PDA

Zobacz pełną wersję : Dokąd zmierzamy?



EWBUD
14-02-2011, 20:16
Koledzy fachowcy, dokąd zmierza ten nasz rynek budowlany? Przeglądam sobie nieraz oferteo, oferię itp. i to co tam widzę to jest jakaś masakra:)
Klienci oczekują, że będą mieli coś wykonane praktycznie za darmo - nie generalizuje, nie wszyscy - ale jak czyta sie takie coś jak poniżej to ręce opadają.
Gość spodziewa się, że gładz na 2 razy + grunt ktoś zrobi mu za 7 zł/m2 - chyba jeszcze ma nadzieje, że będzie to zrobione ok :)
Pewnie zgłoszą się jacyś debile i mu to umęczą, ale to jest śmiech na sali.
http://www.oferteo.pl/rfp/179244_Szpachlowanie-scian-i-sufitow-pow-ok-400m2.html;jsessionid=E53C1768DC5DF3572AD7B265D1C7 10CF.host2.host2

Pozdrawiam

fighter1983
14-02-2011, 22:07
jakis czas temu klient prosil o dobrego wykonawce na elewacje, podalem kilka numerow, zaznaczajac, ktorego realizacje widzialem, z ktorym juz pracuje kilka lat. Chcial system Caparola silikonowy na styropianie 12cm. 2 tyg. pozniej widzialem sie z tym wykonawca, mowil ze dzwonil klient i powolywal sie na mnie, zapytal o cene samej robocizny, uslyszal cene 65zl, na co stwierdzil ze chodzilo mu o cene samej robocizny a nie z materialem .....
Od tej pory zanim dam komus nr telefonu pytam po ile na chwile obecna mu zaofertowano. Ja wiem ze za lekka mokra chodza ceny na poziomie 30zl za robocizne, ale nie zamierzam sie wyglupiac, zaden z szanujacych sie dobrych wykonawcow za taka cene nie jest w stanie zrobic elewacji.
Sa oferty za 30pln i pozniej jest placz: pęka, sypie sie, krzywo, styro na placki..... producent do d..y, dystrybutor do d..y i tylko problemy... caly swiat winien dookola.
I po raz kolejny potwierdza sie zapis: "Z g...... bicza nie ukręcisz"

jar.os
15-02-2011, 05:41
u mnie na jesieni gość prowadzący firmę zrobił elewację po 25 zł ???!!!!! ale roboty chłopina akurat nie miał , jak usłyszałem po ile robi - zatkało mnie i jakoś tak niesmacznie się zrobiło , wysiadłem normalnie w tym momencie

jar.os
15-02-2011, 05:45
ten kto proponuje wykonawcy cenę za szpachlowanie 7 zeta ma coś z deklem nie tak , ostatni raz za taką cenę robiłem bodajże 12 lat temu , będąc jeszcze młodym i głupim

jar.os
15-02-2011, 05:57
wracając do pytania autora wątku to będzie jak zwykle , teraz inwestor chce 7 zł - przyjdzie sezon i będzie pięknie prosił PANIE DAM 15 ZŁ , tylko czy kto mu zrobi po 15 ???

Sławek...
15-02-2011, 10:05
...panowie w tej grze nie chodzi o to żeby ktoś komuś robił łaskę... po prostu każdy powinien się szanować a cena powinna być odzwierciedleniem nakładu i jakości pracy...
na pytanie dokąd zmierza w tej chwili rynek nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź: do samozagłady ;)...
za takie stawki za jakie wykonują swoją pracę niektórzy wykonawcy nie da się zarobić na bułkę z masłem....faktem jest, że Ci "wykonawcy" to najczęściej ludzie przypadkowi, bez wiedzy, doświadczenia, zaplecza technicznego, często bez chęci do pracy....
i to oni właśnie zgadzają się na ceny na poziomie głodowym, często pracę wykonują - mówiąc oględnie - niestarannie, często biorą zaliczki i znikają itp...
niestety na podstawie ich "wycen" inwestorzy uznali, że praca jest właśnie tyle warta i ani grosza więcej i dlatego pojawiają się ogłoszenia o szpachlowaniu za 7 zł, ...
....inwestorom chcącym płacić TAKIE pieniądze proponuję zakasać rękawy i robić samemu - wtedy zaoszczędzą jeszcze 7 zł, a wykonawcom proponuję odrobinę zdrowego rozsądku...

