PDA

Zobacz pełną wersję : VETREX - okna: opinie, doświadczenia, modele, montaż, obsługa



Strony : [1] 2

izagrab
22-03-2006, 21:48
dostalam dzis wycene na okna Vetrex, musze przyznac, ze cena bardzo atrakcyjna a i opis okien przekonywujacy.
okna o profulu veko, 5-cio komorowe, 2 uchwyty antywlamaniowe. Bede wdzieczna za opinie na temat okien Vetrex

pereł
23-03-2006, 08:37
ja mam - założone dopiero we wrześniu - ponieważ nie mieszkam tam jeszcze to opini wyrobionej nie mam , okna jak okna, cena w granicach przyzwoitości - zastrzeżeń na razie wiekszych do produktu nie mam- ale mam opinie o firmie "spółce córce" która mi je sprzedawała i montowała - porażka.

aik
23-06-2006, 09:40
Co sadzicie o tych oknach, czy jest moze ktos , kto te okienka posiada.
Sprzedawca proponuje mi niezla cene i zastanawiam sie nad ich zakupem.

pirat
23-06-2006, 12:03
to soą oni :-) http://www.vetrex.com.pl/
Okna mam od 2003 minęło już trochę czasu.
profil veka perfektline, mam zewnętrznie okleinę złoty dąb od środka białe. Dodatkowo profil barwiony jest w masie – to mi się przydało bo robotnicy wiadrem pukli w drzwi balkonowe i mam małą rysę – zdrapana na długości około 3 cm okleina ale pod spodem był profil w kolorze brązowym więc w ogóle tego nie widać (trzeba się przypatrzeć).
Co do użytkowania okien nie mam z nimi problemu, po roku firma w której zamawiałem przyjechała i gratis wyregulowała okna i drzwi balkonowe.
Okna się nie zacinają, chodzą płynnie Na razie okna działają ... puk puk odpukać w niemalowane..

M3
14-07-2007, 19:10
Witam,
Dostałem atrakcyjną ofertę na zakup do domu okien ww. firmy. Potrzebuję jednak jakichś konkretnych opinii co do samego prduktu - może kupił, uzytkował, ma opinie nt. okien tej firmy?

M3
15-07-2007, 14:05
Witam,
Dostałem atrakcyjną ofertę na zakup do domu okien ww. firmy. Potrzebuję jednak jakichś konkretnych opinii co do samego prduktu - może kupił, uzytkował, ma opinie nt. okien tej firmy?

Podnoszę.

bwojtek
15-07-2007, 14:29
Nie napisałeś o jakim konkretnie produkcie tej firmy chcesz poznać opinię. Firma jako-taka jest całkiem przyzwoita ale ma różne produkty w ofercie o różnych parametrach.

gino75
16-08-2007, 22:38
Użytkuję od grudnia 2006 pięciokomorowe na profilu zaokrąglonym bez większych zastrzeżeń. Okno dwuskrzydłowe i tarasowe (3 cz. jedna cz. stała). Poza regulacją na okuciach przy tarasówce praktycznie bezobsługowe. Miłe zaskoczenie przeżywaliśmy zimą nie czując chłodu od prawie 3metrowego okna. Osobiście uważam, że to dobry wybór.

mapatut
17-08-2007, 08:10
Witam,
Dostałem atrakcyjną ofertę na zakup do domu okien ww. firmy. Potrzebuję jednak jakichś konkretnych opinii co do samego prduktu - może kupił, uzytkował, ma opinie nt. okien tej firmy?

Ja mam takie. Jeszcze co prawda nie mieszkamy ale póki co bardzo pozytywne odczucie. Mamy 5 komorowe na profilu Veka i okuciach Roto. Okna w obustronnym kolorze ciemny orzech. Mają oprócz mikrowentylacji także regulowany uchył tzn. masz możliwość uchylenia okna w kilku (nie pamiętam-chyba pięciu) stopniach uchylenia. Poza tym są wyposazone w dodatkowe bolce ryglujące u góry i na dole skrzydła, zamykając okno nie jest ono zatem zaryglowane tylko przy klamce ale tez u góry i na dole skrzydła. Nie jest to może okno antywłamaniowe ale zawsze jest to jakaś dodatkowa trudność przy wyważeniu skrzydła. Poza tym uważam, ze okna są bardzo dobrze i estetycznie wykonane, a cenowo też wypadły prawie najtaniej.
Acha, można do nich zamówić inne bardzo ładne klamki, są to klamki Hoppe, jakieś solidne metalowe w kolorach srebrnym satynowym lub złotym jak kto woli. Zawsze to lepiej chyba niż zwykłe plastikowe brązowe. Osłonki zawiasów też można zamówić w kolorach klamek.
Mam nadzieję, ze będą się dobrze eksploatowały bo na razie są fajne.

kachna28
17-08-2007, 09:36
W muratorze z kwietnia 2006r był wielki test okien z PCV. Porównali okna10 firm -badali różne parametry -wymiary, okucia, sprawność działania, sztywność, wodoszczelność -itd. Tylko 3 z 10 firm przeszły testy pozytywnie -Prodmal, Oknoplast i Vetrex Tczew -więc pewnie są faktycznie OK skoro je tak przetestowano. :)

laspalmas
17-08-2007, 11:43
Mam w kolorze złoty Dąb, okna jak okna niczym szczególnym się nie wyróżniają, Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego, Gdy je przywieźli to okazało się że brak było wypełnienia dolnego wrębu, ruchomy słupek w jednym z okien popsuty u góry /montarzysta stwierdził że coś się odczepiło/, ale drzwi się zamykają i po zamknięciu drugiego skrzydła nie widać że jest coś nie tak, brak jednej nakładki na zawias, pozatym kilka małych uszkodzeń okleiny. Jak na taką firmę to trochę za dużo wad, zwykłe dziadostwo, teraz ciekawe jak długo będę się bujał z serwisem żeby to naprawili? Cenowo przeciętnie, średnio.
Kiedyś zamawiałem z wytwórni garażowej okna i wszystko ok. profil nawet nie pamiętam jaki i 4 lata bez regulacji i oliwienia chodzą i nic się nie dzieje. Zobaczymy jak to badziewie będzie się spisywało dalej. No ale chciało się mieć profil veka ... no i mam.

BarPe
16-05-2008, 13:17
Ja od nich niedawno zamówiłam. Z okolicznych firm mieli nakorzystniejszą ofertę cenowo (i tu ciekawostka - mają dwa punkty na Armii Krajowej i na Sobieskiego - na Armii Krajowej było taniej :-) )
Na razie budowa w trakcie więc co do jakości dużo nie powiem. Wstępnie wygląda ok.

laspalmas
16-05-2008, 13:52
Muszę uzupełnić mój poprzedni post, a mianowicie pan z reklamacji przyjechał stosunkowo szybko i usunął wszystkie niedoróbki bez problemu, więc z tej strony jestem zadowolony ...
Choć swąd pozostał :-?

arturrex
18-05-2008, 21:15
Jak dla mnie minusem tego wyrobu są okucia. Roto ma za mało docisków w skrzydle. Tam gdzie inni stosuja 3 Roto ma 2. Wynik pozytywny dla mnie. Mam co robić w zimie - regulacja na dociskach,a w skrajnych przypadkach wymiana uszczelek. :D

arturrex
18-05-2008, 21:22
I jeszcze jedno nie szukajmy atrakcyjnych cenowo okien.
Ja kilka dni temu wymieniałem roczne okna w domu Adela. I bedzie mozna je kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Ktoś jest chętny? :lol:

chopinetka
18-05-2008, 21:33
Witam
Posiadam te okna od 3 lat przeszły wiele - uwierzcie mi. Ogólnie nieźle ale uszczelki to chyba najsłabsza strona tych okien. A jeżeli chodzi o cenę względem jakości to super.

pozdrawiam

Tyson
14-01-2009, 13:43
Drugi raz nie zamowilabym okien w tej firmie.
Zamowilismy okna do calego domu. Jedno przyszlo uszkodzone wiec jest nie zamontowane, drugie uszkodzono przy montazu:) wiec nie moge przez to zamknac domu i wpuscic dalszej ekipy.
Dodatkowo wszystkie okna sa felerne. Na listwach posiadaja jasne paski, wyglada to jakby okleina byla zle zabarwiona.
Nie wiem, czy maja tam jakas kontrole jakosci ale ja bym wstydzila sie wydac takie cos klientowi.

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg (http://s372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/?action=view&current=DSC01635.jpg)

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg (http://s372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/?action=view&current=DSC01635.jpg)

http://i372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/th_DSC01635.jpg (http://s372.photobucket.com/albums/oo165/BudowaTysona/styczen09/?action=view&current=DSC01635.jpg)

pierwek
14-01-2009, 14:07
chodzi ci o to szerokie białe na dole? - faktycznie paskudnie wygląda...

boguslawskia
14-01-2009, 17:42
Mam tegoroczne /montowane/ okna trój szybowe profil 70mm.
Jak na razie Ok. Nie mam się czego czepić. Jedynie muszę się umówić na doregulowanie po osadzeniu parapetów.

W stali od 1 do 5. W mojej ocenie 5.

Regut1
14-01-2009, 19:21
Rok temu zastanawiałem sie nad zakupem tych okien. Profil Veka okucia w Roto. To co mnie zniechęciło to bardzo kiepska obróbka zgrzewów na łaczeniach profili okiennych. Wygladało to wtedy bardzo niechlujnie. Na moją prośbe sprzedawca zadzwonił do fabryki i ustalić że nie jest to bład, a wszystkie okna mają taką urodę. Mnie to zniechęciło i zdecydowałem sie dopłacić i kupić okna w profilu schucko. Tu nie było problemów ze zgrzewami i łaczenia były ładnie wyfrezowane. Ale może od tego czasu firma już zmianiła linie technologiczną i teraz wszystko jest OK ?

michal8282
19-02-2011, 12:03
Witam,

jestem na etapie zakupu okien do nowego domu jednorodzinnego.
Zależy mi na ciepłych i cichych oknach.
Co sądzicie o produktach VETREX a dokładnie:
http://www.vetrex.com.pl/pl/oferta/okna-premium/v90.html

Pozdrawiam.

IVO333
19-02-2011, 14:03
Dobry producent, moim zdaniem niczym nie ustępuje rozreklamowanemu Oknoplastowi. A Alphaline jak najbardziej warte polecenia, oczywiście z szybą 0,5 (oferują też 0,7).

michal8282
19-02-2011, 22:12
no mam też drugą opcję Oknoplast do wyboru i ciężko się na coś zdecydować ;)

IVO333
19-02-2011, 22:48
Tą której montażyści mają lepszą opinię i mniej wpadek. Pytaj użytkowników ze swego terenu.

finlandia
21-02-2011, 09:52
W Vetrexie trzeba tylko uważać na prawidłowe podparcie słupka. Dziwnym trafem, tam gdzie sprzedałem okna bez montażu wieje na łączeniu słupka z dolną ramą. Na szczęście serwis nie obciążał za naprawę wady spowodowanej nieprawidłowym montażem.

_FIX_
25-02-2011, 19:59
Dobry producent, moim zdaniem niczym nie ustępuje rozreklamowanemu Oknoplastowi. A Alphaline jak najbardziej warte polecenia, oczywiście z szybą 0,5 (oferują też 0,7).
W 100 % zgadzam się z IVO333. Bardzo dobre okna i w rozsądnej cenie.

kamcia461
27-02-2011, 16:19
Witam,
Czy ktoś z szanownych forumowiczów może podać mi przedstawiciela na W-wę i okolice? Na stronie nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam,
Kamcia461

panpawel77
27-02-2011, 16:30
Też szukałem tych okien w swojej okolicy. Zadzwoniłem do nich i zostałem skierowany do dystrybutora, od którego dostałem bardzo szybko ofertę.
Myślę, że w W-wie będzie sporo firm sprzedających ich okna.

kamcia461
27-02-2011, 16:35
ok, dziekuję w takim razie zadzwonię w poniedziałek. Możesz napisać czy porównywałeś cenowo z innymi (na tych samych profilach?). Ja mam wycenę tylko z Oknoplastu, cena ok (chociaż mogliby postarać się z tymi rabatami w lutym)., ale niepokoi mnie fakt, że przy podpisaniu umowy muszę wpłacić 100%. A ze mam już przykre doświadczenia z takimi wpłatami chyba będę szukać dalej :).
Pozdrawiam,
kamcia461

slaku
27-02-2011, 19:00
jak cenowo wychodzi vetrex a producent z grodu kraka?

agnieszkakusi
27-02-2011, 20:14
Slaku, Vetrex wychodzi taniej;)
Od jakiegoś czasu handluję oknami z Vetrexu. Zawodowo jestem "wychowana" na Vece i jak wróciłam do sprzedaży okien to szukałam dobrego producenta na tym profilu. Byłam w kilku fabrykach, oglądałam okna w innych punktach, które handlują tym profilem i razem z kolegą wybraliśmy Vetrex. Jestem po prostu w tych oknach zakochana. Obługa przedstawicielska na wysokim poziomie, człowiek od wycen pcv staje na głowie, żeby na czas przygotować to, co potrzebuję. Cenowo elastyczni. Dostawy zawsze na czas. Cieszę się, że ich wybraliśmy, bo dzięki temu wiem, że ze spokojną głową mogę sprzedawać te okna klientowi i nie będę się po prostu za nie wstydziła. I nie chodzi mi w tym miejscu o niewiadomo jakie zachwalanie ich produktu, bo akurat go sprzedaję. Naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić okna z tej firmy. Zresztą sama czekam na trochę lepsze finanse, bo mam zamiar u siebie wymienić okna na te od nich (a też mam Vekę)

slaku
28-02-2011, 06:42
Powiem tak, wcześniej sprzedawałem Veke właśnie z Vetrexu, teraz sprzedaję Veke innej firmy jestem zadowolony, montażyści klienci też a i cena lepsza;-)

a tak btw mam w ofercie lepsze produkty pewnej firmy z krakowa;-) pracowali na Rehale, teraz Kommerling i jak dla mnie dużo lepsze od veki, ale to już inna półka;-)

agnieszkakusi
28-02-2011, 10:58
Slaku, ja Veki nigdy nie opuszczę;)

rafsli_rs
28-02-2011, 11:02
Też polecam i nie narzekam, dobry produkt.

_FIX_
02-03-2011, 21:40
Slaku, ja Veki nigdy nie opuszczę;)

A wydawało mi się, że jesteś z fanklubu Schüco ;)

Ja także sprzedaję okna Vetrex, jestem zadowolony ze współpracy oraz jakości wyrobów (pcv, aluminium).
Jestem także użytkownikiem ich okien od kilku lat - także mogę je polecać z czystym sumieniem.

slaku
03-03-2011, 07:17
co do schuco, podoba mi się ich cava

gawo
09-03-2011, 19:02
witam,
właśnie jestem po wycenie okien Vetrexu i powiem szczerze,że jestem mile zaskoczony ceną. Brałem pod uwagę też OKNOPLAST, ale wyszedł drożej. Niekoniecznie dlatego, że "jest" lepszy. Parametry te same, profile te same (VEKA), dodatki w standardzie te same, więc poco przepłacać? Mogę polecić okna Vetrex, bo to dobra firma z opinii sprzedawców, użytkowników i furomowiczów

agnieszkakusi
09-03-2011, 20:34
Fix, ja od 12 lat jestem "uczuciowo" związana z Veką. Njapierw DGG, potem mniejsza firma (niegodna wymiany nazwy;))i teraz Vetrex. Przez jakiś czas handlowaliśmy Schuco z Oknovidu, ale to dla osób, które mocno się upierały na ten profil:)
Slaku, cava jest naprawdę ładna.

