PDA

Zobacz pełną wersję : AHI ROOFING- błagam pomóżcie



marekas5
12-02-2011, 19:33
Co to jest za blacha? i na czym polega jej układanie, bo ekipa mnie na nią namawia, a ja sie na tym nie znam. Widze tylko jej cene, ze jest nieco wyzsza od innych.

K160
12-02-2011, 20:17
Jest to wysokiej jakości producent blach. Ma w ofercie różne produkty, ale prawdopodobnie chodzi CI o blachę Ahi Roofing Gerard (wujek google wiele Ci powie) jest to wysokiej jakości blacha imitująca gont drewniany . Blacha ma posypkę mineralną taką jak gonty bitumiczne. Do tego chyba 50 lat gwarancji.

Należy dodać, że są to niewielki panele , które mocuje się tylko od strony krawędzi spływu. Montaż jest dosyć trudny i bardziej czasochłonny niz przy zwykłej blachodachówce, do tego należy zachować niezwykłą staranność w montażu łat - rozstaw.

Blacha niewątpliwie jest wysokiej jakości i na wiele lat. Świeżo po położeniu wygląda SUPER w góralskich klimatach jednak ma dwie zasadnicze wady:
pierwsza ukryta w postaci dużej podatności na porost mchu i zazielenienia.
Druga to cena. Sorry jeśli uważasz że blacha za ponad 70zł za metr jest tylko troszkę droższa od zwykłej to naturalnie masz do tego prawo, jednak w mojej ocenie ta blacha jest dwukrotnie droższa od zwykłej blachodachówki średniej klasy, którą bez trudu położy Ci prawie każdy dekarz.

Pozdrawiam.

Jan P.
13-02-2011, 10:06
Dolicz do tego 3xdroższą blachę płaską i galanterię jak wiatrówki . gąsiory , wywiewki. Nie mówię o zniszczonych narzędziach blacharza za które on Tobie policzy. Jan.

marekas5
14-02-2011, 17:15
A czy nikogo nie dziwi pokrycie tej blachy jakims kwarcowym piaskiem? przeciez po takiej powierzchni nie spada snieg, zauwazyłem to teraz bedąc w gorach, ze wszedzie na dachu, gdzie zalegały zwały sniegu, to poszycie było wykonane z tej własnie blachy? Wiem, ze oni mieli fabryke w Skandynawii, ale kilka lat temu ich wyrzucili, poniewaz w Szwecji nie chcieli ubezpieczac domow z takim pokryciem.

goobo
20-01-2012, 10:01
ja mam taka blachodachowke zainstalowana i wszyscy, ktorzy ja ogladaja sa zachwyceni-pierwotnie myslelismy o goncie, ale jak dowiedzielismy sie jak wyglada jego konserwacja to zaczelismy szukac jakiejs alternatywy i znalezlismy pod postaca tej blachy. Co do spadania sniegu, to rzeczywiscie snieg ma mniejsza tendencje do spadania z niej, ale w zwiazku z tym, ze calkiem przypadkiem jestem wlasnie sluzbowo w Zakopanem, gdzie wiekszosc nowobudowanych domow jest kryta ta blacha, a wiele starych krytych jest gontem, to zaobserwowalem, ze tyle samo sniegu jest na dachach pokrytych ta blacha co na dachac pokrytych gontem,a jedyne dachy, z kotrych snieg sie zsuwa to dachy pokryte zwykla blacha, bo takie tez sie zdarzaja. W zwiazku z tym iz u nas na mazowszu sniegu jest zdecydowanie mniej niz na podhalu to jakos zbytnio bym sie tym sniegniem nie przejmowal. A co do ubezpieczen w Polsce, to nikt nas nie pytal czym mamy dach pokryty jak ubezpieczalismy dom, wiec ja jakos nie mam obaw co do problemow ze sniegiem i ubezpieczeniem. Poza tym z tego co pamietam, to ahi roofing fakt niezsuwania sie sniegu z dachu podaje jako zalete ich blachy, bo nie trzeba stosowac jakichs zabezpieczen przed spadaniem sniegu, ktore w tej chwili sa powszechnie montowane na dachach i chyba tez nie powoduja problemow z ubezpieczeniem (chociaz moze w Szwecji powoduja-musze zapytac znajomego, ktorego rodzice tam mieszkaja). My na razie z wyboru blachy jestesmy bardzo zadowoleni i mam nadzieje, ze tak pozostanie.

Andrzej Wilhelmi
20-01-2012, 22:30
Najlepsze pokrycie z pokryć blaszanych stalowych. Jedyny mankament to cena. Za te pieniądze bez problemu można położyć dachówkę. Śnieg na dachu spadzistym nie jest żadnym zagrożeniem a można powiedzieć, że wręcz dobrodziejstwem. Pozdrawiam.

