PDA

Zobacz pełną wersję : Problem Zębiec KP 20 kw - nie osiąga zadanej temperatury.



Janek08
17-02-2011, 18:00
Witam!
Posiadam piec Zębiec KP 20 KW. Problem polega na tym, że piec działał przez 3 miesiące bez zarzutu do czasu aż nie dałem rady przyjechać wieczorem do pieca i skończył się opał. Rano rozpaliłem na nowo piec i temperatura nie chce przekroczyć więcej niż 37 C. Temperatura zadana na piecu to 60 C, a temperatura do której rozgrzewa się piec to 37C i ni groma nie mogę więcej! Wyczyściłem komin, czyścik i wszystko co się dało. Wszystkie 3 pompy chodzą. Najgorsze jest to, że 3 grzejniki na górze są zimne albo ledwo letnie. Nie grzeje się po prostu woda i nie dociera do grzejników jak i na dole tak i na górze. Dlatego boję się, że mogą przymarznąć. Woda w obiegu jest na stałym poziomie. Wszystkie parametry są ustawione poprawnie. Co może być przyczyną?? Nadmieniam, iż problem pojawił się dopiero po tym jak ponownie rozpaliłem piec. Ogień jest mocny, taki jak wcześniej. Próbowałem piec ręcznie rozbuchać na rozpalaniu do temperatury powyżej 37 C i nie udało się. Bardzo proszę o pomoc!

Drugie pytanie.
Co może być przyczyną częstego zapowietrzania się 3 grzejników na piętrze domu? Co jakieś 2-3 dni musiałem ręcznie odpowietrzać grzejniki.

Edyta Ż
17-02-2011, 18:32
Nie wiem czy to dotyczy akurat Ciebie ale może sprawdź czy masz drożny komin.
Może być zatkany lub przytkany.

Janek08
17-02-2011, 19:23
Myślę, że komin jest drożny bo cug jest dobry. Pali się normalnie bucha tak jak wcześniej.

qwazar
17-02-2011, 21:11
Czyli co piec cały czas pracuje i nie może więcej niż 37C ?
Jakie masz ciśnienie wody na manometrze ?

Janek08
18-02-2011, 12:48
cały czas niezmiennie 1,2 (tylko, że jedyny manometr mam przy zbiorniku przelewowym?)

qwazar
18-02-2011, 19:20
Wszystkie 3 pompy chodzą.

Przy jakiej temperaturze starują Twoje pompy ?
U mnie dopiero przy 54C.

LubczykJM
19-02-2011, 22:35
Witam, przeszukałem wiele forum w temacie regulacji sterownika PERFECT Z do pieca Zębiec KP20 i znalazłem same porady na temat regulacji. Chciałbym aby ktoś opisał krok po kroku w punktach jak dla laika postępowanie przy konfiguracji tego sterownika.
np:
1. ustaw parametry sterownika na takie i zaczekaj aż osiągnie stabilną pracę, jezeli nie dodaj dwie łopaty groszku :) itd
2. jezeli kocioł pracuje poprawnie zacznij regulację sterownika aby spalanie było ekonomiczne i zrób to....
3. po tym punkcie zrób to itd..., aż do pełnego sukcesu.

Jak mi się wydaje algorytm programu w tym sterowniku był stworzony na podstawie jakiegoś schematu postępowania, dzięki któremu trzeba dokładnie krok po kroku postępować aby sterownik wyregulować efektywnie do jakości opału zasypanego do zasobnika.

Wydaje mi się, ze firma produkującą ten typ sterownika - taki schemat postępowania swoim użytkownikom jest winna.

Janek08
21-02-2011, 15:29
Co do mojego problemu - parę razy włączyłem wyłączyłem sterownik i zaskoczył po 4 dniach. Pompy pracują, piec bucha do 60 C. Coś ze sterownikiem się po prostu zawiesiło. Dziękuję za jakąkolwiek pomoc i chęci :) PS. zdarzyło się komuś, że raz na parę dni na wyświetlaczu sterownika pokazują się dziwne ślaczki?? Włączenie/ wyłączenie niweluje te ślaczki.