PDA

Zobacz pełną wersję : Jak naprawić dołki w trawniku..?



Haynauer
18-02-2011, 09:06
Witam...

No włąśnie jak w temacie... Dwa lata temu miałęm założony trawnik i na wskutek ubiegłorocznych ulew porobiły mi się takie małe zagłebienia na głebokość 5 cm i srednicy gdzies tak 50 cm.... Podejrzewam, że ziemia nie była dobrze zagęszczona, bo wystepuja one w miejscach gdzie były prowadzone kable elektryczne... Zbliża sie wiosna i zastanawiam sie jak to naprawić... Czy wyciąć darń w tym miejscu, podypać ziemią i połozyć z powrotem darń, czy lepoiej bedzie uzyć np. tej magicznej mieszanki substrala tj. ziemi wymieszanej z nawozem i nasionami i wysypać tę ziemię na wiosnę i czekać na skiełkowanie trawy...? Czy ktos ma doswiadczenia jakieś w tej materii..?

Gosiek33
18-02-2011, 09:10
Najtaniej i skutecznie będzie pomysł ze zdjęciem darni z miejsca dołków i podsypania ziemią. Nie mamy jeszcze trawnika pełną gębą, ale siejemy trawę na fragmenty podnoszonej ziemi, a gdy potrzebujemy dołek wykopać darń łopatą odcinamy i przenosimy na inne miejsce - zawsze się udaje. Tylko trzeba pamiętać o dobrym podlaniu tej trawy, po ułożeniu darni na nowo

ak610
18-02-2011, 13:02
z wycinaniem precyzyjnie mi nie wychodziło, w zagłębieniach po krecie (wrrrrrrrrr!!!!) robię tak: drobno rozkruszona ziemia, sypię w to miejsce równo, na to nasiona traw z tej samej mieszanki, woda i koniec. Podnoszę to miejsce ale bez wycinania. Część starej trawy przerośnie ten placek a nowa wykiełkuje.

iza mama gabora
11-05-2011, 22:30
A u mnie pojawiają się co pewien czas dołki w trawie ale takie jakby ktoś wsadzał w ziemię np. kij od szczotki. Nie ma wybrzuszeń ziemi na zewnątrz jak w przypadku kreta (chyba,że jest to młody kret?:popcorn:)hm... Wiecie może o co w tym chodzi?

M K
12-05-2011, 14:04
A u mnie pojawiają się co pewien czas dołki w trawie ale takie jakby ktoś wsadzał w ziemię np. kij od szczotki. Nie ma wybrzuszeń ziemi na zewnątrz jak w przypadku kreta (chyba,że jest to młody kret?:popcorn:)hm... Wiecie może o co w tym chodzi?

To może być nornica.

farida
20-05-2011, 21:36
To ja mam tak,ze po kilku tygodniach od zalozenia trawnika,na tyle dlugo,ze wyrosla juz ladna trawka,na owe 6 arow swierzynki wpadlo noca kilka koni.Rano zastalam trawnik mocno podziurkowany,dosc gesto i na rozne glebokosci mniej wiecej od 30 cm .W najglebsze powsypywalam ziemi ale zostala cala masa mniejszych dolinek.Myslicie,ze jesli jesienia np. nasypie sypkiej ziemi i rozgrabie ,moze nawet kilkakrotnie ,uda sie to naprawic//