PDA

Zobacz pełną wersję : do marzen z dzieci?stwa Giergi - komentarze



Teska
14-03-2004, 09:58
Grunt to miec silne postanowienia...3mam łapki za Cie :lol:

Gierga
14-03-2004, 15:03
Dziękuję Teska :-)

Wsparcie słowne jest bardzo bardzo potrzebne :lol:

czupurek
15-03-2004, 08:31
dołączam za teską i trzymam kciuki :P

magi
15-03-2004, 08:37
No to powiedziałaś A trzeba powiedzieć B.
Trzymam kciuki. :D

czupurek
16-03-2004, 12:28
ju coś się pomieszało, są dwa posty komentarze?! chiba jeden trzeba byłoby usunąć

Joazym
19-03-2004, 19:23
Gierga
Na pewno wszystko wszystko sie uda. Moja sąsiadka zawsze mówi: "Jak się robi to się zrobi" (Niech żyje mądrość ludowa). Wychodząc z tego założenia też rozpoczynamy niedługo budowę choć z pieniązkami trudny temat. Poza tym mamy w bliskiej rodzinie przykłady że wcale nie trzeba mieć pełnej sumy żeby rozpoczynać budowę. Przede wszystkim trzeba mieć cel. Pozdrawiam serdecznie. Aśka (27) :wink:

Anna Wiśniewska
07-05-2004, 21:37
Trzymam kciuki! I za budowę i za sesję :lol:

My rozpoczęliśmy budowę, gdy ja już od roku pracowałam a mój mąż (wtedy jeszcze narzeczony- króciutki mamy staż :wink: ) był na ostatnim roku studiów. Pamiętam różne bardzo miłe komentarze, że student z narzeczona się budują :lol:
Teraz się pozmieniało, juz nie student i już z żoną :lol:

Ale bardzo się cieszę, że młodzi ludzie też już wiedzą, czego chcą od życia i wiedzą, że jest to własny dom :lol:

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Kingaa
25-05-2004, 07:01
Gierga, Twoja stronka nie działa :(

Gierga
25-05-2004, 17:38
Kurczę rzeczywiście......przecież go zakładałam ;(.....albo coś skopałam ...Dzięki za info :o

ewa
26-05-2004, 08:00
Czuję się tak jakbym się cofnęła w czasie :)
Życzę miłego zasypywania fundamentów. Nam w dwójkę zajęło to sporo czasu (12 wywrotek) a ręce nam praktycznie odpadły :)
Oszczędzaj się teraz bo uprzedzam, że najwiekszy stres przed tobą. Teraz masz bardzo rekreacyjny etap budowy przed sobą bo bardzo szybko widać postępy i w sumie za niewielkie pieniądze.
Najgorzej jest jak robi się wnętrza. Kasy mnóstwo a końca prac nie widać :( Ale trzymam kciuki za (prawie) sąsiadkę. :)

_bogus_
26-05-2004, 10:16
ewa - ale dziewczynę pocieszyłaś. :wink: Ale niestety rację masz. Jak u mnie przyszło do wykończenia to okazało się że go nie doszacowałem. Co prawda można było taniej - ale wtedy więcej we własnym zakresie - a wtedy czas, czas i jeszcze raz czas. W każdym przypadku - końca nie widać.

A teraz to ja przesadziłem bo jednak widać :lol: :lol:

Gierga
26-05-2004, 16:54
Ewa dużo nie będe sypała do fundamentów, bo niemiałam kopanych do końca. Na mojej działce jest sam piach. Poza tym do roboty będą 4 osoby z rodziny :lol: Tęgie chłopy
Zobaczymy myśllę , że nie będzie źle, ale dziękuję za słowa wsparcia :lol:

ewa
27-05-2004, 07:53
My niestety to co się da robimy sami :( Oczywiście wydłuża to czas wykończenia a my nie wiemy w co ręce włożyć. Jakoś zraziliśmy się do większości wykonawców więc dla nas to otateczność.
Ale z drugiej strony jaką mamy satysfakcję z dobrze wykonanej roboty (to tak dla podbudowania siebie bo wolalabym w tym czasie siedzieć na tarasie i sączyć winko :) )
Pocieszę Cię Gierga, że zanim się obejrzysz będziesz musiała wybierać kolory, kafle itp. Zazwyczaj jest na to zbyt mało czasu więc próbuj powoli zapoznawać się z tym co jest w sklepach. Chyba jednak znowu nie pocieszyłam :roll:

Kingaa
01-06-2004, 09:18
Gierga, ależ Wy jesteście dzielni :D
Niecierpliwie czekam na zdjęcia...

Gierga
01-06-2004, 18:09
ewa - katalogi z kaflami oglądam już od 2-3 lat ;)
Uwielbiam projektować wnętrze, mam kilka opcji i musze jeszcze przemyśleć, którą wybrać ;)

Ewa - ty jesteś z Bojana, prawda ? :lol:

magi
08-06-2004, 08:42
no to teraz ani się obejrzysz a stanie dom :lol:
trzymam kciuki
mam pytanie, masz założony prąd, czy to jest przyłącze budowlane?

Gierga
08-06-2004, 19:49
Dziękuję Magi za łapki.... :lol:

dziś mieli mi załączyć prąd (nie przyłącze) i dupa blada nikt nie przyjechał :evil:

Kingaa
16-06-2004, 15:39
Gierga, sorki za ten deszcz :wink:

Nie łam się, zobaczysz, że będzie dobrze :) Z tą kasą to niestety tak jest, szczególnie przy obecnych podwyżkach :( Ale wierzę, że jesteś twarda i na pewno dasz radę :D

Gierga
16-06-2004, 20:16
Dziękuję Kingaa :lol: :lol: :lol: :lol:

A deszcz w sumie dobrze, że popadał...kwiatki podleje i trawka będzie zielona. Natura też musi żyć ;)..oraz beton u niektórych na stropach;)

markus_gdynia
17-06-2004, 20:59
Zaliczyłem dzisiaj wizytę na Twojej budowie i jak tak dalej pójdzie to mnie niedługo przegonisz. Pieniędzy musisz pilnować a i tak wyjdzie więcej niz człowiek myśli. Niestety.

magi
21-06-2004, 20:03
Fajnie, jak przyjeżdżasz na budowę a tu coś nowego :D Jak wyłaniają się kształty jest super. A kiedy jakieś zdjęcia zobaczymy?

Gierga
21-06-2004, 20:13
Magi ..miłę to uczucie ....miłe. :D

Zdjęcia będą już niedługo jak wywołam filmik, niestety mam tylko zwykłego aparata (nie cyfrówkę) i musze poczekać aż film się wykończy w aparacie i wtedy wrzucę na skanera i prześle, a będzie tego sporo będzie ;)

magi
22-06-2004, 18:02
Czekam niecierpliwie. Ja też mam ten sam problem z aparatem, cóż zrobić, oszczędności :roll:

Pagin
27-06-2004, 12:50
Witam,
GIERGA, co do Twoich problemow z deskami i tartakiem oraz planami zakupu wiezby w tym samym miejscu, to sugerowalbym albo ostro przyplinowac wiezbe teraz (tzn pojechac (z kierownikiem budowy a jeszcze lepiej z ciesla co bedzie dach robil) do tego tartaku i dokladnie obejrzec, policzyc i sprawdzic wymiary elementow wiezby) i oczywiscie nic nie placic przed dostawa, albo tez podjac szybka decyzje i zamowic wiezbe gdzie indziej. Sytuacja z deskami to sygnal mozliwych powaznych klopotow z owym tartakiem.
Pozdrowienia

Teska
27-06-2004, 14:43
Gierga

Pagin ma rację, co ci po krzywej wiezbie na budowie...nawet jak oszczedzisz 500 zł...

Trzymaj sie...

Gierga
28-06-2004, 17:04
Pagin i Teska - biorę wasze rady pod uwagę i jak będa mi przywoźli więźbę, dzień wcześniej pojadę i ją zobaczę..jak nie to facetowi nie zapłacę..Wiecie co wstyd, jeszcze powiem, że to sołtys pewnego znanego miejsca..ale nie jestem chamska i nie będe mówiła kto :cry:

Pagin
28-06-2004, 18:10
Pagin i Teska - biorę wasze rady pod uwagę i jak będa mi przywoźli więźbę, dzień wcześniej pojadę i ją zobaczę..jak nie to facetowi nie zapłacę..Wiecie co wstyd, jeszcze powiem, że to sołtys pewnego znanego miejsca..ale nie jestem chamska i nie będe mówiła kto :cry:
Ha, jak soltys i w dodatku pewnego znanego miejsca to wszystko jest jasne - drewno zamowialas w WACHOCKU. A w Wachocku wszystko jest mozliwe - nawet deski szalunkowe metrowej dlugosci. No bo w okolicznych lasach nie rosna wyzsze drzewa :D :D :D
Pozdrowienia

Gierga
30-06-2004, 16:35
To nie Wąchock .....a szkoda może było by lepiej :lol: :lol: :lol:

Wakmen
01-07-2004, 02:33
No no. Ale prace pną się do góry. Tylko pogratulować i trzymać kciuki.

inż. Mamoń
02-07-2004, 21:20
Gierga - jestem pod wrażeniem. W lutym kupiliście działkę, a na początku lipca już strop - NIESAMOWITE !!!! Gratuluję i życzę powodzenia. Aha - a gdzie zdjęcia ????

nurni
02-07-2004, 21:25
Przyłączam się do gratulacji i tylko pozazdrościć tak równego tempa. :D
Ja na razie zasypane fundamenty i w poniedziałek chudziak.
Jak tam egezamin? Oby pomyślnie :D :D

Pozdrawiam

Ja z asertywnością (cokolwiek to znaczy :D ) mam jeszcze problemy ale idzie mi coraz lepiej :o :wink:

Gierga
03-07-2004, 21:10
Gierga - jestem pod wrażeniem. W lutym kupiliście działkę, a na początku lipca już strop - NIESAMOWITE !!!! Gratuluję i życzę powodzenia. Aha - a gdzie zdjęcia ????

