

Jarek.P
11-02-2011, 13:48
Woda w komorze na płyn do płukania swiadczy o tym, że jego wylot zarósł grzybem, dość częsta przypadłość. Szufladę należy wyjąć i dokładnie wyczyścić. Plastikowa pokrywka częściowo zakrywająca komorę na płyn da się otworzyć, ciągnie się ją palcem do góry po prostu, przy zamykaniu trzeba jedynie nałożyć jedną rurkę na drugą (po otworzeniu będzie wiadomo, o czym mówię), dobrą metodą na umycie tego jest baaardzo silny strumień wody z prysznica z funkcją "bicz wodny", można też to po prostu wrzucić do zmywarki. Jeśli zarośnięte jest bardzo, być może będzie potrzebny jakiś patyczek do pomocy.

A wybijająca różnicówka świadczy o tym, że przy pobieraniu wody ta przez jakąś nieszczelność sika do wnętrza pralki. Być może ma to związek z zarośniętą komorą na płyn, choć szczerze mówiąc nie przypuszczam, prędzej coś w okolicach komory się rozszczelniło. Prosta rzecz do naprawy, ale wymaga otworzenia pralki.

J.

monjan
11-02-2011, 15:09
a ile trzeba będzie za to zapłacić? orientacyjnie?

monjan
11-02-2011, 15:10
Jak przy nalewaniu wody to obstawiam grzałkę, uszkodzona.
Woda w komorze ? To chyba nic strasznego, może jakieś otworki są przytkane.

nie, to akurat drobiazg, wyczyszczę
raczej przerwy w dostawie prądu w domu są wkurzające...

Jarek.P
11-02-2011, 20:32
a ile trzeba będzie za to zapłacić? orientacyjnie?

Nie mam pojęcia, nie znam stawek, ale nie powinna to być duża kwota. Chyba, że serwisant naciągacz się trafi i bzdur nawymyśla...

J.

monjan
12-02-2011, 13:44
był serwisant
poprawna odpowiedź brzmi: GRZAŁKA!
wymiana 140zł
dziękuję Wam bardzo za udział w quizie