PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do MAJA 2 Ani I Rafała



kalio
11-02-2011, 23:09
Zapraszam do komentarzy, wszystkie uwagi mile widziane

tomraider
12-02-2011, 20:17
Witam.
Wypasiona technicznie-zapleczowo budowa, spycharko-ładowarka, ciężarówka-kipper , tylko pozazdrościć zaradności. Powodzenia, tak trzymać .
Ja sobie tylko zrobiłem (własnoręcznie) przyczepkę , wiertło do studni i rusztowania .
pozdrawiam.

kalio
19-02-2011, 07:45
Szukam okien ???

z wycen mam drutex -- 13,500 trzy szyby
jezierski -- 27 000 trzy szyby
shueco corona lokalny-- 21 000 trzy szyby
vetrex veka -- 20 000 trzy szyby

netbet
19-02-2011, 07:55
...a se zajrzałem z rewizytą...

BasH'a tu jeszcze nie było? .... traci reflex... :D

pogrzebcie w ziemi więcej... może więcej rowerów tam jest...może jakiś motorek z czasów wojny... :yes:

pozdro
NETbet

kalio
19-02-2011, 16:54
NET bet jakie okna montowałeś czy sam zrobiłeś ???

Inż.
19-02-2011, 17:57
Cześć,
Budowa robi wrażenie, zaplecze jak trzeba...

Jeśli chodzi o OKNA to nie dajcie się zwieść na k=0,5... spytajcie się sprzedawcy ile k wynosi dla całęgo okna ( na rynku nikt nie produkuje nic lepszego jak k = 0,8 - chodz i to naciagane).
Jeśli się mylę to poprawcie, budujecie raczej normalny domek, nie żaden pasivhaus:)
To nie macie co kompinować z oknami, jeżeli nie są to jakieś wiekie tafle okienne (min. 2-3m2), to kupujcie "normalne" - według was...
A różnicę wydajcie na zaizolowanie poddasze - 25cm wełna, i ścian - 15 styro....
Wybór nalezy do was...

kalio
19-02-2011, 21:54
poddasze będę chaciał dać 38 celulozy i na ściany 25 białego lub 20 szarego styro ale na razie okna bo to mi spędza sen z powiek aby wejść z elektryką

BasH
20-02-2011, 18:09
...a se zajrzałem z rewizytą...BasH'a tu jeszcze nie było? .... traci reflex... :D
Heh - widzisz. Starzeję się : ) Trzydziecha na karku, świeżo pocerowany, to i reflex gorszy... Ale idzie ku lepszemu.
Fajnie, że jest kolejny dziennik budujących ile się da własnymi siłami.
Taka prośba-rada do kalio: wrzucaj fotki przeskalowane do np. 500pix na szerokości. Będą się duużo szybciej ładowały i oszczędzisz transferu oblimitowanym (CDMA/gprs itp.) Polecam IrfanView. W razie potrzeby pomocy (OCB) - pisz priva. Pozdrawiam i powodzenia.

kalio
21-02-2011, 08:40
Heh - widzisz. Starzeję się : )
Taka prośba-rada do kalio: wrzucaj fotki przeskalowane do np. 500pix na szerokości. Będą się duużo szybciej ładowały i oszczędzisz transferu oblimitowanym (CDMA/gprs itp.) Polecam IrfanView. W razie potrzeby pomocy (OCB) - pisz priva. Pozdrawiam i powodzenia.


Zrobi się zamiast 800 bedzie 500

BasH
21-02-2011, 11:15
Pisałem głównie pod kątem wcześniejszych fot (3 648px × 2 736px (przeskalowany do 600px × 450px)), bo z bobasem jest już ok (800 pix może być, ale ponad 1000 bez linku do oryginału nie ma sensu, bo na forum i tak nie ma tyle miejsca) - optimum do przygotowania to chyba 600 pix na szerokości - do tyle chyba forum pozwala. pozdr

kalio
22-02-2011, 19:30
u NETbeta wyż a tu cicho

Wie ktoś kiedy to się ociepli ??

BasH
23-02-2011, 07:51
Od niedzieli przez 1,5 tygodnia w dzień okolice zera, w nocy do -5.

ps: W czym machnąłeś 3d w dzienniku? sketchup?

kalio
23-02-2011, 18:25
Od niedzieli przez 1,5 tygodnia w dzień okolice zera, w nocy do -5.

ps: W czym machnąłeś 3d w dzienniku? sketchup?

tak kechup

Ewerolka
04-03-2011, 22:45
I ja zaglądnęłam. Super macie działkę. Dom domem ale jaki Wy będziecie mieć kiedyś ogród :)

kalio
05-03-2011, 09:18
a ile żonka będzie miał pracy ;))
bo ja z rzeczy ogrodowych to jedynie coś z grilla, piwko lub inne procenty będę robił.

No ew. trawnik skoszę za niewielką opłatę ;)

Ewerolka
06-03-2011, 22:54
Och biedne my kobiety, mój mąż ma alergie na trawę. Też będę kosić naszą działkę za niewielką opłatą ;)

kalio
15-03-2011, 19:55
Och biedne my kobiety, mój mąż ma alergie na trawę. Też będę kosić naszą działkę za niewielką opłatą ;)
Oj biedne ale my biedniejsi ;)

Jak chłop nie będzie kosił to sąsiad skosi też za niewielką opłatą :)

BasH
15-03-2011, 20:52
Jak chłop nie będzie kosił to sąsiad skosi też za niewielką opłatą :)

No no byle sąsiada na swój teren za bardzo nie wpuszczać, bo się jeszcze innymi obowiązkami mężowskimi zainteresuje :]


zakupy elektryczne jutra jak checi dopiszą zaczynam kuć sciany :))

Heh. Ja dziś zacząłem wykuwać wnękę pod rozdzielnię i wprowadzenie WLZ. Niedoceniłem suporka i wziąłem tylko flexa 220 i siekierę... Poległem i jutro zabieram więcej sprzętu : )

MusiSieUdac
20-03-2011, 12:32
Hehe Kalio przyszlam z rewizyta i mam DeJaVu - ja juz tu bylam:)

kalio
20-03-2011, 19:38
no to witam

M.S.U. dobrze że masz piasek jak to nawej nie zdążyłem sie podrapać jak nas zalewało

MusiSieUdac
20-03-2011, 20:28
Wiesz co reki sobie uciac nie dam ze mam piasek bo kaleka moge zostac:), ale robilismy odwierty i z badan geologicznych wyszlo ze sam piaseczek i tego sie trzymam. Ale jak patrze co sie dzieje na dole ( nasza dzialka jest na wzgorzu) to od razu wspolczuje sasiadom, wciaga mokra glina jak bagno, a co my mamy w srodku to naprawde to sie okaze jak wykopiemy. Baj de łej o ile laskawie zjawia sie koparkowi

Ps. Podziwiam to co juz zrobiliscie

MusiSieUdac
20-03-2011, 20:34
..a czemu nie szalowaliscie schodow podczas zalewania stropu???

kalio
21-03-2011, 12:45
..a czemu nie szalowaliscie schodow podczas zalewania stropu???

Tak jak pisalem slubna malo zdecydowa ja jeszcze bardzier, a wylac i potem kuc to ja pier..... juz sie nakulem

BasH
21-03-2011, 20:43
Fajnie - jesteśmy na tym samym etapie - dziś zrobiłem najbardziej upierdliwą bruzdę w betonie pod wejście wlz i wyjście prądu na gospodarczy. Kiedy montujecie okna? Ja miałem na koniec marca, ale pogoda dała ciała, nie zdążyłem z tynkiem pod bramę garażową i montuję za miesiąc. W tym czas podkuję wszystkie bruzy pod prąd i posprzątam :)

kalio
21-03-2011, 21:26
napisze tak spiewnie

many many many ........ brak

czekamy na wyrok

MusiSieUdac
22-03-2011, 21:22
Jakas masakra ta wilgoc, a na jakiej zaprawie kladliscie bloczki cementowej czy cementowo-wapiennej??

kalio
23-03-2011, 07:41
cement wapno

odziwo wilgoć wychodzi tylko tam gdzie byl dysperbit bo tam gdzie sa bloczki nie pomalowane czegos takiego nie ma

Inż.
23-03-2011, 10:49
Cześć,
Dziwna ta sprawa z tą wilgocią, a czy ta ściana czasem nie jest od strony stawu?
Jak pamiętam masz glinkę, weź odkop wykopy do ław, i zostaw na parę dni,
zobaczysz czy woda podchodz z grutu czy nie?
Woda zbiera się na ścianie zewnętrznej czy wewnętrznej? bo nie do końca rozumiem...
Przemyśl wykonanie drenażu opaskowego z odprowadzeniem do stawu...

MusiSieUdac
23-03-2011, 13:02
Ja bym obstawiala na wine zaprawy cementowo -wapiennej, dlatego kazdy krzyczy ze do bloczkow w gruncie tylko cementowa.

Gdzies juz tu na forum widzialam, takie cudo. Bloczki na cementowo-wapiennej zaprawie posmarowane dysperbitem i po zimie zaczela wychodzic taka biala wilgoc, suma sumarum okazalo sie ze to przez ta zaprawe i wapno tak reagowalo

MusiSieUdac
23-03-2011, 13:05
po na czarnym dyspericie widac, a tam gdzie nie pomalowane moze dawno pooo...szlo

kalio
23-03-2011, 16:54
Cześć,
Dziwna ta sprawa z tą wilgocią, a czy ta ściana czasem nie jest od strony stawu?

nie

Jak pamiętam masz glinkę, weź odkop wykopy do ław, i zostaw na parę dni,
zobaczysz czy woda podchodz z grutu czy nie?