_FIX_
17-03-2011, 21:02
Dostałem pytanie o kolorystykę na priv, ale napiszę tutaj, bo może innym też się przyda taka informacja:

Obecne dopłaty do kolorów standardowych dla Vetrex Alphaline 90 PLUS wynoszą:
7 % - kolor jednostronny zewnętrzny
15 % - kolor dwustronny

Kolory standardowe dla VA90+ to:
złoty dąb, ciemny dąb, mahoń, orzech, winchester.

slaku
20-03-2011, 11:38
ja mam jeszcze jako standard macore ;)

Slaku, cava jest naprawdę ładna oj tak i dlatego podoba mi się, kanciasta a jednak wyróżnia się

laspalmas
23-03-2011, 20:49
Mam zamontowane okna właśnie firmy Vetrex od bodajże 4 lat. Ogólnie szału nie ma. Po prostu kolejne okna wykonane na wece. Spotkałem się w kilku miejscach z oknami produkowanymi przez inne firmy, też takie lokalne "garażowe" i tak szczerze mówiąc to nie różniły sie od nich niczym. Ja jak wybierałem okna to firma z grodu kraka była zdecydowanie droższa a spośród kilku lokalnych firm oferujących okna wygrał własnie vetrex bo był stosunkowo tani i oferowała go w miare dobra firma, wówczas średnia półka cenowa.
Mam takie małe wrażenie po przeczytaniu postów powyżej że to nagle sie zrobił jakiś ósmy cód?
Po montażu okien okazało się że 2 są uszkodzone (okna złoty dąb - okleina obita) i brak gumowych uszczelek w dolnej ramie, po kilku telefonach w końcu przyjechał serwisant i usunął wszystkie wady bez szemrania z czego jestem bardzo zadowolony i moje zdanie o firmie wróciło do jak najbardziej pozytywnego.
Tak po czterech latach użytkowania jestem z nich zadowolony i wybrałbym je ponownie, pod warunkiem że były by konkurencyjne cenowo, po prostu kolejna firma która produkuje okna w systemie veka. Czy warto przepłacać? to już marketing i zaufanie do lokalnego sprzedwcy no i własna fantazja.

gawo
24-03-2011, 20:05
to fakt, zmieniło się dużo. U mnie tego problemu nie ma za zgrzewami

c3po7
24-03-2011, 20:47
to fakt, zmieniło się dużo. U mnie tego problemu nie ma za zgrzewami

U mnie też się zmieniło są to super okna tanio jak na bazarze .Napewno mają zniżki dla emerytów i rencistów :)
Jak ponegocjujesz to możę i montaż będzie gratis ! .A tak serio co tam się dzieje ?Brak zamówień?Zaliczka od jakiegoś klienta by się przydała?:bye:

kuń
26-03-2011, 20:05
Jestem po wyborze okien, wybrałem vetrex , obecnie mają tą samą cene na szybe 0,7 i 0,5 . Porównanie do oknoplestu- wyceny jakie dostawałem z kilku miejsc- szczecin- wychodziły z vetrexu taniej i to znacznie taniej . Porównanie z wycenami z turplastu ( top tur szyba 0,5 ) różnica rzędu 20-25% na korzyść veterex-u
Poza tym bardzo duże różnice w wycenach samego montażu w różnych firmach ale to chyba standard. Zamówiłem w firmie Matek ze szczecina - montaż 4 okien z demontażem starych skrzynek i montażem nowych parapetów wewn. i zewn. 750zł więc do przeżycia, tym bardziej ze dają gwarancje 5lat na montaż miłe „zaskoczenie”

dannywrocek
30-03-2011, 21:27
Witam,
Ja jestem właśnie świeżo po montażu tych okien (zamawiałem w firmie Fix z Wrocławia). Okna wyglądają bardzo dobrze (pakiet trzyszybowy 0.5), kolor złoty dąb. Okucia ukryte, listwy dobrze spasowane. Co do ceny, to Vetrex wypada sporo lepiej od swojej konkurencji (a już o niebo lepiej od OknoPlastu): za (stosunkowo) nieduże pieniądze można u nich kupić bardzo dobre okna (na razie bazuję tylko na porównaniach parametrów okien uzyskanych od różnych producentów). Poza tym bardzo dobry kontakt z Klientem ze strony Vetrexu (zaliczyli małą wpadkę, ale szybko się poprawili). Póki co, polecam. Za kilka lat zobaczymy co dalej ;) A i sam montaż po stronie firmy Fix jak na razie bez zastrzeżeń.

agnieszkakusi
01-04-2011, 08:20
my w tej chwili realizujemy z nimi osiedle w Szczecinie. Wczoraj poszła pierwsza partia okien. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z nimi:)

slaku
10-04-2011, 08:13
Z oknami to jest taka sprawa, że jesli nie ma jakiś dziwnych wymiarów np okno RU 1500x1500 tylko zwykłe normalne podziały, to dobre okucia, dobre maszyny i dobrzy ludzie na produkcji to nawet ze słabego profilu można zrobic dobre okna. Zawsze wkradają się jakieś szczegóły, ale znaczna część ludzi tego nie zauważy przy użytkowaniu.

_FIX_
01-08-2011, 22:14
Dostałem pytanie o kolorystykę na priv, ale napiszę tutaj, bo może innym też się przyda taka informacja:

Obecne dopłaty do kolorów standardowych dla Vetrex Alphaline 90 PLUS wynoszą:
7 % - kolor jednostronny zewnętrzny
15 % - kolor dwustronny

Kolory standardowe dla VA90+ to:
złoty dąb, ciemny dąb, mahoń, orzech, winchester.

Uzupełniam info:
- na profile VA90+ zostaje wydłużona gwarancja do 7 lat,

Od połowy sierpnia w sprzedaży będzie nowy profil V70 Optimal BLACK (nowe okucia Roto NTS, szyby U=0,5, gwarancja 7 lat)
Opis: http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v70-optimal-black.html

finlandia
02-08-2011, 09:26
Wczoraj przeliczałem sobie/ Klientowi cenę tego okna - czyli pięciokomorówki z trzecią szybą - cena jak Schuco CT70 z trzecią szybą.. Jest alternatywą, ale na kolana nie bije :)

Biznesevent
19-09-2011, 13:11
Podnoszę.Jako użytkownik mogę z czystym sumieniem polecić okna VETREX-u
jednak muszę tu dodać bardzo ważną i często pomijaną kwestię najlepsze okna można położyć montując je w sposób nieodpowiedzialny lub bardzo zły na etapie pomiarów montażu i regulacji zwłaszcze jeżeli nasze okna będą wyposażone w chowane zawiasy typu DESIGNIO polecam adres strony http://moj-dom.webnode.com/

emiśka
25-09-2011, 21:00
Witam,czy mogę dostać jakieś namiary na dobrą ekipę montującą okna vertex,proszę o szybką odpowiedż .

agnieszkakusi
25-09-2011, 21:04
Emiśka, jeśli chodzi o Gdańsk o zadzwoń na centralę Vetrexu i tam pewnie Tobie podadzą.

agnieszkakusi
27-09-2011, 08:53
http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/vetrex-v90-alphaline.php :)

slaku
27-09-2011, 17:38
też ten link dostałem na maila, tylko po co podbijać temat? żeby zwiększyć sprzedaż? Bo innego argumentu nie widzę.....

dargoth
27-09-2011, 18:44
Takie coś nazywa się marketing. Każda szanująca się firma powinna dbać również o ten aspekt swojej działalności. Jeśli producent ma się czym chwalić, to tym łatwiej jego pracownikom i przedstawicielom marketing uprawiać.
Swoją drogą mam nadzieję, że przechwałki nie są bezpodstawne, bo jutro wpłacam zaliczkę na okna Vetrexu. Z pewnością zaraz po montażu zamieszczę moją subiektywną ocenę wyrobów Vetrexu w tym wątku. Dobrze by było gdybym mógł dołączyć do grona zadowolonych klientów i podbić kolejny raz temat pisząc list pochwalny. A wydaje mi się, że nawet najlepsze artykuły promocyjne nie są warte tyle, co publicznie głoszone opinie zadowolonych klientów.

T12345T
27-09-2011, 19:59
Takie coś nazywa się marketing. Każda szanująca się firma powinna dbać również o ten aspekt swojej działalności. Jeśli producent ma się czym chwalić, to tym łatwiej jego pracownikom i przedstawicielom marketing uprawiać.

dargoth, szanuję Twoje zdanie, ale nie jestem pracownikiem, ani przedstawicielem Vetrexu, ani żadnej innej firmy. Otrzymałem badania, (nie pierwsze i nie ostatnie, pełno ich u nas), ale wyjątkowo dobre, to napisałem, przekładając przy okazji wyniki badań na język przystępny dla większości inwestorów. Mogłem tego nie robić, ale wątpię byś wiedział coś o wytrzymałości mechanicznej lub siłach operacyjnych albo każdej innej z 23 właściwości okna. Teraz wiesz. Czy w czymś będzie Tobie, to pomocne? Oby.


Swoją drogą mam nadzieję, że przechwałki nie są bezpodstawne

To nie są przechwałki, a fakty. Dla jednoskrzydłówek V90+ mógłbyś sobie w umowie zażyczyć dokładnie takiego poziomu określonych właściwości. Jednak lepiej z góry wiedzieć, że żaden producent przy zdrowych zmysłach raczej nie zadeklaruje dla swoich produktów takich parametrów, bo trudno spodziewać się, że okno rozbierane na budowie w warunkach polowych, przez ekipę montażową klasy "no name", uzyska po złożeniu ponownie aż taki wysoki poziom właściwości zależnych od "mechaniki", jak badana próbka. Pozytyw jednak jest taki, że im więcej wiesz, masz i wynegocjujesz od fabryki na początku, tym mniej bolesna późniejsza, nieuchronna utrata części. Z bardzo dobrego zrobi się tylko dobre, z dobrego, średnie itd.

dargoth
27-09-2011, 20:31
Ale ja odnosiłem się jedynie do wpisu w tym wątku jako do działań marketingowych. Oczywiście zlecenie badań i ich upublicznianie (pośrednie czy bezpośrednie) przez Vetrex też jest działaniem marketingowym. Bardzo się cieszę, że takie informacje są dostępne i rozpowszechniane przez branżowe media. Dzięki temu tacy jak ja mogą wytypować producentów na których nie powinni się zawieść. Słowo marketing jest przez wielu źle odbierane i chyba Ty też pomyślałeś, że to co napisałem było jakimś zarzutem. Ale nie. Sam jestem między innymi specjalistą od marketingu i uważam, że nie ma nic lepszego jak dobudowywanie marketingu do strategii zapewniania wysokiej jakości. Marketingowcy wtedy mają za zadanie najzwyczajniej w świecie się chwalić zamiast kłamać i naciągać fakty. Zgadzam się, że ten tekst to fakty,... którymi Vetrex się chwali. I bardzo dobrze, że to robi. Jeśli bazując na wysokiej jakości odniesie sukces, to może konkurencja pójdzie w jego ślady i ogólna jakość na rynku będzie się poprawiać.
Naprawdę bardzo się ucieszyłem mogąc przeczytać taki artykuł w przededniu podpisania umowy na zakup okien Vetrexu i bardzo dziękuję za jego napisanie. Dobrą jakość trzeba promować, bo przynosi to pożytek wszystkim.
Pozdrawiam!

T12345T
27-09-2011, 21:06
Słowo marketing jest przez wielu źle odbierane i chyba Ty też pomyślałeś, że to co napisałem było jakimś zarzutem. Ale nie.

Pewnie masz rację, a właściwie na pewno ją masz i zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Choć nasze działania jakoś się tam wpisują w pojęcie "marketing", to jestem chyba na nie uczulony:-). Pokazywanie takich badań, to rodzaj promocji, jasne jak słońce. O tyle jednak ryzykownej, że ktoś ją może potraktować serio i powiedzieć, to ja takie właśnie poproszę! Na to liczę, że nasze pisanie spowoduje kiedyś, że zamiast o komorach, szybach i bzdetach, nabywcy i sprzedawcy zaczną najpierw rozmawiać o oknach, a dopiero potem o tym z czego je zrobiono. Z Vetrexem już można, gorzej pewnie będzie z jego terenową bronią:-), bo w dealerstwie, tak jak na zachodzie. Bez zmian :-).

Pozdrawiam

dargoth
28-09-2011, 07:10
Firmy muszą sobie też uświadomić, że ich rola nie ogranicza się jedynie do wyprodukowania okien. Zarządzanie jakością nie powinno się kończyć poza murami fabryki ale również powinno być rozszerzone o sprzedaż, montaż i obsługę posprzedażową. Kilku kiepskich dilerów z kilkoma kiepskimi ekipami montażowymi może zepsuć wizerunek firmy produkującej naprawdę dobre okna. A narzędzi do egzekwowania jakości powinno się znaleźć sporo. Najprostsze to cykliczne organizowanie szkoleń dla sprzedawców i montażystów, a nawet dla właścicieli przedstawicielstw. Każdy biznesmen współpracujący z producentem powinien być uświadomiony, że kluczem do sukcesu jest zapewnienie jakości przez obie strony. Producent powinien takie uświadamianie wziąć na siebie.
A tak na marginesie dodam, że nie uważam, że uprawiasz marketing dla Vetrexu. Media po to są by przekazywać fakty, czy to pozytywne czy negatywne. Korzystają z tego ich odbiorcy mogąc bardziej świadomie podejmować decyzje i unikać kłopotów. Dobry marketing zrobił Vetrex zlecając badania swojego okna i przekazując ich wyniki do mediów, a teraz ich przedstawiciele mogą dalej uprawiać marketing powołując się na te badania i ich publikacje. Ja to wszystko pochwalam i mam nadzieję, że dużo więcej firm będzie mogło się tak popisywać swoimi produktami.
Pozdrawiam!

OLA8
28-09-2011, 10:31
Witam, 2 lata temu kupiłam okna tej firmy, 5-cio komorowe zaokrąglone i jestem bardzo zadowolona z nich. Cena przyzwoita, okna są wykonane bardzo dobrze, maja sporo funkcji jak mikro wentylacja itp. Jakość okien zależy przede wszystkim od dobrego i prawidłowego montażu, bo nawet najlepsze i najdroższe okna, jeśli będą źle zamontowane nie spełnią swoich funkcji. Trzeba szukać firmy, która pracuje ze swoimi montażystami parę lat, a nie miesięcy czy tygodni. Ja swoje kupiłam w Wołominie pod Warszawą i na prawdę jestem bardzo zadowolona z okien i wykonanego montażu, więc z czystym sumieniem mogę polecić.

dargoth
28-09-2011, 13:12
A ja dziś podpisałem umowę z firmą Ortis z Kraśnika. Dowiedziałem się przy okazji, że zanim zaczęli współpracować z Vetrexem, przez 12 lat sprzedawali i montowali okna Oknoplastu i mają doświadczonych montażystów z długim stażem i po wielu szkoleniach. Jestem dobrej myśli. Za jakiś miesiąc zdam relację.

wijata
17-10-2011, 22:30
Witam,

Czy wie ktoś gdzie w woj. łódzkim jest jakiś salon lub przedstawiciel firmy Vetrex?. Jestem zainteresowany zakupem stolarki do całego domu.

agnieszkakusi
18-10-2011, 08:25
tak dla zachęty http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/vetrex-v90-alphaline.php:)
Wijata, namiary masz na skrzynce:)

prezes413
25-10-2011, 14:59
Witam,

Czy wie ktoś gdzie w woj. kujawsko pomorskim jest jakiś salon lub przedstawiciel firmy Vetrex?. Jestem zainteresowany zakupem stolarki do całego domu.

agnieszkakusi
25-10-2011, 19:36
zapraszam do siebie:)

koka1
25-10-2011, 21:29
zapraszam do siebie:)

Czekam na odpowiedź,
Kasia.
:)

prezes413
26-10-2011, 20:01
Z jaką ceną należy się liczyć wybierając okna Vetrex V90+ do typowego domu ?

finlandia
27-10-2011, 09:39
Alphaline kosztuje tyle, ile inne systemy sześciokomorowe w dobrych firmach. Ta cena nie wyróżnia się w żaden szczególny sposób - ani nie jest wysoka, ani niska.
Z tym, ze można się doszukiwać w tym oknie innych zalet (jeśli ktoś potrzebuje czegoś wiecej niż po prostu dobrego okna).
Widzę ze marketing Vetrexu zadziałał, może i dobrze - bo firma ta zasługuje na większe uznanie dla swojej marki.

prezes413
30-10-2011, 06:56
A czy warto instalować rolety do tych okien ?

prezes413
30-10-2011, 06:58
Czekam na odpowiedź,
Kasia.
:) A gdzie w Toruniu można je obejrzeć?

agnieszkakusi
30-10-2011, 12:06
Prezes, na priv wysłałam mój telefon.

Michael09
14-11-2011, 14:42
Brałem pod uwagę okna Oknoplastu lub Dako, kiedy natknąłem się na Vetrex i ich szybę o współczynniku przenikania 0,5 (w modelu V70 Optimal Black, któty nie jest topowy)! Oknoplast i Dako nie mają takich szyb nawet w swoich topowych, najcieplejszych oknach! Co o tym myślicie? Jak byście ocenili Vetrex na tle Oknoplastu i Dako?

IVO333
14-11-2011, 22:11
Brałem pod uwagę okna Oknoplastu lub Dako, kiedy natknąłem się na Vetrex i ich szybę o współczynniku przenikania 0,5 (w modelu V70 Optimal Black, któty nie jest topowy)! Oknoplast i Dako nie mają takich szyb nawet w swoich topowych, najcieplejszych oknach! Co o tym myślicie? Jak byście ocenili Vetrex na tle Oknoplastu i Dako?

Na pewno nie niżej.

