PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja w suficie w pralni,suszarni.



okojan
18-02-2011, 11:13
Architekt adoptujący i wykonujący zmiany w projekcie mojego domu (jednorodzinny z poddaszem użytkowym) proponuje mi aby w wygospodarowanym (wydzielonym) osobnym pomieszczeniu na pralnio-suszarnie na poddaszu,zamiast komina wentylacyjnego ( a bede już miał ich kilka w innych miejscach) dać kratke wentylacyjną w suficie i wyprowadzic to jakąś ,,rurą,, na dach. Co o tym sądzicie? Czy dostawiac jeszcze jeden komin wentylacyjny specjalnie dla pralni- suszarni (nie bylby on w pionie-ciągu innych kominów) czy faktycznie wykonuje sie jak opisałem wyzej?

Konto usunięte_12*
18-02-2011, 18:15
Poczytaj niedawne wątki w tym dziale - było nieźle "wałkowane" (np. str.3) :D

okojan
18-02-2011, 19:49
sobieradek - dzieki.Czyli nie ma co sie bawic w jakies rury ( para sie skrapla bo materiał nie chłonie) i dawac w suficie ( moze cieknąć skroplona para) tylko wstawic nastepny komin wentylacyjny z pustaka z kratką w scianie?

Konto usunięte_12*
18-02-2011, 21:43
sobieradek - dzieki.Czyli nie ma co sie bawic w jakies rury ( para sie skrapla bo materiał nie chłonie) i dawac w suficie ( moze cieknąć skroplona para) tylko wstawic nastepny komin wentylacyjny z pustaka z kratką w scianie?

Można tak i tak, tylko w przypadku rury PCW lub "spiro" musi być pod nią albo odskraplacz, albo zbiorniczek na skropliny, z którego w czasie mniejszej wilgotności w powietrzu te skropliny sobie odparują (a nie będą ciekły domownikom na głowy). W przypadku kratki w ścianie skropliny nie znikną, tylko będą sobie ciekły w dół kanału murowanego (a nie będzie ich tylko widać) ;)

pozdrawiam