Nie podchodzi, w kotłowni mam niżej do samych ław i jest spoko


Woda zbiera się na ścianie zewnętrznej czy wewnętrznej? bo nie do końca rozumiem...

Zbiera na scianie wewnetrzenej pomiedzy garazem a holem (w holu chudziak wylany na wysokości 7 bloczkow w garazy piasek na 3 bloczkach)[/QUOTE]


Przemyśl wykonanie drenażu opaskowego z odprowadzeniem do stawu...

Jest drenaz

Inż.
24-03-2011, 08:54
Mam podobnie zrobione jeżeli chodzi o ścianą pomiędzy garażem a hollem, ale nie smarowałem jej dysperbitem od strony garażu:)
Powiem, że u mnie ekipa która murowała ściany fundamentowe stosowała dodtaki do zaprawy w płynie...
Uważam, że znacznie lepiej sprawdzają się...
Jeżeli woda wychodzi w garażu to wygląda na to, że jest z drugiej strony i ciśnie na mur:)
Nie zdazyło Ci się przed wylaniem chudziaka i zadaszeniam zalanie fundamentów przez deszcz...
To może być przyczyna...
U mnie taki efekt nie występuje, ale bardzo uważałem w kwestiach zalewania fundamentów przez opady.

kalio
24-03-2011, 17:54
Stary zalewanie to malo powiedziane nie nadążałem wody wypompowywać

mam chudziak obniżony o ok 10 cm poniżej bloczków i tam to dopóki dachu nie było a był sam strop to woda się z domu wylewała

Inż.
24-03-2011, 19:40
I masz przyczynę kolego...
Jak od strony chudziaka nie dostaniesz się,
to może przewiert przez ścianę naj najniżej - w spoinie - coś pomoże...
Ewidentnie woda wychodzi przez ścianę...
Chyba że znajdziesz inne roziązanie lub przyczynę...

kalio
25-03-2011, 08:31
to znaczy co kuć chudziaka ????

moze przez lato odparuje ???

kalio
25-03-2011, 20:06
wiem ze przewody sieciowe powinno się kłaść w korytkach lub w pleszu ale mam pytanie czy kład ktoś przewody przybijając je do krokwi i ciągnoł je na poddasze własnie takim sposobem ???

Inż.
28-03-2011, 09:48
Może wykuj mała dziurę w chudziaku przy ściane,
która puszcza tę wodę i zrób jakiś odwiert żeby zobaczyć ile tej wody jest...
Możesz wykorzystać sprzęt Neta do przewiertów pod fundamentem
(napisz prośbę o wykorzystanie patentu:))
Wtedy sam będziesz wiedział co robić dalej...

Pozdrowienia

BasH
28-03-2011, 17:40
wiem ze przewody sieciowe powinno się kłaść w korytkach lub w pleszu ale mam pytanie czy kład ktoś przewody przybijając je do krokwi i ciągnoł je na poddasze własnie takim sposobem ???

Niskoprądowe (alarm, skrętka komputerowa, anteny, satelity) można - sieciowe (230V, niskonapięciowe zasilanie kamer) nie zalecam...

kalio
28-03-2011, 19:29
Niskoprądowe (alarm, skrętka komputerowa, anteny, satelity) można - sieciowe (230V, niskonapięciowe zasilanie kamer) nie zalecam...

hehe piszac sieciowe mam na mysli eth, a prądowe to prądowe ;)

BasH
28-03-2011, 20:27
eth bez problemu - tyle, że jeśli leci na wierzchu strychem to czasem myszy się dobierają. Zauważyłem, że nie lubią czarnej zewnętrznej skrętki :)

BasH
28-03-2011, 20:32
Tak się zastanawiam widząc budowy znajomych i Twoją co wami kieruje tak opóźniając wylewanie schodów... Fajnie tak latać po drabinach budując piętro? Czemu nie zalewałeś razem ze stropem?

kalio
29-03-2011, 07:32
mhhhy
Co wszystkimi to nie wiem ale nami kierowały inne schody całe drewniane na pojedynczej belce, nawet materiał mam przygotowany ale wiadomo zycie zweryfikowalo koszty :)

Myszy mam nadzieje ze nie bede miał dlatego bede sypał celuloze

verterix
02-04-2011, 09:46
Ładna Alfa. ;)

MusiSieUdac
03-04-2011, 09:25
Kalio lepiej przyznaj sie kogo zamurowales w tych scianach:)

Inż.
03-04-2011, 14:58
A po ile ta alfa u ciebie chodzi...
Zawsze chciałem mieć takie coś... pojemność 2.400...:)

kalio
04-04-2011, 08:45
A po ile ta alfa u ciebie chodzi...
Zawsze chciałem mieć takie coś... pojemność 2.400...:)

200-500 i jakies 5 pkt

kalio
05-04-2011, 08:51
Mam coś takiego jak styropina fasadowy w kropki lama 0,4 106pelenow /m3 Wiki Isotechnik

Inż.
13-04-2011, 06:53
Kalio, a u ciebie nic się nie dzieje?
Nie mów, że zardzewiałeś...
Nie poznaję kolegi...

kalio
17-04-2011, 21:39
Kalio, a u ciebie nic się nie dzieje?
Nie mów, że zardzewiałeś...
Nie poznaję kolegi...

Dzieje dzieje

Tylko jak człek ma dziecioki i trzy kobity w kawalerce to ciężko coś zorganizować czasu.
Ale już nadrobiłem w dzienniku i mam nadzieje, od poniedziałku ruszymy z pełną parą.
Tak czytam netBet howTo i zaczynam się zastawiać czy też nie pierdzielnąć takich modnych szarości chociaż ja to zwolennikiem tynków CW jestem.
Ciągle męczą mnie okna
mam drutexy ale co klient to opinia, a do innych przepaść cenowa,

klaudiuszozo
17-04-2011, 23:38
Wszyscy są chyba zwolennikami tynków cementowo-wapeinnych i na to gładź. Ale jak ktoś szuka oszczędności to płyta KG jest najlepszą opcją. U moich znajomych zdaje egzamin - u netbet rownież zda. Jak i kiedys u mnie ;) Chociaż jeśli masz siłę i werwę i chcesz się pchnąć samemu na tynki to zadzieram rękawy i będę bacznie obserwował dziennik ;)

Inż.
18-04-2011, 07:21
Zwracam honor...
Kalega z tym sprzętem to mi imponuje...
Też chciałbym na takim czymś poszaleć...

Osobiście też jestem zwolennikiem tynków CW, ale bez gładzi...
Byłem wychowany bez gładzi i tak zostanie... lubię naturalne nierówności...
Struktury materiałów nie lubię maskować... czy to beton, zaprawa, czy drewno...
A gładkości to mnie tak nie kręcą...

Inż.

BasH
05-05-2011, 19:55
No no - do krycia dachu się szykujesz?

verterix
13-05-2011, 11:21
Na razie to chyba kalio ma zarekwirowany komputer, bo nic nie pisze.

kalio
16-05-2011, 15:05
No no - do krycia dachu się szykujesz?

Trafione możesz przyjechać się poduczyć


Na razie to chyba kalio ma zarekwirowany komputer, bo nic nie pisze.

Komputer jest tylko ja przejże wieści z innych budowli to już siły nie mam na pisanie bo mnie na dachu nerwy zjadają.

A mam takie oto zadanie muszę przenieść na ścianie nośnej drzwi tzn otwór któru jest muszę zaklepać wybić nowy tylko że nowy będzie podwójny 2 x 90/80
ściana nośna - jak to zaskepić mysłem o wklejeniu tam eLki 220 ale czy to będzie trzymać, nad tą ścianą jest wieniec i działówka.

Inż.
17-05-2011, 07:04
Niczego sobie, robota że aż miło popatrzeć...
Co do nerwa na dachu to wiem o czym gadacie... na trzeci dzięń śnią ci się już tylko łaty, kontrłaty, gwoździe...
Powiedź jak chcesz wykończyć okap i co tak faktycznie wyszło na tym dachu pod względem wymiarów??

A jak chcesz obrobić tę jakułkę? chyba musisz ocieplić najpierw ścianki, żeby wiedzieć jak podejśc dochówką...

kalio
17-05-2011, 08:05
Tak na krótko to

okapy nie są na jednym pozimie, trapezy są kopniete i wklęsłe
lukarny trzeba okleić przed właściwą dachówką lub tez zostawić miejsce
okap nie wiem czy bedzie blacha czy zostanie deska od czoła, pomalowana
dół okapy miał być odkryty krokwie i deski są wyheblowane i pomalowane.

Inż.
17-05-2011, 12:02
Po to własnie sie łaci, żeby wyrównać... deskami czy też papą lub folią nie wyrównasz...
Trzeba podkładać lub podcinać kontrałty a dopiero do nich bić łaty...
Przy swoim dachu też się narobiłem... okapy naszczęście wyszły mi prosto... poza tym zawsze jakoś da się wyrównac do najwyższego... bo różnica mam nadzieję nie jest większa niż jedna warstwa dachówek...

