PDA

Zobacz pełną wersję : Daikin SkyAir pc pow-pow



parasite
17-02-2011, 13:41
Witam,

Czy ktoś miał do czynienia w praktyce z pompą ciepła Daikin SkyAir powietrze-powietrze? Nigdzie nie mogę znaleźć ceny tego ustrojstwa i dokładnych parametrów.
Aktualnie zastanawiam się nad ogrzewaniem w nowo budowanym domu. Pow. ok 160m2 w technologi Thermomur 25cm styro na zewnatrz i 5cm styro wewnątrz. Posadzka 30cm styro. Dachu ok. 30-40 wełny.
Węgiel odpada itp. bo nie ma gdzie tego składować. Gazu nie ma. Dlatego pierwotnie miała być pompa ciepła glikol-woda. Teoretycznie zapotrzebowanie domu przy takim ociepleniu nie powinno być duże dlatego zastanawiam się czy jest sens ładować tyle kasy w pompę glikolową i ogrzewanie podłogowe.
Miejsce na rury i projekt wentylacji mechanicznej już jest i zastanawiam się czy nie dałoby się podłączyć pod to pompy powietrze-powietrze do ogrzewania domu. Wiadomo, że koszty użytkowania będą większe, ale odpada robota podłogówki i dolnego źródła. Rury do wentylacji i tak trzeba ułożyć. Dlatego zainteresowało mnie to rozwiązanie:
http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/pompa-ciepla-powietrze-powietrze-daikin-skyair/

Czekam na opinie :)

sti
17-02-2011, 15:04
mam dokładnie ten system do tego instalatora :).
Grzać grzeje, nie ma problemu. Trochę szumi, ale to można sobie wyregulować.
Mamy cały czas 23 st. w domu.
Klimatyazacja latem - bezcenne :)

parasite
17-02-2011, 18:38
mam dokładnie ten system do tego instalatora :).
Grzać grzeje, nie ma problemu. Trochę szumi, ale to można sobie wyregulować.
Mamy cały czas 23 st. w domu.
Klimatyazacja latem - bezcenne :)

To jest jedyny system grzewczy czy jest coś jeszcze w zapasie?

sti
17-02-2011, 19:25
Nie, jeszcze jest kominek i podłogówki elektryczne w łazienkach.

parasite
17-02-2011, 21:14
I jeśli wolno wiedzieć, mam jeszcze jedno najważniejsze pytanie. Jakie były koszty pompy i całej instalacji?
I jak się system sprawuje w te mrozy. Była konieczność dogrzewania kominkiem?

Pozdrawiam

sti
18-02-2011, 11:42
Koszty to jakieś 35 tys.
Daje radę bez problemu - poniżej -12 st. trzeba włączyć grzałkę backupową lub dogrzać kominkiem.

hydraulik_
20-02-2011, 18:36
A jaki duży dom.Czy przy mniejszym domu wystarczy do -20C.

sti
21-02-2011, 14:43
200 m2, ale nie ma sensu dobór na 100% zapotrzebowania - w tym sezonie backup chodził może 4 dni.

1igor1
21-02-2011, 20:23
Ja też rozważałem ten system na daikinie, wybrałem w końcu bardzo podobną pompę ale mitsubishi. U mnie ciut przewymiarowana i nawet przy - 20 dawała radę utrzymać temperaturę zadaną. Klima latem jak ktoś już napisał bezcenne.

tbar
09-11-2015, 13:34
mam dokładnie ten system do tego instalatora :).
Grzać grzeje, nie ma problemu. Trochę szumi, ale to można sobie wyregulować.
Mamy cały czas 23 st. w domu.
Klimatyazacja latem - bezcenne :)

Mogę spytac jak to się sprawuje po kilku latach?
I jak jest realizowana regulacja temperatury w poszczególnych pomieszczeniach?


[ZA KOLEJNY LINK DOSTANEISZ BANA]

clarnet
10-11-2015, 10:58
Układy nadmuchowe na pompach ciepła powietrze-powietrze realizujemy od ponad 15 lat.
Od 2005 roku przeszliśmy z pomp on/off na invertery SkyAir (wówczas nazywały się super inverter)
Aktualnie noszą nazwę seasonal smart (http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/nowa-pompa-ciepla-daikin-skyair-rzqgl-i-ogrzewanie-nadmuchowe/).
Jednostki te, chyba jako jedyne na rynku, posiadają możliwość sterowania pogodowego (http://www.blog.karbon.com.pl/automatyka/sterowanie-pogodowe-a-ogrzewanie-nadmuchowe-pompa-ciepla/), tj. pracują na zmiennych temperaturach parowania i skraplania w zależności od temperatury zewnętrznej.
Podstawowe sterowanie jest centralne w oparciu o termostat/sterownik ścienny i/lub temperaturę powrotu (wypadkowa z budynku)
Jeśli ktoś chce sterować niezależnie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach to może zastosować system sterowania strefowego (http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/sterowanie-strefowe-ogrzewanie-nadmuchowe/).
Możliwe jest też zdalne sterowanie przez internet całym systemem i poszczególnymi strefami.
Współpraca z centralką wentylacyjną (możliwa obsługa jednym sterownikiem)
Ogrzewamy w ten sposób domy od kilkudziesięciu do 400m2
A jak podano wyżej - klimatyzacja całego domu jest bezcenna :)