Jan P.
20-01-2012, 22:59
No i "lecą" narzędzia. Jan.

goobo
20-01-2012, 23:19
jakos nasi dekarze sie nie skarzyli, ale moze to dlatego, ze wiekszosc pokryc jakie robia to wlasie ahi roofing. A co do dobrodziejstwa sniego to tez mi sie wydaje, ze to dodatokowa izolacja termiczna :)

ziuta62
20-01-2012, 23:23
Witam! Decra Stratos to chyba ta sama jakość. Nam ze wszystkimi dodatkami, łącznie z blachą płaską wyszło 64zł brutto za metr kw. docelowego krycia.
Napisałam dawno temu o ofertę do AHI i nic nie przysłali. Decrę będziemy mieli przez firme Icopal-hurtownia np. Raab Karcher ją rozprowadza.
Nie możemy jednak dogadać się co do ceny za SSO. Chcą robić wszystko albo nic. Jak już tu Panowie zaglądnęliście to ile upustu na 260m dachu poprosić jeśli by mi zrobili tylko deskowanie i papę. /Upust za niepolożenie blachy/
Dziekuję i pozdrawiam
Ps Jeśli jest to kłopotliwa odpowież to bardzo proszę na PRIV-a

ziuta62
20-01-2012, 23:24
Panie Janie ja mogę te narzędzia łapać!;)

Jan P.
21-01-2012, 09:19
A propos łapania. Na jesieni złapałem łobuza (tynkował ,gdzie robiłem dach) , któremu spodobały się moje "'szczupaki'" jeszcze z "rybką". To się w głowie nie mieści ,takie złodziejstwo. Jan.

tutli_putli
28-02-2012, 19:19
Cały czas też rozważam blachę Ahi roofing vs dachówkę czarną glazurowaną typu płaskiego lub karpiówkę. (prawie 500m dachu do pokrycia) Co do zielenienia moja koleżanka ma ją juz kilka lat (mieszka przy samym lesie) i żadnego zielenienia nie ma, wygląda wręcz jakby ja dopiero co położyli. Ważną zaleta tej blachy są małe arkusze w związku z tym ma mniejsze straty niż przy tradycyjnych blachach. Do tego cena obróbki wypada znacznie korzystniej niż przy ceramice, przynajmniej jeśli chodzi o skomplikowane dachy.

Andrzej Wilhelmi
28-02-2012, 20:12
No nie żartuj! Ceramika zakładkowa będzie tańsza. Pozdrawiam.

tutli_putli
29-02-2012, 05:52
hmmm Andrzej z tego co widzę to jesteś specem od dachów, orientujesz się może jaka inna firma godna uwagi poza Creatonem ma swojej ofercie dachówki płaskie czarne lub w kolorze łupka Szukając po sieci tylko ten Creaton mi się napatoczył z dachówkami które mnie zachwyciły. Jednak czytając na FM opinie o Creatonie nabieram coraz więcej wątpliwości. Ewentualnie co sądzisz o Creatonie?

Andrzej Wilhelmi
29-02-2012, 08:21
Każdej firmie mogą zdarzyć się potknięcia. Generalnie to bardzo porządny producent może trochę przereklamowany. Postaram się coś wyszukać. Pozdrawiam.

tutli_putli
29-02-2012, 18:47
Andrzej będę wdzięczna - jeszcze natknęłam się w innym wątku na reklamę jakiejś firmy Zamrat z francuskimi dachówkami i łupkiem dachowym, ale nie mam pojęcia co to za dachówki? Z racji tego, że nasz dom od początku miał mieć dach płaski a na koniec wyskoczył psikus i będzie wielospadowy prawie 500metrowy dach z pełnym deskowaniem - w pokryciach jestem zielona. Ahi roofing był moim wielkim faworytem ale im więcej czytam tym mocniej ta blacha spada mi w rankingu.
Na temat mojego dachu wiem tylko, że ma być czarny (lub ciemno grafitowy) najlepiej błyszczący z płaskiej dachówki, karpiówki albo zakładkowej, ewentualnie podoba mi się łupek i wszystko to co go przypomina. Kompletnie nie wiem jak dalej ugryźć ten temat?

Andrzej Wilhelmi
29-02-2012, 20:20
Wybór jest dość bogaty a oto kilka przykładów:
BRAAS
bardzo ciekawa dachówka Smaragd (antracyt lub czarny kryształ) krycie3 w karo, Turmalin (antracyt lub czarny błyszczący)
MAYER-HOLSEN
Piano (czarny, grafit)
KORAMIC
Actua 10 (czarny mast, czarny i grafitowy połysk)
CREATON
Karpiówka prostokątna Ambiente, Domino (mat, łupek, glazura)
TONDACH
Figaro (czarna)
IMERYS-HUGENOT
HP 10; HP 13; HP 20; Voloise; Beauvdise; Arboise; Plate; Alpha 10
i pewnie jeszcze kilka. Do tego pełen wybór typowych karpiówek i segmentowych.
Zwróć uwagę na tego Smaragda jest rewelacyjna. W załączeniu zdjęcia z jednej z moich realizacji. Pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
29-02-2012, 20:43
I jeszcze takie:
ERLUS
Linea
NIBRA
G 10
Pozdrawiam.

tutli_putli
01-03-2012, 07:47
Przeniosę sobie do dziennika aby nie zapomnieć. Natomiast gdzie można kupić tego Smaragda np. w woj łódzkim ? Dachówka jest świetna ale po wpisaniu w google tylko niemieckie strony się pokazują ;/ Znasz może aktualną jej cenę?

Andrzej Wilhelmi
01-03-2012, 18:26
Trochę więcej informacji na www.monier.pl (katalog produktów i dachówki ceramiczne).
Dachówka podstawowa 7,81 a 1 m2 100,75. (ceny brutto z VAT 23%). Pozdrawiam.