Dziękuję ..dziękuję....zdjęcia wkrótce, niestey mam zwykły aparat, nie cyfrówkę, i muszę poczekać aż film się skończy :-(

Gierga
03-07-2004, 21:12
Przyłączam się do gratulacji i tylko pozazdrościć tak równego tempa. :D
Ja na razie zasypane fundamenty i w poniedziałek chudziak.
Jak tam egezamin? Oby pomyślnie :D :D

Pozdrawiam

Ja z asertywnością (cokolwiek to znaczy :D ) mam jeszcze problemy ale idzie mi coraz lepiej :o :wink:

nurni ....dzięuję za gratulację ;)

Dzięki budowie...egzaminy poszły kiepsko i czuje, że będzie poprawka we wrześniu :cry: Jakoś nie mogę się skupić na szkole, bo jestem podniecona budową

nurni
05-07-2004, 09:03
....Jakoś nie mogę się skupić na szkole, bo jestem podniecona budową...

A jak tu się można podniecać szkołą :D :o ?!
Budową to rozumiem :D :D :D :D :D
Jak nie teraz to zdasz we wrześniu - trzymaj się ciepło i
pozdrowionka

ewusia
09-07-2004, 07:19
Z prądem to ja miałam też ten sam problem. I rozwiązanie jest proste. Zapłaciłaś za podłącznie docelowe, ale na budowę wystarczy Ci połowa tego. A płacisz przesyłowe za 10KW. Ja pojechałam do Kartuz do ZE, podpisałam nową umowę na zmniejszoną ilość dostarczanego prądu, zmienili bezpiecznik za 31 zł i teraz płacę opłaty stałej o połowę mniej. Jak już będzie odbiór to wymienią bezpiecznik na ten większy, znowu zapłacę 31 zł i będzie OK. Żadnych dodatkowych opłat nie ma. A płacimy oprócz tego jeszcze za zużyty prąd.
Sprawdź , tak samo powinno być u Ciebie :)

_bogus_
09-07-2004, 07:57
Gierga - z tą energetyką to nie jesteś osamotniona. Ja też nie wiedziałem i oczywiście nikt mnie nie poinformował. Na sposób ewusi nie wpadłem a teraz to już chyba mi się nie opłaca go zastosować ...

Jeszcze, żeby Cię pocieszyć, to mnie energetyka jeszcze w dwu innych rzeczach wpuściła w maliny:
1) dali mi zgodę na przyłącze tymczasowe - a teraz na docelowe muszę jeszcze raz występować
2) dali mi napowietrzne - mimo że słup mam w ogrodzeniu.

Ale jak się śmieję - mój zakład (mimo że chyba mający opinię najgorszego w Polsce) ma ISO 9001. Super - nie uważasz ?

czupurek
09-07-2004, 09:01
nie bój nic
z tym prądem tak ma większość
ja pracuję w energetyce i co? ano za 1 rachunek zapłaciłam 110 zł zużywając przy tym 4 kw

Gierga
11-07-2004, 18:17
Z prądem to ja miałam też ten sam problem. I rozwiązanie jest proste. Zapłaciłaś za podłącznie docelowe, ale na budowę wystarczy Ci połowa tego. A płacisz przesyłowe za 10KW. Ja pojechałam do Kartuz do ZE, podpisałam nową umowę na zmniejszoną ilość dostarczanego prądu, zmienili bezpiecznik za 31 zł i teraz płacę opłaty stałej o połowę mniej. Jak już będzie odbiór to wymienią bezpiecznik na ten większy, znowu zapłacę 31 zł i będzie OK. Żadnych dodatkowych opłat nie ma. A płacimy oprócz tego jeszcze za zużyty prąd.
Sprawdź , tak samo powinno być u Ciebie :)

ewusia dziękuję, za pomoc. W tygodniu pojadę do swojego ZE, może też coś takiego można zrobić. Oby... :(

Gierga
11-07-2004, 18:21
Gierga - z tą energetyką to nie jesteś osamotniona. Ja też nie wiedziałem i oczywiście nikt mnie nie poinformował. Na sposób ewusi nie wpadłem a teraz to już chyba mi się nie opłaca go zastosować ...

Jeszcze, żeby Cię pocieszyć, to mnie energetyka jeszcze w dwu innych rzeczach wpuściła w maliny:
1) dali mi zgodę na przyłącze tymczasowe - a teraz na docelowe muszę jeszcze raz występować
2) dali mi napowietrzne - mimo że słup mam w ogrodzeniu.

Ale jak się śmieję - mój zakład (mimo że chyba mający opinię najgorszego w Polsce) ma ISO 9001. Super - nie uważasz ?

Właśnie ...to jest kpina z tym ISO 9001..ciekawe za co :x :evil: Dla mnie to jest złodziejstwo. Zwłaszcza, że pytałam sie babki z ZE, czy będe płacić normalnie za prad, bez żadnych dodatkowych opłat. I co usłyszałam "ależ nie...naliczanie jest zwykłe jak u każdego odbiorcy prądu" Trelefele kuku, jak zawsze oszukiwanie biednego klienta. :evil:

Gierga
11-07-2004, 18:23
nie bój nic
z tym prądem tak ma większość
ja pracuję w energetyce i co? ano za 1 rachunek zapłaciłam 110 zł zużywając przy tym 4 kw


Czupurek...no właśnie i to jest najgorsze....zwłaszcza w takiej sytuacji, gdzie każdy grosz się liczy. :x

Ale nic zobaczę z tym sposobem co pisała ewusia, a jak nie.. to co mi przyjdzie, trzeba będzie płacić...niestety :evil:

ewusia
14-07-2004, 07:05
Gierga, należysz do ZE w Kartuzch ? Tam nie robią problemu :D
Napisałaś: "Mam tylko nadzieje, że mi nie odbije i nie zdecyduje się na koniec na zielony daszek " dlaczego?
Zielony dach i do tego dobrze dobrany kolor elewacji jest piękny. Tyle że mało popularny. A szkoda. Ja zdecydowałam się właśnie na takie zestawienie i nie uważam że mi odbiło :wink: :)

inż. Mamoń
14-07-2004, 07:30
Proponuję daszek niebieski :wink: ostatnio bardzo modny :D :wink: a tak poważnie to sam myślę o jakimś grafitowym.

Gierga
14-07-2004, 17:00
Gierga, należysz do ZE w Kartuzch ? Tam nie robią problemu :D
Napisałaś: "Mam tylko nadzieje, że mi nie odbije i nie zdecyduje się na koniec na zielony daszek " dlaczego?
Zielony dach i do tego dobrze dobrany kolor elewacji jest piękny. Tyle że mało popularny. A szkoda. Ja zdecydowałam się właśnie na takie zestawienie i nie uważam że mi odbiło :wink: :)


oczywiście, że Ci nie odbiło :D :D :D ....chodziło mi o to jak często zmieniam zdanie na temat dachu ;) Zielony kolor jest piękny i mi zawsze kojarzy sie ze spokojem...a gustownie dobrana elewacja w połączeniu z takim dachem na pewno pięknie wygląda....widziałam nawet kilka takich domów ;)

Niestety nie należe do ZE w Kartuzach tylko w Wejherowie :x

Gierga
14-07-2004, 17:04
Proponuję daszek niebieski :wink: ostatnio bardzo modny :D :wink: a tak poważnie to sam myślę o jakimś grafitowym.


niebieski jak niebo :-)...tyle kolorów, że trudno się zdecydować ;)

magi
20-07-2004, 19:44
Gierga głowa do góry, trzeba się cieszyć tym, że więźba od jutra staje /wiem nie jest łatwo/ a takich naciągaczy to od razu bym pognała :x

hanusia
22-07-2004, 12:22
Giergia trzymam kciuki i życzę wytrwałości w budowie domku !!!!!!!
Czekamy na zdjęcia :D :D

Gierga
22-07-2004, 19:37
Dziękuję Hanusia ;)

Dziś wywołałam zdjęcia...zostaje mi tylko wrzucić na skaner ;)

inż. Mamoń
23-07-2004, 22:58
Witaj, a gdzie te zdjęcia bo nie mogę się doczekać ... :D
Jest też taki przesąd, że po zawieszeniu wiechy Inwestor powinien stanąć na jętce i sikać jak najdalej przed dom. :D

czupurek
26-07-2004, 10:13
no wiecha - duża sprawa, bedziesz musiała kupić jakiejś wody ognistej, żeby cieśle ochrzcili daszek
kurcze o sikaniu nigdy nie słyszałam :o

Gierga
31-07-2004, 19:12
Witaj, a gdzie te zdjęcia bo nie mogę się doczekać ... :D
Jest też taki przesąd, że po zawieszeniu wiechy Inwestor powinien stanąć na jętce i sikać jak najdalej przed dom. :D

zdjęcia już są...a sikać nie będe :lol: bo mam lęk wysokości :lol:

Gierga
31-07-2004, 19:13
no wiecha - duża sprawa, bedziesz musiała kupić jakiejś wody ognistej, żeby cieśle ochrzcili daszek
kurcze o sikaniu nigdy nie słyszałam :o


wodę ognistą im kupiłam ...wypili w ten sam dzień jak smoki

magi
02-08-2004, 07:28
dopiero teraz trafiłam na zdjęcia
fajny domek i ten wykusz zarypisty

a co do murarzy to ja też mam nie za dobre zdanie o nich

Kingaa
02-08-2004, 09:34
Gierga, czy ja dobrze rozumiem, ze to już koniec na ten rok? Czy mi się coś pokićkało?
A domek super! Chyba będę musiała podjechać na wizję lokalną, tylko ten czas...