_FIX_
15-11-2011, 22:12
Michael09 - odpowiedziałem Ci w tym temacie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166949-Oknoplast-Platinium-Evolution%C2%B2-warto&p=5006135&viewfull=1#post5006135

finlandia
16-11-2011, 17:45
Na pewno nie niżej.
Mogę tylko potwierdzić. Trzeba by być tępym durniem lub cynicznym handlarzem, by mówić "tylko te okna są najlepsze", wiec tak trudno od nas wyciągnąć zachwyt, chociaż nie jedna firma zsluguje na pozytywne opinie :)

Michael09
16-11-2011, 22:04
Michael09 - odpowiedziałem Ci w tym temacie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166949-Oknoplast-Platinium-Evolution%C2%B2-warto&p=5006135&viewfull=1#post5006135

_FIX_, wielkie dzięki za przydatne linki.

prezes413
28-12-2011, 15:21
Znalezione na jednym z forów jak jest w rzeczywistości? Dotyczy to okien Vetrex V90+
Mała tajemnica tzn. wysyłając zapytania ofertowe - oczywiście prosiłem o cenę z 8% Vat.-em w tym oczywiście montaż. Po otrzymaniu ofert do podstawowej ceny okien netto dodałem 23% i poprosiłem o same okna bez montażu. Co się okazuje ..., nagle słyszę, że cena wymaga korekty - mało tego bez montażu tracę gwarancję - co jest wierutną bzdurą, gdyż okna zostaną zainstalowane na blachach - więc nie ma ingerencji w strukturę okna- no i tutaj nagle okazuje się, że mając ofertę na piśmie od danej firmy "jestem do przodu" 23% po odliczeniu montażu (mam papier w ręku).
Tzn. firmy ukrywają swój częściowy zysk w montażu, a Ty sobie myślisz, że wyszedłeś na swoje !!!.
Co do montażu to bez trudu znajdziesz "Ochotników" z firm produkujących okna, które Ci zamontują za max. jak w moim przypadku 670zł - a będą to osoby z produkcji stricte tej firmy.

T12345T
28-12-2011, 15:49
Co się okazuje ..., nagle słyszę, że cena wymaga korekty - mało tego bez montażu tracę gwarancję - co jest wierutną bzdurą, gdyż okna zostaną zainstalowane na blachach - więc nie ma ingerencji w strukturę okna

Panie Prezesie! Udzielana Panu Gwarancja jakości jest świadczeniem dodatkowym, całkowicie nieobowiązkowym, zatem Pańskie twierdzenie o "wierutnych bzdurach" jest przesadzone i nic do tego nie ma sposób montażu:-)

finlandia
28-12-2011, 17:54
A ja przyanam że Pana Prezesa nie zrozumiałem na tyle by odnieść się do jego wniosków :)
W tym biznesie cena jest różnie kształtowana ze względu na VAT, montaż i konkurencję.
Dlatego powinno się porównywać końcowe liczby a nie procenty czy częściowe kwoty.
Dla mnie kompletnym błędem jest zlecania montażu takim "ochotnikom". Nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi. Fuchy łapią zwykle nie Ci najlepsi, dobrze opłacani, a ich koledzy..
Poza tym: 90% wad ujawniających się w oknie to wady których można uniknąć korzystając z doświadczonej ekipy.
I jeszcze jeden argument - ochotnicy pracują na ogół na sprzęcie i materiałach swojego szefa.. a ja nie popieram patologii.

firewall
28-12-2011, 18:22
Sorry, że się wtrącam, ale.... Jeżeli montaż jest zrobiony zgodnie z instrukcją i wymogami firmy produkującej okna to dlaczego ktoś ma tracić gwarancję tylko z powodu nie zatrudnienia jakiejś firmy z listy sprzedawcy?

bwojtek
28-12-2011, 19:14
Bo jak już napisał TEST gwarancja jest dobrowolna a jej warunki mogą być dowolne. Jednym z nich może być uzależnienie ważności gwarancji od tego, kto montuje okna. Oczywiście trzeba przeczytać dokładnie warunki gwarancji w tym konkretnym przypadku.

firewall
28-12-2011, 19:19
Świadczy to tylko o kiepskiej jakości wyrobów firmy, która boi się dawać sensownej gwarancji na swe wyroby. Czy chcielibyście kupić auto które na lakier i blachy ma tylko 2 letnią rękojmię. Bo ja nie.

bwojtek
28-12-2011, 19:27
Świadczy to tylko o kiepskiej jakości wyrobów firmyŻeby było jasne: ja nie wiem czy to prawda, że producent, o którym mowa w wątku nie daje gwarancji w przypadku nieautoryzowanego montażu. Pisałem tylko ogólnie o zasadach udzielania gwarancji.

Czy chcielibyście kupić auto które na lakier i blachy ma tylko 2 letnią rękojmię. Bo ja nie.
A czytałeś kiedyś warunki gwarancji na lakier i "blachy"? Tylko wydaje ci się, że dostajesz jakąś długoletnią ochronę...

T12345T
28-12-2011, 20:46
Sorry, że się wtrącam, ale.... Jeżeli montaż jest zrobiony zgodnie z instrukcją i wymogami firmy produkującej okna to dlaczego ktoś ma tracić gwarancję tylko z powodu nie zatrudnienia jakiejś firmy z listy sprzedawcy?

Jakoś tak dość często zdarza mi się czytać różne "okienne" karty gwarancyjne i coraz rzadziej zdarzają się firmy produkujące okna udzielające gwarancji jakości na montaż o ile same go nie wykonały. Te wszystkie "autoryzacje" to excusez le mot, pierdzielenie o Szopenie, bo jakiem żyw, (a trochę już), tom takiej autoryzacji na oczy nie widział, to raz. A dwa, jak się coś zacznie na budowie nie teges i res ad triarios venit jak powiadali rzymianie, to i tak producent się odepchnie zwalając wszystko na sprzedawcę, wykonawcę montażu i kogo tam jeszcze byle się wykpić od darmowej wymiany. Życie, ot okienne zwykłe.

stary
28-12-2011, 23:08
Znalezione na jednym z forów jak jest w rzeczywistości? Dotyczy to okien Vetrex V90+
Mała tajemnica tzn. wysyłając zapytania ofertowe - oczywiście prosiłem o cenę z 8% Vat.-em w tym oczywiście montaż. Po otrzymaniu ofert do podstawowej ceny okien netto dodałem 23% i poprosiłem o same okna bez montażu. Co się okazuje ..., nagle słyszę, że cena wymaga korekty - mało tego bez montażu tracę gwarancję - co jest wierutną bzdurą, gdyż okna zostaną zainstalowane na blachach - więc nie ma ingerencji w strukturę okna- no i tutaj nagle okazuje się, że mając ofertę na piśmie od danej firmy "jestem do przodu" 23% po odliczeniu montażu (mam papier w ręku).
Tzn. firmy ukrywają swój częściowy zysk w montażu, a Ty sobie myślisz, że wyszedłeś na swoje !!!.
Co do montażu to bez trudu znajdziesz "Ochotników" z firm produkujących okna, które Ci zamontują za max. jak w moim przypadku 670zł - a będą to osoby z produkcji stricte tej firmy.
Wierutną bzdurą to jest podejście autora
1. Czy montaż polega tylko na tym, że zastosuje się "blachy"
2. Kto powiedział, że w montażu nie ma częściowego zysku? Nawet niewinny wyjazd na regulację z czego ma być opłacany?
3. Gwarancję możesz otrzymać lub nie - poprzednicy opisali dlaczego
4. Czy wspomnieni "ochotnicy" także udzielają gwarancji na "papierze do ręki"?
5. Jakiej wysokości składki na ZUS czy do skarbówki odprowadzają ci "ochotnicy" ?
6. Co robią pracownicy Twojej firmy (jeżeli jesteś prezesem :rolleyes:) po godzinach, a może nawet niekoniecznie po ?
Masz rację Fin - patologia na najwyższym poziomie.
Ciekawe kiedy prezes zacznie narzekać na rosnące podatki, składki czy wydłużanie wieku emerytalnego....

stary
28-12-2011, 23:11
Świadczy to tylko o kiepskiej jakości wyrobów firmy, która boi się dawać sensownej gwarancji na swe wyroby. Czy chcielibyście kupić auto które na lakier i blachy ma tylko 2 letnią rękojmię. Bo ja nie.
Gdzie jeździsz na przeglądy samochodu, aby zachować warunki gwarancji? Do serwisu firmowego czy Heńka z działek, który być może rozrząd wymienia z zamkniętymi oczami, może nawet lepiej od tych z serwisu.

_FIX_
28-12-2011, 23:36
A osobom zainteresowanym polecam lekturę: http://www.vetrex.com.pl/sites/default/files/vetrex-gwarancja.pdf

firewall
29-12-2011, 07:20
Ciekawa lektura. Szczególnie odnośnie szkła. oględziny z odległości minimum 3m! Jeszcze powinni dodać że oględzin dokonuje ekspert firmowy z minimum 60 letnim stażem w zawodzie szklarz.

finlandia
29-12-2011, 10:08
Wracając do zarzutu "prezesa":
- to że usłyszał o utracie gwarancji z tytułu montażu innego niż sprzedawcy jest małym skrótem myślowym Sprzedawcy (lub jak ktos zakłada zła wolę - to jest kłamstwem).
W naszych realiach szanujący się producenci nie mają takich ograniczeń wykluczenia gwarancji ze względu na status montażysty. Potrafią wydłużyć gwarancję przy montażu autoryzownym (czyli takim, który zwykle wzbudził "jakieś tam" pozytywne wrażenie fabryki - chociaz bywają wyjątki).
Vetrex - o ile mi wiadomo nie stosuje pojęcia "autoryzowany montaż" i dla każdego gwarancja jest jednakowa.
Z tym, że trzeba pamiętac że to na Kliencie - a nie Producencie - spoczywa zwykła obsługa okien, czyli koszty regulacji, konserwacji i przeglądów.
W przypadku montażu Sprzedawcy takie drobiazgi jak regulacje robią zwykle montażyści, którzy wstawiali okna i ze swojego podwórka powiem, że przynajmniej pierwsze regulacje - gratis.
A jeśli okna zamontowali "ochotnicy" to... no na pewno nie do nich pódzie Klient - bo ich nie znajdzie.

Warunki gwarancji podane w karcie Vetrexu są OK. Oczywiście wolelibyście nie czytać o wykluczeniach odpowiedzialności, normach itp i pozostać w błogiej nieświadomości, tylko trzeba pamiętać, że w przypadku sporu firma w ramach swojej obrony zawsze może te normy wyciągnąć i się nimi zasłonić. I wtedy dopiero będzie oburzenie.
I jeszcze jedno - to że ktoś pisze o czymś w gwarancji, nie znaczy, że jest aż tak rygorystyczny. Zwykle serwis to także ludzie - ja wzywałem ich serwis dwa razy w ciągu 6 lat - w obu przypadkach mogli się zasłonić nieprawidłowym transportem okien i brakiem właściwego podparcia słupka, ale nic takiego nie miało miejsca. Serwis przyjechał i grzecznie poprawił wady, które się ujawniły.

jareko
29-12-2011, 10:15
jasne, lepiej z odległości 10 cm i na dodatek z lupą w ręku

firewall
29-12-2011, 10:56
No z tą lupą nie przesadzajmy. Takie zapisy i tak są uznaniowe. Bo jeśli nawet ja będę widział z 3m to gwarant tego nie będzie widział i jak przekonać kogoś kto nie chce czegoś zobaczyć. A u niektórych osób będzie to niewykonalne np. łazienka mająca 2,5m. I co dziurę w ścianie wykuwać aby osiągnąć te minimalne 3m? Swoją drogą nie rozumiem takich zapisów. Mam 11 letnie okna i na szybach nie było żadnych rys. A obecnie jest tak trudno wykonawcom wykonać takie okna?

jareko
29-12-2011, 11:10
nie, nie jest trudno ale jak w każdej sytuacji dopuszczalne są pewne rzeczy które nie mając realnie wpływu na wartość uzytkową muszą być określone.
Spójrz na to zdjęcie. Zastanów się czy nawet z pół metra widać te 0,1 mm różnicy w liniowości zgrzewu. Ale jest to już powód by ewentualnie żadąc nieuzasadnionego zwrotu jakiejś tam sumy za zamontowany towar.
Jest to przykład w jakich sytuacjach klienci się zachowują - akurat nie dotyczy tego klienta którego zdjęcie zamieściłem

finlandia
29-12-2011, 11:11
Wykonawcom nie, bo praktycznie tylko szyby klejone mają potencjalnie większą możliwość występowania rys.
To jest zabezpieczenie w drugą stronę - przed Klientami - pedantami. Tzn. pedanta bym jeszcze zrozumiał, ale pod tym określeniem ukrywają się wszelkiej maści cwaniacy, którzy szukają pretekstu do "wyrwania kasy" z byle powodu. Poza tym kwestie rys zewnętrznych i tak trudno udowodnić - Klient mówi że była od początku, ale tego nie zapisano w protokole odbioru.

margok
29-12-2011, 11:56
Witam
Mam zamiar kupić okna z Vetrexu, zastanawiam się czy będzie to dobry wybór i czy okucia wytrzymają cztery okna będą miały wymiary 1465x1435 i będą jednoskrzydłowe. Sprzedawca zaproponował mi perfectline VP 70 szyba 4-16-4 U=1.0

finlandia
29-12-2011, 12:45
Dość często, w niemal każdej firmie są przypadki tego okna w jednym skrzydle. Niby systemy dopuszczają, niby da się to wykonać, zamontować by działało, ale..
czy ono musi być w jednym skrzydle? Projekt się "posypie" jak będzie podzielone?
Zawsze - już jak je robię ( i nieważne czy w drewnie, czy dobrym PCW) - to wolałbym je jednak jako dwuskrzydłowe. Dla siebie na pewno bym brał dwa skrzydła.

ClNEK
29-12-2011, 13:55
przy jednym skrzydle o tych wymiarach, bez późniejszej regulacji się nie obejdzie

jareko
29-12-2011, 14:02
Panowie, nie przesadzajcie. 150/150 w jednym skrzydle dość często sprzedaję i jakoś na regulacje wzywany nie jestem. Tu podstawą jest prawidłowy montaż zwłaszcza pozostawienie klinów bocznych, jednego przy zawiasie drugiego po przekątnej. To podstawa o jakiej montazyści albo nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć. Jak tych klinów nie ma to nie ma systemu który by to "wytrzymał", nawet Schuco sobie z tym nie poradzi :(
Kliny plus sztywne wyparcie szyby (nieznane u kilku znanych i największych producentów) plus montaż i nie ma żadnego problemu

IVO333
29-12-2011, 21:16
Panowie, nie przesadzajcie. 150/150 w jednym skrzydle dość często sprzedaję i jakoś na regulacje wzywany nie jestem. Tu podstawą jest prawidłowy montaż zwłaszcza pozostawienie klinów bocznych, jednego przy zawiasie drugiego po przekątnej. To podstawa o jakiej montazyści albo nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć. Jak tych klinów nie ma to nie ma systemu który by to "wytrzymał", nawet Schuco sobie z tym nie poradzi :(
Kliny plus sztywne wyparcie szyby (nieznane u kilku znanych i największych producentów) plus montaż i nie ma żadnego problemu

Plus ustawienie skrzydła przez montażystów w możliwie górnym położeniu, osiądzie minimalnie na pewno niezależnie od systemu.

margok
29-12-2011, 22:52
czy ono musi być w jednym skrzydle? Projekt się "posypie" jak będzie podzielone?

Pewnie się nie posypie :)
Tylko nie bardzo jest co dzielić w salonie dwa okna będą koło siebie i jakoś nie widzę czterech małych tafli o wiele lepiej będą wyglądały dwie. Okna będą raczej rzadko otwierane częściej uchylane.
Czyli co mogą być te perfectline VP 70 ???
Na co jeszcze powinnam zwracać uwagę przy wyborze okien?

