PDA

Zobacz pełną wersję : pokrycie dachu a warunki zabudowy



Bernina
14-02-2011, 13:47
Witam,
mam pytanie o konsekwencje niezastosowania się do okreslonego w warunkach zabudowy pokrycia dachowego. Tj. warunki przewidują albo blachodachówkę albo dachówkę imitującą ceramikę naturalną, a ja kupiłam projekt w którym dach jest z blachy płaskiej na rąbek stojący. I właśnie taki dach z blachy chcę mieć bo bardzo pasuje do projektu.
Jakie mogą być konsekwencje przy odbiorze budynku? czy nakażą mi rozebrać dach? czy może płaci się jakąś karę i po sprawie? czy mieliście może taką sytuację?

Aleksandryta
14-02-2011, 15:19
Po prostu nie dostaniesz zezwolenia na budowę domu z blachą, a Ty myślisz już o odbiorze domu.. Idź do powiatu i wysonduj, bo może da się załatwić podaniem o odstąpienie od tego warunku. Nie ma w pobliżu twojej działki jakiegoś domu z taką blachą?

prawdziwy.anika
14-02-2011, 15:55
o matko
oni w tych urzedach juz zaczynaja lekko przesadzac z ta ingerencja w stosowane materialy

Bernina
14-02-2011, 17:31
Po prostu nie dostaniesz zezwolenia na budowę domu z blachą, a Ty myślisz już o odbiorze domu.. Idź do powiatu i wysonduj, bo może da się załatwić podaniem o odstąpienie od tego warunku. Nie ma w pobliżu twojej działki jakiegoś domu z taką blachą?

Pozwolenie na budowę już mam. Oczywiście obejmuje ono te same materiały pokryciowe co w warunkach zabudowy. Wiem, że jeśli położę blachę to będzie to niezgodne z przepisami. Chodzi mi tylko o Wasze doświadczenia czy faktycznie się tego tak czepiają. Wiadomo, że przepisy przepisami, ale czy ktoś tak naprawdę będzie robił z tego problem...?

Jeśli chodzi o okolicę to wszystkie nowe domy kryją dachówką bądź blachodachówką. W pobliżu jest parę domów z blachą, ale postawiono je już dawno kiedy może nikt nie zwracał na to uwagi. A teraz na wszystkie nowe domy wydają warunki właśnie na dachówkę albo blachodachówkę...niestety

Aleksandryta
14-02-2011, 17:44
Nie wiem, czy forum znajdzie ktos , kto mial odwage tak zadzialac nielegalnie...

A widzisz sa domy z blacha !!! Moga nawet byc z epoki Gierka :P Ja to bym jednak wysondowala w gminie (starostwie, powiecie)..., bo warunki moga byc nieostre. Wiesz, krycie dachu blacha na rabek to droga inwestycja, wiec moze dlatego nikt nie wpadl z okolicy na taki pomysl.
Ja to osobiscie to bym nie ryzykowala, gdzies w necie czytalam, ze sa kary do 50 tys. PLN, ale nie moge znalezc tej strony. I domu ci nie przyjma do odbioru...A nie daj Boze ktos doniesie....bo nietypowy dach... Jak okazaloby sie, ze da sie zalatwic, to masz przechlapane, bo musisz zmienic zezwolenie na budowe. Trzeba bylo od razu podzialac.

Uwielbiam dachy kryte blacha na rabek. U mnie na szczescie nie ma takiego warunku.

Bernina
14-02-2011, 18:01
50 tys. płaci się za legalizację samowoli budowlanej czyli postawienia budynku bez pozwolenia...tyle wiem. A tym dachem, to byłam już pytać w urzędzie i powiedzieli, że warunków nie zmienią, tyle że pani tak delikatnie mi zasugerowała, że "właściwie to kto to Pani sprawdzi...", ale pewności nie mam. A nuż jakiś "życzliwy" sąsiad się znajdzie...

prawdziwy.anika
14-02-2011, 18:11
Bernina,ja nie bardzo rozumiem
masz juz pozwolenie wydane na podstawie projektu,w ktorym jest blacha na rabek?
masz prawo,a nawet obowiazek budowac wedlug projektu

edytuje
przepraszam,zle doczytalam
zgodnosc z projektem kierownik budowy bedzie wpisywal w dzienniku,a na jego podstawie zostanie dom odebrany
jezeli nie bedzie w dzienniku nic o rabku i zadnej wizji lokalnej na budowie,oraz sasiedzi zamilkna na wieki,nic sie nie stanie
ale to ryzyko,sama wiesz jakie