Gierga
02-08-2004, 19:18
dopiero teraz trafiłam na zdjęcia
fajny domek i ten wykusz zarypisty

a co do murarzy to ja też mam nie za dobre zdanie o nich


ja również...i cieszę sie, że już sobie poszli .... :D


a wykusz równiez mi się podoba..i cały domek...taki mały i przytulny ;)

Gierga
02-08-2004, 19:20
Gierga, czy ja dobrze rozumiem, ze to już koniec na ten rok? Czy mi się coś pokićkało?
A domek super! Chyba będę musiała podjechać na wizję lokalną, tylko ten czas...


tak niestety :( brak kasy pozwala mi zrobić jeszcze ogrodzenie i założyć wodę, a w przyszłym roku resztę...oby ...oczywiście za kredycik :x

Zapraszam jak najbardziej.. na wizję lokalną ...będzie mi baaaardzo miło ;)

kroyena
03-08-2004, 09:31
Tego Absolwenta to bierz za dobrą wróżbę oczywiście w kontekście naukowym. :lol:

Gierga
04-08-2004, 17:30
Tego Absolwenta to bierz za dobrą wróżbę oczywiście w kontekście naukowym. :lol:


no tak biorę ;)

a znalezione puszki po Amberze....to co będe bambrem ;)

AgnesK
05-08-2004, 21:43
Gierga, sedreczne gratulacje!
Zamówiłaś w końcu ten Euronit? My będziemy mieli Euronit brązowy powójne S to jeśli chcesz podzielę się z Toba wrażeniami.
Przeglądam właśnie TWój album i mam pytanko do zdjęcia "fundamenty". Nie wiesz z jaką dachówką jest ten domek w tle?
A wykusz masz faktycznie niesamowity.
Pozdrowienia
Agnieszka

Gierga
06-08-2004, 17:57
Gierga, sedreczne gratulacje!
Zamówiłaś w końcu ten Euronit? My będziemy mieli Euronit brązowy powójne S to jeśli chcesz podzielę się z Toba wrażeniami.
Przeglądam właśnie TWój album i mam pytanko do zdjęcia "fundamenty". Nie wiesz z jaką dachówką jest ten domek w tle?
A wykusz masz faktycznie niesamowity.
Pozdrowienia
Agnieszka

Agnes....niestety nie zamówiłam Euronita - pieniądze się rozpłynęły......trochę zjadło deskowanie i dokupywanie braków materiałów, wylewki itp. Także muszę poczekać do przyszłego roku jak wezmę kredycik :(

Domek w tle na zdjęciu ma prawdopodobnie (na 99%) Euronita Extra - brąz...bardzo ładnie to wygląda, i prawdopodbnie sprawie sobie taką samą...tyle tylko, że grafitową :D Ale podwójną S w Twoim wykonaniu też obejrze, przynajmniej będe miała rozeznanie ;)

AgnesK
06-08-2004, 20:19
Grafit nam się też straszelnie podoba, ale nie bedzie pasował do naszego domku - do koncepcji wykończenia go. Ta opinia o sąsiedzkim dachu baaardzo mnie ucieszyła :D Pisałaś o dachówkach skrajnych, że są drogie - a nie lepiej by Ci było zamiast obróbek blacharskich zrobić po prostu wiatrownice? Wyglądają 100 x lepiej niż blacha. Fakt że trzeba konserwować co jakiś czas, ale jeśli będziesz miała podbitkę z drewna, to też będziesz musiała konserwować, więc pomalowanie kilku belek drewnianych więcej chyba nie będzie stanowił zbytniego problemu.
Pozdrawiam A.

Gierga
06-08-2004, 20:41
Grafit nam się też straszelnie podoba, ale nie bedzie pasował do naszego domku - do koncepcji wykończenia go. Ta opinia o sąsiedzkim dachu baaardzo mnie ucieszyła :D Pisałaś o dachówkach skrajnych, że są drogie - a nie lepiej by Ci było zamiast obróbek blacharskich zrobić po prostu wiatrownice? Wyglądają 100 x lepiej niż blacha. Fakt że trzeba konserwować co jakiś czas, ale jeśli będziesz miała podbitkę z drewna, to też będziesz musiała konserwować, więc pomalowanie kilku belek drewnianych więcej chyba nie będzie stanowił zbytniego problemu.
Pozdrawiam A.

Agnes...rzeczywiście o tym nie pomyślałam, nawet nigdy na to nie wpadłam, może dlatego, że zawsze widzę obróbkę blacharską....np ten sąsiad na przeciwko co ma Euronita (na zdjęciu) też ma obróbki blacharskie...w sumie u niego to jeszcze się tak nie rzuca w oczy, bo ma takie wąskie i jakoś ten brąz się zlewa z całością dachu, ale gdzieś widziałam grafitową z obróbką blacharską i wyglądało paskudnie.

Dziękuję za pomysł...na pewno wykorzystam :lol: :lol: ...chyba, że mi spadnie worek pieniędzy :lol: i kupie te skrajne dachówki.

AgnesK
06-08-2004, 21:46
..czego Tobie (i sobie :wink: ) serdecznie życzę. :D

inż. Mamoń
06-08-2004, 23:14
Naprawdę świetnie sobie radzisz. Na dodatek ciężko pracujesz. Ciekaw jestem Twojego podsumowania...
Pozdrawiam i życzę licznych, niespodziewanych przypływów kasiory. :D

Gierga
08-08-2004, 20:26
Naprawdę świetnie sobie radzisz. Na dodatek ciężko pracujesz. Ciekaw jestem Twojego podsumowania...
Pozdrawiam i życzę licznych, niespodziewanych przypływów kasiory. :D

Ja też jestem ciekawa ......oby przypływ gotówki był duży...i NAWZAJEM DLA CIEBIE :)

Kingaa
17-08-2004, 06:48
Gierga - a przyznaj się, gdzie te słupki kupiłaś?

AgnesK
17-08-2004, 10:30
300 zł za 65 sztuk?????? :o :o :o Co to za słupki???? U nas ok 20-30 zł za szukę.....

Gierga
18-08-2004, 20:43
Przyznam Wam się szczerze dziewczyny....że po znajomości :x ....feler jest jeden, że trzeba je pomalować....ale jakościowo grube ładne słupki.

Niestety nie mogę powiedzieć gdzie, bo to wszystko tak po cichu ;)

Ale trafiło mi się jak ślepiej kurze ziarno ;)

AgnesK
18-08-2004, 21:03
To oby więcej takich ziarenek. :wink:

Kingaa
02-09-2004, 07:42
Gierga, jak braliśmy 4 lata temu kredyt na mieszkanie, to Michał miał nieuregulowany stosunek i bez problemu dostaliśmy kredyt w BOŚ-u. Potrzebni byli tylko w zamian poręczyciele... Popytaj się, banki są teraz coraz bardziej elastyczne...
Poza tym teraz co jakiś czas są akcje przepisywania całych roczników do rezerwy, mój Michał się na to załapał, więc może Wam się też uda. Powodzenia :D

Gierga
02-09-2004, 16:44
Gierga, jak braliśmy 4 lata temu kredyt na mieszkanie, to Michał miał nieuregulowany stosunek i bez problemu dostaliśmy kredyt w BOŚ-u. Potrzebni byli tylko w zamian poręczyciele... Popytaj się, banki są teraz coraz bardziej elastyczne...
Poza tym teraz co jakiś czas są akcje przepisywania całych roczników do rezerwy, mój Michał się na to załapał, więc może Wam się też uda. Powodzenia :D

Dzięki Kingaa za radę :lol: Niedługo będe szła do Banku to się wszystkiego wypytam.

Nikka
19-09-2004, 11:06
Przymierzamy się z mężem do budowy domu i ten projekt jest naszym projektem nr 1. Czy mogłabyś mi podać (chociaż w przybliżeniu) poniesione przez Was dotychczas koszty ?

Gierga
19-09-2004, 18:03
Hej NIkka, projekt jest naprawdę cudowny...i nie żałuje, że się zdecydowałam na niego.

Stan surowy otwarty wyniósł nas 50 tys zł wraz z robocizną (same materiały 35 tys)...zaznaczam , że większość materiałów kupowaliśmy z 7% VATEM, dom budowany z silikatów.

Nikka
21-09-2004, 16:05
Dzięki za odpowiedź. To dobra wiadomość, bo oznacza, że może uda nam się w przyszłym roku też do takiego stanu dojść bez kredytu.

Projekt jest naprawdę świetny, im dłużej na na niego patrzę tym bardziej mi się podoba. Kilka zmian bym wprowadziła, ale niewielkich.

Nikka
21-09-2004, 16:07
Dzięki za odpowiedź. To dobra wiadomość, bo oznacza, że może uda nam się w przyszłym roku też do takiego stanu dojść bez kredytu.

Projekt jest naprawdę świetny, im dłużej na na niego patrzę tym bardziej mi się podoba. Kilka zmian bym wprowadziła, ale niewielkich.

Gierga
21-09-2004, 20:47
O tak projekt jest super :) Jak chcesz to możesz w Galerii "Budowa Giergi" obejżeć jak to teraz wygląda. Ja zrobiłam również niewielkie zmiany, powiększyłam okna, przesunęłam komin, ścianę w salonie i powiększyłam wejście do kuchni i do salonu :)

Życzę samych sukcesów w budowaniu ;)

Wakmen
23-09-2004, 08:12
... Stan surowy otwarty wyniósł nas 50 tys zł wraz z robocizną (same materiały 35 tys)...zaznaczam , że większość materiałów kupowaliśmy z 7% VATEM, dom budowany z silikatów.
No to muszę powiedzieć, że bardzo tanio. Ja ze swoim Orzeszkiem chyba w takiej sumie się nie zmieszczę (oczywiście pomijając robociznę). Gratuluję.

Gierga
28-09-2004, 21:56
... Stan surowy otwarty wyniósł nas 50 tys zł wraz z robocizną (same materiały 35 tys)...zaznaczam , że większość materiałów kupowaliśmy z 7% VATEM, dom budowany z silikatów.
No to muszę powiedzieć, że bardzo tanio. Ja ze swoim Orzeszkiem chyba w takiej sumie się nie zmieszczę (oczywiście pomijając robociznę). Gratuluję.

dzięki, ja też nie wiem jak mi wyszło 35 tys...cud jakiś :D

Kingaa
07-10-2004, 17:06
Gierga :D troszkę Ci zazdroszczę jednego: masz caaaałą zimę na szukanie i oglądanie kafelków i innych duperelków wykończeniowych :) I zobaczysz jak to szybko minie! Ani się obejrzysz, jak będziecie kończyć...

Wiesz co, dopiero teraz obejrzałam sobie Twój projekt. Jest naprawdę super! Na pewno będzie to piękny dom!

Gierga
07-10-2004, 18:33
Dziękuję :-)

Dzisiaj już byłam oglądać parkiety hihih :lol: W sobotę stawiamy pierwsze słupki na ogrodzenie :)

amys
18-03-2005, 09:00
Hej Gierga tu kolega z grupy trójmiasto.
Potajemnie śledzę 8) Twoje postępy w budowie domku, głównie za sprawą dużego podobieństwa naszych projektów :wink:. Chętnie pokazałbym zdjęcia Twojego domku mojej żonie ale tego nie zrobie bo mnie zabije za to, że my nie mamy takiego super wykuszu(a) jak u Ciebie w salonie :( .
Powodzenia w pracach wykończeniowych!