P.S.
Dlatego wolełem sam sobie dach zrobić... niż wydać kasę i być wkurw....

kalio
17-05-2011, 20:36
P.S.
Dlatego wolełem sam sobie dach zrobić... niż wydać kasę i być wkurw....

Ja po prostu na więźbie się nie znałem, ale patrząc na wyczyny tych co nam robili śmiem twierdzić ze zrobił bym to lepiej, bo bym się trzymał projektu.
I teraz jestem wkurw. Nie jestem jakiś tam super dokładny co innego moj tata u niego nie ma "bedzie kit i bedzie git" jak spawał heba to mu się na łączeniu (dwa spawy) sz. 600 wymiar rozjechał na 2 mm i miał dylemat czy ciąć czy tylko prostować.

BasH
17-05-2011, 21:03
Nie jestem jakiś tam super dokładny co innego moj tata u niego nie ma "bedzie kit i bedzie git"...

To starsze pokolenie chyba tak ma - jak coś wymierzam z teściem to też czasem mnie aż qrw$#%#ca bierze, ale po chwili przechodzi i doceniam. pozdro

Inż.
26-05-2011, 08:11
Zazdroszczę ja tak nie mam, tzn... jak mój tata przyjedzie to rzeczywiście robi co do mm... ale z tesciem to gatka zawsze kończy sie: "że można coś zrobić tak czy siak..." więc kiszka.... dlatego buduję sam... przyznam, że tam gdzie można sobie popuścić dokładności to jest ok. ale im mniejszcze elementy tym trzeba dokładniej...

Powiedz kalio po ile u ciebie ta dachówka chodzi...
Naprawdę nie dałeś rady znalść nic w ceramice...

kalio
27-05-2011, 20:46
a wiec tak bedzie brass romańska cizzar i podstawowa jest po 1,95 +wiat

na całości róznica miedzy brasem a robenem bo ten najtanszy ok 1/3 ceny

MusiSieUdac
27-05-2011, 21:34
Pięknie ołaciłeś dach, pięknie:)
Z jednej strony sie zastanawiam czy to trudna rzecz takie dachówki kładzenie, a z drugiej jak sie nie bać tak wysoko:cool:

kalio
28-05-2011, 20:02
Normalnie ale się czuje ...

To wcale nie jest takie trudne trzeba tylko dobrze zacząć i mieć porządny dach - ja się niestety mecze i przeklinam wykonawce.
A fajowo się chodzi po takiej grzędzie.

Jak mój tata się odważa nawet wchodzić to znaczy że się da.

żonki jeszcze nie przekonałem ale się staram - ciekawe czego się boi

tomraider
29-05-2011, 21:56
To wcale nie jest takie trudne trzeba tylko dobrze zacząć i mieć porządny dach - ja się niestety mecze i przeklinam wykonawce.

Witam.
No widzisz , jak byś zrobił więżbę sam to nie byłoby problemu z płaszczyznami, chcesz mieć dobrze zrobiony dach - zrób sam lub stój i patrz na ręce jeżeli wiesz co i jak trzeba zrobić. Pytanie jak rozwiążesz okap i mocowanie rynnien : skropliny do rynny? , jak zrealizujesz wentylację między dachówką a papą? , i deskowaniem a ociepleniem poddasza?
pozdro
Tomraider Sam-Sam

tomraider
01-06-2011, 09:15
Jak Kalio miał lenia.

Kalio na tapczanie siedzi
Łyka browar, świerszczyk śledzi
Na zdjęciach widać szczupłe angielki
Piękne i słodkie jak dobre cukierki
I bardzo ważny z niego jest Pan
Że za nic w świecie nie zrobi nic SAM

O, wypraszam to sobie!
Jak to ja nic SAM nie robię?
A kto siedzi z CKM-em na tapczanie?
A kto walnął browara na pierwsze śniadanie?
A kto się namiętnie po głowie drapie?
Dumając w myślach o swym okapie
A kto radiowóz w garażu skitra ?
To ja wasz Kalio , koleszka sprytna


Nie poszedł na budowę ,bo mu się nie chciało
Nie dokończył dachu , bo czasu miał mało
Nie przypilnował cieśli, bo nie miał ochoty
Teraz połać łaci , duuużo z tym roboty
Nie doczyścił roweru, bo za daleko jest woda,
Nie napompował koła , bo czasu mu szkoda.
Miał zrobić grilla - tylko ustami mlasnął,
Żonkę miał poprzytulać - nie zdążył - zasnął.
Śniło mu się, że SAM na budowie ogromnie się trudził.
Tak zmęczył się tym snem, że się SAM obudził.

pozdrawiam.

MusiSieUdac
05-06-2011, 20:27
Tomraider - jak zwykle wymiatasz:D:D:D

kalio
06-06-2011, 09:37
Kurcze wkleje to do swojego CV ;)

Niestety konstrukcja dachu jest skompikowana i dla kogoś kto nigdy tego nie robił - Ja - nie chciałem go spartolić.

Ewerolka
29-06-2011, 16:29
Hop hop jak tam dach?
Nasz też do najłatwiejszych nie należał. Co prawda sami go nie robiliśmy ale panowie fachowcy mieli z nim problem (tylko tak jakoś starali się nie widzieć pewnych rzeczy :mad: ) więc tym bardziej podziwiam.

Inż.
14-07-2011, 10:50
Kolega zaginoł gdzieś...
Czy z dachu spadł...
A może wpadł w taki rezim pracy,
że od 6.00 do 23.00 codziennie daje z dachówka...
Nie wierzą, że na wakacje wyjechał...
Powiedz jak daszek idzie... jak dachóweczka się układa?

Pozdro

BasH
12-08-2011, 20:45
... i miesiąc później też bez słowa. U innych się produkuje a sam nie napisze w swoim dzienniku...

kalio
01-09-2011, 19:13
Juz nadrabiam tak to jest jak są wakacje bez wakacji

Nawet nie pamiętam co na urlopie robiłem

BasH
02-09-2011, 20:03
O zleciały wakacje, a tu żadnego wpisu oj dostanie sie pewnie po głowie

Po głowie to ci się dostanie głównie za dzisiejszą akcję - być u mnie na budowie bez dania znaku. Ledwie 2 godziny mnie nie było...


Może ktoś wie jak to podłączyć

http://img851.imageshack.us/img851/5346/201108242522a.jpg


Jak w ogóle ci się łączy tego hagera? Dość ciasno pod szynami, nie? Jak go mocowałeś?

BasH
02-09-2011, 20:54
a wiec tak bedzie brass romańska cizzar i podstawowa jest po 1,95 +wiat
na całości róznica miedzy brasem a robenem bo ten najtanszy ok 1/3 ceny

Mógłbyś to rozwinąć bo temat jakby mi obecnie bliski... Dlaczego zrezygnowałeś z ceramiki? Co skłoniło do betonu?

kalio
03-09-2011, 19:47
Na moim dachu gdzie mam trzy facjatki same skosy to czysta ekonomia na caly dach
brass lumino - 12000
brass cizar - 14000
najtansza ceramika - 20 000

u mnie byla taka roznica u Ciebie może być miej
Ale wolałbym ceramikę

A odnoscnie hagera to wkleilem go na klej KG z tynkiem gipsowym

Przy tej wielkosci i tej cenie to powinna byc stalowa, wygina sie jak rosyjska gimnastyczka podczas s......u, wydaje mi się że miałem malo przewodów ale polcznie ich to 3 dni gimnastyki nie mówiąc o łączeniu esów które nie robiłem szyną a linka 6mm2

Odnosnie wizyty to fajne osiedle "Mlodych" a znalazłem Cie po kominie najpierw komi potem na komin a potem tylko obliczyłem wypadkową z położenia słońca, wektor kierunku wiatru, wszystko wycałowałem i tak wyszło.

A tak serio to spotkałem radiowóz i spytałem o takiego co robi ciagle grila gra w zielone chodzi po kominach, a oni że
-pewnie pisze na FM - a ja
-ooo właśnie
i mi powiedzieli że odbiera auto z parkingu policyjnego i na budowie go nie ma. No to tak w skrócie.

BasH
03-09-2011, 20:40
Na moim dachu gdzie mam trzy facjatki same skosy to czysta ekonomia na caly dach
brass lumino - 12000
brass cizar - 14000
najtansza ceramika - 20 000

u mnie byla taka roznica u Ciebie może być miej


No ja liczę w ceramice na ciupkę mniej dużej robenowskiej monzy+ Czekam na wycenę z montażem. Tak jak kiedyś pisałem - dachu się nie tykam samorobnie, więc do dachówek będzie ekipa. Równolegle będę mógł jechać z zabudową poddasza, bo na to to są w ogóle jakieś chore ceny. Chcę na wiosnę wrzucić ocieplenie, wykańczać dół, zrobić dom do takiego stanu, aby za rok o tej porze móc się wprowadzać, choćby na parter, ale bez utraty ciepła piętrem (zabudowa). pozdro

Inż.
09-09-2011, 06:15
Cześć,
No trzeba powiedzieć, że kolega pojechał po całości...
Z tego co piszesz, wynika, że kazdego dotyka choroba dachowa...
Jak swój układałem też śniło mi się tylko łaty, dachówka...
nawet w nocy wstawałem i wchodziłem na dach:)

Nie ma co domek juz wyglada...
Powodzenia.

