PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto inwestowac w mieszkalne poddasze??



jw3221
13-02-2011, 11:40
witam wszystkich czytajacych nasz watek!!

to nasz pierwszy post wiec prosimy o wyrozumialosc,

tak wiec do rzeczy,
chcemy ruszyc z budowa naszego wymarzonego domku i zastanawiamy sie z zona czy pozostac w oryginalnym planie parterowego domku czy tez skusic sie na zrobienie mieszkalnego poddasza. Czy warto inwestowac w takie rozwiazanie, z jakimi ewentualnie problemami sie to wiaze ??

Zbigniew100
13-02-2011, 11:59
Trochę późno na zmiany.:(
Najważniejsze to zmiana pozwolenia i zmiany w konstrukcji budynku.
Trzeba gdzieś wykroić klatkę schodową.
Jak duże to poddasze , na całości czy tylko w części środkowej ?

jw3221
13-02-2011, 12:23
w oryginale jest dostep do strychu i chyba da sie tam wstawic jakas fajna konstrukcje schodow zamiast "skladanej drabiny"
na poddasze chcialibysmy wywalic sypialnie z dolu, tak zeby dol byl tylko powierzchnia dzienna...

kamykkamyk2
14-02-2011, 14:03
Ja jestem zadowolony z poddasza, ale czy warto to sam musisz zdecydować, to są jednak dodatkowe metry, więc czy będą Ci potrzebne? Poza tym, tak jak napisał Zbigniew będziesz musiał zrobić zmiany w projekcie.:yes:

Zbigniew100
14-02-2011, 14:15
witam wszystkich czytajacych nasz watek!!

to nasz pierwszy post wiec prosimy o wyrozumialosc,

tak wiec do rzeczy,
chcemy ruszyc z budowa naszego wymarzonego domku i zastanawiamy sie z zona czy pozostac w oryginalnym planie parterowego domku czy tez skusic sie na zrobienie mieszkalnego poddasza. Czy warto inwestowac w takie rozwiazanie, z jakimi ewentualnie problemami sie to wiaze ??

Jaki masz projekt ?

Kuba Dąb
14-02-2011, 16:04
Jeśli to faktycznie ma być inwestycja to róznie można na to patrzeć. Ale jeśli chcecie dla siebie, to napewno jest to bardzo fajna strefa prywatno/wypoczynkowa. Można się odciąć.

jw3221
15-02-2011, 18:19
Ja jestem zadowolony z poddasza, ale czy warto to sam musisz zdecydować, to są jednak dodatkowe metry, więc czy będą Ci potrzebne? Poza tym, tak jak napisał Zbigniew będziesz musiał zrobić zmiany w projekcie.:yes:

a te zmiany musi mi wykonac autor projektu??

jw3221
15-02-2011, 18:20
Jaki masz projekt ?

tzn??

bind
17-02-2011, 14:24
To znaczy, że poddasze powinno być w projekcie uwzględnione. Pytanie jaki jest projekt i plan zagospodarowania.

krzysztof czajka
20-02-2011, 20:18
bo nie wiadomo czy zdążycie ze zmianami w projekcie jeżeli lada chwila (od pierwszych ciepłych dni) chcecie ruszyć z budową. W przeciwnym razie nie macie co rozważać zmian.

Kuba Dąb
21-02-2011, 19:53
hmm no ja osobiście nie przejmowałbym się chwilą zwłoki gdyby miałoby to dać mi dom w którym CHCIAŁBYM spedzisz reszte życia. Ale co kto woli.

jw3221
04-04-2011, 18:56
Jednak zdecydowalismy sie na to poddasze, macie racje ze warto miec prywatna sfere.

Modyfikacje zrobione (troche to potrwalo :/ ), jednak kwestia ocieplenia i pokrycia (dachówka) jest nadal otwarta.
Możecie podpowiedzieć jakie macie w tej kwestii rozwiązania u siebie, bądz jakie polecacie?? czym sie kierować w wyborze materiału ??

Gustaw Fijak
05-04-2011, 16:05
to nie tylko o wiecej miejsca idzie rzecz, masz powierzchnie za ktora nie placisz pelnej wartosci podatku, niby nie duzo ale w skal kilku lat masz dodatkowe pomieszczenie bez kosztow jak pietro czy parter!

Gustaw Fijak
05-04-2011, 16:07
chce na budynku z cegly podciagnac poddasze z bk, oczywiscie w moim przypadku musi byc projekt i odbior z ekspertyza ale materiał mnie przekonal jak nic!

jw3221
05-04-2011, 17:49
no własnie to mnie rownież przekonało, pozatym chce maxymalnie wykorzystac dostępną przestrzeń.

jw3221
05-04-2011, 17:53
czyli Ty rozbudowujesz swoją "podstawe" o poddasze, u mnie już była przestrzeń do zaadaptowania jako ewentualne poddasze, tylko musiałem zmienić troche dostęp do strychu na "wieksze schody".
A jakie masz zamiar zrobić pokrycie i ocieplenie??

Gustaw Fijak
06-04-2011, 15:28
posiadam strych z kopertowym dachem wiec wiąze się to z podciągnięciem scian (wspomniany BK - i tu myślę ze najleszy materiał na moją rozbudowę) o wartości pozwalające na wykorzystanie przynajmniej 2 scian jako nie utrudniających komunikacji, przy pozostalych zastosować skosy, wiąze się to również z wykonaniem wewnętrznej klatki schodowej bo stara (raz ze star) to nie spełnia wymogów komunikacyjnych,
Co do ocieplenia myslalem o welnie jako dobrze wpasowujacym sie materiale w krokwie itd. Co do ocieplenia scian jestem zwolennikiem styropianu wiec ta kwestie pozostawiam pod rozwazenie. Jezeli chodzi o sam dach, blacha, wiem ze ceramka wyglada swietnie ale jest drozsza i wymaga innej mocniejszej konstrukcji.

jw3221
06-04-2011, 18:43
a co do dachu, wata w krokwiach owszem, wybierasz szklana czy kamienną?? ciezko sie doszukać konkretnych różnic :/ i jeszcze jedno, czy bedziesz stosowal cos do tzw. wstepnego krycia??