EWBUD
15-02-2011, 22:20
...panowie w tej grze nie chodzi o to żeby ktoś komuś robił łaskę... po prostu każdy powinien się szanować a cena powinna być odzwierciedleniem nakładu i jakości pracy...
na pytanie dokąd zmierza w tej chwili rynek nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź: do samozagłady ;)...
za takie stawki za jakie wykonują swoją pracę niektórzy wykonawcy nie da się zarobić na bułkę z masłem....faktem jest, że Ci "wykonawcy" to najczęściej ludzie przypadkowi, bez wiedzy, doświadczenia, zaplecza technicznego, często bez chęci do pracy....
i to oni właśnie zgadzają się na ceny na poziomie głodowym, często pracę wykonują - mówiąc oględnie - niestarannie, często biorą zaliczki i znikają itp...
niestety na podstawie ich "wycen" inwestorzy uznali, że praca jest właśnie tyle warta i ani grosza więcej i dlatego pojawiają się ogłoszenia o szpachlowaniu za 7 zł, ...
....inwestorom chcącym płacić TAKIE pieniądze proponuję zakasać rękawy i robić samemu - wtedy zaoszczędzą jeszcze 7 zł, a wykonawcom proponuję odrobinę zdrowego rozsądku...

Dobrze gada - dać mu wódki :)

jar.os
16-02-2011, 04:51
chyba że woli browarka

Sławek...
16-02-2011, 08:30
...hehe...z rana nie pijam niczego poza kawą ;)

jar.os
16-02-2011, 09:23
śniadanie mistrza - kawa i cztery fajki , bez tego z chaty nie wychodzę pzdr

Sławek...
16-02-2011, 09:34
...to u mnie jest trochę inaczej bo rzuciłem palenie ;) ... nie wychodzę z domu bez śniadania hehe...

jar.os
18-02-2011, 08:58
Zadzwonił nowy ,,inwestor,, , do przeróbki pomieszczenie pod usługi , wywalenie ścianek z regipsu , syfity z regipsu i paneli do zerwania , zerwanie płytek z podłogi i ścian , ogólnie rozpierducha na całego , wszystko od nowa , płytki wraz z wylewaniem masy , szpachlowanie wszystkiego , łatanie dziur po hydraulikach i elektrykach , jakies 50 m sufitu na stelażu , kupa roboty , dałem ceny takie żeby wziąć tą robotę bo zima , i choć mam zapas gotówki na przeżycie zimy to nie lubię siedzieć na dupie bo lubię swoją robote i chciałem gosciowi zrobić te zlecenie , ale gościu jak zobaczył ile wyjdzie mu całość , i tu cytat -ALEE NIEE , PANIE TO ZA DROGO , SPUSĆ PAN Z CENY , no to wysiadłem , nawet nie pytałem ile by mu pasowało bo to co sam wyliczyłem wystarczyłoby tylko na zus , pomocnika i paliwo , na kanapki już by nie było , we łbach ludziom się przewraca , dodam że klient jest właścicielem kilku kamienic które wynajmuje pod usługi i na brak gotówki nie nażeka , nieopodal jest park , tam znajdzie jeszcze taniej

ZygmuntRolicz
20-02-2011, 19:56
Są tacy co robią po 7zł m² ale nie mówimy tu o fachowcach tylko o kimś kto przyuczył się do "zawodu" na deweloperce i wyleciał za pijaństwo i teraz robi na własną rękę albo o emerytach, którzy chcą sobie dorobić do emerytury. Wiadmomo jak ich praca i narzędzia wyglądają. Często widzę jak podjeżdzają pod budowę ze skrzynka po pomidorach z dwoma blachami na krzyż. Nie płacą podatków. Nawet przy takiej kasie wystarczy to na browar, jakieś fajki i gaz do poloneza.
Są też klienci, którzy nie zwracają uwagi na pewne rzeczy i godzą się na kiepskie usługi. No bo jak ktoś zapłaci za płytki 15zł/m² to dziwne żeby dali komuś 70zł/m² za ich ułożenie.
Ja w tym roku podniosłem swoje ceny o parę złotych za m². Przez 3 lata wypracowałem sobie markę, za którą stoi jakość bliska ideału i teraz na brak zleceń nie narzekam. Ważne jest żeby klient polecił nas następnemu i w ten sposób nie będziemy musieli starac sie o zlecenia na takich portalach jak w pierwszym poście czego serdecznie wam koledzy życzę.