BasH
13-09-2011, 06:22
Na pierszy bój garaż bo to musi być najładniej

http://img845.imageshack.us/img845/8725/201108312486a.jpg


A sufit nie jest wytynkowany czy tylko tak u ciebie wyszedł podczas wysychania?

MusiSieUdac
13-09-2011, 09:39
Okna, dach, tynki widac, ze zasuwacie, a dla zony przekaz pozdrowienia i szacunek i doceniaj, doceniaj - nie jedna na dach by nie weszła

kalio
18-09-2011, 18:30
Na sufit w garazu idzie styro wiec nie jest tynkowany reszta każdemu radze styro na suficie w garazu bo w pokoju jest bardzo zimna podłoga potem

kalio
19-09-2011, 19:49
hehe tynki tynki

jutro wpuszczę zdjęcie tynków CW Dolina NIDY to szczęki spadną .....

BasH
26-09-2011, 17:59
wiec morał i pytanie czy techniczny z Doliny Nidy Atlas zauważy to

http://img851.imageshack.us/img851/7526/201109163380a.jpg

Jak by ktoś tynkował z Doliny Nidy to trzeba pamiętać że:
Aby uwzględnić reklamacje trzeba posiadać oryginalnie zamknięty worek tynku który został wbudowany - no kuźwa dla mnie nie awykonalne


Kurcze. Szok. Ale po dzisiejszej naszej rozmowie u mnie na budowie tak cały czas analizowałem, a teraz mam potwierdzenie z fotek. Wykonawca zostawiając siki z gipsu na ścianach nie przyczynił się aż tak do oderwania. Te siki są przecież minimalne (no chyba że na fotkach nie widać śladów po całości) - cemenciak nie powinien się odspoić, w szczególności w tak korzystnych warunkach (jesień, wilgoć). Partia dupna, albo podłoże źle przygotowane.
A co do worków, to ja jeszcze mam 6 oryginalnie zamkniętych worków tynku który został wbudowany - tak dla pewności :)
Pozdrawiam i dzięki za odwiedziny.

kalio
26-09-2011, 21:00
Podłoże było ok bo i siki gipsowe trzymają i szpryc trzyma tylko jakoś ta dolinie nie bardzo się zadomowiła

MusiSieUdac
26-09-2011, 21:17
ulala wspolczuje, Miska brat mial to samo, uznali mu reklamacje, jakas kiepska partia tynkow wyszla i mu sie trafila,

BasH
26-09-2011, 21:32
Podłoże było ok bo i siki gipsowe trzymają i szpryc trzyma tylko jakoś ta dolinie nie bardzo się zadomowiła
Skoro szpryc i gips trzyma, a tylko cemenciak robiony na parterze pewnie w innym dniu niż na piętrze się odspoił to albo partia cemenciaka do wymiany, albo może wykonawca dał złe proporcje woda/narzut. Tak mi się jeszcze nasunęło - masz instalacje el. w bruzdach czy na wierzchu? Jak widzisz skuwanie tynku?

kalio
27-09-2011, 08:21
instalacja na wierzchu - pod tynkami

jakie skuwanie samo odchodzi :)

nowa ipreza po brasówce tynkówka

MusiSieUdac
28-09-2011, 06:52
Jestem pod wrazeniem samodzielnie polozonej dachowki, wiesz dla mnie dach to jest taka materia do ktorej juz nie podchodze, podobnie jak instalacje. Tym bardziej jak najwiekszy szacun za tak trudny dach wykonany samodzielnie!!

MusiSieUdac
28-09-2011, 07:01
PS. a co do trzymania wymiarow i jakosci mat. budowlanych to mam wrazenie ze z tym coraz gorzej, bloczki betonowe mieslimy na 24cm, ale z odchyłem do 25cm, kiero mi mowi - tak jest jak sie bierze najtansze, ja robie oczy i mowie wypust podobno I-klasa po 2,70 netto, czyli 3.30 za szt, wiec nie z tych najtanszych. Roben nam sie trafil spekany, ide z reklamacja, producent mowi, ze dopuszcza takie rzeczy i to normalne,przy murowaniu wychodzi, ze niektore pustaki sa po prostu obłe, czyli w osi srodkowej potrafia byc szersze o ok 5mm od dolnej i gornejkrawedzi zewnetrznej. Ja juz nie wierze w materialy budowlane trzymajace wymiar, nawet ksztaltki wiencowe, ktore niedawno kladlismy rozniły sie.

kalio
28-09-2011, 09:12
Tato ostatnio stwierdził

" Za komuny było jak było ale I klasa to była jakość, a teraz z ludzi sku.... idiotów robią bo nie widać z tylu czy tylu albo "Panie tynk przykryje""

A tak właściwie to na produkcji to idzie to teraz tak

przychodzi pracownik do dział u kontroli

- Panie dachówka lub pustak trochę źle z formy złazł
- Co to zanaczy?
- No to w sumie nic - bo poleci premia - troche krzywe i wymiary się rozjechały
- A dużo się rozjechały ? - pyta procownik działu JAKOŚCI
- nie tak dużo może o jeden centymilimoter - 1 cm- ale bedzie pasowała
- to niech będzie

I tak jakieś 10 000 terfnego towaru

i jak trafi na budowę samorobną a to siekierki lecą,
a jak na fachowca to taki jegomość zadzwoni do PH pogaza dostanie bluze i mówi

- Panie inwestorku z 7 m nie bedzie widać

Inż.
29-09-2011, 07:23
Kolega dał radę z dachem... dziękuję za to że miałem rację...
chodz to odczucie sybiektywne... zalezy co by się trafiła za partia ceramiki...
Na swoją nie narzekam...
A chodzisz narmanie po wierzchu tej dachówki?? nie ma tendencji do pękania?
Mi tylko jedna pękła, ale specjalnie na nią nadepłem niekorzystnie :)

Tynk brałem z Tysanda, i powiem że ekipa mówiła,
że na kaszubach najpopularniejszy...
Ładnie wysłcho wszystko i luz...
Twój przypadej rzeczywiście ciekawy, nie do pozazdroszczenia...
Na jak dużej powierzchni odchodzi...

Buforek zacny, a wejdzie ci przez bramę garażową :)...
Ja mam ponad 1m3 i uważam, że jest to najlepszy
element instalacji C.O. z kotłem na paliwo stałe...

kalio
29-09-2011, 18:47
Inżynierku a ja ostatnio w słupsku bylem mogłem cię namierzyć
Jak będę jechał to basha zabiorę :)

DACHÓWKI BRASSA przecie to merc pękają bez tykania jak wadliwe, a jak sprawne to można chodzić.

A tynk tez dolina nidy ??

tomraider
29-09-2011, 19:14
Witam.
A kolega jaką papę dał na deskowanie? jakieś rady?konkretny model? jak mocowana ? szczelna? niezmarszczyła się? Co sądzisz o położeniu papy prostopadle do kalenicy( dach 40st), klejonie lepikiem na zimno i mocowanie zakładu kontrłatą do krokwi , szukam papy która daje się mocować mechanicznie i kleić lepikiem i nie da się rozerwać rękoma, takie kosztują jakieś 15 zł za metr, trochę drogo, szukam coś w okolicy 10zł za metr. Oczywiście na papę pójdą dachówki ceramiczne.
pozdrawiam.

Inż.
29-09-2011, 20:01
Mój tynk to TYSAND...

Z samochodów wole lublinka:) to ferrari wśród samochodów budowlanych:)
Byłem sceptyczny na cementówkę ze względu na szorstkość, i możliwość szybkiego
powstawania mchu na północnych połąciach...
Poza tym połaziłem po okolicy i pooglądałem co u kogo leży w jakim stanie...
Nie przekonały mnie...

A to szkoda, żeś nie dał cyny...
Ale zapraszam następnym razem nawet z Bashem:)

MusiSieUdac
29-09-2011, 22:09
..... nawet z Bashem:)

Hahah tu sie usmialam, przepraszam ale musialam skomentowac:D :D




Tomraider dobrze, ze wrociłes do zywych budujacych:)

Wszystkiego najlepszego chlopaki z okazji wigilii dnia chlopaka:)

Inż.
30-09-2011, 06:24
Tego się spodziwałem... że ktoś złapie mnie za słówka...
I właściewie tylko o Tobie MSU pomyślałem...
Bash nie obrazisz się chyba ze sformuowanie:)
Jak będziecie w okolicy to walcie jak w dym...

