PDA

Zobacz pełną wersję : Droga należąca do starostwa



mada27
14-02-2011, 15:17
Droga dojazdowa do działki, którą chcemy kupić to droga należąca do Starostwa. W związku z tym mam pytanie, czy mogą być z tego jakieś komplikacje?
Czym rózni się droga należąca do gminy od drogi należącej do staarostwa?

face
14-02-2011, 16:47
droga nalezaca do starostwa...zapewne to droga powiatowa czyli wyzszej klasy niz gminna
oznacza to ze w zalozeniu moze byc w przyszlosci jedna z glowniejszych drog i o wiekszym natezeniu ruchu co z kolei powoduje zwiekszenie pasa drogowego a w konsekwenji odsuniecie lini zabudowy w glab dzialki

wszystkie informacje uzyskacie w urzedzie gminy badz starostwie powiatowym

mada27
14-02-2011, 21:06
ale to jest mała wewnętrzna droga prowadząca do trzech domów, nawet nie jest wylana asfaltem i na końcu jest slepa - kończą ją dwie działki...

face
14-02-2011, 21:09
ale to jest mała wewnętrzna droga prowadząca do trzech domów, nawet nie jest wylana asfaltem i na końcu jest slepa - kończą ją dwie działki...

to powinna nalezec do gminy

czyje sa te 2 dzialki??moze gminy badz powiatu

proponuje zatem do starostwa i tam popytac co do planow wobec tejze drogi i przyleglych do niej terenow
ja sie moge domyslac a oni wiedza

mada27
14-02-2011, 21:38
do starostwa na pewno się wybierzemy, ale chciałam podpytać o doświadczenia forumowiczów
Działki nie są gminy, są to prywatne działki z tego na sprzedarz jedna jest właśnie

face
14-02-2011, 21:45
napisalem roznice wynikajace z wlasnosci drog bo wlasciciel tym wiekszy-wazniejszy w hierarchi panstwowej im wazniejsza droga

skoro droga jest taka jak opisalas to powinna nalezec do gminy nie do powiatu

popytajcie w starostwie o sama droge, o ewnetualne uzbrojenie o tereny sasiednie i ich przeznaczenie zeby sie nie okazalo ze bedziecie mieli w poblizu jakas fabryke a powiat trzyma lape na drodze aby umozliwic dojazd do niej w przyszlosci, wasze dzialki nie stana im na przeszkodzie bo prawo wywlaszczeniowe sie zmienilo

oczywiscie nie strasze tylko podaje przyklad

mada27
14-02-2011, 21:56
dziękuję bardzo za podpowiedzi;)

mada27
16-02-2011, 08:56
dowiedzieliśmy się w wydziale geodezjii i kartografii że droga należy do starostwa i jest drogą publiczną, czyli to chyba ok???
czy czegoś się obawiać możemy? bo ani w starostwie ani w gminie nie powiedzieli nic o ewentualnych wadach takiej drogi dojazdowej