jar.os
20-02-2011, 20:14
Są też klienci, którzy nie zwracają uwagi na pewne rzeczy i godzą się na kiepskie usługi. No bo jak ktoś zapłaci za płytki 15zł/m² to dziwne żeby dali komuś 70zł/m² za ich ułożenie.
Ja w tym roku podniosłem swoje ceny o parę złotych za m². Przez 3 lata wypracowałem sobie markę, za którą stoi jakość bliska ideału i teraz na brak zleceń nie narzekam. Ważne jest żeby klient polecił nas następnemu i w ten sposób nie będziemy musieli starac sie o zlecenia na takich portalach jak w pierwszym poście czego serdecznie wam koledzy życzę.[/QUOTE]

jakbym to ja napisał pozdrawiam.

ms1975
21-02-2011, 11:44
Panowie podnieśliście mnie na duchu,miło przeczytać że są jeszcze ludzie którzy cenią siebie i swoją pracę.Uczciwość i jakość to dwie cechy które pozwalają nam konkurować z całą masą tanich partaczy.A uwiezcie mi jest sporo inwestorów którzy cenią ponad wszystko te dwie cechy i takich Wam życzę.Natomiast jak mówił mi kiedyś mój stary szef unikajcie tych co Muratora czytają pozdrawiam i życzę powodzenia

jar.os
21-02-2011, 14:17
Jakość i uczciwość popłaca , stara dewiza z której jest niezły grosz ale i znajomosci na wiele lat , kiedyś robiłem tylko u siebie , na swoim zadupiu , kiedyś padla propozycja - panie majster , robiłeś pan dla mojego szwagra chatę , kompleksowe wykończenie , czy nie pokusiłbyś się pan na robote w Warszawie , pokusiłem się i teraz często zdarza się pakować zabawki na pakę i wio w Polskę , Warszawa , Gdańsk , wszystko robota z polecenia , ludzie nie boją się oddać kluczy od chaty bo wiedzą komu oddają , i fakt - jeżeli robota jest zrobiona pod klienta - klient potrafi to docenić

EWBUD
22-02-2011, 20:32
Dzisiaj 13:27 #234
MagdaBartek
SYMPATYK FORUM (min. 10)

Zarejestrowany
Jan 2010
Posty
18

Szukam dobrej ekipy do tynków cementowo-wapiennych, cena za robociznę 13 zł/m ściany prościutkie - nie trzeba nadrabiac ( do wykonania ok 400m2).
Śląskie - okolice Gliwic

No i nie trzeba na oferii albo gdzieś szukać :) jest i na muratorze super klient - ktoś się łapie? kto pierwszy ten lepszy, lepiej szybko oferty wysyłać, bo jeszcze spadnie do 10 zł.
pozdrawiam

ZygmuntRolicz
22-02-2011, 20:39
Bomba :)

jar.os
23-02-2011, 06:49
ja pierdziu , już pakuję zabawki i lecę

jar.os
24-02-2011, 06:04
a materiał gdzie kradli??:confused:

Wódowlaniec
24-02-2011, 08:37
a materiał gdzie kradli??:confused:

U developera na podwykonastwie!Spieprzyli robotę ,deweloper wstrzymał wypłatę to wynieśli co się dało i teraz muszą to powyrabiać.(tak ja sobie to wyobrażam).

jar.os
24-02-2011, 09:03
wziąłem ostatnio do szpachlowania gościa którego znam ale nie znałem jego umiejętności co do tematu szpachlowania , szpachlował mi płyty KG , chwalił się że szpachlowanie to jego żywioł , przecierałem potem jego robote papierem 40stką , myślałem że zdechnę , wszystko szpachlowałem jeszcze raz , on też swoją robotę wyceniał na 7 zł z malowaniem , przed inwestorką obciach jak h....j