_FIX_
29-12-2011, 22:59
Tak, wybór jest OK. A co do okien 150/150 to coraz więcej takich okien się montuje. Duże przeszklenia zaczynają dominować.

bwojtek
30-12-2011, 07:22
1500x1500 to często spotykany rozmiar i dobrze wykonany i zamontowany działa bez problemu. Niektóre systemy dopuszczają nawet większe okna jednoskrzydłowe.

finlandia
30-12-2011, 09:47
A wstawiłbyś je Bwojtku u siebie?
Ja nie mówię, że mam problemy z takim skrzydłem, bo poki co nawet nie mialem przy nich trudności w regulacji, ale zwykle próbuję sobie wyobrazić sytuację, którą opisał TEST w odniesieniu do parametru wytrzymałości mechanicznej: czyli ktoś myjący okna się potyka i ratując przed upadkiem łapie za okno. Niech waży jeszcze ok 80kg, złapie się za krawędź.. Albo to co pamiętam ze swojego dzieciństwa - lubiłem "wieszać się" na skrzydle i jeździć.. ot, taka mała głupota. Dobrze że jako dziecko nie byłem zbyt ciężki.
Czy takie okno wytrzyma dodatkowe obciążenie? Moje obawy wiążą się tylko z takimi ekstremalnymi sytuacjami.

jareko
30-12-2011, 09:58
Fin - obawy zupełnie niepotrzebne - wbrew pozorom
Przy wentylacji mechanicznej takiego okna wogóle nie otwierasz tylko do mycia. Przy grawitacji realnie korzystasz tylko z uchyłu i otwierasz tylko do mycia
Gdyby uwieszenie się na skrzydle powodowało wyrwanie okna ze ściany to montażyście to i owo bym urwał. Gdy masz kliny boczne, odpowiednią ilość kotew to nie ma szansy by wieszając się na skrzydle cokolwiek je wzruszyć w otworze, nawet gdy tynk nie nachodzi na ościeżnicę tak jak powinien

T12345T
30-12-2011, 11:03
Fin - obawy zupełnie niepotrzebne - wbrew pozorom
Przy wentylacji mechanicznej takiego okna wogóle nie otwierasz tylko do mycia. Przy grawitacji realnie korzystasz tylko z uchyłu i otwierasz tylko do mycia
Gdyby uwieszenie się na skrzydle powodowało wyrwanie okna ze ściany to montażyście to i owo bym urwał. Gdy masz kliny boczne, odpowiednią ilość kotew to nie ma szansy by wieszając się na skrzydle cokolwiek je wzruszyć w otworze, nawet gdy tynk nie nachodzi na ościeżnicę tak jak powinien

Wydaje mi się, że fin nie miał na myśli "wyrwania okna ze ściany". Dodatkowe obciążenie działające w płaszczyźnie skrzydła jest raczej testem na poprawność okuwania, a z tym bywa różnie w PVC (zbyt krótkie wkręty, brak kości termozgrzewalnych to dość częste zjawiska) więc spory ciężar skrzydła (wartość stała) + przypadkowe dodatkowe obciążenie może powodować nieprzewidywane wcześniej, niekorzystne skutki.

jareko
30-12-2011, 11:09
dlatego ważnym jest producent i co wykonać z PVC portafi
Wurtha śruby są drogie i jakże często widziałem zwykłe spaksy które przykręcały zawiasy i łamały się już w trakcie okuwania

finlandia
30-12-2011, 20:39
Chyba nie masz na myśli wkrętów do drewna SPAX - bo to jedne z lepszych wkrętów.
Ja myślałem właśnie o tym, co podkreślił Test - wyrwaniu skrzydła z zawiasów lub choćby tylko ich obluzowania, co już spowoduje, że okno przestanie się poprawnie zamykać.
Osobiście nie chciałbym testować u siebie wytrzymałości takiego rozwiązania..
Testować.. to z okazji Nowego Roku życzę Ci Teście, by Twój portal tak się rozrósł i przyniósł takie dochody, byś mógł sobie kupić każde okno w kraju i poddać je swoim oknotestom:) w imię Pro Quality :)

T12345T
30-12-2011, 20:50
Testować.. to z okazji Nowego Roku życzę Ci Teście, by Twój portal tak się rozrósł i przyniósł takie dochody, byś mógł sobie kupić każde okno w kraju i poddać je swoim oknotestom:) w imię Pro Quality :)

Pięknie dziękuję:-). Rośniemy całkiem nieźle. Przybyło nam w tym roku ponad 115 000 czytelników, w tym paru forumowiczów, by się znalazło:-). Mnie wypada Tobie życzyć tylu klientów ile gwiazd na niebie albo wpisów na FM:-) (A po okienko, przyjadę!!! Nie znasz dnia, ani godziny:-))

prezes413
28-01-2012, 20:40
co to za promocja vetrex ?

_FIX_
29-01-2012, 10:13
co to za promocja vetrex ?
W skrócie:
Promocja aktualna do 31 stycznia:
VE60C, VE60, VP70, VS70, VR70 - będą objęte dodatkowym rabatem zimowym w wysokości -5% Obowiązuje również standardowy rabat skonto -4%.

V70 Optimal Black oraz V90+
Okna V70 Optimal Black kolor standardowy jednostronny – dopłata w okresie promocji
będzie wynosiła+ 10%.
Okna V70 Optimal Black kolor standardowy dwustronny – dopłata w okresie promocji
będzie wynosiła + 30%.
Okna V90+ kolor standardowy jednostronny – dopłata w okresie promocji będzie
wynosiła +0%. Cena jak za okna białe.
Okna V90+ kolor standardowy dwustronny – dopłata w okresie promocji będzie wynosiła
+7%. Cena jak za okna w kolorze standardowym jednostronnym.
Obowiązuje również standardowy rabat skonto -4%.

EDIT:
Zapomniałem dodać, że promocje łączą się z innymi:
np. ciepła ramka bez dopłaty dla wszystkich okien wyposażonych
w dwukomorowe pakiety szybowe

sawko78
05-03-2012, 19:41
Mogę prosić o kontakt do przedstawiciela okien VETREX z Torunia lub okolic ?

niedzwiedz_pg
05-03-2012, 19:54
Zadzwoń do Vetrex-u i ich podpytaj kogo polecają :). Niestety na swojej stronie nie mają wymienionych przedstawicieli ... ja tak zrobiłem i spytałem kogo polecają z 3miasta.

koka1
05-03-2012, 21:37
Mogę prosić o kontakt do przedstawiciela okien VETREX z Torunia lub okolic ?

Jest nawet wśród nas użytkownik i znawca tematu, przedstawiciel Vetrex, który ostatnio coś milczy.
W Toruniu - agnieszkakusi - poszukaj i napisz priv.
Na pewno się odezwie, może tylko z lekkim poślizgiem ;)

agnieszkakusi
07-03-2012, 07:35
Jestem z lekkim poślizgiem;) Ostatnio trochę rzadziej, bo trzy dni w tygodniu jestem w Trójmieście. Niedługo moje dzieci będą mi mówiły per pani.
Kontakt z Sawko nawiązany;)

koka1
07-03-2012, 07:45
To się cieszę :)

czechu77
12-03-2012, 22:39
Ja mam zamontowane Vetrexy 5-ci komorowe ale 3-szybowe od pół roku. W domu jeszcze nie mieszkam ale to co mi się nie podoba, to że okna mają przepuszczalność światła tylko 80% o czym sprzedawca nie raczył wcześniej poinformować. Izolacyjność termiczna tez nie jest chyba lepsza niż 2-szybowych więc się okazało, że bez sensu wydałem 1000zł więcej. Okna ogólnie ok. ale mój sprzedawca niekompetentny.

finlandia
13-03-2012, 06:16
Coś mi się zdaje że niekompetentne to są "pomoce" które Cię "ustawiają" do tych okien.
Współczynnik przepuszczania światła LT 80% jest najnormalniejszym na świecie wynikiem dla szyb 1,1.
Trzyszybówka jest jeszcze "ciemniejsza" - o ile można to tak nazwać.
Szyba U 0,7 (bo zapewne taką masz) ma o 30% lepszą izolacyjność od zwykłej (notabene te poprawione ideały też mają "tylko " szybą 0,7) Więc zupełnie nie wiem skąd takie wnioski? Ktoś Tobą manipuluje i próbuje zniechęcić do wyboru?

T12345T
13-03-2012, 09:20
Ja mam zamontowane Vetrexy 5-ci komorowe ale 3-szybowe od pół roku. W domu jeszcze nie mieszkam ale to co mi się nie podoba, to że okna mają przepuszczalność światła tylko 80% o czym sprzedawca nie raczył wcześniej poinformować. Izolacyjność termiczna tez nie jest chyba lepsza niż 2-szybowych więc się okazało, że bez sensu wydałem 1000zł więcej. Okna ogólnie ok. ale mój sprzedawca niekompetentny.

Szanowny Panie, dla szyb dwukomorowych przepuszczalność światła na poziomie 80% to wynik wybitny!!! Może sprzedawca nie mówił, bo jest... skromny:-)

czechu77
13-03-2012, 10:23
Prawdę mówiąc za bardzo się w temat okien nie zagłębiałem. Porównałem po porostu moje okna z oknami 6-komorowymi Budvar - kolega właśnie takie ma i u niego przepuszczalność światła wydaje się być znacznie lepsza. W moim obecnym mieszkaniu mam stare okna pcv 2szyby i też lepiej przepuszczają światło.
Jeszcze jedno pytanie - w czasie mrozów pojawiał mi się lód na szybie od strony wewnętrznej ale tylko przy ramie, po środku była skroplona para - czy to jest normalne?
Dodam, że to nowy budynek jeszcze nie zamieszkały i nie ogrzewany

finlandia
13-03-2012, 11:01
Prawdę mówiąc za bardzo się w temat okien nie zagłębiałem. Porównałem po porostu moje okna z oknami 6-komorowymi Budvar - kolega właśnie takie ma i u niego przepuszczalność światła wydaje się być znacznie lepsza. W moim obecnym mieszkaniu mam stare okna pcv 2szyby i też lepiej przepuszczają światło.
Jeszcze jedno pytanie - w czasie mrozów pojawiał mi się lód na szybie od strony wewnętrznej ale tylko przy ramie, po środku była skroplona para - czy to jest normalne?
Dodam, że to nowy budynek jeszcze nie zamieszkały i nie ogrzewany

Przeciętna trzyszybówka U 0,7 ma przepuszczalność światła na pozimie LT ok 70%. Bywają także ciemniejsze.
Przeciętna dwuszybówka U 1,1 ma LT ok 80%, więc w domu masz zapewne zwykłe, dwuszybowe.
Mówiąc przeciętna - mam na myśli "najczęsciej stosowana", bo tu wyjątki mogą być zwykle tylko na specjalne życzenie.
Kolega może mieć też dwie szyby albo większe przeszklenia lub biały kolor.. Obstawiam że to złudzenie.

Za to możesz mieć żal, że prawdopodobnie nie masz ciepłych ramek przyszybowych. Może wówczas para by nie zamarzła. Pociesz się, że jak zaczniesz sensownie grzać i zakończysz mokre prace, to o takich wyroszeniach powinieneś zapomnieć.

czechu77
13-03-2012, 13:32
Ja mam na 100% trzy szyby - widać jak się zapali zapałkę. Ciepłej ramki faktycznie nie mam bo nie było takiej opcji w 5-cio komorówce veki i trzech szybach. Kolega również ma na pewno trzy szyby ale on ma profil 6-cio komorowy

slaku
14-03-2012, 21:45
Ja mam na 100% trzy szyby - widać jak się zapali zapałkę. Ciepłej ramki faktycznie nie mam bo nie było takiej opcji w 5-cio komorówce veki i trzech szybach. Kolega również ma na pewno trzy szyby ale on ma profil 6-cio komorowy

Ja ci proponuję tę zapałkę zapalić i wyrzucić, bo gołym okien mozna stwierdzic czy masz 2 czy 3 szyby:D i Jeden pieron czy masz profil 5 czy 6 czy 3 komorowy jeśli chodzi o ciepłą ramkę. Byłem ostatnio u kumpla i ma 3 komorowe okna i tam juz jest ciepła ramka. Ot taki mały szczegół, że wtedy też można było mieć takie dodatki. Więc tutaj raczej kwestia handlowca czy informował o takim rozwiązaniu i kwestia, czy nabywca chciał dołożyć coś takiego do okien, czy jednak wolał wariant bardziej ekonomiczny bez "ciepłej ramki".

witek86
15-03-2012, 09:56
jak słyszę sprzedawcę który nie potrafi wymówić nazwy profili ,nie wie co to profil bazowy i mówi że typowe okna na magazynie które na drugi dzień można wstawić klientowi to najlepsze co może być to ręce same składają się do braw
co do okien budvar jak kolegi się bardziej podobają to tylko kliknąć I LoVe budvar:D

_Grisza_
01-04-2012, 16:30
Mogę prosić o kontakt do przedstawiciela okien VETREX z okolic Tychów?

agnieszkakusi
02-04-2012, 09:57
zadzwoń pod numer 58 69 22 400, to jest centrala Vetrexu. Tam dostaniesz namiary na przedstawiciela.

agnieszkakusi
24-07-2012, 09:57
Na stronach oknotestu pojawił się fajny artykuł dotyczący ciepłego montażu i okien firmy Vetrex. Dla zainteresowanych link http://oknotest.pl/1/news/artykuly/montaz-okien-pcv-szczelnie-i-profesjonalnie.php

argentyńczyk
24-07-2012, 15:41
Mój ojciec ma u siebie założone okna, wszystko jest ok na razie:) trochę uszczelki mogłyby być chyba jednak lepsze

tenobcy
15-11-2012, 22:06
zadzwoń pod numer 58 69 22 400, to jest centrala Vetrexu. Tam dostaniesz namiary na przedstawiciela.
Zastanawia mnie, czemu Vetrex nie podaje na swej stronie swoich autoryzowanych partnerów handlowych... Czy to jakaś tajemnica, czy może raczej sprytny unik na wypadek, gdyby nie okazali się oni rzetelni. Wówczas Vetrex umywa ręce i martw się kliencie sam. To oczywiście tylko moje przypuszczenia.

Szukając kontaktu z jakimś przedstawicielem Vetrexu na Podkarpaciu /bo jestem zainteresowany oknami V./, wysłałem zapytanie do firmy. Owszem odpowiedź przyszła natychmiast, ale gdy pojechałem pod wskazany adres i zobaczyłem tę przedstawicielską "firmę", to ochota na okna Vetrexu mnie odeszła. Ponadto okazało się, że nie są oni przedstawicielami Vetrexu, ale jakimiś pośrednikami czy czymś w tym rodzaju.
Poważnie się zatem zastanawiam, czy nie poszukać innego producenta, choć opinie o V90+ są raczej pozytywne.
A do oszklenia 2 domy. I co tu robić?

PS Witam i pozdrawiam forumowiczów, bo jestem tu nowy :)

Kosmomen
16-11-2012, 05:37
Zastanawia mnie, czemu Vetrex nie podaje na swej stronie swoich autoryzowanych partnerów handlowych... Czy to jakaś tajemnica, czy może raczej sprytny unik na wypadek, gdyby nie okazali się oni rzetelni. Wówczas Vetrex umywa ręce i martw się kliencie sam. To oczywiście tylko moje przypuszczenia.

Szukając kontaktu z jakimś przedstawicielem Vetrexu na Podkarpaciu /bo jestem zainteresowany oknami V./, wysłałem zapytanie do firmy. Owszem odpowiedź przyszła natychmiast, ale gdy pojechałem pod wskazany adres i zobaczyłem tę przedstawicielską "firmę", to ochota na okna Vetrexu mnie odeszła. Ponadto okazało się, że nie są oni przedstawicielami Vetrexu, ale jakimiś pośrednikami czy czymś w tym rodzaju.
Poważnie się zatem zastanawiam, czy nie poszukać innego producenta, choć opinie o V90+ są raczej pozytywne.
A do oszklenia 2 domy. I co tu robić?

PS Witam i pozdrawiam forumowiczów, bo jestem tu nowy :)

Wszystkie informację o partnerach handlowych jak i o autoryzowanych salonach znajdą się na stronie już niebawem. Vetrex w tej chwili tworzy sieć salonów handlowych.

witek86
16-11-2012, 11:05
Zastanawia mnie, czemu Vetrex nie podaje na swej stronie swoich autoryzowanych partnerów handlowych... Czy to jakaś tajemnica, czy może raczej sprytny unik na wypadek, gdyby nie okazali się oni rzetelni. Wówczas Vetrex umywa ręce i martw się kliencie sam. To oczywiście tylko moje przypuszczenia.

Szukając kontaktu z jakimś przedstawicielem Vetrexu na Podkarpaciu /bo jestem zainteresowany oknami V./, wysłałem zapytanie do firmy. Owszem odpowiedź przyszła natychmiast, ale gdy pojechałem pod wskazany adres i zobaczyłem tę przedstawicielską "firmę", to ochota na okna Vetrexu mnie odeszła. Ponadto okazało się, że nie są oni przedstawicielami Vetrexu, ale jakimiś pośrednikami czy czymś w tym rodzaju.
Poważnie się zatem zastanawiam, czy nie poszukać innego producenta, choć opinie o V90+ są raczej pozytywne.
A do oszklenia 2 domy. I co tu robić?

PS Witam i pozdrawiam forumowiczów, bo jestem tu nowy :)

dlatego ważne jest i producent i montaż
same okna to jedno poprawy montaż to drugie
Producent może mieć jakieś wymagania co do sprzedawców ale jak to jest w praktyce to już inna bajka.
Jeśli komuś zależy aby firma miała dobrą opinie to sam się zainteresuje szkoleniem i polepszaniem usług bo polecenie to najlepsza reklama!
Gdy odwiedzasz salon i cię odrzuca to raczej nie ma co ryzykować!

MMichal
17-11-2012, 21:24
Witam

Coraz bardziej popularny staje się inny model sprzedaży/montażu. Są ludzie/ekipy, które naprawdę dobrze wykonują montaże, wiedzą co i jak, potrafią doradzić klientowi w aspektach, które go interesują a PRODUKT - OKNA schodzą na 2 plan - ja osobiście jestem ZA takim układem.
A do czego to doprowadzi - mam taką nadzieję :) (może naiwnie ale...) - producenci sami będą chcieli aby taka ekipa sprzedawała/montowała ich stolarkę.

Czy to nie lepsze rozwiązanie ?

Pozdrawiam

tenobcy
18-11-2012, 22:27
Najlepiej by było, żeby jedno szło w parze z drugim. Niestety, łatwiej chyba o dobre okna niż dobrych montażystów :(
Pan Stasek ze śwagrem ciągle chyba królują na placach budów.
/panowie-fachmani... bez urazy :)/

A tak przy okazji, żeby offa nie było...
100 mb montażu trójwarstwowego w nowym budynku. Ile wyceni taką usługę superfachowiec?