Gierga
18-03-2005, 17:39
Hej Gierga tu kolega z grupy trójmiasto.
Potajemnie śledzę 8) Twoje postępy w budowie domku, głównie za sprawą dużego podobieństwa naszych projektów :wink:. Chętnie pokazałbym zdjęcia Twojego domku mojej żonie ale tego nie zrobie bo mnie zabije za to, że my nie mamy takiego super wykuszu(a) jak u Ciebie w salonie :( .
Powodzenia w pracach wykończeniowych!

dzięki :) mi też się bardzo podoba ten wykusz, w sumie to on zdecydował o tym, że wybrałam ten projekt :)

Kingaa
18-03-2005, 17:45
No, komentarze komentarzami, ale Ty się Aga za dziennik zabieraj :D Co to za obijanie się??? Wiem, że budowa zimuje, ale na pewno coś się dzieje :lol:

Gierga
06-04-2005, 17:29
Kingaa ja sie trochę opóźniłam bo obronę miałam w szkółce....ufff ale wszystko już po :) Tyle czasu mi zajęło to wszystko :)

Ale jestem na etapie zbierania dokumentacji do kredytu...jeszcze trochę i będzie kredyt i budowa rusza juuuhuuu :) No i zabieram sie już za dziennik :)

Joanna i Janusz
07-04-2005, 21:28
Dołączamy do obserwatorów Twojej budowy. My przymierzamy się do paprotek2 :lol: tznz garażem wysuniętymz przodu i 4 pokojami na górze. optymizmem napełnia nas kwota kosztów poniesionych przez Was. Trzymamy kciuki

Gierga
07-04-2005, 21:50
Dołączamy do obserwatorów Twojej budowy. My przymierzamy się do paprotek2 :lol: tznz garażem wysuniętymz przodu i 4 pokojami na górze. optymizmem napełnia nas kwota kosztów poniesionych przez Was. Trzymamy kciuki

Dziękuję za kciuki. Paprotki to bardzo dobry projekt, ja nie żałuje i jeszcze bardziej jestem zadowolona ze swojego wyboru.

Ja również trzymam mocno ...kciuki :)

Whisper
23-04-2005, 14:39
Gierga, trzymam kciuki za kredyt!!!

Gierga
23-04-2005, 18:27
Gierga, trzymam kciuki za kredyt!!!

dziękuję....na pewno się przyda :)

Kingaa
05-05-2005, 07:07
Aga - super! gratulacje :D
Czyli sezon budowlany uznajemy za rozpoczęty :lol: to kiedy przeprowadzka?

Gierga
09-05-2005, 21:16
Aga - super! gratulacje :D
Czyli sezon budowlany uznajemy za rozpoczęty :lol: to kiedy przeprowadzka?

Tak jak mówisz Kinga sezon sezon budowlany open :))

Oj na przeprowadzkę to trzeba będzie poczekać do czerwca przyszłego roku....ale pocieszam się, że to szybciej niż rok temu ...tylko roczek :)))
Ach, żeby te pieniążki szybko wpłynęły na konto.

inż. Mamoń
14-05-2005, 21:24
Niech żyje grafit !!! :D :D :D
To najlepszy kolor dachu. Pozdrawiam !!!

Gierga
15-05-2005, 09:17
Niech żyje grafit !!! :D :D :D
To najlepszy kolor dachu. Pozdrawiam !!!

Tak jak mówisz....:) ale stanęło u mnie na matowym czarnym - w sumie dla mnie ta czerń z próbnika i z makiety wpada bardziej w grafit. Ale jak to już bywa w każdej firmie inny odcień.

Joanna i Janusz
15-05-2005, 11:58
Grunt to być zadowolonym ze swoich wyborów. Super rabat! gdyby tak udało się mieć taki na wszstko! Tak trzymaj :lol:

Funia
28-05-2005, 13:39
A wiesz Gierga, że z tym domofonem to niezły pomysł.

Watro pomyśleć o tym wcześniej - najlepiej już na etapie rozkładania kabli od elektryki.

Gierga
28-05-2005, 15:21
A wiesz Gierga, że z tym domofonem to niezły pomysł.

Watro pomyśleć o tym wcześniej - najlepiej już na etapie rozkładania kabli od elektryki.

Ja zapamiętałam opowieści mojej znajomej, która całkowicie o tym zapomniała :)

Joanna i Janusz
19-06-2005, 19:07
A robisz jakieś zdjęcia Twojego domku?

czy budujesz go zgodnie z projektem, czy go zmieniłaś?

Gierga
21-06-2005, 07:09
A robisz jakieś zdjęcia Twojego domku?

czy budujesz go zgodnie z projektem, czy go zmieniłaś?

Robie ...robię, tylko ostatnio z braku czasu zaniedbałam swój album, ale poprawię się :) i jak zakończe aktualizacje to dam znać.

A w projekcie zrobiłam drobne poprawki - zmieniłam wielkość okien, powiększyłam salon.

Joanna i Janusz
21-06-2005, 13:32
Gierga! Mam nieśmiałe pytanko! :)
Czy moglibyśmy się z Tobą umówić i przyjechać któregoś dnia na Twoją budowę?
Chcielibyśmy zobaczyć "prawdziwe" paprotki,a nie tylko na papierze :oops:

Gierga
21-06-2005, 17:34
Gierga! Mam nieśmiałe pytanko! :)
Czy moglibyśmy się z Tobą umówić i przyjechać któregoś dnia na Twoją budowę?
Chcielibyśmy zobaczyć "prawdziwe" paprotki,a nie tylko na papierze :oops:

Jak najbardziej :))) Będzie mi bardzo miło..... ZAPRASZAM!!
Najczęściej jestem na działce w weekendy, w tygodniu czasami po pracy do późnego wieczora.
Na priva podam Ci moje namiary, to się umówimy :))

Joanna i Janusz
21-06-2005, 17:41
Gierga! Mam nieśmiałe pytanko! :)
Czy moglibyśmy się z Tobą umówić i przyjechać któregoś dnia na Twoją budowę?
Chcielibyśmy zobaczyć "prawdziwe" paprotki,a nie tylko na papierze :oops:

Jak najbardziej :))) Będzie mi bardzo miło..... ZAPRASZAM!!
Najczęściej jestem na działce w weekendy, w tygodniu czasami po pracy do późnego wieczora.
Na priva podam Ci moje namiary, to się umówimy :))

Bardzo się cieszę!
Jak wrócimy z urlopu to się skontaktujemy

BORF
27-06-2005, 20:24
Witamy, od tamtego roku z moją Basią jesteśmy na etepie wybierania projektu. W zasadzie jesteśmy na 99% pewni, że będą to paprotki 2 (garaż z przodu, mamy działkę 19m szeroką). Z tego co czytam, to jesteś zadowolona z wyboru. Czy ten domek jest naprawdę tak funkcjonalny jak wyglada z rysunków z katalogu? Czy będę mógł Cię troszkę pomęczyć pytaniami?

Radek (z Basią i malutką Olą)

Funia
01-07-2005, 05:11
no teraz widac efekt. :D

Chatka fajna.

Ps. czy będą okienka dachowe?

Gierga
01-07-2005, 09:57
Witamy, od tamtego roku z moją Basią jesteśmy na etepie wybierania projektu. W zasadzie jesteśmy na 99% pewni, że będą to paprotki 2 (garaż z przodu, mamy działkę 19m szeroką). Z tego co czytam, to jesteś zadowolona z wyboru. Czy ten domek jest naprawdę tak funkcjonalny jak wyglada z rysunków z katalogu? Czy będę mógł Cię troszkę pomęczyć pytaniami?

Radek (z Basią i malutką Olą)

To cudowny projekt ...i naprawde jest bardzo funkcjonalny. Nie ma nawet małego kącika, który jest zbędny. :)
Ja jedynie w całym projekcie powiększyłam okna (bo według projektu były dla mnie za małe), przesunełam komin i powięszyłam wejście do salonu i do kuchni :) - takie zmiany typowo estetyczne:)

A pytaniami jak najbardziej należy męczyć :)

Gierga
01-07-2005, 09:58
no teraz widac efekt. :D

Chatka fajna.

Ps. czy będą okienka dachowe?

okienko dachowe jest tylko jedno nad schodami, z pozostałych zrezygnowaliśmy ze względów finansowych..może kiedyś, ale doświetlenia jest dosyć bo sporo powiększyliśmy okna na piętrze :)

ach te oszczędności ....

BORF
01-07-2005, 21:18
A pytaniami jak najbardziej należy męczyć :)

Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze. Boję się troszkę tej budowy, ale mam nadzieję, że tak jak Ty damy rade. Troszkę nas pocieszyłaś swoimi komentarzami dotyczącymi kosztów.

Tak jak zapowiadałem mam kilka pytań, bo ogladając Twoje zdjęcia zauważyłem zmianę materiału. Kupiłaś od razu projekt na beton komórkowy (chyba pisałaś ze to silka), czy robiłaś zmianę podczas adaptacji?

Radek

Gierga
07-07-2005, 10:39
A pytaniami jak najbardziej należy męczyć :)

Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze. Boję się troszkę tej budowy, ale mam nadzieję, że tak jak Ty damy rade. Troszkę nas pocieszyłaś swoimi komentarzami dotyczącymi kosztów.

Tak jak zapowiadałem mam kilka pytań, bo ogladając Twoje zdjęcia zauważyłem zmianę materiału. Kupiłaś od razu projekt na beton komórkowy (chyba pisałaś ze to silka), czy robiłaś zmianę podczas adaptacji?

Radek

Projekt miałam na porotherm, ale budowaliśmy z silikatów, a moja kierownik budowy naniosła tylko w projekcie stosowne zmiany :)

Joanna i Janusz
08-07-2005, 23:28
Ale to okno jest duuuże!!! mam na myśli oczywiście wykusz. Podziwiam Was,że tyle rzeczy robicie sami. Domek jest coraz ładniejszy :lol:

Gierga
11-07-2005, 09:15
Ale to okno jest duuuże!!! mam na myśli oczywiście wykusz. Podziwiam Was,że tyle rzeczy robicie sami. Domek jest coraz ładniejszy :lol:


dla mnie też jest ogromne :) Dziękuję za miłe słowa

BORF
12-07-2005, 05:57
Ale to okno jest duuuże!!! mam na myśli oczywiście wykusz. Podziwiam Was,że tyle rzeczy robicie sami. Domek jest coraz ładniejszy :lol:

dla mnie też jest ogromne :) Dziękuję za miłe słowa

Nam też się podoba. Czy one są otwierane? Czy robiłaś sobie w jakimś arkuszu kosztorys (faktyczny)? Jeśli tak to mógłbym go dostać na priva?