MusiSieUdac
30-09-2011, 06:50
Tego się spodziwałem... że ktoś złapie mnie za słówka...
I właściewie tylko o Tobie MSU pomyślałem...
Przeciez zartowałam:) ale swoja droga ja bym zrobila zapas kielbasy juz teraz:)

kalio
30-09-2011, 10:18
No w dym wedzarnii

Tom ja własnie kładłem tanią pape z mat izolu w400 i potem latałem łatałem a na końcu i tak kupiłem drogą

Tak mi się nasuneło

Tania papa jest przeciwieństwem taniego sera

O ile w serze dziury nie ma, to w papie jest aż nadto

tomraider
30-09-2011, 19:13
i tak kupiłem drogą

Jaką królu złoty , jaką??????

pozdrawiam.

ps. pogłoski o moim odejściu od świata żywych budujących były mocno przesadzone..........:)

BasH
02-10-2011, 18:46
Tego się spodziwałem... że ktoś złapie mnie za słówka...
I właściewie tylko o Tobie MSU pomyślałem...
Bash nie obrazisz się chyba ze sformuowanie:)

Spoko - nie ma sprawy :) Kurcze, za jakiegoś skrytożercę parówkowogrilowego już mnie uznają... Albo maniaka grila... Oczywiście nie muszę pisać, że przy okazji pięknej październikowej pogody i zalewania posadzek właśnie kończymy grila? :) Ale tak poważnie to kiedyś pewnie specjalnie podjadę i do kalio, verterixa, inża... MSU trochę daleko, aczkolwiek... Jak dobę rozciągną do 48h to spoko :)


.. przydał by się jakiś wurst do tego

Jak jest wurst, to jest i BasH :) A swoją drogą to dach wygląda godnie. Nie zazdroszczę tzw. pierdolników w postaci wykuszy, lukarnek itp... Mi wystarczy dość moich dwóch koszy. Buforek też masz konkretny.


Tom ja własnie kładłem tanią pape z mat izolu w400 i potem latałem łatałem a na końcu i tak kupiłem drogą
O ile w serze dziury nie ma, to w papie jest aż nadto

Oj bez przesady - nie jest taka zła. Fakt że faluje, ale sama z siebie dziur nie dostaje. Grunt to gęsto papiakować i zabezpieczyć brzegi przed podwiewaniem. Żaden cud ale wersja wierzchniego krycia z grubą posypką daje radę, a cenowo jest bardzo ok.

MusiSieUdac
02-10-2011, 20:12
MSU trochę daleko, aczkolwiek...
pojecie wzgledne:)


Jak dobę rozciągną do 48h to spoko
Moja ma czasem 64h, a czasem 108h

BasH
04-10-2011, 21:33
No no no - co taka cisz w dzienniku? Na bank coś się dzieje - czekamy!

tomraider
05-10-2011, 07:42
Tomraider dobrze, ze wrociłes do zywych budujacych

Co się tak przyczepiłaś.

MusiSieUdac
05-10-2011, 10:22
Tomraider dobrze, ze wrociłes do zywych budujacych

Co się tak przyczepiłaś.

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi i do nikogo sie nie przyczepiłam, z calym szacunkiem tym bardziej do Ciebie

kalio
08-10-2011, 21:53
|Tom już mam fotkę już ja śle - tylko bez waśni mi tu z



Walczymy z ostatnim koszem i tylko już dwa narożniki i ok 70m2 dachówy

kalio
11-10-2011, 21:14
papapa bo mnie Tom w smole ugotuje

http://img502.imageshack.us/img502/6802/20111004002.jpg

tomraider
16-10-2011, 18:26
papa

Witam.
Dobry wybór, gdzie i za ile można ją kupić? Czy papa na włókninie poliestrowej przy upałach nie okazała się zbyt elastyczna, czy nie obwisła?czyli czy jej główna zaleta - elastyczność nie okazała się na dachu wadą? życzę Wam i wszystkim dobrej pogody.
pozdrawiam.
ps. w kwietniu też ruszam z papą i dachówką samoróbnie na dachu.

kalio
16-10-2011, 21:55
Ja kupiłem w Toruniu namiary masz wyżej cena ok 10/m2 czy obwisła nic z tych rzeczy jest dosyć gruba 4mm w słoneczne dni grzał niesamowicie ale butem całą posypkę się zdzierało.

Pozdrawiam

kalio
22-10-2011, 06:54
Co to wszyscy zapadli już w letarg zimowy czy łapiecie ostatnie chwile z dodatnimi temperaturami

BasH
23-10-2011, 21:08
Pracujemy, pracujemy :)
Ja właśnie kończę pracować nad końcem obchodzenia 31 lat :) No ale takiego ciekawego tortu to nie dostałem ;)
Zamknąłem za to wczoraj hagera :) Nie bez oporu, ale udało się :D

Inż.
24-10-2011, 08:49
wszystkiego najlepszego...

Tort pierwsza klasa...
wydaje mi się że to B65:)

BasH
24-10-2011, 20:59
A jak tam sprawa reklamacji tynków?

kalio
29-10-2011, 21:58
Dzięki

Tynki no cóż odkuli odskrobali i pod spodem gips z sufitów to była główna przyczyna odspojenia a poza tym brak zastosowania właściwej obrzutki - wykonawca ze swoim materiałem i teraz jest pytanie czy sie dogada czy będzie zrywał 100% tynków niestety dla nas bo już powinno być po wylewkach.

kalio
06-11-2011, 21:38
Pytanie

Jak ocieplić progi pod drzwiami wejscie balkon ??

nie wiem czy robić pod nie wylewki czy tez dać paski styroduru pod drzwiami balkonowymi mam listwy parapetowe

Ewerolka
20-11-2011, 20:19
Dawno nie zaglądałam ale jak zobaczyłam Twoje tynki to mi szczęka opadła. Mam nadzieje, że już wszystko naprawione. Trzymam kciuki za wylewki (nam się udało przed mrozami :))

BasH
27-11-2011, 20:07
A na budowie piec grzeje styro się kładzie może jeszcze uda się wylewki machnąć

Machaj machaj - mamy spokojnie jeszcze 3 tygodnie ciepła bez mrożenia. Ja póki co musiałem odpuścić budowę na rzecz spraw zawodowych i łatwienia garści grosza na wykończeniówkę :/ Dachówka leży mi już na składzie, ale w tym roku chyba nie zawiśnie...

Inż.
11-12-2011, 19:14
Czesć Kalio,
Widzę, że doszedłeś do najcikawszej sprawy - instalacja C.O.
Jeśli mogę ci doradzić to powiem, że na jednej pompie nie jest możliwe sterowanie takim układem...
1. Pompa jest sterowana temp. kotła i jak on nie działa to stanie... a ty (ja też) masz drugie źródło ciepła...
2. jedna pompa nie ruszy obiegów za zaworami 3D... bo jak układ się ustabilizuje (zawóry się zamkną) co będzie go tłoczyło...

Rozwiązanie...
Rezygnacja z zaworów 3d na rzecz pompy dla układu podłogówki i grzeników, sterowanie jej obiegiem
poprzez czujnik temp. powrotu i zaprogramowane chwilowe przetłaczanie...
LUB
zamiast zaworu 3D zastosować zawór termostatyczny (taki jaki ma Net) i za nim pompa...
Pompa będzie wymuszała krążenie układu a zawór pilnował temp. układu...
Dodam jeszcze, w przypadku układów równoległych (a taki masz) każda pętla musi mieć swoją pompę...
Spróbój pospinać jaknajwiecej urządzeń w sposób szeregowy, wtedy jedna pompa zadziała...

Przemyśl sprawę i napisz coś wiecej o kotle (jaki) i sposobie sterowanie tego układu...

kalio
12-12-2011, 21:16
Wtam

dawno sie nic nie działo w dzienniku

a wiec

mam dwa poziomy wodę z bufora wyprowadzam (jaką średnicą) idzie na zawór 3d dalej na pompkę i dalej miedzią 28 na rozdzielacze

czy miejsce wpięcia trójka powinno być na równej odległości pomiędzy rozdzielaczami czy nie ma to znaczenia

czy w takim układzie woda będzie się równo rozpływać góra i dół (zakładając taką samą długość sumaryczna obwodów)


od pionu do rozdzielaczy jakieś 3m w poziomie

http://img831.imageshack.us/img831/2962/bufor.jpg

może źle pisze nie zawor 3d a zawór termostatyczny esbe vta 372 lub 572

chaciel to tak spiać aby piec z buforem kominek z buforem lataly na grawitacji

do kalafiorów stosuje osobne wyjście z bufora i osobna pompkę i to mnie nie meczy meczą mnie obwody podłogówki na gorze i dole czy dać na jednej pompie czy na dwóch różnica w cenie jakieś 1000 pompka plus zawór

odnośnie pieca nie ma na razie nic upatrzonego ślubna forsuje opcje z zasobnikiem (jak już coś jakiś kmt) ja jakiegoś dolniaka

wkład do kominka z PW z ktratki.pl lub lechma

Inż.
13-12-2011, 06:32
Jeśli chcesz na grawitacji, to myślę, że rurki muszą być 2".
Wadą/ograniczeniam tego układu jest to, że piec najpierw będzie grzał zasobnik,
a później zasobnik instalację...
Może to być uciążliwe w przypadku, gdy instalacja będzie zimna,
a chałupa potrzebować będzie ciepła...
Trzeba o tym wiedzieć i nie pozwolić w najgorszych warunkach do powstania tego stanu...
Ewentualnie zastaować obejscie zasobnika, na tę sytuację...
4m rury i dwa zawory to nie majątek...

Jeżeli nie chcesz mieć problemu z obiegami na parterze
i na piętrze zastosować można po jednej pompie na obieg...
Oczywiście obie pompy za jednym zaworem termo....
Innym rozwiazaniem może być zastosowanie
na głównej rurze parteru i pietra - przepływomierzy
i po uruchomieniu wyregulowanie obiegów,
tak aby uzyskać równomierny przepływ...

Mam nadzieję, że coś podpowiedziałem...

