PDA

Zobacz pełną wersję : Sterowanie kotlem z "instalacji inteligentnej" (KNX)



vanitas
19-02-2011, 13:40
Hej

Buduje dom inteligentny (z uzyciem KNX).

Chce zintegrowac kociol CO [z zasobnikiem wody i cyrkulacja] z instalacja domu. "Oryginalne" rozwiazania producentow dla KNX sa slabe oraz koszmarnie drogie - dlatego planuje zrobic integracje na nizszym poziomie (kontaktow NO, NC, 1-10v).
Potrzebuje sterowac w kotle takimi elementami jak:
* grzac/nie grzac ogrzewaniem
* temperatura jaka piec ma utrzymywac w obiegu grzewczm (najlepiej jakis sygnal 1-10v)
* temperatura jaka piec ma utrzymywac w zasobniku cieplej wody
I uzyskac kilka informacji:
* aktualna zmierzona temperatura w zasobniku wody
* aktualna zmierzona temperatura w ogrzewaniu
Jestem na etapie wyboru kotla CO - poszukuje kotla CO, ktorym da sie w ten sposob sterowac i z ktorego da sie odpowiednie informacje wyciagnac.

Czy ktos ma doswiadczenie w realizowaniem takiej integracji i moglby zasugerowac jakis kociol?

vanitas

Wakmen
19-02-2011, 16:14
...
Potrzebuje sterowac w kotle takimi elementami jak:
* grzac/nie grzac ogrzewaniem...

Jakakolwiek centrala alarmowa z modułem gsm.


...
* temperatura jaka piec ma utrzymywac w obiegu grzewczm (najlepiej jakis sygnal 1-10v)
* temperatura jaka piec ma utrzymywac w zasobniku cieplej wody
I uzyskac kilka informacji:
* aktualna zmierzona temperatura w zasobniku wody
* aktualna zmierzona temperatura w ogrzewaniu
Jestem na etapie wyboru kotla CO - poszukuje kotla CO, ktorym da sie w ten sposob sterowac i z ktorego da sie odpowiednie informacje wyciagnac.

Jeżeli ma byc taniej jak dla rozwiązań knx'owych to proponuje sterowniki plc.
Wybór kotła tutaj nie ma znaczenia bo można by do niego podłączyć nawet kominek z płaszczem (oczywiście z zasobnikiem ).
Więcej można poczytać:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?14996-Programowalne-instalacje-elektryczne-w%C4%85tek-dla-entuzjast%C3%B3w

vanitas
19-02-2011, 18:42
Moje pytanie dotyczy strony pieca - nie instalacji (ktora wykonana jest w KNX). Czyli czy ktos zna jakis piec ktorym da sie tak sterowac i z ktorego da sie na niskim poziomie uzyskac te informacje. Np viessmann'owemu vitopend'owi da sie tylko podac sygnal 'grzej'; z kolei vitodens'owi da sie juz podac 'grzej' oraz 'temperature CO' (jako 1-10v). Nadal nie da sie sterowac temperatura wody w zasobniu ani nic odczytac z pieca.