Cały ten domek jest fajny:)

BORF
18-07-2005, 22:09
Ja w sierpniu zamawiam też taki projekcik :)

Gierga
19-07-2005, 21:12
Ale to okno jest duuuże!!! mam na myśli oczywiście wykusz. Podziwiam Was,że tyle rzeczy robicie sami. Domek jest coraz ładniejszy :lol:

dla mnie też jest ogromne :) Dziękuję za miłe słowa

Nam też się podoba. Czy one są otwierane? Czy robiłaś sobie w jakimś arkuszu kosztorys (faktyczny)? Jeśli tak to mógłbym go dostać na priva?

Cały ten domek jest fajny:)

Okna w wykuszu nie są otwierane :) Niestety nie robiłam żadnego szczegółowego kosztorysu - tylko ogólne zakresy cen w jakich musze się zmiesicić na poszczególnych etapach budowy. Na razie jakoś się mieszczę :)

Gierga
19-07-2005, 21:13
Ja w sierpniu zamawiam też taki projekcik :)

Na pewno nie będziesz żałował :)

nurni
27-07-2005, 11:47
No Gierga dopiero zauważyłem - okienka w wykuszu masz poprostu zawodowe i w związku z tym miejsce biesiadowania będzie bombowe - te widoki :D :D :D

Pozdrawiam

Gierga
28-07-2005, 09:09
No Gierga dopiero zauważyłem - okienka w wykuszu masz poprostu zawodowe i w związku z tym miejsce biesiadowania będzie bombowe - te widoki :D :D :D

Pozdrawiam


i WŁAŚNIE O TO MI CHODZIŁO :))) dzisiaj popstrykam jeszcze więcej zdjęć :)

Joanna i Janusz
30-07-2005, 09:09
Nowych zdjęć jeszcze nie widać. :cry: Lubisz robótki ogrodowe?? Ja trochę się tego obawiam, czy mój ogród nie zarośnie za szybko :wink:

Gierga
30-07-2005, 20:30
Nowych zdjęć jeszcze nie widać. :cry: Lubisz robótki ogrodowe?? Ja trochę się tego obawiam, czy mój ogród nie zarośnie za szybko :wink:

Uwielbiam robótki ogrodowe pod każdą postacią - nawet koszenie trawy jest dla mnie czystą przyjemnością. Szkoda tylko, ze te kwiatki i ładne drzewka tak kosztują. Jak na razie mam taki miesięczny limit, którego nie mogę przekroczyć.

Dodałam kilka nowych fotek :)

Joanna i Janusz
31-07-2005, 17:40
Zdjęcia obejrzałam- bardzo ładnie to wygląda :lol: :lol:

BORF
01-08-2005, 06:04
Okna w wykuszu nie są otwierane :) Niestety nie robiłam żadnego szczegółowego kosztorysu - tylko ogólne zakresy cen w jakich musze się zmiesicić na poszczególnych etapach budowy. Na razie jakoś się mieszczę :)

A czy możesz nam podesłać wysokosci tych kwot na priv?

elmer
02-08-2005, 09:24
Witaj Gierga,
podobnie jak Ty mam problem ze skarpą. Czytałam, że chcesz zastosować biowłókninę. Orientujesz się jaki jest jej koszt? Przyznam, że w sklepie ogrodniczym jeszcze nie byłam a w internecie nie znalazłam cennika.

Gierga
03-08-2005, 17:22
Witaj Gierga,
podobnie jak Ty mam problem ze skarpą. Czytałam, że chcesz zastosować biowłókninę. Orientujesz się jaki jest jej koszt? Przyznam, że w sklepie ogrodniczym jeszcze nie byłam a w internecie nie znalazłam cennika.

Ja przeszukałam całe trójmiasto - bez skutku. Biowłókniny nie kupisz w sklepie ogrodniczym - chyba, że ja coś przeoczyłam. Zamówiłam z firmy produkującej takie rzeczy TRAVA. Firma jest chyba z Łodzi albo Kielc już nie pamiętam. Razem z kosztem przesyłki wychodzi 2,50 za m2 - min. trzeba zamówić 73m2 (jedna rolka o wysokości 1,46 m) :)

Jak potrzebujesz namiary to prześle CI na priva :)

elmer
03-08-2005, 20:27
Dzięki, natknęłam się na na ich stronę szukając informacji o biowłókninie. Muszę się zastanowić i przeliczyć :) Hmmmm ciekawe czy to faktycznie jest takie "super", ale jakoś trzeba sobie poradzić ze skarpą. Ułożenie kamieni i zasadzenie skalniaka nie zdaje egzaminu, bo deszcz wypłukuje ziemię.
Pozdrawiam i gratuluję wytrwałości w budowaniu.

Gierga
04-08-2005, 15:15
Dzięki, natknęłam się na na ich stronę szukając informacji o biowłókninie. Muszę się zastanowić i przeliczyć :) Hmmmm ciekawe czy to faktycznie jest takie "super", ale jakoś trzeba sobie poradzić ze skarpą. Ułożenie kamieni i zasadzenie skalniaka nie zdaje egzaminu, bo deszcz wypłukuje ziemię.
Pozdrawiam i gratuluję wytrwałości w budowaniu.

Ja musze swoją skarpę umocnić...miałąm do wyboru albo biowłóknina albo geokrata (bardzo droga - jak dla mnie). Biowłóknina to tańszy zamiennik..z tym, że z trawą. Myśle, że to zdaje egzamin - zresztą widziałam jak u nas w Gdyni robili z tego skarpy i do dziś nic się nie obsypuje. Jedno jest pewne same kamienie i krzaczory nic nie dadzą, bo po zimie albo np 5 - dniowej ulewie będą urwiska :) Chyba, że masz taką małą skarpkę :)

Funia
04-08-2005, 19:09
U nas kolejnośc z pracami odwrotna - dom już ocieplony i tynk zaraz kładą a posadzek jeszcze nie ma :(

Ale za to wykusz też mamy taki fajny :wink:

Joanna i Janusz
09-08-2005, 19:50
Podziwiam Wasze siły... Wylać schody i mieszać beton w wanience... Fiu fiu..Trzymamy kciuki za tynki! Zyczymy też dużo słońca

Gierga
09-08-2005, 19:55
Podziwiam Wasze siły... Wylać schody i mieszać beton w wanience... Fiu fiu..Trzymamy kciuki za tynki! Zyczymy też dużo słońca

dziękuję... niestety nie było innej rady :)

Joanna i Janusz
05-09-2005, 21:06
Czekamy na nowe zdjęcia!

Znowu sie wahamy czy budować paprotkę,czy szukać coś innego. Salon wydaje mi się trochę mały- taki na styk. mamy teraz burzę mózgów, bo w końcu trzeba się zdecydować. Pozdrawiam Asia

Gierga
12-09-2005, 19:43
Czekamy na nowe zdjęcia!

Znowu sie wahamy czy budować paprotkę,czy szukać coś innego. Salon wydaje mi się trochę mały- taki na styk. mamy teraz burzę mózgów, bo w końcu trzeba się zdecydować. Pozdrawiam Asia

Paprotkę !!! Mi też na początku salon wydawał się za mały, ale teraz stwierdzam, że w sam raz :))) Obawiam się tylko tego mycia wykuszu.

Zastanówcie się dobrze, ja nie żałuje, że wybrałam paprotki. Żałuje jedynie, że nie wybrałam wersji z garażem - ale to zawsze można wybudować :)

Zdjęcia w tym tygodniu postaram się załączyć :)

Joanna i Janusz
12-09-2005, 20:36
Czekamy na nowe zdjęcia!

Znowu sie wahamy czy budować paprotkę,czy szukać coś innego. Salon wydaje mi się trochę mały- taki na styk. mamy teraz burzę mózgów, bo w końcu trzeba się zdecydować. Pozdrawiam Asia

Paprotkę !!! Mi też na początku salon wydawał się za mały, ale teraz stwierdzam, że w sam raz :))) Obawiam się tylko tego mycia wykuszu.

Zastanówcie się dobrze, ja nie żałuje, że wybrałam paprotki. Żałuje jedynie, że nie wybrałam wersji z garażem - ale to zawsze można wybudować :)

Zdjęcia w tym tygodniu postaram się załączyć :)


My rozważamy właśnie paprotkę z garażem

Joanna i Janusz
28-09-2005, 21:07
Czekamy na nowe zdjęcia!

Znowu sie wahamy czy budować paprotkę,czy szukać coś innego. Salon wydaje mi się trochę mały- taki na styk. mamy teraz burzę mózgów, bo w końcu trzeba się zdecydować. Pozdrawiam Asia

Paprotkę !!! Mi też na początku salon wydawał się za mały, ale teraz stwierdzam, że w sam raz :))) Obawiam się tylko tego mycia wykuszu.

Zastanówcie się dobrze, ja nie żałuje, że wybrałam paprotki. Żałuje jedynie, że nie wybrałam wersji z garażem - ale to zawsze można wybudować :)

Zdjęcia w tym tygodniu postaram się załączyć :)


Gdzie są zdjęcia!!!! Czekamy, czekamy i nic...

Gierga
29-09-2005, 20:28
Czekamy na nowe zdjęcia!

Znowu sie wahamy czy budować paprotkę,czy szukać coś innego. Salon wydaje mi się trochę mały- taki na styk. mamy teraz burzę mózgów, bo w końcu trzeba się zdecydować. Pozdrawiam Asia

Paprotkę !!! Mi też na początku salon wydawał się za mały, ale teraz stwierdzam, że w sam raz :))) Obawiam się tylko tego mycia wykuszu.

Zastanówcie się dobrze, ja nie żałuje, że wybrałam paprotki. Żałuje jedynie, że nie wybrałam wersji z garażem - ale to zawsze można wybudować :)

Zdjęcia w tym tygodniu postaram się załączyć :)


Gdzie są zdjęcia!!!! Czekamy, czekamy i nic...