MusiSieUdac
13-12-2011, 07:23
Czesc Kalio, chciałam cos fajnego napisac, a tu znuuf instalacja - czarna magia.
Tak czy siak, napisz na co sie zdecydowałes pod drzwiami - styrodur??

kalio
13-12-2011, 21:51
Czesc Kalio, chciałam cos fajnego napisac, a tu znuuf instalacja - czarna magia.
Tak czy siak, napisz na co sie zdecydowałes pod drzwiami - styrodur??


czekam na profile systemowe jakoś je tam wciśniemy

kalio
14-12-2011, 18:43
Okienka na Schueco cava 70 pakiet szyb 0,5 :) diabelnie ciężkie ale nawet mojej małzy się podobają,

Ostatnio na chodzika kupiłem papę gordach super motaż sbs 5,5 - po 10/m2 i tak wyszło, że w podłogę walnęliśmy lepszą izolacje niż na dachu :))

wrota na razie z L-M już się popsuły zamki, a nawet moje male dłonie nie są na tyle małe co skośnookich rzemieślników, docelowo będzie dziadek od znajomego już czekają na magazynie

MusiSieUdac
14-12-2011, 19:02
My teraz sie tez przymierzamy do okien jak na razie mamy kilka fajnych ofert i chyba w weekend cos zamowimy wlacznie z brama i drzwiami. Myslałes dodatkowo o cieplej ramce?

kalio
14-12-2011, 21:59
i takową posiadam

BasH
16-12-2011, 20:54
Jak tam idą prace z CO? Co do tych rozdzielaczy, to mają generalnie strasznie badziewne uszczelnienie bypasu przy pompce. Wyrzuciłem w śmieci i wstawiłem korki. Po zamknięciu termozaworu niech przepływ leci wyłącznie przez obwody podłogowe.

kalio
17-12-2011, 19:22
prace idą powili do przodu ile to jeszcze pexa będzie na razie mecze wodę, zamontowałem rozdzielacze podłączyłem miedzią na twardo, i walczę z żonka o brak grzejników

MusiSieUdac
23-12-2011, 21:55
Niech to będą fajne Święta, a przy okazji bardzo szczęśliwy Nowy Rok.


http://img710.imageshack.us/img710/3848/231220111738.jpg


Prezent do odebrania:D

BasH
24-12-2011, 11:25
http://img835.imageshack.us/img835/9941/swieta2011.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/swieta2011.jpg/)

Ewerolka
24-12-2011, 12:33
Wesołych Świąt. Życzę Ci dużo siły i wytrwałości w budowie, a przede wszystkim dużo miłości bo bez niej nie ma prawdziwego domu. pozdrawiam!

kalio
28-12-2011, 14:30
Dzięki dzięki wszystkim
też życzymy tego co najlepsze w święta
https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQUWM1wcSK9f7KNY--UN0fsms_3T7UZRvBCpVC2k7Oa03YJlsUU
oraz dokończenia wszystkich zaległych spraw w nadchodzącym nowym roku

MusiSieUdac
10-01-2012, 19:57
Czesc Kalio, pamietam, ze miałes ocieplac strop pomiedzy piwnica a parterem od spodu. Masz jakis patent, zeby ten styro Ci sie trzymal. Myslałam o kołkowaniu ale obawiam sie dziurawienia keramzytu i trzymania kołkow w tym materiale. Myslałam tez o stelazach przykreconych do belek i wsuwaniu pomiedzy płyty styropianu. Tylko nie wiem czy takie cos ma sens. Masz jakis pomysl? Pozdrawiam

MusiSieUdac
11-01-2012, 20:02
tfu...Mialam na mysli strop nad garazem, Myslałam o swojej piwnicy i tak napisałam :bash:. Pamietam, ze pisałes iz nie tynkowales sufitu w garazu, bo bedziesz go ocieplał. Kładziesz na sam klej, kołkujesz, jakis patent?
Pozdrawiam

kalio
12-01-2012, 08:03
są dwie opcje styropian na klej i kołki lub stelaż i wełna styropian ma jedną wadę w przypadku awarii (pożar) w kotłowni pokurczy się i będzie trzeba wymieniać, wystarczy że sam gorący dym się wydostanie to stopi styropian (niestety wiem z autopsji)

tomraider
17-01-2012, 22:32
styropian ma jedną wadę w przypadku awarii (pożar) w kotłowni pokurczy się i będzie trzeba wymieniać, wystarczy że sam gorący dym się wydostanie to stopi styropian (niestety wiem z autopsji)

Witam.
zgadza się, ale wełna podczas wysokich temperatur nie jest lepsza, o szkodliwość wełny , np. użytej w obudowie kominka , popytaj Compi, baaardzo zdziwisz się i może ocieplisz stropy czy poddasze styropianem.
pozdrawiam

kalio
18-01-2012, 16:36
dlatego ciągle ciągnie mnie do ocieplenia poddasza wełną celulozowa

MusiSieUdac
18-01-2012, 20:19
dlatego ciągle ciągnie mnie do ocieplenia poddasza wełną celulozowa

Ja akurat i zielona, a co za tym idzie ciekawa w tym temacie. Jaka jest roznica pomiedzy celulozowa a skalna welna?

kalio
19-01-2012, 08:33
Ja akurat i zielona, a co za tym idzie ciekawa w tym temacie. Jaka jest roznica pomiedzy celulozowa a skalna welna?
a jest jeszcze szklana - isover pantera
skalna paroc roockwool
celulozowa jest z makulatury i takich drewnianych "śmieci" np warmcel damstad ekofiber

MusiSieUdac
19-01-2012, 13:42
i dlaczego celulozowa, ze mniej pyli, bardziej naturalna?
Ale to i tak przeciez zakryte kg bedzie..

kalio
19-01-2012, 18:35
celuloza --- papier a to z drewna robione a wiec i naturalne pewnie nie raz zjadłaś papierek od czegoś tam i co żyjesz
celulozowa ma to do siebie że nie ma mostków (granulat) nie potrzeba ochrony od wilgoci i takie tam inne marketingowe banialuki, i podobno jak zmoknie to sama wyschnie i nic jej nie będzie

MusiSieUdac
19-02-2012, 21:14
Hejka, wiosna idzie, trzeba rece do pracy zacierac:)

BasH
24-02-2012, 18:45
Kalio - jak tam temat tynków? Jak widzisz u mnie fachowiec, którego spotkałeś u mnie na budowie spieprzył sprawę i jutro zdziera swoją robotę z komina... A u sąsiada na budowie jeszcze gorzej, bo w piwnicy miał wody po sufit - pękła rura w mrozy...

kalio
29-02-2012, 11:54
Tynki mega mega kupa fachman sie wypioł i nie ma zamiaru poprawiać bo mu mury niby pekają, budynek siada, 1km dalej idzie autostrada i to pewnie dlatego - takie są jego argumenty. Ma termin do 5 marca, czekałem na niego z farelką aby mógł robić - olał temat wiec pozostaje mi temida, problem jest taki że nikt nie chce kuć tynków bo przewody bo, rurki, i tu jest lipa bo jak ktoś już ew. to cena z kosmosu. ale temat jest taki że i góra zaczęła odpadać a wiec mam do odkucia jakieś 700m2 tynków

MusiSieUdac
29-02-2012, 12:13
O żesz, faktycznie klops z tynkami. Miales umowe z tynkarzami?

A sam jak myslisz co mogło byc przyczyna, jakas wadliwa partia tynkow ??

BasH
29-02-2012, 19:31
O kurka ale ale zapóściłęm dziennik to już nawet nie kwartalnik się zrobił ale po kolei
prawdziwa 0.3 to rolka 100m2 waży ok 14 Kg a typ 300 ok 4 no chyba jest różnica

Też zaskoczyła mnie waga prawdziwej jak do mnie dojechała. Jakieś zdjęcia z robót wrzucisz? Nie zazdroszczę robót z tynkami... Planujesz teraz najpierw zalać posadzki skoro rozkładasz już pexy?

kalio
04-03-2012, 08:15
O żesz, faktycznie klops z tynkami. Miales umowe z tynkarzami?

A sam jak myslisz co mogło byc przyczyna, jakas wadliwa partia tynkow ??

Wadliwa to napewno ale partia partaczy tynkarzy - nakładanie tynku CW na gipsowy, brak szprycu czy innego gruntu,

kalio
04-03-2012, 08:17
Też zaskoczyła mnie waga prawdziwej jak do mnie dojechała. Jakieś zdjęcia z robót wrzucisz? Nie zazdroszczę robót z tynkami... Planujesz teraz najpierw zalać posadzki skoro rozkładasz już pexy?

fotki fotki

Trzeba ruszyć trochę z robotą bo na sąd to wiesz ile mogę czekać, idą posadzki zabudowa i jak to skończę to mam nadzieje że będę mógł coś robić z tynkami

MusiSieUdac
05-03-2012, 11:57
Kurcze Kalio, obejrzałam zdjecia w dzienniku i jestem przestraszona. Mam nadzieję, ze jakos uda Ci sie pchnac sprawe z tynkami do przodu

kalio
05-03-2012, 14:20
Ja też ma taką nadziej wolał bym sam te tynk nakładać ręcznie i je walcować niż mam teraz robić sobie bajzel i to wszystko zrywać, no i przede wszystkim czas którego zaczyna brakować że o chęciach nie wspomnę

kalio
05-03-2012, 20:29
jak chcesz szybko kase to zalatwiaj sprawe z ubezpiecznia. sad zostaw na pokrycie strat trzecich.

czyjego ubezpieczenia - niestety nie wiem czy wykonawca takie posiada, ja mam takie zwykłe od ognia i innych w warcie

kalio
12-03-2012, 21:06
ale nuda

bashu ile wyszło Ci wysokości na poddaszu ??

