PDA

Zobacz pełną wersję : Czy drzwi zewnetrzne u=1.5 beda zimne?



emka79
18-02-2011, 22:06
Chodzi o Hormanna. Podaja w katalogu ze wspolczynnik U wynosi do 1.5, drzwi sa stalowe, grubosc 46mm. No jakis rewelacyjny to ten współczynnik nie jest, a drzwi nosza nazwe Termo Pro. Dbamy o dobra izolacje domu i nie wiem co z tymi drzwiami.... Wizualnie OK, tylko qrde czy ten wspolczynnik nie jest za wysoki jak na dzisiejsze standardy, no i jeszcze do tego zimna stal... doradzcie cos.

Piczman
19-02-2011, 09:47
Ja u siebie mam podobne chyba, stalowe wypełnione pianką.
Wiatrołap połączony z resztą domu ( otwarty).
Jest OK .

emka79
19-02-2011, 10:09
A jaka masz firme, grubosc i wspolczynnik?

Piczman
19-02-2011, 10:12
KMT z szybką !
Współczynnika już nie pamiętam, sprawdź na stronie !

orko
19-02-2011, 12:43
Ja również mam stalowe drzwi z tym, że mam jeszcze jedne a w wiatrołapie trzecie. Pod względem szczelności i współczynników żadne termo wynalazki tego nie przebiją.
Po zainstalowaniu podwójnych drzwi wejściowych wszelkie problemy z wilgocią na drzwiach oraz z ich szczelnością skończyły się jak ręką odjął.

Piczman
21-02-2011, 09:19
Ja w wiatrołapie mam 22-23 C, za drzwiami -20 nieraz bywało i ok.
Jedynie na zamku się skrapla i w jednym miejscu przy uszczelce ale to dlatego ze tak nie przylega idealnie.

Ale mój szwagier kupił sobie chińskie i woda leje się jak wściekła !!!

michal_mlody
21-02-2011, 14:09
Piczman
Jaką masz futrynę (metalowa, aluminiowa czy drewniana)?
U moich teściów jest metalowa wypełniona pianką i skrapla się jak jasna ......szczególnie na zawiasach

Piczman
22-02-2011, 08:35
Widocznie podczas montażu nie zalali całości pianka, u mnie jest stalowa ale nic się nie skrapla .
Zawiasy są na zewnątrz :)

Samar
22-02-2011, 09:08
Pianka izoluje styk futryny z murem . W żaden sposób nie ma wpływu na przewodnictwo metalu . Przemarzanie ościeżnicy metalowej można wyeliminować tylko i wyłącznie przez wprowadzenie do jej konstrukcji materiału, który stanowiłby barierę termiczną .

Piczman
22-02-2011, 09:33
To dlaczego u mnie dziś rano przy -17 C za drzwiami i wewnątrz +22 C nic się nie skropliło na futrynie ?
Po wczorajszych wpisach w tym temacie sprawdziłem dokładnie !

lukep3
22-02-2011, 13:21
tez mam stalowe i futryne stalowa (drzwi 1,5) nie zauwazylem zadnego skraplania..a moze problemy z wilgocią ?:)

michal_mlody
23-02-2011, 07:24
Futryny są dobrze wypełnione pianką, sam montowałem. Stare budownictwo tak więc może być problem wilgoci, a w dodatku wiatrołap nie ma ogrzewania :)
Zastanawiam się nad tym bo już myślę jakie drzwi wprawić u siebie.
U jednego klienta jak wykańczałem domek miał metalowe drzwi ale futryny drewniane i nic nie wkraplało się a wilgoci było sporo. Może to kwestia konstrukcji/producenta.
Zastanawiam się też nad plastikami - wydaje mi się, że najlepsze rozwiązanie.
Co o tym myślicie? Są jakieś energooszczędne ?:D

Dareckyy
23-02-2011, 10:33
Ja zdecydowałem się na pełne drzwi Hormanna model RenoDoor Light (identyczne parametry jak ThermoPro TPS 010, tylko z ładniejszym, większym uchwytem). Ma współczynnik U=1,0. Nadal można je kupić w promocji za ok. 2 tyś. netto. W komplecie jest ościeżnica aluminiowa.