Ostatnio tak jestem zapracowana, że na nic czasu nie ma :cry: Ale zaraz wstawiam nowe :)

Gierga
29-09-2005, 21:24
o już wkleiłam proszę :)

Joanna i Janusz
10-10-2005, 22:04
o już wkleiłam proszę :)


Dziękuję! Zdjęcia są cudne!!!

Jesteśmy coraz bliżej decyzji o budowaniu paprotek. Architekt proponował nam poszerzenie garażu do 2-stanowiskowego, ale chyba się nie zdecydujemy. Myślimy o poszerzeniu budynku od strony kuchni i salonu o ok 70-100cm. Uzyskamy dzięki temu większą kuchnię i salon (ok. 28m2). Na piętrze 2 pokoje od strony ogrodu(nad wykuszem) chcemy podzielić na 3- będą to docelowo sypialnie dla naszych 3 dziewczynek, a czwarty pokój będzie dla nas. Będzie on zmnieszonyo komunikację do podzielonych pokoi. Pokój nad garażem zostawimy na razie nie wykończony- będzie to wspólny pokój do "wygłupów" dziecięcych, a potem nasz hobby room. Mniejszy pokój na dole będzie na razie pokojem muzycznym- nasze dzieci grająna pianinie, mąż na organach- trzeba gdzieś trzymać te instrumenty. Może jeszcze powiększymy łazienkę na dole kosztem kotłowni, ale jeszcze nie jesteśmy pewni. Coraz więcej rzeczy wiemy, ale jeszcze nie dogadaliśmy się z architektem. Co myślisz o nszych pomysłach z perspektywy chodzenia po domu rzeczywistym, a nie wirualnym?
Czy moglibyśmy Was jeszcze raz odwiedzić? Może w sobotę, jak nam praca pozwoli? Pozdrawiam Asia

Gierga
11-10-2005, 20:40
o już wkleiłam proszę :)


Dziękuję! Zdjęcia są cudne!!!

Jesteśmy coraz bliżej decyzji o budowaniu paprotek. Architekt proponował nam poszerzenie garażu do 2-stanowiskowego, ale chyba się nie zdecydujemy. Myślimy o poszerzeniu budynku od strony kuchni i salonu o ok 70-100cm. Uzyskamy dzięki temu większą kuchnię i salon (ok. 28m2). Na piętrze 2 pokoje od strony ogrodu(nad wykuszem) chcemy podzielić na 3- będą to docelowo sypialnie dla naszych 3 dziewczynek, a czwarty pokój będzie dla nas. Będzie on zmnieszonyo komunikację do podzielonych pokoi. Pokój nad garażem zostawimy na razie nie wykończony- będzie to wspólny pokój do "wygłupów" dziecięcych, a potem nasz hobby room. Mniejszy pokój na dole będzie na razie pokojem muzycznym- nasze dzieci grająna pianinie, mąż na organach- trzeba gdzieś trzymać te instrumenty. Może jeszcze powiększymy łazienkę na dole kosztem kotłowni, ale jeszcze nie jesteśmy pewni. Coraz więcej rzeczy wiemy, ale jeszcze nie dogadaliśmy się z architektem. Co myślisz o nszych pomysłach z perspektywy chodzenia po domu rzeczywistym, a nie wirualnym?
Czy moglibyśmy Was jeszcze raz odwiedzić? Może w sobotę, jak nam praca pozwoli? Pozdrawiam Asia

ZAPRASZAMY ZAPRASZAMY!!! Akurat w sobotę będziemy działać po 14:00 :) Będzie nam bardzo miło.

Co do zmian, które opisałaś powyżej dla mnie są trafione. Trzy pokoiki na górze da się spokojnie wygospodarować, zwłaszcza, że sypialnia od strony okna balkonowego jest spora :) Co do powiększenia łazienki kosztem kotłowni - to zastanówicie się. Zależy co chcecie umieścić w kotłowni. My jesteśmy w gorszej sytuacji bo nie mamy jak na razie garażu stąd, gdybyśmy powiększyli łazienkę kosztem kotłowni, to zabrakło by miejsca na rozmieszczenie pieca, pralki i bojlera :) Fakt łazienka na dole jest za mała. Po montażu kabiny, kibelka i umywalki pozostaje niewiele miejsca :) Powiększenie kuchni i salonu - to również dobry pomysł :) Ale wszystko musisz uzgodnić z architektem, czy to wszystko da rady. Dla mnie wielkosć tego domu i rozkład w zupełności mi wystarcza. Komunikacja jest przemyślana rewelacyjnie !!!!
Już nie możemy się doczekać kiedy się wprowadzimy, dlatego każdą wolną chwilę poświęcamy na to, żeby zrobić cokolwiek, aby było do przodu :)

Do zobaczenia w sobotę :) Będziemy czekać !

Joanna i Janusz
19-10-2005, 19:12
Byliśmy i było świetnie! Dzięki za spotkanie! Śpieszę powiedzieć,że już mamy projekt!!!

Gierga
25-10-2005, 20:40
Byliśmy i było świetnie! Dzięki za spotkanie! Śpieszę powiedzieć,że już mamy projekt!!!

MI było bardzo miło, że wpadliście i zapraszamy ponownie :)

Co do zakupu projektu to bardzo dobra decyzja :)
Nie będziecie żałować, zresztą sami widzieliście nic dodać nić ująć :)
Czekam na Wasze relacje z budowy :)

Joanna i Janusz
28-11-2005, 16:44
Coś się dzieje u Was? czy przestój zimowy?

nasz projekt się adaptuje :D

Joanna i Janusz
28-11-2005, 16:46
8 miesięcy i 28 dni to sierpień?25?


Gratulki!!

Gierga
28-11-2005, 17:14
Coś się dzieje u Was? czy przestój zimowy?

nasz projekt się adaptuje :D

Można tak nazwać :) Dokańczamy docieplać poddasze - mozolnie to idzie - ciągły brak czasu. Kupujemy również powoli wszystkie elementy podłogi - kafle oraz sanitarkę do łazienki :)

Pamiętam ten czas, kiedy nasz projekt się adoptował - nie mogłam spac po nocach kiedy w końcu zacznie się budowa :)

Gierga
28-11-2005, 17:15
8 miesięcy i 28 dni to sierpień?25?


Gratulki!!

26 sierpień :)))) Dziękuję za gratulacje ...na pewno zleci szybko zleci :)

Joanna i Janusz
23-03-2006, 20:51
Zniknął link do zdjęć, a pojawił się do komentarzy, to mogę coś napisać./


Ale masz fajnie!! Praktycznie codziennie coś się u Ciebie dzieje...

Gierga
23-03-2006, 21:00
Zniknął link do zdjęć, a pojawił się do komentarzy, to mogę coś napisać./


Ale masz fajnie!! Praktycznie codziennie coś się u Ciebie dzieje...

Pracuję w branży budowlanej - to jak sobie na to wszystko popatrze to już nie mogę się doczekać. A jak u Was - zaczynacie pewnie niedługo :)?

Joanna i Janusz
23-03-2006, 21:26
Zniknął link do zdjęć, a pojawił się do komentarzy, to mogę coś napisać./


Ale masz fajnie!! Praktycznie codziennie coś się u Ciebie dzieje...

Pracuję w branży budowlanej - to jak sobie na to wszystko popatrze to już nie mogę się doczekać. A jak u Was - zaczynacie pewnie niedługo :)?

dziś dostaliśmy odpowiedź z gazowni i czekamy na PnB, bo wyszły w nim braki, pewnych rzeczy projektanci zapomnieli, np. o gazie :-?
jak pójdzie wszystko zgodnie z planem, to okolice czerwca zaczniemy budowę

Gierga
23-03-2006, 21:36
Zniknął link do zdjęć, a pojawił się do komentarzy, to mogę coś napisać./


Ale masz fajnie!! Praktycznie codziennie coś się u Ciebie dzieje...

Pracuję w branży budowlanej - to jak sobie na to wszystko popatrze to już nie mogę się doczekać. A jak u Was - zaczynacie pewnie niedługo :)?

dziś dostaliśmy odpowiedź z gazowni i czekamy na PnB, bo wyszły w nim braki, pewnych rzeczy projektanci zapomnieli, np. o gazie :-?
jak pójdzie wszystko zgodnie z planem, to okolice czerwca zaczniemy budowę

Trzymam kciuki oby poszło łatwo i bez przeszkód :)))

Joanna i Janusz
23-03-2006, 21:37
Zniknął link do zdjęć, a pojawił się do komentarzy, to mogę coś napisać./


Ale masz fajnie!! Praktycznie codziennie coś się u Ciebie dzieje...

Pracuję w branży budowlanej - to jak sobie na to wszystko popatrze to już nie mogę się doczekać. A jak u Was - zaczynacie pewnie niedługo :)?

dziś dostaliśmy odpowiedź z gazowni i czekamy na PnB, bo wyszły w nim braki, pewnych rzeczy projektanci zapomnieli, np. o gazie :-?
jak pójdzie wszystko zgodnie z planem, to okolice czerwca zaczniemy budowę

Trzymam kciuki oby poszło łatwo i bez przeszkód :)))

Dzieki!
A kiedy planujecie przeprowadzkę?
Jeszcze przed ślubem?

Gierga
23-03-2006, 21:42
Zniknął link do zdjęć, a pojawił się do komentarzy, to mogę coś napisać./


Ale masz fajnie!! Praktycznie codziennie coś się u Ciebie dzieje...

Pracuję w branży budowlanej - to jak sobie na to wszystko popatrze to już nie mogę się doczekać. A jak u Was - zaczynacie pewnie niedługo :)?

dziś dostaliśmy odpowiedź z gazowni i czekamy na PnB, bo wyszły w nim braki, pewnych rzeczy projektanci zapomnieli, np. o gazie :-?
jak pójdzie wszystko zgodnie z planem, to okolice czerwca zaczniemy budowę

Trzymam kciuki oby poszło łatwo i bez przeszkód :)))

Dzieki!
A kiedy planujecie przeprowadzkę?
Jeszcze przed ślubem?