BasH
13-03-2012, 16:54
Z tego co pamiętam to na gotowo 245 cm.

kalio
14-03-2012, 09:12
To nieźle wyciągnąłeś.

Pamiętam że tam nisko miałeś ja miałem troszkę wyżej a m i wychodzi ok 240

BasH
14-03-2012, 17:55
... tyle, że muszę robić kombinację nad sypialnią, bo była lekko przekoszona więźba i zmieści mi się niecałe 10 cm wełny pod jętkami - będę nadkręcał w tej części domu na strychu legarki i dam dodatkową warstwę wełny od góry :/

ps: Nie dam głowy za to 245 - jutro jak wrócę z Chojnic i nie zapomnę to zmierzę. Może i 240? Nie pamiętam teraz - robiłem stelaże sufitu na jesień.

kalio
15-03-2012, 12:54
Ja niestety tez bede nadkrecał a miałam na surowo 275 - odeszło 12 styro i szlichata, pod jetkami 13 (10 welna i 3 cm CD) i powinno być 250 a ty tylko 240 ktoś mi 10 cm ukradł

BasH
15-03-2012, 17:27
odeszło 12 styro i szlichata, pod jetkami 13 (10 welna i 3 cm CD) i powinno być 250 a ty tylko 240 ktoś mi 10 cm ukradł

Czyli masz 10 szlichty?? Po co tyle styro na piętrze?? Pod jętkami mam +-11 cm do powierzchni płyty (w miejscu profili wełna będzie dociśnięta - profil ma chyba 2,5 cm, więc o 1,5 sciśnie wełnę). Wróciłem z Chojnic i specjalnie pojechałem zmierzyć na budowie - będzie na gotowo lekko ponad 240 cm. Dla mnie to wystarczająco. Po co grzać powietrze...

MusiSieUdac
15-03-2012, 19:46
Czyli masz 10 szlichty?? Po co tyle styro na piętrze?? Pod jętkami mam +-11 cm do powierzchni płyty (w miejscu profili wełna będzie dociśnięta - profil ma chyba 2,5 cm, więc o 1,5 sciśnie wełnę). Wróciłem z Chojnic i specjalnie pojechałem zmierzyć na budowie - będzie na gotowo lekko ponad 240 cm. Dla mnie to wystarczająco. Po co grzać powietrze...

Ehh wszystko zalezy od punktu widzenia. Przy waszych powierzchniach zda to egzamin, u mnie sa male sypialnie i przy 2,4m bylyby jak klatki
A przy naszym wzroscie to juz w ogole kosmos

BasH
15-03-2012, 19:49
A przy naszym wzroscie to juz w ogole kosmos

Przy wzroście kalio to i 2,20 starczy (to mi się dostanie : ))))))))))) ) - pozdr :)

ps: Kurcze - właśnie sobie uświadomiłem, że nasza sypialnia z przedzieloną (zmiana) garderobą ma tyle, co mieszkanie moich rodziców - prawie 38 metrów kw. :|

MusiSieUdac
15-03-2012, 20:17
Kurcze - właśnie sobie uświadomiłem, że nasza sypialnia z przedzieloną (zmiana) garderobą ma tyle, co mieszkanie moich rodziców - prawie 38 metrów kw. :|
Ekhm, przemilcze, bo innaczej moge zalapac dola. Mozna uznac ze moja sypialnia bylaby za mała na Wasza garderobe. Normalnie usprawiedliwia Cie tylko to, ze w sobote rano do tej sypialni zawitają dodatkowe 3 osoby, tak o 6 rano:)

PS. Juz masz po glowie, jak Kalio to przeczyta

BasH
15-03-2012, 20:25
... w sobote rano do tej sypialni zawitają dodatkowe 3 osoby, tak o 6 rano:)

Hahaha - dokładnie tak mamy teraz - tyle, że dwie córy póki co ładują się między nas :)


PS. Juz masz po glowie, jak Kalio to przeczyta


http://img707.imageshack.us/img707/8029/imagee001o.jpg

Spoko gość, to się nie obrazi - ja wzrostem też niegrzeszę (niecałe 1,8 )

kalio
16-03-2012, 06:12
No cóż nie których się obchodzi bokiem a niekturych lepiej przeskoczyć :)

Bahu spesjalnie tak zdjęcie strzelił z wysoka :)

Oj nie ładnie nie ładnie :))

kalio
16-03-2012, 13:58
Ekhm, przemilcze, bo innaczej moge zalapac dola. Mozna uznac ze moja sypialnia bylaby za mała na Wasza garderobe. Normalnie usprawiedliwia Cie tylko to, ze w sobote rano do tej sypialni zawitają dodatkowe 3 osoby, tak o 6 rano:)

PS. Juz masz po glowie, jak Kalio to przeczyta

Panujesz najazd na sypialnie bash'a z rodzinką :)

compi
16-03-2012, 14:32
Kalio, przywitam się ładnie w Twoim wątku :). Współczuję z tynkami, ale podpowiem że nie daj się, szczególnie tym panom pod krawatami od Atlasa. Potrafią dobrze udawać, a jeszcze więcej kręcić. Gratuluję ładnego domu.

kalio
16-03-2012, 21:24
Witam w skromnych progach

Jeden krawaciaż z atlasu juz nie pracuje i to całe zamieszanie przez niego

A inni też nie są nic lepsi bo nic nie mogą zrobić, tylko jeden się trafił co może coś chciał ale mu nie pozwolił świecznik altasowski

BasH
17-03-2012, 19:28
Panujesz najazd na sypialnie bash'a z rodzinką :)

A zapraszamy, zapraszamy - i kaliową rodzinę pomieścimy :) A okolice piękne - od najczystszych jezior w promieniu 300 km, do możliwości ścinania kosą prawdziwków na jesień - i do tego 30 km od autostrady :D

BasH
17-03-2012, 21:35
... oj korci mnie uderzyć w jakąś niedzielę na Toruń pooglądać stelaże, budowę i pogadać :) Mam dwa kosze i nie wiem jak je ugryźć. Na jakich profilach.

kalio
17-03-2012, 21:41
Norgips 0.5 paka podróbka regipsa też perforowana
No ja do autostrady to w lin iprostej mam z 700 m a zjazd jakiś 3km tylko jeszcze go nie otworzyli
Jezioro też ok 3km - ale to taka mydelniczka toruńska

oczywiście zapraszam :))

kalio
17-03-2012, 21:46
A zapraszamy, zapraszamy - i kaliową rodzinę pomieścimy :) A okolice piękne - od najczystszych jezior w promieniu 300 km, do możliwości ścinania kosą prawdziwków na jesień - i do tego 30 km od autostrady :D

Ja to bardziej do cudzej kuchni niż sypialni ale cóż jedni zbierają rybki, a drudzy hodują znaczki

Ewerolka
20-03-2012, 20:48
O kurcze przegapiłam imprezę i to o parę ładnych miesięcy. Wszystkiego najlepszego :D
Jeju ale Ci się posypał dom. Na czym sprawa stoi? Trzymam kciuki, żeby Ci zapłacili za to z nawiązką. Ale partactwo!!

kalio
21-03-2012, 11:24
Dzieki

Sprawa stoi w sądzie :)) Bedzie wyrok komornik będzie i imprezka

BasH
21-03-2012, 20:00
Przed
https://lh4.googleusercontent.com/-ZkrXER8AbNA/T2mcZAsqxII/AAAAAAAAC3E/YjQN4civnp8/s800/20120320006.jpg
ułożona na krokwie 2x10

No właśnie zastanawiała mnie długość znitowanych grzybów... Nie przesadzasz? :) Pasywniaka budujesz?

kalio
23-03-2012, 07:50
E no co Ty musiałem nitować tylko pere sztuk w rogach, reszta bez nitowania

MusiSieUdac
25-03-2012, 21:06
Niezle Ci idzie poddasze, brawo:)

Inż.
26-03-2012, 07:46
Cześć kalio,
a po ile profil V?
I jakieś uwagi co do montażu, stosowania...

kalio
27-03-2012, 08:27
Cześć kalio,
a po ile profil V?
I jakieś uwagi co do montażu, stosowania...


chyba cos po 10 z groszami

motaż poziomica lub szlauch waga czy laser kołki szybkiego motażu i po sprawie

Inż.
28-03-2012, 07:02
Aha, ja u siebie znaleść nie mogę...
Ja na wadze jedę i niema nic lepszego...
Wagę wyznaczam poziomy, później strzelan trasera... i skosy i po robocie...
Raz narysujesz i jak za tydzień wrócisz ma na gotowo wszystko zrobione...

kalio
28-03-2012, 20:32
sznurek traserski to jest najlepsza rzecz na budowie,
wbrew wszystkiemu mało jaki laser ma dokładność większa niż waga wodna laser jest tylko trochę szybszy i dla leniwych :))

BasH
28-03-2012, 20:44
sznurek traserski to jest najlepsza rzecz na budowie,
wbrew wszystkiemu mało jaki laser ma dokładność większa niż waga wodna laser jest tylko trochę szybszy i dla leniwych :))

Zgadzam się w całej rozciągłości ze śnurkiem, ale laser jest mega szybszy niż waga. Ale sznurek jest też ważny. Grunt to mądrze korzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi.

kalio
28-03-2012, 21:18
Zgadzam się w całej rozciągłości ze śnurkiem, ale laser jest mega szybszy niż waga. Ale sznurek jest też ważny. Grunt to mądrze korzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi.


