PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt Elewacji - robocizna



pio_n
14-02-2011, 23:30
Witam,

Orientujecie sie moze w cenach jakie wykonawcy zawolaja na wiosne?/Chce ocieplic na gotowo z tynkiem. Dom z poddaszem uzytkowym, dach dwuspadowy powierzchnia elewacji to 175m wlaczajac otwory okienne i drzwiowe. Na jednej scianie bocznej jest garaz, na drugiej wykusz. Styropian o grubosci 15cm, BEZ KOLKOWANIA, tynk silikonowy. W zachodniopomorskim / Koszalin, zawolali mi 50zl za metr kwadratowy. Nie sadzicie ze to duzo? (w cenie zamontuja parapety zewnetrzne) Prosze o komentarze. Ile placiliscie na jesieni 2010?

Piotr

Sławek...
15-02-2011, 10:11
...zapytaj wykonawców to się dowiesz...
a tak na marginesie to na jaką cenę liczysz?
15-20 zł ?

pio_n
15-02-2011, 14:36
slawek wybacz, ale twoj wpis to jeden z glupszych jakie widzialem. Ani pomocny, ani dowcipny i jeszcze odpowiadasz pytaniem na pytanie. Nie chcesz pomoc, to przynajmniej nie zasmiecaj forum....

Sławek...
15-02-2011, 19:18
...no to mamy odmienny punkt widzenia na ta sprawę bo dla mnie pytanie cyt "Orientujecie się możne w cenach jakie wykonawcy zawołają na wiosnę?" jest bez sensu i zaśmieca forum....chcesz wiedzieć to pytaj wykonawców bo niby kto ma się orientować, forumowicze ???

szybkaosa
15-02-2011, 21:00
...no to mamy odmienny punkt widzenia na ta sprawę bo dla mnie pytanie cyt "Orientujecie się możne w cenach jakie wykonawcy zawołają na wiosnę?" jest bez sensu i zaśmieca forum....chcesz wiedzieć to pytaj wykonawców bo niby kto ma się orientować, forumowicze ???

Na wiosnę jak na wiosnę. Ale ja planuję ocieplać na jesień. Nie orientujecie się .... :)

EWBUD
15-02-2011, 21:28
Poczekaj Kolego, niech mi się rozgrzeje KRYSZTAŁOWA KULA (stary model, jeszcze na tranzystorach :) to zaraz napiszę ile będzie kosztowało na wiosnę, jesień, a nawet zimę przyszłą :)
Pozdrawiam

EWBUD
15-02-2011, 21:31
A na poważnie, jeśli chodzi o zachodnie rubieże (ok. północny - zachód) to nie mam pojęcia jak się ceny kształtują - znajdż sobie na necie parę firm, zadzwoń, wyciągnij średnią i będziesz wiedział - mniej więcej.
Pozdrawiam

EWBUD
15-02-2011, 22:15
Poczekaj Kolego, niech mi się rozgrzeje KRYSZTAŁOWA KULA (stary model, jeszcze na tranzystorach :) to zaraz napiszę ile będzie kosztowało na wiosnę, jesień, a nawet zimę przyszłą :)
Pozdrawiam

Rozgrzała się :)
A więc jak obiecałem:
wiosna - 45zł/m2
jesień - 65 zł/m2
zima 2011/2012 - 57,30 zł/m2
Nie wiem dlaczego takie ceny mi podała, ale chyba wypada jej wierzyć - taka stara już jest :)
A więc Panowie inwestorzy proszę już nie zadawać pytań: PO ILE BĘDZIE M2? bo już wszystko wiadomo i wszystkich pytających proszę kierować do tego wątku - zapobiegnie to zaśmiecaniu forum niepotrzebnymi pytaniami :)
Oczywiście ceny netto.
Pozdrawiam

Wódowlaniec
19-02-2011, 19:21
Będzie na pewno drożej niż w zeszłym roku.Widać to po zainteresowaniu klientów i ilości już "zaklepanych" elewacji.
Wiadomo ,że jak duży popyt to cena w górę.Rozmawiałem ostatnio ze znajomym murarzem to mówił mi ,że już nie przyjmuje robót do połowy 2012r bo się nie jest w stanie wyrobić.Czyżby jakiś bum budowlany się zapowiadał?

jar.os
20-02-2011, 06:44
Będzie na pewno drożej niż w zeszłym roku.Widać to po zainteresowaniu klientów i ilości już "zaklepanych" elewacji.
Wiadomo ,że jak duży popyt to cena w górę.Rozmawiałem ostatnio ze znajomym murarzem to mówił mi ,że już nie przyjmuje robót do połowy 2012r bo się nie jest w stanie wyrobić.Czyżby jakiś bum budowlany się zapowiadał?