Raczej tak. Już w trakcie budowy chcemy pomieszkiwać w weekendy aby zaoszczędzić na dojazdach. Poza tym tam jest tak pięknie :) A mieszkanie w bloku i osobno już męczy ....:(Myśle, że rzeczywistym terminem z zapasem będzie lipiec :)

Joanna i Janusz
23-03-2006, 21:48
Zniknął link do zdjęć, a pojawił się do komentarzy, to mogę coś napisać./


Ale masz fajnie!! Praktycznie codziennie coś się u Ciebie dzieje...

Pracuję w branży budowlanej - to jak sobie na to wszystko popatrze to już nie mogę się doczekać. A jak u Was - zaczynacie pewnie niedługo :)?

dziś dostaliśmy odpowiedź z gazowni i czekamy na PnB, bo wyszły w nim braki, pewnych rzeczy projektanci zapomnieli, np. o gazie :-?
jak pójdzie wszystko zgodnie z planem, to okolice czerwca zaczniemy budowę

Trzymam kciuki oby poszło łatwo i bez przeszkód :)))

Dzieki!
A kiedy planujecie przeprowadzkę?
Jeszcze przed ślubem?


Raczej tak. Już w trakcie budowy chcemy pomieszkiwać w weekendy aby zaoszczędzić na dojazdach. Poza tym tam jest tak pięknie :) A mieszkanie w bloku i osobno już męczy ....:(Myśle, że rzeczywistym terminem z zapasem będzie lipiec :)


to najlepsza pogoda na przeprowadzkę!!!

Zyczę, aby się udało!!

agap30
11-04-2006, 12:29
Zakupiłam ten sam projekt, bo mały, tani w budowie (mam nadzieję) i prosty w budowie, bardzo chciałabym być w tym samym momencie co Ty, my jestyeśmy przed pozwoleniem na budowę, jeśli dostaniemy je w tym roku i pogoda na to pozwol to zbudujemy stan surowy, trzymam kciuki za Twoje "wykańczanie" jak będziesz mogło podeślij zdjęcia jeśli masz ich więcej niż w przedstawianym albumie,
Pozdrawiam
Agnieszka z Pruszkowa

Gierga
11-04-2006, 16:44
Czas szybko mija a ty zanim się obejrzysz to domek będzie już stał :)
Jak będę na działce, to porobie fotki i uaktualnie album :)

Joanna i Janusz
21-04-2006, 22:13
Ty kończysz, a ja zaczynam...
Mamy pozwolenie na budowę i prawie ekipę...

Gierga
21-04-2006, 22:19
Ty kończysz, a ja zaczynam...
Mamy pozwolenie na budowę i prawie ekipę...

SUPERR!!! To kiedy zaczynacie, pewnie lada dzień :)
Ja już prawie siedzę na walizkach i nie mogę się doczekać, kiedy to wwszystko będzie zbliżało się ku końcowi (czyt. przeprowadzka):)

Joanna i Janusz
11-05-2006, 08:55
Jutro mamy ściągać humus. Mamy jednak drobny konflikt na linii kierbud-konstruktor o szerokość ław- zrobił nam w projekcie ławę wewn. szerokości 90cm. Jutro też spotykamy się dalej z doradcą kredytowym.
PS. A dzieci pytają mnie, kiedy znowu pojedziemy do P. Giergi, bo ona ma taki fajny domek??? :oops: :wink:

Joanna i Janusz
16-05-2006, 22:01
szkoda tej czereśni, ale i tak sporo się przyjęło...
a z pracą....na pewno znajdziesz...

Gierga
16-05-2006, 22:23
Jutro mamy ściągać humus. Mamy jednak drobny konflikt na linii kierbud-konstruktor o szerokość ław- zrobił nam w projekcie ławę wewn. szerokości 90cm. Jutro też spotykamy się dalej z doradcą kredytowym.
PS. A dzieci pytają mnie, kiedy znowu pojedziemy do P. Giergi, bo ona ma taki fajny domek??? :oops: :wink:

No to widzę, że praca wre na całego :) Ale to dobrze.
Z tą łąwą to się upewnijcie ja już nie pamiętam jak to u nas było :)

Aco do odwiedzin to zapraszymy w jakiś weekend - !!! Wygląda już troszkę lepiej w środku - chociaż nadal pobojowisko :)

Gierga
16-05-2006, 22:23
szkoda tej czereśni, ale i tak sporo się przyjęło...
a z pracą....na pewno znajdziesz...

nowe drzewko trzeba będzie zasadzić :)
dziękuję za słowa wsparcia...
:)

Joanna i Janusz
16-05-2006, 22:26
szkoda tej czereśni, ale i tak sporo się przyjęło...
a z pracą....na pewno znajdziesz...

nowe drzewko trzeba będzie zasadzić :)
dziękuję za słowa wsparcia...
:)

nie ma za co

dopiero czytałam,że szukająludzi do pracy w Warszawce i na Śląsku, ale to trochę daleko...

Joanna i Janusz
16-05-2006, 22:28
Jutro mamy ściągać humus. Mamy jednak drobny konflikt na linii kierbud-konstruktor o szerokość ław- zrobił nam w projekcie ławę wewn. szerokości 90cm. Jutro też spotykamy się dalej z doradcą kredytowym.
PS. A dzieci pytają mnie, kiedy znowu pojedziemy do P. Giergi, bo ona ma taki fajny domek??? :oops: :wink:

No to widzę, że praca wre na całego :) Ale to dobrze.
Z tą łąwą to się upewnijcie ja już nie pamiętam jak to u nas było :)

Aco do odwiedzin to zapraszymy w jakiś weekend - !!! Wygląda już troszkę lepiej w środku - chociaż nadal pobojowisko :)


gdzieś pisałaś, że 70 cm

troszkę nam się pogmatwało, bo grunt okazał się trochękiepski i trzeba było dodać porcję piasku- będziemy mieć pop prostu dom w piaskownicy.
Mam nadzieję, że dalej pójdzie bez dodatkowych kosztów i kłopotów

Gierga
17-05-2006, 17:19
szkoda tej czereśni, ale i tak sporo się przyjęło...
a z pracą....na pewno znajdziesz...

nowe drzewko trzeba będzie zasadzić :)
dziękuję za słowa wsparcia...
:)

nie ma za co

dopiero czytałam,że szukająludzi do pracy w Warszawce i na Śląsku, ale to trochę daleko...

no daleko daleko ......tam zawsze potrzebują
:roll:

Gierga
19-05-2006, 22:17
Jutro mamy ściągać humus. Mamy jednak drobny konflikt na linii kierbud-konstruktor o szerokość ław- zrobił nam w projekcie ławę wewn. szerokości 90cm. Jutro też spotykamy się dalej z doradcą kredytowym.
PS. A dzieci pytają mnie, kiedy znowu pojedziemy do P. Giergi, bo ona ma taki fajny domek??? :oops: :wink:

No to widzę, że praca wre na całego :) Ale to dobrze.
Z tą łąwą to się upewnijcie ja już nie pamiętam jak to u nas było :)

Aco do odwiedzin to zapraszymy w jakiś weekend - !!! Wygląda już troszkę lepiej w środku - chociaż nadal pobojowisko :)


gdzieś pisałaś, że 70 cm

troszkę nam się pogmatwało, bo grunt okazał się trochękiepski i trzeba było dodać porcję piasku- będziemy mieć pop prostu dom w piaskownicy.
Mam nadzieję, że dalej pójdzie bez dodatkowych kosztów i kłopotów


Właśnie sprawdziłam, rzeczywiście nie myliłaś się mamy 70 ! :)

Joanna i Janusz
19-05-2006, 22:37
Jutro mamy ściągać humus. Mamy jednak drobny konflikt na linii kierbud-konstruktor o szerokość ław- zrobił nam w projekcie ławę wewn. szerokości 90cm. Jutro też spotykamy się dalej z doradcą kredytowym.
PS. A dzieci pytają mnie, kiedy znowu pojedziemy do P. Giergi, bo ona ma taki fajny domek??? :oops: :wink:

No to widzę, że praca wre na całego :) Ale to dobrze.
Z tą łąwą to się upewnijcie ja już nie pamiętam jak to u nas było :)

Aco do odwiedzin to zapraszymy w jakiś weekend - !!! Wygląda już troszkę lepiej w środku - chociaż nadal pobojowisko :)


gdzieś pisałaś, że 70 cm

troszkę nam się pogmatwało, bo grunt okazał się trochękiepski i trzeba było dodać porcję piasku- będziemy mieć pop prostu dom w piaskownicy.
Mam nadzieję, że dalej pójdzie bez dodatkowych kosztów i kłopotów


Właśnie sprawdziłam, rzeczywiście nie myliłaś się mamy 70 ! :)

:lol:

Joanna i Janusz
23-05-2006, 14:55
super wiadomości!!!

a kiedy zdjęcia??

Gierga
25-05-2006, 21:01
super wiadomości!!!

a kiedy zdjęcia??

bije się w pierś i obiecuję poprawę, aparat przyszykowany w torbie spokojnie czeka na sobotnie zmagania z budową :)

Gierga
25-05-2006, 21:04
Dzięki, natknęłam się na na ich stronę szukając informacji o biowłókninie. Muszę się zastanowić i przeliczyć :) Hmmmm ciekawe czy to faktycznie jest takie "super", ale jakoś trzeba sobie poradzić ze skarpą. Ułożenie kamieni i zasadzenie skalniaka nie zdaje egzaminu, bo deszcz wypłukuje ziemię.
Pozdrawiam i gratuluję wytrwałości w budowaniu.

Z biowłókniny wyrosła piękna trawa.. na początku wiosny myślałam, że to wszystko szlag trafiło, ale trawa się odbiła i po dwóch koszeniach wygląda super. Oczywiście nawiozłam ją potasem i wzmocniłam na dole obrzeżem z kamieni.
POLECAM!

Joanna i Janusz
25-05-2006, 21:42
to są i dobre wiadomości, jak można przeczytać. Przede wszystkim przyjmij gratulacje z powodu ukończenia podyplomówki!!!

Joanna i Janusz
29-05-2006, 21:47
Ponowne dzięki za spotkanko! :lol: :lol:

30-05-2006, 20:27
Witaj Gierga! Byłam jak do tej pory nieujawnioną czytelniczką Twojego dziennika :wink: . Więc się w końcu ujawniam. Napisz mi, proszę, czy te płytki, które idać w dzienniku są z Castoramy (u nas w Casto takie widziałam)? Jeśli tak, czy są w miarę równe i czy warto je kupić?