IvanS
20-12-2012, 09:27
a ja zapytam o coś innego. Ma ktoś doświadczenie z suwankami VETREX'u ? mam jedno okno 3200 x 2450 i zastanawiam się czy ta firma to dobry wybór. Kusi mnie Schuco z HEKI Plast i profil SI 82 http://hekaplast.pl/oferta/okna-pvc

droższe o około 25 - 30 % do V90+

ma ktoś doświadczenie?

witek86
20-12-2012, 10:13
cały domek czy sama suwanka?

ClNEK
20-12-2012, 10:32
Dopytaj dokładnie, czy dostaniesz gwarancje na to Schuco SI82 bo wg moich informacji, każda rama z tego profilu (nawet 88/82) to max 3000 mm

IvanS
20-12-2012, 12:06
cały domek, tak Schuco SI82 to max 3000 - ale Vetrex zaproponował takie wymiary - nie znam szczegółów (wzmocnienia, osobne ramy...)

w każdym razie Schuco SI82 jak będzie to 3000 - drugie 2000

Mogę powiedzieć tak, Schuco Corona CT70 AS i Wink. Act. Pilot wyszły mnie tyle samo co VETREX'u V90+ tyle że V90 mają 3 uszczelki na których mi zależy. Schuco SI82 około 30% droższa.

No i Vetrex proponuje "fabryczne" kontraktony :) nie jest to na wagę decyzji ale...

No właśnie ... sam jestem ciekaw co wybiorę:)skłaniam się ku droższemu rozwiązaniu ale czy jest sens?

zieli
20-12-2012, 12:54
a ja zapytam o coś innego. Ma ktoś doświadczenie z suwankami VETREX'u ? mam jedno okno 3200 x 2450 i zastanawiam się czy ta firma to dobry wybór. Kusi mnie Schuco z HEKI Plast i profil SI 82 http://hekaplast.pl/oferta/okna-pvc (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fhekaplast.pl%2Fofe rta%2Fokna-pvc)

droższe o około 25 - 30 % do V90+

ma ktoś doświadczenie?

ja mam suwankę z vetrexu 3200x2300 co prawda od 9 miesięcy
ale jestem zadowolony nie mam żadnych zastrzeżeń
wszyscy którzy ją widzą pytają czy ciężko się otwiera,
po spróbowaniu są pod wrażenie że takie duże okno tak lekko chodzi

zieli
20-12-2012, 12:55
a tak z ciekawości jaką masz cenę na suwankę?

witek86
20-12-2012, 13:04
cały domek, tak Schuco SI82 to max 3000 - ale Vetrex zaproponował takie wymiary - nie znam szczegółów (wzmocnienia, osobne ramy...)

w każdym razie Schuco SI82 jak będzie to 3000 - drugie 2000

Mogę powiedzieć tak, Schuco Corona CT70 AS i Wink. Act. Pilot wyszły mnie tyle samo co VETREX'u V90+ tyle że V90 mają 3 uszczelki na których mi zależy. Schuco SI82 około 30% droższa.

No i Vetrex proponuje "fabryczne" kontraktony :) nie jest to na wagę decyzji ale...

No właśnie ... sam jestem ciekaw co wybiorę:)skłaniam się ku droższemu rozwiązaniu ale czy jest sens?

coś duża różnica Ci wychodzi ;/
nie wiem dokładnie jaką cenę ma vetrex może w montażu masz gdzieś różnicę

IvanS
20-12-2012, 14:37
montaż to całkiem osobna sprawa.

Mój sprzedawca twierdzi że pomiędzy Schuco Corona CT70 SI82 jest 25% różnicy w cenie.
CT70 miałem praktycznie w cenie V90+ więc tak to wygląda :/

Kosmomen
20-12-2012, 15:52
montaż to całkiem osobna sprawa.

Mój sprzedawca twierdzi że pomiędzy Schuco Corona CT70 SI82 jest 25% różnicy w cenie.
CT70 miałem praktycznie w cenie V90+ więc tak to wygląda :/

W Vetrex masz pewnie też okucia ukryte Designo.

cyryl21
23-09-2013, 22:06
Dziś zamówiłem v90+ za 3 tygodnie mają być, mam nadzieję ze są warte ceny...

plusultra
17-11-2013, 22:46
My mamy okna vetrex, jakość bez zastrzeżeń, profil veka, okucia roto więc dobrze się zapowiada. Montaż: Fenestra Vetrex Stargard Szczeciński, bardzo solidna ekipa, cena rozsądna. Jak to się mówi: mają pojęcie ;) a montaż był nietypowy, bo okienko miało 6 m :) Polecam

Arthizmoo
20-11-2013, 15:50
Przyłączam się do tematu, mam w całym domu V90+, poza balkonówkami które są w trakcie reklamacji jestem z nich zadowolony.
Obecnie zamierzam kupić suwankę Patio automatic również V90+, wymiar 480x250 stałe segmenty na zewnątrz po 120 a w środku suwanka z automatem 240 i ruchomym słupkiem. Cena z lata to 8800 z 8%, obecnie jest promocja 5+4% z której zamierzam skorzystać. Jak oceniacie ten produkt oraz cenę?

SAG
22-11-2013, 12:56
U mnie dzisiaj montują dwie suwanki w wersji V90+ :
I) PATIO do salonu o wymiarach 270x225
oraz
II) PATIO LIGHT do kuchni o wymiarach 270x130

mam nadzieje że będę zadowolony :)

Anka i Marcin
12-12-2013, 11:56
witam a może jest tu ktoś z czestochowy kto kupił okna z firmy vertex mieszczacej sie na ulicy rocha 65? poprosze o opinie

house1
18-12-2013, 21:40
może mi ktoś podac namiar w woj pomorskim na firmę z oknami vertex?

MMichal
18-12-2013, 22:01
Witam


może mi ktoś podac namiar w woj pomorskim na firmę z oknami vertex?

to może sam Vetrex ? wszak są z Tczewa :)

i tak na marginesie najprostsze rozwiązanie podaję na tacy bo święta idą :)
http://www.vetrex.com.pl/kontakt/siec-sprzedazy-vetrex.html?wojewodztwo=PM

Pozdrawiam

fox503
19-12-2013, 20:09
Witam,

Jaki konkretnie pakiet szyby znajdują sie w Vetrex V90+ ,
w ofercie mam podane jedynie:
Szyby: Master Therm U=0.5

Niestety nie mogę się doszukać informacji nt. budowy pakietu jak i parametrów tj. współczynnik przepuszczalności światła Lt, , factor g jak i współczynnik odbicia światła.

finlandia
19-12-2013, 20:23
Strasznie jestem ciekaw, co Ty w tych współczynnikach odczytasz i jak to wpłynie na Twoje życie?

fox503
19-12-2013, 20:31
Zależy mi na oknach posiadających jasne szkło, liczę również na jak największe zyski cieplne w zimie.
Niestety większość pakietów trzyszybowych ma te parametry poniżej 50%

finlandia
19-12-2013, 20:47
Ok, przekonałeś mnie. Chociaz te zyski zimą.. chyba zacznę notować w kalendarzu słoneczne dni w tym okresie. A może na placach policzę;)
Z założonia te parametry lepsze są w szybach o wsp. 0,6.

Arthizmoo
20-12-2013, 08:48
Witam,

Jaki konkretnie pakiet szyby znajdują sie w Vetrex V90+ ,
w ofercie mam podane jedynie:
Szyby: Master Therm U=0.5

Niestety nie mogę się doszukać informacji nt. budowy pakietu jak i parametrów tj. współczynnik przepuszczalności światła Lt, , factor g jak i współczynnik odbicia światła.

Widziałem, że Vetrex wprowadził niedawno nowy pakiet U=0,4. Poza nim jest chyba 0,5 i 0,7. Ale czy nie lepiej zadzwonić lub napisać do źródła?

fox503
20-12-2013, 09:01
Tak otrzymałem wymagane parametry:

Współczynnik izolacyjności akustycznej Rw - 33

Współczynnik przenikalności energii słonecznej g - 49-51

Współczynnik przenikalności światła LT - 68-72 %

Generalnie najbardziej zależało mi na współczynniku przenikalności światła - średnia 70% jest przyzwoita, napewno to lepsze parametry niż typowych 3 szybowych na poziomie 50%

Crazy_Joe
08-04-2014, 20:32
W takim razie jako swiezak na forum pytam... Czy zna ktos nowosc Vetrexu VR90s .... Czy jest to cos wartego uwagi czy tylko dla konkretnie ocieplonych domow jak pasywne... Wycena jaka otrzymalem od agenta VETREXU i roznica pomiedzy modelem teoretycznie nizszym 90+ a wlasnie 90S to zaledwie 120 zl. Czy warto doplacic?
Dodatkowo interesuje mnie jak wspolczynnik przenikania swiatla o wartosci 70% plasuje te okna na tle konkurentow.

ClNEK
08-04-2014, 20:43
Chyba coś nie do końca prawidłowo napisałeś. Jeżeli wyceniane miałeś VR90 Synergy to różnica w cenie jest duża między V90+ a właśnie tym oknem. 120 zł to ew dopłata za półzlicowane skrzydło a nie cały pakiet dodatków Synergy, który nie podnosi walorów cieplnych okna a rożne inne walory typu: lepsze tłumienie hałasu oraz większa odporność na włamanie.

Jeżeli to dopłata za półzlicowene skrzydło w Alphaline (V90+) to wybór takiego skrzydła jest bardziej kwestią gustu jak energooszczędnością.

Crazy_Joe
08-04-2014, 20:54
Chyba dobrze napisalem. Wycenilem 7 okien w dwoch wariantach. Te same okna. Jeden wariant wyceny to wariant okien VR90S a drugi to V90+. Roznica w zakupie tych samych okien co do wymiarow to na calosci 120zl. Nie jest to roznica o ile roznia sie poszczegolne okna.

Wybralem to co bym chcial miec w oknie i okna synergy maja w standardzie to czego nie maja 90+ stad taka mala roznica podejrzewam.

Interesuja mnie poprostu opinie nt. ww okien. Jest to nowosc wiec wiadomo jak to moze byc. Produkt sprawdzony to produkt sprawdzony.

ClNEK
09-04-2014, 13:40
To albo masz bardzo tanio Synergy albo bardzo drogo V90+, gdyż różnica między tymi oknami to ok 25% ceny

Crazy_Joe
14-04-2014, 15:46
Ostatnia prosta.
Konkretnie.
VETREX VR90S
czy
OKNOPLAST Winergetic Premium

Roznica w cenie na zestawie okien to jakies 400zł na plus Vetrexu. Nie chodzi o koszt bo 400 to nie jest duzo. Chodzi teraz o jakosc i uzytkowosc, w sensie ergonomie itd itd.
Ktos pomoze?

finlandia
14-04-2014, 22:14
Dalej coś tu nie gra. VR90S to zdaje się okno wyposażone dodatkowo w szybę P4, okucia WK2 i kontraktony. Z tej racji jest droższe od VA90+, które to już bardziej można porównywać do WInergetica.

ok**t
15-04-2014, 09:42
Ostatnia prosta.
Konkretnie.
VETREX VR90S
czy
OKNOPLAST Winergetic Premium

Roznica w cenie na zestawie okien to jakies 400zł na plus Vetrexu. Nie chodzi o koszt bo 400 to nie jest duzo. Chodzi teraz o jakosc i uzytkowosc, w sensie ergonomie itd itd.
Ktos pomoze?

Oba produkty ok. Lepiej popytaj o szczegóły montażu, to podstawa.

ok**t
15-04-2014, 09:44
Dalej coś tu nie gra. VR90S to zdaje się okno wyposażone dodatkowo w szybę P4, okucia WK2 i kontraktony. Z tej racji jest droższe od VA90+, które to już bardziej można porównywać do WInergetica.

A skąd wiesz, że w Winergeticu nie zastosowano tego wyposażenia? Jeżeliby nie zastosowano to na pewno Vetrex musiałby być zdecydowanie droższy,

MassiveR
28-04-2014, 12:40
Co sadzicie o tych oknach, czy jest moze ktos , kto te okienka posiada.
Sprzedawca proponuje mi niezla cene i zastanawiam sie nad ich zakupem.
Tak to już jest a montaż jest w zasadzie najważniejszy bo jak kupisz okna za miliony i jak Ci monter robote zepsuje to porażka

tomkam
22-05-2014, 15:02
Witam, dostalem wycene okien V90+ z tym ze wykonala ja firma, ktora nie jest autoryzowana na stronie Vetrexu. Firma ta dziala juz w moim miescie od parunastu lat i slyszalem o niej przychylne opinie. Czy jezeli cos by sie stalo z oknami, to czy Vetrex przyjmie mi reklamacje? Czy musze koniecznie kupic przez firme z ich strony??

Moglby ktos powiedziec, ktory profil bedzie lepszy czy V90+ czy Schuco SI82? Cene Schuco SI82 mam nieznacznie lepsza. Pozdrawiam

finlandia
22-05-2014, 15:21
Zapytaj w Vetrexie. Pewnie odpowiedzą że uznają i pewnie to będzie zgodne z prawdą. Ja mam to szczęście, że jestem na stronie firmy (chociaż nie wśród autoryzowanych salonów) i nie mam problemów z serwisem. Działają w tym zakresie szybko i z nastawieniem na załatwienie sprawy a nie jej odrzucenie.
Z tym że po co ten wywód: nie wiem czy firma w której chcesz kupić okna jest bezpośrednim odbiorcą Producenta?Czy może kupuje to przez pośrednictwo innego dilera? Wtedy wydłuża się droga reklamacji (Ty do sklepu, sklep do swojego sprzedawcy a ten do Producenta) i odpowiedzialność rozmywa się między firmy. Bardziej jednak problemu upatrywałbym w tym, dlaczego sprzedawcy nie ma na stronie fabryki?Żeby się nie okazało iż są to słabe doświadczenia we współpracy. A może tylko niedopatrzenie i przy najbliższej okazji się tam pojawią? Dlatego telefon jest wskazany: 58 692 24 00 - zadzwoń, powiedz z jakiego regionu jesteś, zapytaj o polecanego sprzedawcę a jak nie padnie nazwa Twojego faworyta to zapytaj dlaczego.

Ps. Do Schueco Si82 porównywałbym bardziej okno V82.

ok**t
22-05-2014, 19:52
[QUOTE=tomkam;6492781
Moglby ktos powiedziec, ktory profil bedzie lepszy czy V90+ czy Schuco SI82? Cene Schuco SI82 mam nieznacznie lepsza. Pozdrawiam[/QUOTE]

Pierwsze w wyborze to ekipa montażowa po drugie producent.

Kto robi te okna na Schucco?

tomkam
22-05-2014, 20:52
Okna na Schucco są od Adamsa a sprzedaje je Salva. Gorzej bedzie ze znalezieniem odpowiedniej ekipy montazowej. Teoretycznie w kazdym sklepie oferuja montaz, ale czy to sa prawdziwi fachowcy? Moze znacie jakies firmy godne polecenia w dolnoslaskiem z okolic Głogów, Lubin, Legnica?

ok**t
23-05-2014, 08:30
Okna na Schucco są od Adamsa a sprzedaje je Salva. Gorzej bedzie ze znalezieniem odpowiedniej ekipy montazowej. Teoretycznie w kazdym sklepie oferuja montaz, ale czy to sa prawdziwi fachowcy? Moze znacie jakies firmy godne polecenia w dolnoslaskiem z okolic Głogów, Lubin, Legnica?

Adams to dobry producent. Co do ekip to Salvy nie znam. Z Twojego rejonu znam udzielającego się na forum witka86, w ofercie też ma Schucco tylko z Awiluxa (dawniej Hekaplast), które może być nieco droższe niż z Adamsa, ale lepiej wyposażone. Ma bardzo dobre opinie.

rafal84x
19-06-2014, 08:06
Witam,
Mam pytanie odnośnie okien Vetrex V90+ (z pakietem szybowym 0,5). Niedawno takie okna zostały u mnie zamontowane. Zdecydowałem się na okna z okleiną dwustronną w kolorze Winchester z karmelowymi ramkami międzyszybowymi i uszczelkami ( a więc wszystko w zbliżonym do siebie kolorze).
Zgodnie z informacją jaką uzyskałem przed zakupem okien, profil w oknach w tym kolorze jest barwiony w masie. Po ich montażu okazało się iż faktycznie tak jest, jednakże listwa przyokienna (wewnętrzna listwa utrzymująca pakiet szybowy w szkrzydle/ramie) jest już okleinowa. Powyższe powoduje, iż od strony zewnętrznej okna (patrząc z zewnątrz budynku do środka) w części okien widoczny jest biały fragment listwy przyokiennej (nie oklejony w kolorze poniżej uszczelki przyszybowej) - zaznaczone czerwoną strzałką na załączonym zdjęciu + real zdjęcie z widocznym fragmentem białej listwy przyszybowej.

