PDA

Zobacz pełną wersję : Odmowa Ministra Infrastruktury



Malybialy
12-02-2011, 17:09
Witam, dostałem odmowę z Ministerstwa na postawienie budynku w odległości 1,5m od granicy z sąsiadem.
W piśmie jest mowa o braku możliwości odwołania od decyzji. Czy można coś jeszcze na to poradzić? :mad:

daszum
12-02-2011, 22:24
Warunki posadowienia budynku w odpowiednich odl. od granicy działki budowlanej są jednoznacznie określone w Warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie i jeśli ich nie spełniasz, to wg mnie nie masz żadnego pola manewru.

Malybialy
13-02-2011, 09:11
Ok, a co w przypadku gdy postawię z "nagięciem" prawa budowlanego budynek 20-30cm za blisko granicy?
Dla mnie to dużo, a może podczas odbioru nie będą tak dokładnie sprawdzać.
Dodam, że sąsiad nie ma nic przeciwko, bo sam postawił budynek na granicy.

mamut 74
13-02-2011, 16:17
też mam ten problem wszystko zależy od urzędasa z odbioru dowiedz sie kto u ciebie robi odbiory i jak to wygląda
u mojego znajomego odbiór odbył się przez telefon:D

Trociu
13-02-2011, 20:39
Nie tyle odbiór co geodeta, bo to on będzie robił wpis w dzienniku i potem wrysowywał budynek na mapki.
Odbiór głównie patrzy na papierki, bo w terenie dla domków to bywają głównie z donosów.

ProMyst
13-02-2011, 22:46
Donosów i to imiennych. Sąsiad może wtedy jeszcze mógł postawić w granicy? Skoro sąsiad postawił w granicy i dom jest murowany musisz się od niego odsunąć 8 m. Jeśli drewniany 12 m. To jest niezła pułapka przy kupnie działki jeśli sąsiad postawił się w granicy. Jeśli nie masz działki wąskiej (poniżej 16m - wtedy mógłbyś bez problemu 1,5 m od granicy) to czemu zbawi Cię te 30 cm?
Pozdrawiam

sSiwy12
14-02-2011, 09:44
Teoretycznie.

Odległości między budynkami, na dwóch różnych działkach, a co za tym idzie minimalne odległości od granicy, wynikają z przepisów p.poż .
Biorąc to pod uwagę, można zaryzykować tezę, że w przypadku budowy ściany jako oddzielenia p.poż (bez otworów) można wybudować w odległości bliższej niż ustawowa.

Praktycznie.

Można tak zaprojektować budynek, aby (formalnie) stał w granicy.
Jakaś przemyślana „dobudówka”, „wiata” itp. (wszystko „w bryle budynku”).