Gierga
01-06-2006, 06:56
Witaj Gierga! Byłam jak do tej pory nieujawnioną czytelniczką Twojego dziennika :wink: . Więc się w końcu ujawniam. Napisz mi, proszę, czy te płytki, które idać w dzienniku są z Castoramy (u nas w Casto takie widziałam)? Jeśli tak, czy są w miarę równe i czy warto je kupić?


W Castoramie ich nie kupowałam i z tego co wiem to tam raczej ich nie ma :(
To jest płytka gresowa Cotto Paja z Tubądzina i bardzo dobra i odporna na ścieranie - w rzeczywistości ma troszkę ciemniejszy odcień, bo na zdjęciu płytki są troche przykurzone, bo w środku ciągle jakieś pobojowisko :)

Gierga
01-06-2006, 07:00
Tu możesz sobie wejść na stronę Tubądzina i zobaczyć płytę i dekoracje do niej

http://www.tubadzin.pl/flash.html#hStrona=kolekcje_szczegoly,hLan=1,hSoun d=true,hLoop=1,hStrona_sub=podlogowe,hKolekcje_id= 115,hKolekcje_produkt_id=

01-06-2006, 08:47
Gierga, dzięki :D :D :D . Rzeczywiście, to nie te płytki, które widziałam w Castoramie. Twoje są ładniejsze, fajnie te kosteczki ze sobą zestawiliście.

Gierga
01-06-2006, 19:50
Gierga, dzięki :D :D :D . Rzeczywiście, to nie te płytki, które widziałam w Castoramie. Twoje są ładniejsze, fajnie te kosteczki ze sobą zestawiliście.


kosteczki z tego wszystkiego najbardziej mi się pododbały :)

daber1980
03-06-2006, 12:29
Hej Gierga.
Dzieki za info o upowaznieniu. A jesli mozna wiedziec, ile Was kosztowala taka usluga notarialna? ;)
Pozdrawiam

Gierga
03-06-2006, 20:47
Z tego co pamiętam to 50 zł:)

Joanna i Janusz
12-08-2006, 15:51
Cześć Gierga! Czy coś się jeszcze dzieje na Twojej budowie? Czy wszystkie siły idą na przygotowanie wesela?

Gierga
12-08-2006, 17:48
Tak dawno nie pisałam, że nie pamiętam. Siły musze po połowie dzielić na budowę i na ślub :) Chociaż teraz już bardziej na ślub. Nawet nie wiedziałąm , że tyle jest z tym załatwiania.

Kończą nam robić elewacje na zewnątrz, w przyszłym tygodniu będzie skończona, wymalowaliśmy już wszystkie pokoje kolorem oprócz salonu, łązienka i kuchnia już zrobiona, czekamy jeszcze ze zrobieniem kominka i podłogi w salonie, a tak za tydzień już się przeprowadzamy - w sumie nie mam wyjścia, bo goście weselni przyjadą przed ślubem a nie uśmiecha mi się spać na materacu w kuchni :)))

A co u Was?

Joanna i Janusz
12-08-2006, 21:11
To świetne wiadomości!!!
fajnie macie!
My budujemy powoli.... miało być 3 miesięce do dachówki, czyli najdalej do końca sierpnia, a wczoraj powiedział,że zejdzie mu do końca pażdziernika....
teraz majądługi weekend (bo są święta), a w środę robią strop nad parterem,nad garażem już jest. Pociesza nas tylko fakt, że dekarze będą mieli czas dopiero w ...listopadzie. jedynym plusem tej sytuacji jest to, że pieniądze wolniej wyciekają :wink:

Zyczę Ci dużo sił na najbliższe tygodnie...

Lucia
28-08-2006, 11:15
Gierga, 26 sierpnia mieliście Wasz Wielki Dzień! Z tej okazji życzę dużo szczęścia, radości z bycia razem oraz spełnienia Waszych marzeń i planów.
Wszystkiego najlepszego!!!

http://www.e-drinks.com.pl/images/szampan3.jpg

Joanna i Janusz
28-08-2006, 22:19
jeszcze raz oficjaniewszystkiego naj.. dla Ciebie i Twojego męża :D

Gierga
02-09-2006, 17:48
Dziękuję Wam wszystkim za życzenia :)))

My już od tygodnia mieszkamy w naszym nowym domku i jest super, gdzie niegdzie jeszcze stany surowe, i małe niedogodności ale tak jest ok :)

Mówie Wam super, jak będe miała czas i już internet w domciu to porobie fotki i powklejam :)))

Jeszcze raz dziękuję za serdeczne życzenia :)

Lucia
13-09-2006, 12:35
To cierpliwie czekam i nie zakłócam miodowego miesiąca :wink: .
Przed nami teraz zabudowa szaf wnękowych i ciągnących sie "dopieszczanek". Niby jak się jest na miejscu, to ma się na to więcej czasu, ale różnie z tym bywa.

Gierga
20-09-2006, 07:42
Ale bida nie mam nawet Internetu w domu i nie mogę sobie pisać, jedynie z doskoku w pracy :(

Zrobiłam fotki nowej elewacji i moich zdobyczy ogrodowych :)
Ale musze podjechać do rodziców aby to ściągnąć .

Joanna i Janusz
13-10-2006, 21:32
Witaj! jesteśmy na etapie okien- wybierania i zamawiania. Czy możesz podzielić się informacją odnośnie wykuszu- rodzaj okna, czy zmieniałaś wielkość, może też cena :oops:
będę wdzięczna

PIXI I DIXI
18-10-2006, 18:06
Witaj
a gdzie te zdjęcia hm?
pozdrawiamy
Pixi i Dixi

Joanna i Janusz
18-10-2006, 19:17
ładny masz domek... :lol: :lol: :lol:

Gierga
18-10-2006, 19:20
Witaj! jesteśmy na etapie okien- wybierania i zamawiania. Czy możesz podzielić się informacją odnośnie wykuszu- rodzaj okna, czy zmieniałaś wielkość, może też cena :oops:
będę wdzięczna


Przepraszam, że tak późno odpisuje, ale dopiero teraz mam czas (jeżeli tak rto można nazwać :)

Na wykusz kupowałam jedynie okno chyba P5 czy 4, ale o zwiększonym współczynniku niż pozostałe, wielkość zmieniłam w sumie na niekorzyść, bo obniżyłam je w dół, a teraz mam problem przy deszczu. Ogólnie wygląda ładnie i ma się wrażenie jakby się siedziało w pokoju, ale chyba przesadziłam z wielkością. I zrobiłam jeszcze jeden błąd, że nie podzieliłam środkowej tafli na pół. Teraz boję się robić jakieś większe hałasy (imprezka z głośną muzyką) bo mam wrażenie , że szyba pęknie :) ale to tylko chyba wrażenie.

Czyli rozumiem niedługo u Was będą okna ?
Prześlijcie fotki na maila koniecznie, oczywiście ni muszę mówić, że zapraszamy na kawę :)

Gierga
18-10-2006, 19:22
Witaj
a gdzie te zdjęcia hm?
pozdrawiamy
Pixi i Dixi


właśnie je wstawiam ale jakoś wolno idzie i opornie, może nowy Internet się jeszcze nie przetarł :)

Joanna i Janusz
18-10-2006, 19:28
okna właśnie zamawiamy. To wykuszowe chcemy zrobić, jak u Ciebie cała taflę- ma wielkość 190x210 + te dwa boczne. Nie chcemy żadnych poprzeczek w oknie. Na razie robiliśmy wycenę na okna plastikowe na profilu decunika szyba zewnętrzna p2, wewnętrzna ma być grubsza 6mm.
bardzo powoli nasza budowa posuwa się do przodu, właśnie kończą się ściany piętra, w listopadzie wchodzą cieśle , a po nich dekarze, więc okna prawdopodobnie wstawimy w grudniu...

JoShi
18-10-2006, 20:00
Zobaczyłam zdjęcie Twojego kominka i tak jak bym swój widziała. A tak wogóle to bardzo ładny domek. Trzymam kciuki za ciąg dalszy.

Gierga
18-10-2006, 20:01
Zobaczyłam zdjęcie Twojego kominka i tak jak bym swój widziała. A tak wogóle to bardzo ładny domek. Trzymam kciuki za ciąg dalszy.

Dziękuję bardzo :)
Kominek jest boski, chociaż jeszcze bez obudowy .......:)

Gierga
18-10-2006, 20:09
okna właśnie zamawiamy. To wykuszowe chcemy zrobić, jak u Ciebie cała taflę- ma wielkość 190x210 + te dwa boczne. Nie chcemy żadnych poprzeczek w oknie. Na razie robiliśmy wycenę na okna plastikowe na profilu decunika szyba zewnętrzna p2, wewnętrzna ma być grubsza 6mm.
bardzo powoli nasza budowa posuwa się do przodu, właśnie kończą się ściany piętra, w listopadzie wchodzą cieśle , a po nich dekarze, więc okna prawdopodobnie wstawimy w grudniu...

Jak już zamieszkacie będziecie zadowoleni - domek jest super :)

Joanna i Janusz
19-10-2006, 10:15
okna właśnie zamawiamy. To wykuszowe chcemy zrobić, jak u Ciebie cała taflę- ma wielkość 190x210 + te dwa boczne. Nie chcemy żadnych poprzeczek w oknie. Na razie robiliśmy wycenę na okna plastikowe na profilu decunika szyba zewnętrzna p2, wewnętrzna ma być grubsza 6mm.
bardzo powoli nasza budowa posuwa się do przodu, właśnie kończą się ściany piętra, w listopadzie wchodzą cieśle , a po nich dekarze, więc okna prawdopodobnie wstawimy w grudniu...

Jak już zamieszkacie będziecie zadowoleni - domek jest super :)

nie możemy się doczekać :wink:

Joanna i Janusz
23-12-2006, 21:36
Spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku zyczą Asia i Janusz

Gierga
05-03-2007, 21:18
:lol: ALe dawno nie pisałam :)

MIeszkam od pół roku i jestem baaardzo zadowolona i ciągle myślę jak bym w sumie była na jakiś dłuższych wakacjach. Mieszkanie we własnym domu jest rewelacyjne :)