obserwuję od jakiegoś czasu dziwne napiecie na rynku , wszyscy jakby na cos czekali , na razie szału nie ma ale przez skórę czuje że z wiosną zaczną się jaja , a na ile znam życie to śmiało mogę powiedzieć że dla wykonawców ten sezon może okazać się żyłą złota - a w zasadzie złotówek

jar.os
20-02-2011, 06:45
czego sobie i innym majstrom z całego serca życzę

nazwa12
20-02-2011, 07:54
Witam będzie drogo,będzie.Wielu fachowców wyjedzie za granice do pracy,zostanie garstka i ceny w górę.

jar.os
20-02-2011, 08:08
już wyjeżdżają , ale fachowcy , mówię o tych którzy sobą coś reprezentują , zostaną bo wyjazd za mocno nie będzie sie opłacał , tak jest przynajmniej w moim przypadku i w przypadku kilku innych kumpli z branży , wyjadą ci co coś tam umieją ale nie na tyle żeby sprostać polskim inwestorom , a ci potrafią być naprawdę wymagający i znający się na rzeczy , będzie problem taki sam jak przed ,, kryzysem ,, z zatrudnieniem pomocnika do mieszania kleju i z takimi właśnie co coś tam umieja zrobić , będzie można że tak powiem przebierać w zleceniach

nazwa12
20-02-2011, 08:59
tylko Ci od mieszania kleju zarobią więcej niż fachowcy w POLSCE

jar.os
20-02-2011, 10:08
ja im nie jestem wrogiem , dla mnie mogą wyjechać wszyscy , ja zostanę tutaj i z radością będę gasił światło w całej Polsce co wieczór

fighter1983
20-02-2011, 12:42
Rzeczywiscie jest dosyc dziwnie na rynku, czuje sie takie oczekiwanie nie wiadomo na co. NIGDY jeszcze nie mialem tyle pracy zimą w sprawach zwiazanych z elewacjami, styczen-luty to zawsze byl okres, gdzie robilo sie porzadki w papierach i czekalo na wiosne ewentualnie pracowalo nad jakas termomodernizacja w spoldzielniach. A w tym roku: domki, termomodernizacje, developerzy - wszyscy juz teraz szukaja rozwiazania dla swoich potrzeb.
Wg mnie ciekawy bedzie ten rok.
Wydaje mi sie ze kazdy 100x oglada kazda zlotowke zanim ja wyda i stad sie bierze ta ilosc szukajacych juz teraz.

jar.os
20-02-2011, 15:31
Tak ja to rozumiem że zanim się wyda jakiś grosz to trzeba parę razy się zastanowić , sam wykańczam pomaleńku swoją chatę , tylko wszyscy czekają ( chodzi o inwestorów ) nie wiadomo na co , i kedy słonko lepiej przygrzeje to wszyscy raptem sie zdecydują i dostaną sraczki , i w ten sposób z oglądania każdej złotówki wyjdą inwestorom straty bo jeżeli będą chcieli mieć zrobione cokolwiek to będą musieli ostro bulić żeby jaki dobry majster zechciał przełożyć swój terminarz ,

fighter1983
22-02-2011, 22:56
... za pracę godziwa zapłata...a nie wyzysk...a swoja drogą, jak wyjedzie tyle ludzi kto bedzie płacił podatki na te ponad 500tys urzędników??
Pewnie te firmy które sprzedają bez faktury :P

Charlie
23-02-2011, 21:06
Panowie wiem ze macie duzo pracy, i nie macie czasu na przejrzenie gazet, czy stron www ale poczytajcie sobie.. otworzy sie rynek pracy i kilkaset? kilka milionów? (niby do Anglii miało wyjechac 400tys a ilu wyjechało?) wyjedzie do DE czy Austri, juz sie zaczyna drenaż w polskiej szkole zawodowej, praktykant ma płacne w PL, ok 100zł/m-c w DE ma w pierwszym roku ok650euro w drugim roku 1000 a w 3 1500euro!!!! na miesiać!!! i jak myslicie czy ci mlodzi ludzie wróca?? nauczą sie jezyka, sprowadzą rodzię, ozenia sie i tyle ich polska bedzie widziała... i nie bedzie nawet ludzi do mieszania kleju...wg mnie ceny usług (nie tylko w budownictwie) wzrosną i nie o kilka % ale o kilkaset....moze to i lepiej... za pracę godziwa zapłata...a nie wyzysk...a swoja drogą, jak wyjedzie tyle ludzi kto bedzie płacił podatki na te ponad 500tys urzędników??