Pytanie do osób które również mają okna Vetrex V90+ - czy u was też jest to widoczne?

jaracz
24-07-2014, 22:40
Znacie może jakąś firmę z dobrą ekipa monterską na terenie Zgorzelca Lubania lub okolic ( Dolny śląsk).

nikt ważny
24-07-2014, 22:53
rafal84x - przeszkadza Ci ? widać tylko z zewnątrz i trzeba się temu przyglądać, w pełnym słońcu na pewno tego nie dostrzeżesz
Taka jest uroda profila że nie ma dostępnych listew przyszybowych barwionych w masie (przynajmniej ja mam taką wiedzę)
Jak CI bardzo przeszkadza dogadaj się z monterami, niech zdemontują listwy i ten biały kawałek zamalują korektorem w kolorze Winchester - sam tego lepiej nie rób
I tu jest wyższość np. BluEvolution82 - ma szerszą uszczelkę i nie widać profila :)

IVO333
25-07-2014, 09:50
I tu jest wyższość np. BluEvolution82 - ma szerszą uszczelkę i nie widać profila :)
Coś koledze się sympatie profilowe zmieniają........ Coraz częściej napomina o BluEvo ;-)

nikt ważny
25-07-2014, 12:27
nie IVO, ja jestem stały w uczuciach i Schuco moją kochanką po grób pozostanie ;)
Wspomniałem tylko o takim du...relu jak szersza uszczelka co w dobie jak najgłębszego osadzenia szyby zakrywa profil

przemek1185
20-09-2014, 12:42
"Ps. Do Schueco Si82 porównywałbym bardziej okno V82".

Warto dopisać: Schueco Si 82 produkcja w macierzystej fabryce Niemcy do V82 Veka produkcja w Skierniewicach.
Troszkę to mówi. A myślę, że to powie więcej:

http://www.skierniewice.com.pl/Forum/%C5%BBycie-zawodowe/Praca-w-nie-tylko-Skierniewicach/66355-praca-w-veka-polska/#.VB1k7BZPKt8
http://www.skierniewice.com.pl/Forum/%C5%BBycie-zawodowe/Praca-w-nie-tylko-Skierniewicach/56084-Zak%C5%82ady-pracy-w-Skierniewicach/4/#.VB1leRZPKt8

I pewnie jest taka sama jakość. Wystarczy poczytać posty pracowników i myślę, że odpowiedź sama przyjdzie. Nie porównujmy firmy Schuco ( globalna marka) do firmy Veka która nie jest w stanie nawet godnie zapłacić pracownikowi. O jakiej i jakości tu można rozmawiać jak tam co miesiąc jest nowy skład.

finlandia
20-09-2014, 12:58
A mi sie wydaje ze nie masz do konca sprawdzonych informacji.Veka softline 82 jedzie z Niemiec. Ale ta forma dyskusji polegajaca na robieniu czarnego Pr jest ponizej pasa

jaca509
20-09-2014, 13:08
"Ps. Do Schueco Si82 porównywałbym bardziej okno V82".

Warto dopisać: Schueco Si 82 produkcja w macierzystej fabryce Niemcy do V82 Veka produkcja w Skierniewicach.
Troszkę to mówi. A myślę, że to powie więcej:

http://www.skierniewice.com.pl/Forum/%C5%BBycie-zawodowe/Praca-w-nie-tylko-Skierniewicach/66355-praca-w-veka-polska/#.VB1k7BZPKt8
http://www.skierniewice.com.pl/Forum/%C5%BBycie-zawodowe/Praca-w-nie-tylko-Skierniewicach/56084-Zak%C5%82ady-pracy-w-Skierniewicach/4/#.VB1leRZPKt8

I pewnie jest taka sama jakość. Wystarczy poczytać posty pracowników i myślę, że odpowiedź sama przyjdzie. Nie porównujmy firmy Schuco ( globalna marka) do firmy Veka która nie jest w stanie nawet godnie zapłacić pracownikowi. O jakiej i jakości tu można rozmawiać jak tam co miesiąc jest nowy skład.


zobaczcie rowniez date tych postow z forum Skierniewic

nikt ważny
20-09-2014, 13:14
Okna na Schucco są od Adamsa a sprzedaje je Salva. ...Sprawdzona i dobra firma z dobrymi monterami. Godna polecenia no i witek86 o którym ok**t już wspomniał

przemek1185
20-09-2014, 13:24
A mi sie wydaje ze nie masz do konca sprawdzonych informacji.Veka softline 82 jedzie z Niemiec. Ale ta forma dyskusji polegajaca na robieniu czarnego Pr jest ponizej pasa

Nie wiem gdzie widzisz tu jakiś czarny Pr co by to nie znaczyło. Ja stwierdzam rzeczywiste fakty, których nie ma w Schuco . W Schuco nie ma czegoś takiego, że to robimy w Niemczech to w Polsce a to w Rumuni. I to jest bardzo duża przewaga Schuco nad Veką czy innym systemodawcą. Takie są fakty i trzeba o tym pisać. A nie da się utrzymać jakości jak się nie najważniejszego: czynnika ludzkiego. Uważam Vekę za profil klasy średniej tej samej co Aluplast, Brugman ale porównywanie do Schuco to naprawdę przesada i to duża.

bwojtek
20-09-2014, 15:03
Nie wiem gdzie widzisz tu jakiś czarny Pr co by to nie znaczyło. Ja stwierdzam rzeczywiste fakty, których nie ma w Schuco . W Schuco nie ma czegoś takiego, że to robimy w Niemczech to w Polsce a to w Rumuni. I to jest bardzo duża przewaga Schuco nad Veką czy innym systemodawcą. Takie są fakty i trzeba o tym pisać. A nie da się utrzymać jakości jak się nie najważniejszego: czynnika ludzkiego. Uważam Vekę za profil klasy średniej tej samej co Aluplast, Brugman ale porównywanie do Schuco to naprawdę przesada i to duża.
Profile tłoczone w PL są czasem lepsze niż ich zagraniczne odpowiedniki z prostej przyczyny - nowszy/nowocześniejszy zakład produkcyjny! Między bajki można włożyć opinie, że "niemieckie jest najlepsze".
A co do samego Schuco to dystrybucja z DE w naszych warunkach nie jest niczym dobrym dla producent okien. Przecież na tym forum pojawiały się nie raz informacje jak z plakatu kampanii społeczej "..bo profil na skrzydła nie dojechał" :(

przemek1185
20-09-2014, 15:40
Profile tłoczone w PL są czasem lepsze niż ich zagraniczne odpowiedniki z prostej przyczyny - nowszy/nowocześniejszy zakład produkcyjny! Między bajki można włożyć opinie, że "niemieckie jest najlepsze".
A co do samego Schuco to dystrybucja z DE w naszych warunkach nie jest niczym dobrym dla producent okien. Przecież na tym forum pojawiały się nie raz informacje jak z plakatu kampanii społeczej "..bo profil na skrzydła nie dojechał" :(

Dobrze, że zaznaczyłeś czasami. Niemcy na pewno do nas czy tam do Rumuni dali nowy sprzęt, a na starszych maszynach produkują dla siebie. Raczej do nas do Rumuni itd. dają ekstrudery które wymieniają u siebie tak samo jak z samochodami cały szrot trafia do Polski. Do tego mają tanią siłę robocza płacąc grosze wystarczy poczytać. Pewnie, że niemieckie jest lepsze nawet głupi proszek do prania jest lepszy. Nie porównuj fabryk niemieckich do polskich czy tam rumuńskich.
Kolega wyżej zaznaczył , że Veka 82 jest produkowana w Niemczech. To czegoś nie rozumiem skoro w Polsce maja niby najnowocześniejszy maszyny to poco swój najnowszy produkt produkują w Niemczech i wożą do Polski. A może zależy im na jakości na początek, a później przeniosą produkcje jak wprowadzą kolejna nowość. Takie trochę logiczne.

ClNEK
20-09-2014, 19:29
Wiem ze Rehau zaczyna jakaś kampanie marketingowa a teraz się dowiedziałem, że Schuco też :)

T12345T
20-09-2014, 20:30
W Schuco nie ma czegoś takiego, że to robimy w Niemczech to w Polsce a to w Rumuni. I to jest bardzo duża przewaga Schuco nad Veką czy innym systemodawcą. Takie są fakty i trzeba o tym pisać..

Szanowny Panie fakty są takie, że miejsce wytworzenia rzeczy niewiele ma wspólnego z jej właściwościami użytkowymi. Jeżeli rzekomą przewagą kształtowników Schueco nad innymi systemami ma być jedynie "pochodzenie", to to jest żadna przewaga. Rozumiem gdyby powołał się Pan na wyraźną przewagę profili Schueco pod względem zgrzewalności, udarności, temperatury mięknienia, czy jakiejkolwiek innej właściwości wspólnej i badanej dla wszystkich systemów, ale pochodzenie?! Pan nie wie o czym pisze, co gorsze, podejrzewam, że Pan również nie wie co sprzedaje.

finlandia
20-09-2014, 22:01
Nie wiem gdzie widzisz tu jakiś czarny Pr co by to nie znaczyło..
No tak - jak przychodzi krytyka to udajesz ze nie wiesz o co chodzi. Rozpowszechniasz niesprawdzone informacje dyskredytując tym jedną markę a promując inną. Jak to nazwać?
Ja jednak wolałbym okna V82 niż Schueco, bo jako sprzedawca pewnie wiesz, ze sam profil niewiele znaczy, jeśli okna wykona firma której jedynym celem jest zrobienie najtańszego produktu z danego segmentu.

Ps. Przemku, poczytaj sobie to forum:
http://www.test-aankoop.be/forum/Topic/432352
a może Ci wtedy przejdzie.

engin166
22-02-2015, 12:37
Witam
Jestem własnie na etapie zakupu okien do domu w okolicy Krakowa. Wybór padł na okna Vetrex V82 lub V90+. Dobrą cenę na te okna dostałem od Pana Artura Like z Niepołomic. Czy może ktoś montował okna od tego Pana i ma informację na temat montażystów. Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam

ClNEK
22-02-2015, 16:21
Wysłałem na PW trochę informacji :)

zbiggy
22-02-2015, 21:20
Witam. Co sądzicie o firmie Spektrum z Białegostoku? Działają od niedawna. Zaczynali chyba w Ełku. Mają autoryzację Vetrexa.

ClNEK
23-02-2015, 18:17
Jak mają autoryzacje to powinno być OK, Niepołomice ją straciły.

Nani
20-03-2015, 11:48
Witam ponownie. My już po montażu. Od razu chciałabym zdementować wszelkiego rodzaju plotki na temat zielonkawych szyb jakie pojawiły się na tym forum. Coś więcej o użytkowaniu napiszę za jakieś 2 lata. Jak na razie to najbardziej zadowolona jestem z okna PSK, rewelacja dla kogoś kto do tej pory miał zwykłe okno balkonowe. Okno operuje się tylko samą klamką, żadnego dociskania itp.

Zatem czystym sumieniem mogę też polecić salon w Radomiu przy ul. Lubelskiej, w której dokonywaliśmy zakupu. Ekipa montażystów też jak najbardziej ok.

Pozdrawiam

bizslawek
20-03-2015, 11:58
NaniFajnie poczytac dobre opinie o salonie w którym zamowiło sie okna. Mam nadzieję, że w środe tj. 25 bede równie zadowolony jak ty.:)

St@nley
20-03-2015, 19:22
Ja również zamówiłem w tym samym salonie, ale montaż bliżej wakacji. Ciekawe czy ekipa jest tak profesjonalna jak ją przedstawili? :)
Zamawialiście może ciepły montaż?

bizslawek
20-03-2015, 19:48
Ja zamowiłem montaz zwykły ale we własny zakresie zakupiłem tasmy soudala i bede kleił do ram.

St@nley
21-03-2015, 19:29
Ja zamowiłem montaz zwykły ale we własny zakresie zakupiłem tasmy soudala i bede kleił do ram.

W takim razie czekam na ocenę montażu i relację w dzienniku. Ja zamówiłem montaż na taśmach rozprężnych.

Nani
25-03-2015, 07:10
My również mieliśmy zwykły montaż. Co do ekipy nie mam żadnych zastrzeżeń, a nie będę ukrywała jestem dość wymagająca jeśli chodzi o jakość usług. Ogólnie to powiem Wam szczerze, że gdybym miała zamawiać okna jeszcze raz, to z pewnością wzięłabym z tej samej firmy. Bardzo mi się podoba prosta linia tych okien, czarne ramki w środku pięknie się komponują z orzechem - polecam tą kolorystykę. A ten 4'stopniowy uchył - super sprawa, a coś takiego zaproponowano nam tylko w jednym salonie i to za dopłatą, tu było to w cenie. W innych salonach patrzyli na nas jak na ufo, nie wiedzieli nawet o co pytamy. Jestem zachwycona i mam nadzieję, że tak zostanie.

Pozdrawiam

bizslawek
25-03-2015, 17:05
No i ja dzis po montazu i moge podpisac sie pod opinia Nani Wszystko cacy:D

St@nley
25-03-2015, 17:31
No i ja dzis po montazu i moge podpisac sie pod opinia Nani Wszystko cacy:D
W takim razie czekam na relację w dzienniku budowy. :)

cwirki
29-03-2015, 20:26
Hej
Właśnie jesteśmy w trakcie zamawiania okien alphaline 90+ razem z ciepłym montażem.Może ktoś z Poznania zamawiał te okna w firmie PROBUS na ul.Niedziałkowskiego ? Czekam na opinie.
Pozdrawiam

witek86
30-03-2015, 15:38
Ja zamowiłem montaz zwykły ale we własny zakresie zakupiłem tasmy soudala i bede kleił do ram.

brawo:D

Hanss
04-05-2015, 19:20
W trakcie montażu Vetrex V90+ plus illbruck....
Czy te poszerzenia 20cm. mogą tak pozostać - będzie jeszcze 12cm styro i 8cm wylewki?
315749315750315751315752315753

Hanss
04-05-2015, 19:22
315757315756

nikt ważny
04-05-2015, 19:47
W trakcie montażu Vetrex V90+ plus illbruck....
Czy te poszerzenia 20cm. mogą tak pozostać - będzie jeszcze 12cm styro i 8cm wylewki?
315749315750315751315752315753A jak myślisz - po co one są ? Chyba po to by dobrze podeprzeć okno i isiagnąc docelowy poziom posadki - odpowiedź już chyba sam znalazłeś a jak nie to powiem Ci że powinny pozostać

Hanss
04-05-2015, 21:03
To, że muszą być to ja wiem;) Chodziło mi o to czy, mają pozostać jak są, czy powinny być wzmocnione jakimiś kątownikami?

Odysss
26-11-2016, 19:11
Witam, ja takze chcialbym zapytac czy w takich oknach nie powinno byc katownikow od dole ? Dodam, ze przed zakupem sprzedawca zapewnial mnie ze daje katowniki na dole. Jednak przy montazu gdy zwrocilem uwage ze ich nie ma, odparl ze okna i tak beda siedziec.
374373
374374
374375

TM3d
29-11-2016, 09:42
Mam 4 okna 180x220, na 30 cm poszerzeniach bez stabilizacji. W dolnych narożnikach okien porobiły się szpary między oknem a tynkiem. Wygląda to tak jakby poszerzenie wychyliło się na zewnątrz i pociągnęło za sobą okno. Ogólnie to żałuje że dałem się namówić na te poszerzenia.

Odysss
29-11-2016, 10:15
ile czasu juz masz okna ?

jaca509
29-11-2016, 10:29
Ogólnie to żałuje że dałem się namówić na te poszerzenia.

Problem nie tkwi w poszerzeniach, tylko w braku/wadach zamocowania

nikt ważny
29-11-2016, 11:47
Problem nie tkwi w poszerzeniach, tylko w braku/wadach zamocowania

Zgadza sie.
Do pewnej wysokości poszerzen wystarcza ich wzmocnienie wyzej trzeba juz dodac katowniki by usztywnic calosc

Odysss
29-11-2016, 16:46
Zgadza sie.
Do pewnej wysokości poszerzen wystarcza ich wzmocnienie wyzej trzeba juz dodac katowniki by usztywnic calosc

Ile ta wysokosc wynosi ?

nikt ważny
29-11-2016, 17:26
Nie znam dokladnej odpowiedzi.
Wszystko zalezy nie tylko od wysokosci ale tez dlugosci.
Dla 180 cm szerokosci i przy wzmocnieniu w kazdym poszerzeniu to bym nawet nie dal nawet przy 30 cm.
Wylewka w trakcie zageszczania nie wygielaby calosci.

bassior
29-11-2016, 18:30
ja tam mam vetrex'y v90+ i jestem strasznie zadowolony - cieply montaz na tasmach + cieple parapety

pozdrawiam

marcuso86
13-12-2016, 08:20
Witam
Poleci ktoś jakiś salon na śląsku w którym zamawiał okna i był zadowolony z ekipy montażowej?
Jestem z lublińca - jest u nas autoryzowany salon sprzedaży "Wila" Oleska 34 Lubliniec, 42-700 lecz nic o nim nie wiem.
Jeśli ktoś korzystał z ich usług proszę o opinie bądź o wskazanie salonu na śląsku z których usług korzystał i był w 100% zadowolony.
Pozdrawiam

Adec
14-02-2017, 22:40
Witam
Poleci ktoś jakiś salon na śląsku w którym zamawiał okna i był zadowolony z ekipy montażowej?
Jestem z lublińca - jest u nas autoryzowany salon sprzedaży "Wila" Oleska 34 Lubliniec, 42-700 lecz nic o nim nie wiem.
Jeśli ktoś korzystał z ich usług proszę o opinie bądź o wskazanie salonu na śląsku z których usług korzystał i był w 100% zadowolony.
Pozdrawiam

Podbijam temat, też jestem ciekawy

milena1983
18-08-2017, 12:50
Witam, 2 lata temu kupiłam okna tej firmy, 5-cio komorowe zaokrąglone i jestem bardzo zadowolona z nich. Cena przyzwoita, okna są wykonane bardzo dobrze, maja sporo funkcji jak mikro wentylacja itp. Jakość okien zależy przede wszystkim od dobrego i prawidłowego montażu, bo nawet najlepsze i najdroższe okna, jeśli będą źle zamontowane nie spełnią swoich funkcji. Trzeba szukać firmy, która pracuje ze swoimi montażystami parę lat, a nie miesięcy czy tygodni. Ja swoje kupiłam w Wołominie pod Warszawą i na prawdę jestem bardzo zadowolona z okien i wykonanego montażu, więc z czystym sumieniem mogę polecić.

