PDA

Zobacz pełną wersję : kafle na całym parterze...jakie...



papuch
15-02-2011, 14:03
Witam, zdecydowaliśmy się na kafle na całym parterze domu- na całości jest podłogówka. Podoba mi się podłoga w satynowym grafitowym łupku ale to kupa kasy jak na nasz metrarz a że już nam zostały resztki ... to łupek nie wchodzi w grę. Podoba mi się też coś na kształt woodentic ale rozglądałam się i są chyba tylko jasne w Paradyżu. A my mamy ciemne elementy drewniane więc kafle imitujące jasne drenwo to raczej odpada.
Poza tym ... jak łączyć kafle...tzn czy kafle w kuchni lepiej żeby były inne i oddzielały pomieszcznie od korytarza czy dać wszędzie te same kafle?
Jak się wogóle sprawdza taka podłoga kaflowa. Nigdy nie myślałam o kaflach w salonie bo to dla mnie tak mało przytulne ale przekonał mnie mąż i cóż.
W końcu na kafle rzuci się jakiś dywan i będzie przytulniej.

Elfir
15-02-2011, 22:59
jak ci sie podoba łupek to może takie kafelki:
graffio grau nord ceram?

papuch
16-02-2011, 17:53
Choroba ;-( ładne te kafle ale ja mam jakieś 150 m2 ... a cena przybija przy tylu metrach ;-(

Kłaki
18-02-2011, 11:51
Może cena zdołować wiem coś o tym

Arnika
19-02-2011, 16:09
Miałam ten sam dylemat co Ty....
Marzyłam o merbau w salonie, ale wizja, że piach i buty będą niszczyły drewno utwierdziło mnie w przekonaniu, że trzeba kafle położyć... , tym bardziej, że też mamy podłogówkę wszędzie...
Szukałam długo... W końcu zdecydowaliśmy się na Affron Beige Paradyża w rozmiarze 65/97,5cm w pół polerze.
Duży format bardzo ładnie wygląda w dużych pomieszczeniach... Wybraliśmy beż, bo to jest bliższe naszemu sercu.... Salon wchodzi do kuchni więc jest w ten sam sposób położone, natomiast przedpokój jest położony w cegiełkę czy naprzemiennie jak kto woli....
Cała jasna i jednorodna płaszczyzna bardzo elegancko wygląda...
Jeżeli podobają się Wam ciemne podłogi , Affron też występuje w szarej barwie. Jest bardzo ładny.

dabell
23-02-2011, 07:16
Ja tez mam na całości kafle 30*60, łącznie z kuchnią i łazienką takie same, układane jednym ciągiem wzdłuż dłuższej osi domu. To włoski gres Del Conca kolor jasna kawa z mlekiem. Sprawuje sie rewelacyjnie - mieszkam juz 3 lata i nie zamieniłabym go na żadny inny. Można nie myć długo i nikt sie tego nie domyśli :-).
Zdjęcia w dzienniku.

tosia125
23-02-2011, 11:39
no a panele o twardosci 4? wyglada ladnie jak drewno, jest ciepłe mozna sobie usiasc na podłodze i sie wyłozyc, a piasek nie uszkadza (wiem cos o tym)

Arnika
23-02-2011, 11:45
Mam takie w czterech pokojach i wiesz... nie lubię paneli... Nie zamieniłabym kafli na panele... Dlatego, że na pokoje nie miałam kasy na drewno to jest plastik... One tak stukają.....
W/G mnie lepiej kafle się spisują .....

papuch
23-02-2011, 16:45
Mi też podobają się duże rozmiary i tak planowałam że damy mego-format czyli 60X60 z tym że mąż boi się kłaść tych kafli bo może być problem z docinaniem... będzie to robił sam więc się trochę obawia. Affron też mi się podoba...zerknęłam.

Kaśka73
08-03-2011, 14:04
też się właśnie zastanawiam płytki mają rozmiar 30X60 jak je położyć czy w kazdym pomieszczeniu jednakowo? czy kombinować z wzorkami? chcę je dać do jadalni kuchni hollu i wiatrołapu???