Wódowlaniec
24-02-2011, 09:37
7zł za gładź z malowaniem? Nie słyszałem o takich.
Widziałem zeszłej zimy ekipę na pewnej budowie co gładzie robili po 7zł.Odstawili taką sztukę że slepy by to zauważył.Same dziurki,rysy ,niedoróbki,o takich detalach jak przy oknach czy parapetach to juz nie wspomnę.Inwestor oczywiście kazał wszystko poprawić bo inaczej nie zapłaci.Jak facet poszedł to chłopcy się załamali.
Cytuję: Ale żeśmy się wje....li w maliny.Zwijamy się chyba bo inaczej wyjdziemy 5zł na godzinę.Nie wypadało się już nam z nich śmiać.
Wniosek:"Biednyś boś głupi, głupiś boś biedny!"

jar.os
24-02-2011, 10:15
7zł za gładź z malowaniem? Nie słyszałem o takich.
Widziałem zeszłej zimy ekipę na pewnej budowie co gładzie robili po 7zł.Odstawili taką sztukę że slepy by to zauważył.Same dziurki,rysy ,niedoróbki,o takich detalach jak przy oknach czy parapetach to juz nie wspomnę.Inwestor oczywiście kazał wszystko poprawić bo inaczej nie zapłaci.Jak facet poszedł to chłopcy się załamali.
Cytuję: Ale żeśmy się wje....li w maliny.Zwijamy się chyba bo inaczej wyjdziemy 5zł na godzinę.Nie wypadało się już nam z nich śmiać.
Wniosek:"Biednyś boś głupi, głupiś boś biedny!"

możę Twój inwestor chciał mieć dom w stylu rustykalnym , potem sie rozmyslił nic Tobie nie mówiac i mu się odmaniło nagładko :D,pzdrawiam

ZygmuntRolicz
24-02-2011, 16:33
Panowie, wczoraj miałem pare telefonów z prośba o wycenę i rezerwację terminu-pewniaka na lipiec. Będzie sie w tym roku działo, oj bedzie :D

jar.os
24-02-2011, 18:27
i gitara panie Rolicz , trza wyczyścić portfele aby wiecej się zmieściło , pozdrawiam

Kasia242
23-03-2011, 06:25
ja wczoraj załapałem sie na wycene remontu kapitalnego łazienki i toalety,2 osobne pomieszcenia,geberit,kabina z masazami ,wszystko do przerobki ,hydraulika ,skuwanie plytek...klient umowił sie z dwoma firmami o jednej godzinie..ze mna i jeszcze kims....wchodzimy ogladamy...ok chłopaki mówia ok to my zadzwonimy do pana i podamy cene..i wyszli ja od razu mówie swoja cene?(najnizsza mozliwa cena zeby w ogole wejsc to robic)..facet do mnie..oj panie to ja mam juz 2 rqazy tanszych tylko ze pan jest z polecenia no i chcialem sprawdzic.. a ja az tak profesjonalnie nie potrzebuje...mówie do widzenia wychodze....na dole stoja chlopaki z konkurencjii ...okazało sie ze podali cene o cały 1000 zł wyzsza ale jak usłyszeli co gosc mówi masakra....potem smialismy sie wspólnie ze gosc wszystko wydał na armature i mu nie starczy na wykonawce...dodam ze kupił naprawde drogie wyposazenie i zal bedzie jak ktos cos tam spieprzy. Wyszlo na to ze miałbym to robic za około 10% wartosci sprzetów i materiałow tam uzytych hehehe ...masakra co ludzie mają w głowach i skąd oni biora tych tanich wykonawców..masakra

Kiedys miałem klienta który chciał mi dac za zamontowanie kabiny wartej 9 tys zł ...sic...300 zł...mówie mu...Proszę Pana a jak sie poslizgne i mlotkiem zbije Panu szybe w tej kabinie to kto płaci? ..No ja płace...bo to mój błąd ..
na co gosc ...no to Pan jest fachowcem i musi Pan uwazac co robi ..
A ja na to...a to po co Pan wykupuje AC i OC na auto?

Ludzie są dziwni a najgorsze ze zawód budowlanca nadal kojarzony jest z napitym robolem,i potem taki mamy obraz.

ZygmuntRolicz
23-03-2011, 06:32
Chytry dwa razy traci :)