A gdzie w Wołominie kupowała Pani te okna?

zywyy
18-08-2017, 21:30
Nie polecam okien tej fiirmy na prawdę porażka Potrafią się krzywic od słońca temperatury Dużo musiał bym pisać o swoim przykładzie Ale nie polecam.

zywyy
18-08-2017, 21:33
A jeśli już ktoś zakupi to przed tynkami czy elewacja proszę przyłożyć wagę powodzenia

TM3d
09-11-2017, 20:48
Mam okna v90+ i drugi raz bym ich nie kupił. Moim zdaniem to zwykła tandeta.
Rzecz w tym że okucia zostały zamontowane byle jak, przez co ciężko "chodzą klamki" mimo że wszystko wyczyściłem i nasmarowałem. Niektórych klamek nie da się pionowo ustawić w pozycji zamkniętej. Sprężynują i samoistnie odchylają się w bok.
U wszystkich znajomych którzy maja okna uważane na tym forum za dużo gorsze, klamki działają o niebo lepiej.
Mam wrażenie że w firmie Vetrex nie słyszeli o czymś takim jak kontrola jakości.

finlandia
09-11-2017, 22:44
Takie objawy świadczą o jednym: okucie do poprawki albo montażu tak "krzywo" że szkoda gadać.

Samar
10-11-2017, 11:28
A jeśli już ktoś zakupi to przed tynkami czy elewacja proszę przyłożyć wagę powodzenia
Ja proponowałabym to zrobić bezpośrednio po montażu. Prawda jest taka,że okna , a w szczególności te wyższe , w przeważajacej ilości przypadków po opuszczeniu fabryki nie są idealnie proste. To od ekipy monterskiej w najwyższym stopniu zależy ich dalszy los. Tak się zdarzyło,że mojemu monterowi coś wypadło i zlecilismy montaz ekipie , która montuje dla innego punktu. Zamontowali, regulowali, regulowali i regulowali. Za dwa dni nasz monter zedmontował, zamontował, wyregulował i szafa gra.

cinecki1988
28-03-2018, 07:33
Witam wszystkich. Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i zwracam sie do Was z pytaniem ile lat iżytkujecie te okna i jak sprawują się Wasze okna Vetrex po kilku latach użytkowania?
Czy ktoś z Was mógłby polecić salon ze Szczecina bądź okolic Szczecina (oczywiście z dobrą ekipą monterską)?

Sandek
28-03-2018, 08:27
A ja troszkę z innej beczki. Nigdzie niestety nie mogę znaleźć porównania Vetrexa V82 i V90+. Co byście wybrali, czy dopłacać do V90+ ? Nie ukrywam, że większość ludzi z którymi rozmawiam montuje V82. Podejrzewam, że głównym czynnikiem może być cena.
Celowo nie piszę róźnic V82&V90+ by Ktoś nie pomyślał, że reklamuje/faworyzuje konkretny model czy wyrób.

Proszę o rady i szczere opinie czy jest sens wydawać kilkaset zł więcej na okna Vetrex V90+. Proszę nie polecać mi innego producenta gdyż wybór został już dokonany, jednak chciałbym "wysłuchać" opinii forumowiczów co do konkretnego modelu.

Dziękuję i pozdrawiam

finlandia
28-03-2018, 09:53
Kiedyś Vetrex miał na swojej stronie "kalkulator oszczędności" bazujący na Uw i przepuszczalności powietrza, co prawda odwołujący się do jakiegoś średniaka rynkowego, ale dało się z niego wyciągnąć wartości i porównać v82 do v90. Nie pamiętam konkretnych liczb, ale było na korzyść V90 do tego stopnia, że warto było rozważać zakup - ( tzn. dopłata miała przełożenie na oszczędności).
Osobiście byłem jednak ciekaw, jak wypadłoby w tym porównaniu V82 doposażone w kryte okucia (czy przy od razu mówię- jeśli okucie kryte, to wszystkie skrzydła RU - pozwoli uniknąć błędów regulacyjnych przy dociskach wewnętrznych)

LDP05
28-03-2018, 11:41
Wybrałem V90 ze względu na okucia i wzmocnienia, sa pomija-lnie (niby) cieplejsze od 82. Po prostu wyglądały lepiej a sumarycznie wyszły cenowo tak jak gorsze z OknoPlast.
Dla mnie ważna była jakość uszczelek, to jest pierwszy element który po kilku latach zaczyna doskwierać.

Slawko123
28-03-2018, 11:52
Po 5 latach od montażu popękały mi dolne narożniki. Tylko od zewnątrz, od środka jest ok. Da się coś z tym zrobić? Okna od strony południowej, od północnej nie zauwazyłem tego typu problemu. Nie ma tez w oknach normalnych od strony południowej.

Okna balkonowe V90+ Vetrex 90x230.
410126410127410128

Sandek
28-03-2018, 23:06
Kiedyś Vetrex miał na swojej stronie "kalkulator oszczędności" bazujący na Uw i przepuszczalności powietrza, co prawda odwołujący się do jakiegoś średniaka rynkowego, ale dało się z niego wyciągnąć wartości i porównać v82 do v90. Nie pamiętam konkretnych liczb, ale było na korzyść V90 do tego stopnia, że warto było rozważać zakup - ( tzn. dopłata miała przełożenie na oszczędności).
Osobiście byłem jednak ciekaw, jak wypadłoby w tym porównaniu V82 doposażone w kryte okucia (czy przy od razu mówię- jeśli okucie kryte, to wszystkie skrzydła RU - pozwoli uniknąć błędów regulacyjnych przy dociskach wewnętrznych)

Czyli mogę domniemywać by jednak skłaniać się ku V90+ ?

jareko
29-03-2018, 00:15
Slawko123
Zabezpieczyć okleine
W te mikroszczeline wpuścić klej
Może być nawet kropelka choć lepszy byłby trochę gestszy
I wbrew pozorom to działa
Niestety czasem zdarza się w profilach głębokich że zewnętrzna najbardziej pracującą pod wpływem termiki powierzchnia powoduje takie mikropekniecia - i zdarza się to tylko od strony najbardziej naslonecznionej i pojawia się najczęściej zima gdy różnica temperatur powierzchni tworzywa jest największą a samo tworzywo jest kruche

finlandia
29-03-2018, 10:16
Czyli mogę domniemywać by jednak skłaniać się ku V90+ ?

Nie koniecznie. Napisałem tylko, że to nie jest marketingowa dopłata. Wybór zależy od Ciebie, tak jakbyś miał wybierać: auto jednej marki, ze spalaniem katalogowym 5,8 a 5,2 przy niewielkiej różnicy ceny. Które byś wybrał? Obstawiam że to, które Ci się bardziej podoba ;)


Po 5 latach od montażu popękały mi dolne narożniki. Tylko od zewnątrz, od środka jest ok. Da się coś z tym zrobić?
Ja bym zaczął od reklamacji - chyba masz jeszcze gwarancję. Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją. Masz foto z montażu (domyślnie przyczyny szukałbym w małych luzach, przesztywnionym mocowaniu, a jeśli nie to w produkcji..

Slawko123
29-03-2018, 11:18
Slawko123
Zabezpieczyć okleine
W te mikroszczeline wpuścić klej
Może być nawet kropelka choć lepszy byłby trochę gestszy
I wbrew pozorom to działa
Niestety czasem zdarza się w profilach głębokich że zewnętrzna najbardziej pracującą pod wpływem termiki powierzchnia powoduje takie mikropekniecia - i zdarza się to tylko od strony najbardziej naslonecznionej i pojawia się najczęściej zima gdy różnica temperatur powierzchni tworzywa jest największą a samo tworzywo jest kruchecoś pokombinuje, dzięki za podpowiedź



Ja bym zaczął od reklamacji - chyba masz jeszcze gwarancję. Nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją. Masz foto z montażu (domyślnie przyczyny szukałbym w małych luzach, przesztywnionym mocowaniu, a jeśli nie to w produkcji.. z reklamacja to raczej za późno, co prawda dopiero w kwietniu minie 5 lat od momentu zamontowania, ale nie pamiętam na ile lat była gwarancja.
co do zdjęć, to na razie tylko takimi dysponuje410171410172
wszystkie ramy montowane na takich blachach z każdej strony dokładnie w takiej ilości i odległościach co głosiła instrukcja montażu. Od spodu są takie plastikowe kliny(zestawy), na zdjęciu nie widać. Dwa na dole i po jednym było po bokach po przekątnej.

finlandia
29-03-2018, 12:00
Gwarancja - jeśli dobrze pamiętam od niemal "zawsze" na V90 miała 7 lat (ale faktycznie był kiedyś przeskok z 5 na 7 także może warto sprawdzić).
Ze zdjęć montażowych nie widać za dużo. Tzn. nic złego jak na ówczesne lata nie rzuca się w oczy. Dziś wszyscy udają świętych co nigdy nie montowali na samą "pianę" ;)

Slawko123
29-03-2018, 13:43
sprawdziłem umowę, mam 7 lat na okna(stolarkę) i 5 lat na montaż.
Te okna na prawde nie sa na samą piankę :) są takie kotwy czy jak tam się to nazywa, tu widać przy oknach 410175

Sandek
29-03-2018, 22:47
Dziękuję za opinie i sugestie

MD.
02-04-2018, 21:30
Serwis w Vetrexie uważam za całkiem sprawy. Miałem problem z nieszczelnościami okna HS. Przyjechali raz, uszczelnili. Ale nieszczelność pozostała. Przyjechali bez problemu drugi raz i chyba tym razem skutecznie załatwili sprawę (czekam na większy wiatr żeby sprawdzić). Warto sprawę do nich zgłosić jeśli jest jeszcze gwarancja.

z.lodzkiego
08-06-2018, 19:31
Ja również nie polecam okien firmy Vetrex. Jedno okno przyjechało z pękniętą ramą, całe szczęście zostało to zauważone przy montażu. Drugie okno pękło po czasie, firma Vetrex ma problem z wymianą. Słyszałem, że remontowcy uszkodzili, bo tak najprościej stwierdzić. Przez jedno okno hula wiatr, było regulowane, lecz sprawdzę jak dopiero jak będzie wiatr. Generalnie NIE POLECAM, drugi raz na pewno był tej firmy nie wybrał. 7 lat gwarancji, śmiechy warte, te 7 lat gwarancji jest tylko w chwili kupna, póżniej możecie sobie tylko o tym pomarzyć. Mają tylko dobrą reklamę i nic poza tym.

LDP05
08-06-2018, 20:00
Ja również nie polecam okien firmy Vetrex. Jedno okno przyjechało z pękniętą ramą, całe szczęście zostało to zauważone przy montażu. Drugie okno pękło po czasie, firma Vetrex ma problem z wymianą. Słyszałem, że remontowcy uszkodzili, bo tak najprościej stwierdzić. Przez jedno okno hula wiatr, było regulowane, lecz sprawdzę jak dopiero jak będzie wiatr. Generalnie NIE POLECAM, drugi raz na pewno był tej firmy nie wybrał. 7 lat gwarancji, śmiechy warte, te 7 lat gwarancji jest tylko w chwili kupna, póżniej możecie sobie tylko o tym pomarzyć. Mają tylko dobrą reklamę i nic poza tym.

Masz porównanie z innymi producentami ? Jeżeli jedna pralka firmy X się zepsuła na 10tyś wyprodukowanych w tym tygodniu, to czy wszystkie są złe?
Ciesz się, że po roku np. uszczelki szybowe ci nie sparciały i woda nie leci do domu, inni tak właśnie mają :-).

maroFX
01-08-2018, 13:24
Witam,
stoję przed wyborem okien do dużego domu (16 okien+ 2drzwi) i zastanawiam się nad wieloma rzeczami. Wiem, ze potrzebuje okna PCV minimum 3-szybowe z mikrowentylacją i na ciepły montaż. Znam orientacyjne wymiary otworów i w sumie tyle.
Obecnie mam okna PCV sprzed 20 lat, 2 szybowe, krzywo zamontowane, szczeliny przy parapecie z któych wieje wiatr, a pianka pewnie zgniła od wilgoci. Dom szybko sie wychładza i rachunki mam kolosalne.Ściany mają 42cm grubosci, ze styropianem w środku (25+5+12). Brak ocieplenia na zewnątrz.
1) Czy 4 szybowe okna mają sens w stosunku do poniesionych kosztów?
2) Jak wyżej tylko w kwestii ilości komór w ramach?
3) Czy warto montowac okno techniką "na zewnatrz" ściany, przed położeniem zewnętrznego ocieplenia? Czy wówczas można zamontowac te okna przed zimą, a ocieplenie zrobić w następnym sezonie? ( w tym raczej nie wyrobię ze wszytskim), Czy tak wyeksponowane okna nie uszkodzą się?
4) Czy w Szczecinie jest dobra firma gdzie warto sie doradzić odnośnie szczegółów i wyboru producentów, a także czy warto brać zewnętrzną firmę montującą i jaką?

Pozdrawiam!

agb
01-08-2018, 13:30
Masz, jak rozumiem, 5cm styropianu między ścianami i chcesz dać okna 4-szybowe? Podejrzewam, że w takim domu nie tylko ściany i okna są słabo zaizolowane i poszukałbym lepszych sposobów na wydanie pieniędzy niż dopłata do czwartej szyby.

KromaXXL
01-08-2018, 13:49
Chciałbym ostrzec potencjalnych nabywców okien by jednak wybierali konkurencyjnych producentów gdyż Vetrex ewidentnie ma problemy z jakością oraz serwisem.

NA 13 okien 5 otrzymałem wadliwych i juz w protokole odbioru wszystko zostało opisane gdyż my myłem okna specjalnie by je zobaczyć. Kto tego nie zrobi/ nie ma czasu i nie da uszkodzeń w protokole odbioru może mieć jeszcze wiesze problemy.


1. największe okno o wadze samej szyby 150 kg posiada czarną plamę na środkowej szybie na środku okna. wiec w centralnym miejscu salonu.
2. jedno okno balkonowe miało wady w obu skrzydłach (szybach) w jednym ta sama czarna plama na środkowej szybie, w drugim skrzydle włos ludzki w środkowej szybie na środku okna. Wszystko widać z bardzo daleka.
3. Drzwi tarasowe w jednym skrzydle mają uciętą uszczelkę zewnętrzną (tą fabrycznie sprasowaną z profilem VEKA) więc nie do wymiany raczej. Akurat jest to okno na które zacina deszcz.
4. Jedno z okien narożnych posiada dużą rysę zewnętrzną i tu producent przerzuca się odpowiedzialnością ze sprzedawcą kto ma to pokryć i sprzedawca chce mi szybę obrócić by rysa na dolej części okna była bo producent odmówił wymiany
5. okno kuchenne podobnie posiada uciętą uszczelkę zewnętrzną. Ewidentnie ktoś wsadził szybę do okna zobaczył ze uszczelka jest podwinięta i zamiast wyciągnąć okno i wsadzić jeszcze raz po prostu nożem do tapet wyciągali uszczelkę na zewnątrz - tak to wygląda.

Montaż na początku LUTEGO - protokol odbioru tego samego dnia z opisem uszkodzeń. Dzisiaj mamy sierpień a sprzedawca mówi ze nie otrzymał szyb od producenta w producent mówi ze szyby wysłał i sprzedawca powinien je miec. KTO na tym traci? Klient. Mnnie nie obchodzi kogo wina. Producent powinien przyjąć na klatę wszystko a później regresem dochodzić od sprzedawcy pokrycia kosztów itd jeżeli on zawinił. PRzez te kilka miesiecy narazie mam decyzje ze okna zarysowane/zabrudzone wewnetrznie są uznane. Zero tematu jezeli chodzi o ucięte uszczelki. I odmowa jeżeli chodzi o zarysowane zewnetrznie okno narozne! Co mnie to obchodzi ze rysa zewnetrzna skoro ją widzialem nawet jak okno jeszcze nie bylo zamontowane. I to na pewno nie ja zrobiłem.

