PDA

Zobacz pełną wersję : Poddasze



przekliniak1980
13-02-2011, 23:32
Witam. Jestem tu nowy i podpinam sie pod temat. A mianowicie zamierzam wkrotce ocieplic poddasze i jest tak dachowka ceramiczna folia paroprzepuszczalna krokwie 16 cm. Problem zaczyna sie tutaj wyzej wymieniona folia nie jest z wyzszej polki i obawiam sie ze z czasem straci swoje wlasciwosci i zamierzam zrobic tak przykrecic 2 cm listwy do krokwi dosuwajac do folii pozniej na nie plyte osb 8 mm i tu juz jest dylatacja a pozniej welna wedlug sztuki budowlanej. Ta osb tez zabezpieczy przed szkodnikami aby welny nie przerobily na mial i do mieszkania nie weszly. Czy takie wykonanie bedzie poprawne a moze ktos ma inne pomysly.

farmi
14-02-2011, 01:33
to ja może zaproponuję ze swojego podwórka pianę PUR zamiast wełny- natrysk bezpośrednio na te folię - usztywni, uszczelni i robactwo sie tego nie ima
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166846-izolacja-poddasza-piank%C4%85

Zbigniew100
14-02-2011, 07:42
....i zamierzam zrobic tak przykrecic 2 cm listwy do krokwi dosuwajac do folii pozniej na nie plyte osb 8 mm i tu juz jest dylatacja a pozniej welna wedlug sztuki budowlanej. Ta osb tez zabezpieczy przed szkodnikami aby welny nie przerobily na mial i do mieszkania nie weszly. Czy takie wykonanie bedzie poprawne a moze ktos ma inne pomysly.

tu juz jest dylatacja - co to oznacza ?Pod płytą OSB musi być szczelina powietrzna.Uważam ,że płyta zbędna , ale oczywiście jak ktoś chce to może dać.
Jeżeli niska paroprzepuszczalność membrany dachowej to koniecznie pustka , szczelina pod spodem. Można to zapewnić montując sznurek.

Zbigniew100
14-02-2011, 07:44
to ja może zaproponuję ze swojego podwórka pianę PUR zamiast wełny- natrysk bezpośrednio na te folię - usztywni, uszczelni i robactwo sie tego nie ima
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166846-izolacja-poddasza-piank%C4%85

Jaki koszt m2 typowej / odpowiednik 30 cm wełny / izolacji ?

farmi
14-02-2011, 10:21
W moim przypadku natrysk na wysokość krokwi (20 cm) ( gdzie marketingowo producent porównuje 13 cm piany - to daje izolacyjność 25cm wełny - pewnie najzwyklejszej;) ) po wielkich negocjacjach(izolowałem również ściany 3W) wyszedł około 70zł/m2
wiem że w markecie są wełny gr 15 cm po 8 zł/m2 ale pewnie wtedy musiałbym jej ułożyć z 40 albo 50 cm .... do tego robocizna , sznurkowanie itp.... a szczelność nieporównywalna.

farmi
14-02-2011, 14:57
ta szczelnosc puscic cie moze z torbami.
za 70zl masz welne o wyzszym rd niz piana i zdrowszym w naszym klimacie dla konstrukcji wiezby czy tez sciany.

ja cały czas mam na myśli pianę otwartokomórkową, która w jakimś stopniu potrafi odprowadzić wilgoć ( nie wentylować jak niektórzy myślą)
W mojej węźbie miałem wiele zakamarków w które na 1000% nie ma szans dopchnąć wełny- ale każdy wybiera wg swojego uznania i potrzeb..

przekliniak1980
14-02-2011, 18:45
odsun jedynie welne na 2-3cm od obecnej folii zapewniajac jednoczesnie wlot powietrza do tej szczeliny w okapie i wylot ponad sufitami w scianach szczytowych lub w kalenicy.
jednym z wykonan dla izolacji miedzykrokwiowej o gr 15cm bedzie, nadbicie listw 2cm pod krokwie tym samym zwiekszajac ich wysokosc. umozliwi to zastosowanie powyzszej welny z wykonaniem szczeliny.
szczeline dobrze bedzie (jak juz wspomnial zbigniew) zabezpieczyc sznurkujac.

tak sobie pomyslalem ze osb moze tez zatrzymac snieg nawiewany pod dachowke i nie zamoczy welny a szczelina wentylacyjna powinna taka to oszuszyc

przekliniak1980
14-02-2011, 19:13
to ja może zaproponuję ze swojego podwórka pianę PUR zamiast wełny- natrysk bezpośrednio na te folię - usztywni, uszczelni i robactwo sie tego nie ima
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166846-izolacja-poddasza-piank%C4%85

to juz odpada bo juz mam kupiona welne isower super mata

lotnik
03-04-2011, 22:30
W moim przypadku natrysk na wysokość krokwi (20 cm) ( gdzie marketingowo producent porównuje 13 cm piany - to daje izolacyjność 25cm wełny - .
To zwykłe oszustwo