Czyli głowy


http://www.youtube.com/watch?v=bHRCgwi_Egs

BasH
29-03-2012, 20:20
nie ma za wiele co pisać cholerna wełna skalna rypie jak stado komarów podczas randki nad jeziorem ale coś idzie do przodu

Co mogę napisać to tylko to aby od razu robić na gotowo a nie potem się zrobi (Bash) obrabianie okna z wełną to droga prze mękę

Poczekam, aż ty skończysz okna :) Będę je robił hurtowo - póki co mam priorytet pozbyć się balastu - mam już poutykane wszędzie za dużo materiału, który chcę wbudować (masa profili, wełny, płytki, piec). A z obróbką okna się pomieszczę - spoko wodzu :)

kalio
30-03-2012, 08:37
Ciekawe czy zagląda tu czasami piczman może pomoże policzyć WM

madric
30-03-2012, 10:12
Ciekawe czy zagląda tu czasami piczman może pomoże policzyć WM
Zastanawiam się czy faktycznie trzeba to tak przeliczać. Niby miałem zrobiony projekt, ale obliczeń to tam żadnych nie było po za przyjętymi ustaleniami wymian na 1H dla danych pomieszczeń. Wszystko zsumowane dało jakieś tam obciążenie i na tej podstawie dobrano centrale. Gdybym nie miał to na większości stron z rekuperatorami są sposoby na obliczanie/dobieranie central i zasad rozprowadzenia kanałów.

kalio
30-03-2012, 20:03
Dobór samej centrali nie jest zbyt skomplikowany trudniejszy jest dobór odpowiednich średnic przewodów aby wszystko działało i nic nie świszczało

madric
31-03-2012, 05:45
:) W większości przypadków radzących jak zrobić instalację, mówią iż w domkach przyjęło się kanały o średnicach 100/125mm:), wiec zastanawiające jest to liczenie. Piczman swego czasu powiedział mi iż co do świstania to trzeba się nad tym zacząć zastanawiać jeśli centrala jest większa niż 300m3h (jak dobrze pamiętam mówił od 500tki).
BTW
Kiedy robiłem zakupy w sklepie poleconym przez piczmana, na pytanie o tłumiku akustycznym chłopy poradzili aby nie dawać, bo wystarczy termoflex z perforowaną wewnętrzną ścianką, ponoć wystarczająco wycisza (SONOLIGHT AD-L), zobaczymy w praktyce.
pozdr.

compi
31-03-2012, 08:53
Mam w parterówce nad głową porozciągane termoflexy z WM i potwierdzam, że dopiero maksymalny przepływ powoduje lekko słyszalny szum na anemostatach. Miękkie kanały nie są podobno profi wg zawodowców, ale jeśli macie zamiar je kłaść u siebie to po prostu przy ich rozmieszczaniu zastanówcie się gdzie ewentualnie będzie można tłumiki dorzucić w przyszłości. Lekkie buczenie u mnie wywołują wentyle skręcone do minimum. Muszę przerobić regulatory tylko czasu brak.

madric
01-04-2012, 08:48
Mam w parterówce nad głową porozciągane termoflexy z WM i potwierdzam, że dopiero maksymalny przepływ powoduje lekko słyszalny szum na anemostatach. Miękkie kanały nie są podobno profi wg zawodowców, ale jeśli macie zamiar je kłaść u siebie to po prostu przy ich rozmieszczaniu zastanówcie się gdzie ewentualnie będzie można tłumiki dorzucić w przyszłości. Lekkie buczenie u mnie wywołują wentyle skręcone do minimum. Muszę przerobić regulatory tylko czasu brak.

Compi. Ja przypuszczam że profi dbają o swoją robotę i za kanały sztywne dużo więcej mogą skasowac i klienta nie boli ze wydaje na robociznę pare tysięcy za jeden góra dwa dni roboty w parterówce przy termoflexach :). Pozdrawiam

compi
01-04-2012, 10:43
Sztywne spiro, wykonane solidnie i z głową, zapewnia bezproblemowe użytkowanie takiego systemu przez całe lata. Uważam, że zasadnicze znaczenie ma tu jedna rzecz. Kanały będą leżały na nieużytkowym stropie, na konstrukcji podwieszanego sufitu, czy będą wisiały umocowane do np. krokwi. Miękkie się gną i trzeba by chyba zastosować jakieś leżaki dla nich, aby były proste. Poza tym sam uczestniczyłem w montażu WM na spiro i kładłem swoją na flexach. Ta na spiro to dwa razy więcej roboty, głównie na owijaniu rur wełną z folią alu i jej klejeniu. Ilość kształtek, redukcji, muf, kolan, w końcu parkerów do skręcania była ogromna. To musi kosztować bo na średni domek letniskowy załadowany był cały bus typu reno master. I przy spiro tłumik to podstawa, a taki wykonany nawet po znajomości kosztuje już kawał grosza. Mój wybór był prosty, ocieplane kanały flex na betonowy strop nieużytkowy nad głową, naokoło przy docieplaniu stropu ciasno styro 2 x 10, 2 x 15cm i działa. Trzeba było tylko uważać podczas chodzenia, bo zgnieść łatwo.

kalio
01-04-2012, 20:48
A to mnie zaczeliscie zastanawiać z tymi rurami, ja na razie mam położone PCV prostokąty na parter i z tego wyjście 100 spiro na poddasze. A jaki to sklep z WM polecacie ??

madric
03-04-2012, 18:34
poszło na pw

MusiSieUdac
07-04-2012, 10:47
Wesołych dla całej rodzinki :)

http://img528.imageshack.us/img528/166/wielkanoct.jpg

kalio
07-04-2012, 18:56
Spokojnych i pogodnych

Bo jak zimno to zając nie robi

http://nicalbonic.blox.pl/resource/zajac_wielkanocny.jpg

mariwa
07-04-2012, 21:46
Wesołych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego dyngusa życzą Marcin z Iwoną http://img35.imageshack.us/img35/5774/easterl.jpg

madric
30-05-2012, 16:17
kalio nic nie robisz?

kalio
05-06-2012, 07:17
Robie, tylko niemoc pisania mnie owładnęła

BasH
09-07-2012, 22:09
Robie, tylko niemoc pisania mnie owładnęła

Z dwojga złego lepsze to niż niemoc robienia :) A mi ostatnio jakoś wiatr w żagle poszedł i zapierdzielam na budowie jak mały samochodzik - aż się nie mogę doczekać porannego spotkania z wełną... grrrrrrrrr :D pozdro

BasH
29-08-2012, 21:23
... minęło właśnie 5 miesięcy od twojego ostatniego wpisu na swoim DB...

kalio
02-09-2012, 19:43
Robota idzie na zewnątrz

Codziennie zjadam zupę z białych kuleczek styro i kafke zabielaną z kożuszkiem :))

BasH
09-09-2012, 21:35
Robota idzie na zewnątrz

Codziennie zjadam zupę z białych kuleczek styro i kafke zabielaną z kożuszkiem :))

Pamiętaj, że fani czekają na relację. pozdro !
I od października zapraszamy na kawę w w miarę normalnych warunkach domowych :)

MusiSieUdac
10-09-2012, 07:48
Ooo, to masz tak samo fajnie jak ja, no i juz sie poczulam lepiej :lol:
Niech beda pozdrowieni, Ci co na rusztowaniu :)

compi
13-10-2012, 09:48
Gratuluję fajnie zrobionego poddasza ( ilości wełny również : ) ), fajnej bryły domu, która jest proporcjonalna i po prostu miła dla oka. Tematu "reaktora" nie znam więc możesz rozwinąć.

kalio
14-10-2012, 19:56
reaktor tak nazwała moja żona bufor który staram się wykończyć przed zimą

kalio
22-12-2012, 21:25
156284
Wesołych i spokojnych świat życzą

Anka i Rafał z dzieciakami

mariwa
24-12-2012, 10:37
Zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia dla całej rodzinki życzą Marcin z Iwoną http://img341.imageshack.us/img341/8592/merrychristmasglitterha.jpg

MusiSieUdac
24-12-2012, 23:00
http://img28.imageshack.us/img28/8426/kartka1c.jpg

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

kalio
01-03-2013, 18:03
jak z tynkami

A no tak że mam jeden wyrok czekam na drugi - wyrok nakaz zapłaty, pusty portfel- sad,adwokat, biegły i małe szanse na odzyskanie czego kolwiek

kalio
06-03-2014, 09:32
przeprowadzka - koleś narobi trochę kursów

246484

Niestety jeszcze nie nasza

Tyski
06-03-2014, 11:16
Fiat 126p - przez lata był to najlepszy samochód transportowy ;) Widzę, że niektórzy do dziś wykorzystują maluchy jako woła roboczego. Szkoda, że u mnie jeszcze daleko do meblowania domu...