przyjadą Ukraincy, Białorusini, Kazachowie, etc..
Nie rozumiem czym się martwisz skoro Donald ze swoją drużyną ma to w d...ie.

jar.os
24-02-2011, 06:07
kurcze , nabrać takich do roboty ? z jednej strony dobrze , 7 zeta na godzinę , na czarno , się opłaci , GDZIE MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ KAZACHSKIEGO ???????

pio_n
25-02-2011, 14:26
Witam wszystkich,

Widze ze dyskusja sie rozwinela, dziekuje za zainteresowanie. Powiem od siebie ze ja pracuje za granica i nie ma mnie na miejscu zeby kogos "popytac" (kilku z was urazilo to ze nie popytalem). Poza tym liczylem ze juz niektorzy z was poumawiali sie z wykonawcami na wiosne i moga sie podzielic cenami, ktore beda placic. Poza tym rynek Koszalina i okolic jest jakby panstwem w panstwie. Pytajac o ceny elewacji wyceny, na tym samym materiale byly okolo 1.2- 1.5 zl drozej na kilogramie za tynk, grunt..... niz w Gdansku i Szczecinie. Taka promocja. Ceny robocizny 50 - 65zl , w Polsce widze ze blizej 40z./ m. Generalnie widzac stawki polskich wykonawcow w Polsce- lekko jestem w szoku, zaczyna brakowac drobnych zeby was wyzywic ;-) mimo tego ze nie "robie na zmywaku". Opamietajcie sie troche, bo trzeba bedzie sie budowac gdzies w Afryce :-)

pozdrawiam

jar.os
25-02-2011, 15:35
a kto ci broni osiedlić się w afryce , teraz tam dobrze jest

Charlie
25-02-2011, 21:10
kurcze , nabrać takich do roboty ? z jednej strony dobrze , 7 zeta na godzinę , na czarno , się opłaci , GDZIE MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ KAZACHSKIEGO ???????

Ukraincy pracujący w polskich firmach budowlanych zarabiają 250-300 USD/m-c na rękę - to około 5,00 PLN/h. Ale fachowcy z nich tylko do prostych robót - pomoc murarza, tynkarza itp.

jar.os
26-02-2011, 05:38
Ukraincy pracujący w polskich firmach budowlanych zarabiają 250-300 USD/m-c na rękę - to około 5,00 PLN/h. Ale fachowcy z nich tylko do prostych robót - pomoc murarza, tynkarza itp.

WOOW , i takich będę szukał niebawem , 5 zł ? , do takich właśnie robót - namieszaj , przynieś , podaj , sprzątnij , to jak znalazł , latem miałem takiego za 5 zł dosłownie do sprzątania a i to się nie nadawał

jar.os
28-02-2011, 06:16
Wczoraj drodzy panowie z okazji łyk-endu odwiedziłem znajomego który również prowadzi usługi rem-budowlane , mówi że takiego cyrku jeszcze nie było , elewacje ma zaklepane do jesieni i jeszcze ludziska dzwonią , będzie ztej okazji dokupywał rusztowanie

Charlie
28-02-2011, 08:30
sądzę, że wreszcie Inwestorzy zaczęli planować roboty budowlane. Poniekąd też mamy efekt 1 maja kiedy to Niemcy i Austria otwierają swoje rynki pracy dla Polaków.
Gdyby powtórzył się exodus jakiego doświadczaliśmy z Anglią i Irlandią to stawki płac w Polsce podskoczą mocno drastycznie z powodu braku wykwalifikowanych rąk do pracy.
Gwarantowana przez Niemców stawka za godzinę to minimum 10 Euro + mają boom gospodarczy.
Polski murarz, tynkarz, spawacz to czołówka europejska. W Szwecji tynkarz z Polski jest bezcenny - znam akurat te realia bo mam sporo znajomych w tym kraju działających w budownictwie.
P.S. Ukraina, Białoruś to rolnicze kraje i do tego mocno zacofane technologicznie.

jar.os
28-02-2011, 08:49
może już niedługo znormalnieje sytuacja i nie trzeba będzie robić za zaniżone przez inwestorów stawki , rozumiem inwestorów , każdy by chcial mieć zrobione dobrze i tanio , tylko ze jest zasada - albo dobrze albo tanio

janrenovate
09-03-2011, 14:44
40 zł m2 prostej elewacji.
Jesli wysoko cena równiez w górę.
Za udziwnienia dodatkowo.

jar.os
09-03-2011, 18:10
40 zł m2 prostej elewacji.
Jesli wysoko cena równiez w górę.
Za udziwnienia dodatkowo.

czyli do 55ciu? pozdrawiam