PDA

Zobacz pełną wersję : Blaty Kuchenne. Kamień górą! Ale gdzie go znależć?



Marcopolo1
14-02-2011, 11:08
Szukałem blatów do mojej kuchni i polecono mi kamień. Konkretnie to granit.
Byłem w wielu zakładach kamieniarskich i nic dla siebie nie znalazłem! wszędzie jest to samo!
Szukam czegoś wyjątkowego!!!!!!! Tylko gdzie to znależć?!

ANSE72
14-02-2011, 11:16
ten post jest napisany , aby opowiedzieć jakie masz aspiracje , czy w celu wybrania odpowiedniego kamienia > Napisz przede wszystkim w jakim stylu masz kuchnie , jaka kolorystyka owej kuchni , i jaki fundusz chcesz przeznaczyć na Blat oraz podaj wymiary zabudowy - a najlepiej fotkę kuchni


ponieważ z tego co napisałś wyniaka ze chcesz kamien , to tak jak byś chciał poznać kobietę i wszędzie są takie same , bez podania jej cech Tobie odpowiadających

Marcopolo1
14-02-2011, 11:24
Największy problem to wybór i równie ważne, wykonanie! Mam dużą kuchnie w kształcie litery U z wyspą na środku... z tego co mierzyłem to blaty powinne być zrobione z trzech płyt,
ale nikt z kamieniarzy nie potrafił mi przedstawić jakiś konkretny pomysł na połączenia. A je chcę na zlewie.... moim zdaniem najmniej widać. Niestety moje sugestie zostały zgaszone "brakiem wiedzy". Widziałem podobną kuchnie, właśnie za granicą i tam jakoś dało się zrobić.
U nas jest problem typu - duży odpad , duże części w kształcie litery L ... itp.

Marcopolo1
14-02-2011, 11:40
ten post jest napisany , aby opowiedzieć jakie masz aspiracje , czy w celu wybrania odpowiedniego kamienia > Napisz przede wszystkim w jakim stylu masz kuchnie , jaka kolorystyka owej kuchni , i jaki fundusz chcesz przeznaczyć na Blat oraz podaj wymiary zabudowy - a najlepiej fotkę kuchni


ponieważ z tego co napisałś wyniaka ze chcesz kamien , to tak jak byś chciał poznać kobietę i wszędzie są takie same , bez podania jej cech Tobie odpowiadających

Chodzi mi właśnie o granit... do orzechowej kuchni. Szukam coś w stylu kamienia o nazwie HURRICANE. Znalazłem go na marble.com i niestety w Polsce go niema. Jestem projektantem , który robi kuchnię dla siebie i jest problem.
Jakieś sugestie co do lokalizacji kamieniarzy ( z konkretnym wyborem) w Wawie?

ANSE72
14-02-2011, 12:26
Największy problem to wybór i równie ważne, wykonanie! Mam dużą kuchnie w kształcie litery U z wyspą na środku... z tego co mierzyłem to blaty powinne być zrobione z trzech płyt,
ale nikt z kamieniarzy nie potrafił mi przedstawić jakiś konkretny pomysł na połączenia. A je chcę na zlewie.... moim zdaniem najmniej widać. Niestety moje sugestie zostały zgaszone "brakiem wiedzy". Widziałem podobną kuchnie, właśnie za granicą i tam jakoś dało się zrobić.
U nas jest problem typu - duży odpad , duże części w kształcie litery L ... itp.

oczywiście ze jestmożliwośc połączenia kamienia w dowolnym miejscu i ajk najmniej widoocznym , lecz równie ważne są wymiary ale ok . może zapodam Tobie link co naprowadzi owych kamieniarzy na solidne połączenie i mało widowczne , jeżeli koszty nie sa istotne ąz tak to spokojnie ud a się spasować wzór kamienia http://www.youtube.com/watch?v=B_K8VPOOPk4&feature=related , ale muśle ze do orzecha zbyt Ciemmny kamień wybrałeś bardziej był bym za shivakashi gold , lub jeżeli ma być coś wyjatkowego to proponuję wykoać coś takiego , też nad tym rozmyślam http://www.youtube.com/watch?v=HmtQcD0fEzU&feature=related

Marcopolo1
14-02-2011, 12:50
oczywiście ze jestmożliwośc połączenia kamienia w dowolnym miejscu i ajk najmniej widoocznym , lecz równie ważne są wymiary ale ok . może zapodam Tobie link co naprowadzi owych kamieniarzy na solidne połączenie i mało widowczne , jeżeli koszty nie sa istotne ąz tak to spokojnie ud a się spasować wzór kamienia http://www.youtube.com/watch?v=B_K8VPOOPk4&feature=related , ale muśle ze do orzecha zbyt Ciemmny kamień wybrałeś bardziej był bym za shivakashi gold , lub jeżeli ma być coś wyjatkowego to proponuję wykoać coś takiego , też nad tym rozmyślam http://www.youtube.com/watch?v=HmtQcD0fEzU&feature=related

Dziękuję.
Dzisiaj jadę do kamieniarza pod WAWĄ... może coś mi sie uda!

Apropos ! Znalazłem info, że ta firma zaczyna działalność w Polsce !!!!!!! I to jeszcze w tym roku ma działać !!!
Byłem na ich stronie ale jeszcze coś nie działa MARME.pl
Mają mieć ponad 1200 kolorów.

ANSE72
14-02-2011, 17:00
NO to gratki ja akurat sam to wykonam :) -pozdro

Elena76
14-02-2011, 18:08
ANSE72, taki stary wyga z Ciebie, a dałeś się wrobić w reklamę :)

Marcopolo1
14-02-2011, 20:31
Mały zakładzik uratował mnie!
... czasami trzeba iść na kompromis!

Ps. ten tekst z reklamą to przesada!
Pozdrawiam

ANSE72
14-02-2011, 20:35
Mały zakładzik uratował mnie!
... czasami trzeba iść na kompromis!

Ps. ten tekst z reklamą to przesada!
Pozdrawiam
i jaki kamień wybrałeś i jak bedzie wykonany ?

Marcopolo1
15-02-2011, 08:31
i jaki kamień wybrałeś i jak bedzie wykonany ?


Kamień SHALIMAR GOLD.... i połączenie na zlewie, jak chciałem :0)
Teraz jest problem ze zlewem.... na naszym rynku są zbyt płytkie,jak dla mnie!

http://www.youtube.com/watch?v=54UAC-7lY2E

Zolinka
15-02-2011, 08:57
ja mam podwieszany granitowy półtorakomorowy Franke i uważam ,że jest BARDZO głęboki .

mam nadzieję, że w pięknym kamieniu nie dasz sobie tak strasznie zamontować zlewu jak na filmie !!!

pozdrawiam

Aleksandryta
15-02-2011, 12:39
Marcopolo1, to kup basen i zamontuj w kuchni. Bądziesz miał odpowiednio głęboko. Są na rynku takie.... :P