Żałuję ze nie wybrałem in ej firmy bo ciezkie pieniadze czlowiek placi za "najlepsze " okna a okazuje sie ze kazde okno ma naklejke ze przeszlo kontrole jakości a konroli chyba to nigdy nie widzialo z takimi wadami....

maroFX
01-08-2018, 14:08
agb, napisalem, że ocieplenie bedzie w kolejnym sezonie. Oczywiście, że okna to nie jedyny problem! Ale chyba zaczyna sie od okien a nie od ocieplenia, zeby je potem znowu pruć i montowac okna? ;)

Tadzior
30-08-2018, 08:34
Chciałbym ostrzec potencjalnych nabywców okien by jednak wybierali konkurencyjnych producentów gdyż Vetrex ewidentnie ma problemy z jakością oraz serwisem.

NA 13 okien 5 otrzymałem wadliwych i juz w protokole odbioru wszystko zostało opisane gdyż my myłem okna specjalnie by je zobaczyć. Kto tego nie zrobi/ nie ma czasu i nie da uszkodzeń w protokole odbioru może mieć jeszcze wiesze problemy.


1. największe okno o wadze samej szyby 150 kg posiada czarną plamę na środkowej szybie na środku okna. wiec w centralnym miejscu salonu.
2. jedno okno balkonowe miało wady w obu skrzydłach (szybach) w jednym ta sama czarna plama na środkowej szybie, w drugim skrzydle włos ludzki w środkowej szybie na środku okna. Wszystko widać z bardzo daleka.
3. Drzwi tarasowe w jednym skrzydle mają uciętą uszczelkę zewnętrzną (tą fabrycznie sprasowaną z profilem VEKA) więc nie do wymiany raczej. Akurat jest to okno na które zacina deszcz.
4. Jedno z okien narożnych posiada dużą rysę zewnętrzną i tu producent przerzuca się odpowiedzialnością ze sprzedawcą kto ma to pokryć i sprzedawca chce mi szybę obrócić by rysa na dolej części okna była bo producent odmówił wymiany
5. okno kuchenne podobnie posiada uciętą uszczelkę zewnętrzną. Ewidentnie ktoś wsadził szybę do okna zobaczył ze uszczelka jest podwinięta i zamiast wyciągnąć okno i wsadzić jeszcze raz po prostu nożem do tapet wyciągali uszczelkę na zewnątrz - tak to wygląda.

Montaż na początku LUTEGO - protokol odbioru tego samego dnia z opisem uszkodzeń. Dzisiaj mamy sierpień a sprzedawca mówi ze nie otrzymał szyb od producenta w producent mówi ze szyby wysłał i sprzedawca powinien je miec. KTO na tym traci? Klient. Mnnie nie obchodzi kogo wina. Producent powinien przyjąć na klatę wszystko a później regresem dochodzić od sprzedawcy pokrycia kosztów itd jeżeli on zawinił. PRzez te kilka miesiecy narazie mam decyzje ze okna zarysowane/zabrudzone wewnetrznie są uznane. Zero tematu jezeli chodzi o ucięte uszczelki. I odmowa jeżeli chodzi o zarysowane zewnetrznie okno narozne! Co mnie to obchodzi ze rysa zewnetrzna skoro ją widzialem nawet jak okno jeszcze nie bylo zamontowane. I to na pewno nie ja zrobiłem.

Żałuję ze nie wybrałem in ej firmy bo ciezkie pieniadze czlowiek placi za "najlepsze " okna a okazuje sie ze kazde okno ma naklejke ze przeszlo kontrole jakości a konroli chyba to nigdy nie widzialo z takimi wadami....



Potwierdzam niestety z doświadczenia własnego. Okna zamówione w promocji zimowej 2017/2018. Montaż pod koniec kwietnia i na początku maja. Już przy samych podkładach podparapetowych był problem bo ekipa montażowa chyba nie wiedziała że montując podkład na ścianie z silikatu należy wcześniej wykonać gruntowanie, Niestety ekipa tego nie zrobiła a efektem było odparzenie niemal wszystkich podkładów. Wrócili zagruntowali i osadzili na nowo. Przyszedł czas na montaż okna w salonie i kolejna niemiła niespodzianka brakuje jednej z szyb. Znów oczekiwanie... Po zakończeniu na dole (dom parterowy) pozostało jedno okno na strychu. I następuje konsternacja. Okno jest o 5 cm za wysokie. Przy zamówienie sprzedawca nie odjął wysokości ciepłego parapetu. Na szczęście strych nieużytkowy więc podcięto ścianę o 5 cm i zamontowano okna. Okna montowane na pokładach vetrexa taśmach paro przepuszczalnych i paroszczelnych firmy SIGA gdyż sprzedawca gwarantował że mogą być one pozostawione do 12 miesięcy bez zrobienia ocieplenia. Z moich zastrzeżeń zgłoszonych montażyście i bezpośrednio do właściciela firmy montującej to powywijane uszczelki do środka w oknach tarasowych i pomimo powtónego wkładania szyby montażyści stwierdzili że uszczelki są trwale odkształcone i nie da się tego założyć i trzeba reklamować do producenta. Dodatkowo dwie uszczelki zewnetrzne też są wywinięte i rozerwane na łączeniu. Reklamacje która trwa do dnia dzisiejszego. Dodatkowo przy upałach podkłady podparapetowe firmy Vetrex rozeszły się na łączeniach!. Firma montująca mówi że nie ma podkładów dłuższych niż 1,2m więc trzeba je łączyć na kleju szarym Ilbrucka. Niestety w miescu łączenia pod wpływem temperatury i słońca wszystko się rozeszło. Montażyści twierdzą że trzeba było zasmarować podkład klejem ale nikt mi o tym nie powiedział przy sprzedaży i montażu!!!!. Tracę cierpliwość, jeśli sprawa nie skończy się do września występuje na drogę sądową. Na szczęście dla mnie ekipa montażowa nie sporządziła protokołu odbioru okien po montażu więc na dobrą sprawę prace montażowe nie są odebrane. Gorzej że już mam wykonane tynki wewnętrzne.

Podsumowywując okna spodziewałem się lepszej jakości jak za tą cenę. Reklamacja trwa dramatycznie długo , zero kontaktu ze strony producenta.
Jakość rozwiązania z podkładem pod parapetowym pomimo pierwszego zadowolenia kiepska ze względu na reakcje na słońce materiałów.
Czekam na kierownika budowy jak wróci z wakacji i rzeczoznawce w celu uzbrojenia się do batalii sądowej.

dpo
30-09-2018, 00:08
Nie nastrajaja mnie optymistycznie ostatnie wpisy. Sam planuje Vetrexa a te wiesci lekko podkopuja moja wiare ze to najlepsze okna na rynku.

Narazie mam pytanko.
W czym tak naprawde sa lepsze profile v90+ od v82 ?
Jest taka tabelka na ich stronie z porownaniem profili, ale oprocz ukrytych zawiasow i lepszego nieco wspolczynnika odpornosci na parcie wiatru , nie widze tam znaczacych roznic. (roznice w Uw=0.01 pomijam, bo niewyczuwalna portfelem).

Moze jacys montazysci sie wypowiedza? Ktore sa lepsze/latwiejsze w montarzu. Bardziej wytrzymale itp

Ciagle sie waham ktore wybrac............

Gabrielle
06-10-2018, 12:17
Ramy i okucia ok, ale szyby Pilkington to porażka. Liczyliśmy na PressGlass, ale dostaliśmy Pilkingtona, porysowane i z bąblami; od sierpnia walczymy z reklamacją. Przesyłali "nowe" i też porysowane. Niestety, był też problem z ciepłymi ramkami (przerwy między łączeniami) i uszczelkami (ucięte). I nie wiem, czy jeszcze nie gorzej, bo rysy po 2 i 3 cm, na dodatek w strefie brzegowej. Jaja sobie robią. Okna premium za grube pieniądze z takimi wadami?

KromaXXL
16-10-2018, 14:25
Ramy i okucia ok, ale szyby Pilkington to porażka. Liczyliśmy na PressGlass, ale dostaliśmy Pilkingtona, porysowane i z bąblami; od sierpnia walczymy z reklamacją. Przesyłali "nowe" i też porysowane. Niestety, był też problem z ciepłymi ramkami (przerwy między łączeniami) i uszczelkami (ucięte). I nie wiem, czy jeszcze nie gorzej, bo rysy po 2 i 3 cm, na dodatek w strefie brzegowej. Jaja sobie robią. Okna premium za grube pieniądze z takimi wadami?

Wszystkie moje szyby były z PressGlass i dramat na początku po montażu okien jak i z PressGlass przyszły nowe na reklamacje. Był serwis u mnie z nowymi szybami i 3 na 4 były tak samo z paprochami wewnątrz i zarysowaniami. Tak że to nie jest przypadek i pech ze jakas szyba bedzie ze skazami itd. Po prostu vetrex ma szyby bardzo niskiej jakości najwyraźniej niezależnie od firmy produkującej te szyby. Skoro i PressGlass i Pilkington ma as tyle wadliwych szyb. Moze vertex wykupil najnizszy pakiet produkcyjny i bz kontroli jakości bo to wyglada tak jakby tylko naklejke ktos naklejal ze przeszlo kontrole a szyba sie nie nadaje do montażu....

magdziek
03-06-2019, 21:13
Ja również nie polecam firmy Vetrex. Zamówienie złożone w listopadzie 2018. Uzgodnienie montażu wczesną wiosną jak tylko temperatury będą dodatnie. W marcu zaczęłam upominać sie o montaż okien na co informacja od dystrybutora że w fabryce opóźnienia i będa wyprodukowane dopier na połowę kwietnia. Finalnie montaż 6.05. Na miejscu dowiaduję się że w oknie tarasowym był uszkodzony profil więc okno wraca do producenta. Po 2 tygodniach informacja że okno dojechało ale ze względu na złe zabezpieczenie producenta spadło i jest całkowicie uszkodzone. Po kilku dniach informacja że vetrex uwzględnił reklamację i okno będzie w pierwszym tygodniu czerwca. Dziś informacja że okno będzie dopiero na 17.06. Tak wię jesli myślicie że czas oczekiwania na okna to max 7 tygodni... możecie się zdziwić. Ogólnie nie polecam. Mają gdzieś swoich klientów i to że kolejne prace są do wykonania a na tynkarzy trzeba umawiać sie z półrocznym opóźnieniem. Jeżeli tak traktują klienta producenci PREMIUM to aż się boję jak jest u innych.

Pytajnick
03-06-2019, 22:35
Nie wiem jaka będzie jakość okien itd, które mi zamontują jutro, ale co do terminu - umowę podpisałem 20go marca i mogłem mieć montaż prawie dwa tygodnie temu, ale się z dachem nie wyrobiłem i przesunąłem.
Mnie się wydaje, że terminy to nie problem producenta a sprzedawców, którzy nałapią ludzi na "zimową promocję" i się nie wyrabiają z terminami.

finlandia
04-06-2019, 13:18
Ja również nie polecam firmy Vetrex. Zamówienie złożone w listopadzie 2018. Uzgodnienie montażu wczesną wiosną jak tylko temperatury będą dodatnie. W marcu zaczęłam upominać sie o montaż okien na co informacja od dystrybutora że w fabryce opóźnienia i będa wyprodukowane dopier na połowę kwietnia. Finalnie montaż 6.05. Na miejscu dowiaduję się że w oknie tarasowym był uszkodzony profil więc okno wraca do producenta. Po 2 tygodniach informacja że okno dojechało ale ze względu na złe zabezpieczenie producenta spadło i jest całkowicie uszkodzone. Po kilku dniach informacja że vetrex uwzględnił reklamację i okno będzie w pierwszym tygodniu czerwca. Dziś informacja że okno będzie dopiero na 17.06. Tak wię jesli myślicie że czas oczekiwania na okna to max 7 tygodni... możecie się zdziwić. Ogólnie nie polecam. Mają gdzieś swoich klientów i to że kolejne prace są do wykonania a na tynkarzy trzeba umawiać sie z półrocznym opóźnieniem. Jeżeli tak traktują klienta producenci PREMIUM to aż się boję jak jest u innych.
Miałem się nie odzywać, ale .. logistyka w Vetrexie jest na naprawdę wysokim poziomie (prawdę mówiąc to mam ochotę napisać że najwyższym). Oczywiście mam niekiedy "spięcia" w sprawach drobnych (brak minimum) ale co do zasady są terminowi. O usterkę taką jak opisywana bardzo ciężko.
W tej konkretnej sytuacji warto zdzwonić do fabryki i dopytać, bo zamówienia są realizowane terminowo. W przypadku zamówień z promocji zimowej salon mógł wskazać odległy termin realizacji, który okazał się (?) nietrafiony + splot nieszczęśliwych okoliczności.
Dlatego osobiście wolę gdy okna przyjeżdżają do mnie w pierwszym terminie realizacji i spokojnie czekają na montaż. Tym bardziej że i tak są opłacone.

Pytajnick
04-06-2019, 21:31
Montaż jeszcze nie skończony (brak tarasowego, doklejenie taśm itp) ale do szyb w oknach wstawionych na tę chwilę nie mam żadnych zastrzeżeń. Fakt - sprawdzałem przy pomocy latarki, bo późno wróciłem i szaro było, ale żadnych paprochów w pakietach nie widziałem. Może jutro wrócę wcześniej i zobaczę przy świetle dziennym.

ag2a
05-06-2019, 13:20
Te zielone naklejki sobie odklej bo po kilku miesiącach ciężko schodzą

Pytajnick
05-06-2019, 21:05
Naklejki pozdejmowałem :)
Do okien ,drzwi tarasowych , bramy garażowej i montażu nie mam żadnych zastrzeżeń.

magdziek
16-06-2019, 11:55
ciąg dalszy. Po kolejnych kilku tygodniach oczekiwania na nowe okno. 14.06 dostałam telefon że ekipa już w drodze.. Przyjechało !!! - Tym razem o za krótkich listwach przyszybowych, uszkodzonej maskownicy. Ba Panowie z firmy domsystem pieczołowicie montowali i nie powiedzieli ani słowa. A montaż trwał raptem 6 godzin. Dopiero jak skończyli sama zauważyłam. Odpowiedź ... no widzieliśmy zanim wyjechaliśmy, pani sobie zareklamuje... Litości.
Tak więc nadal utrzymuję swoje zdanie!! - Vetrex - nie polecam!!! Domsystem - autoryzowany salon - zdecydowanie nie polecam.

https://images90.fotosik.pl/201/7543612f8d3de1eamed.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/7543612f8d3de1ea)

finlandia
16-06-2019, 14:21
Na prawdę proponuję kontakt z fabryką, bo to nie wygląda wiarygodnie /w sensie cała ta historia z reklamacjami/. Takiego okna się nie przyjmuje tylko odsyła by po tygodniu wróciło bez wad. Może zbyt pochopnie wydaję osąd, ale mam wrażenie że to okno przestało uszkodzone u dilera /stąd termiczne rozstępy na listwach/ :(y

magdziek
16-06-2019, 17:13
Na prawdę proponuję kontakt z fabryką, bo to nie wygląda wiarygodnie /w sensie cała ta historia z reklamacjami/. Takiego okna się nie przyjmuje tylko odsyła by po tygodniu wróciło bez wad. Może zbyt pochopnie wydaję osąd, ale mam wrażenie że to okno przestało uszkodzone u dilera /stąd termiczne rozstępy na listwach/ :(y

Tak zrobię, bo to już naprawdę przegięcie. Co najgorsze ekipa świetnie wiedziała co wiezie do mnie. Montowali je 6 godzin i nie raczyli w tym czasie poinformować że cokolwiek jest z nim nie tak. Dopiero sama zobaczyłam jak już kończyli.

b_kan
21-07-2019, 22:28
Magdziej ja też mam okna vetrex z Domsystem filia Rzeszów i KATEGORYCZNIE NIE POLECAM, co do samych okien na razie nie mam zastrzeżeń 2 m-ce po montażu, który przebiegł całkiem sprawnie, nie wiem ile mają ekip ale u mnie chłopaki się starali, ale bramę garażowa mam do poprawy, reklamacja zgłoszona i cisza nawet nie dzwonie bo usłyszę kolejne wymówki, szkoda mi czasu i nerwów. Co do twojej sprawy kontaktował bym się z właścicielem w Stalowe Woli. Ja mogłem kupić w bliższej okolicy ale myślałem że otrzymam lepszy standard obsługi w większym mieście i teoretycznie większej firmie.. PORAŻKA. Dla wszystkich stojących przed wyborem okien cały rynek okien to ten sam producent (2 firmy z profilami, okuciami i szybami) decydując się kierujcie się opiniami na temat jakości obsługi i montażu.

lukasz1006
29-04-2020, 09:21
Os tanimi dniami zgłosiłem reklamację na okno z VETREXU - pęknięcie na zgrzewie w oknie tarasowym - jak wygląda procedura naprawy takiego okna?