PDA

Zobacz pełną wersję : Xcomfort - kto ma i jakie wrazenia?



greg_25
19-02-2011, 19:58
Witam,

Jestem juz prawie zdecydowany na Xcomfort - glownie do sterowania oswietleniem - ale nie tylko. Szukam pomyslow na taka instalacje. Napiszcie jak to macie zrobione u siebie. Chcialbym jeszcze zintegorwac Xcomfort z jakims panelem dotykowym - najprawdopodobniej IPADem, tylko nie wiem czy sie w ogole da... Udalo sie to komus??

Greg

inwestoreq
28-08-2011, 18:30
Ja też się tym interesuję ale nie mogę znaleźć cennika. ma ktoś ?

grregg
11-09-2011, 15:04
Witam,

Jestem juz prawie zdecydowany na Xcomfort - glownie do sterowania oswietleniem - ale nie tylko. Szukam pomyslow na taka instalacje. Napiszcie jak to macie zrobione u siebie. Chcialbym jeszcze zintegorwac Xcomfort z jakims panelem dotykowym - najprawdopodobniej IPADem, tylko nie wiem czy sie w ogole da... Udalo sie to komus??

Greg

Mam u siebie xcomfort. Jest to prosty system typu "zrób to sam". Każda osoba obyta z komputerem bez problemu uruchomi na xcomfort podstawową funkcjonalność. Moduły zamontuje każdy elektryk, no może prawie każdy ;). Na stronie producenta xcomfort.pl można pobrać przykładowe instrukcje.
Nie mam u siebie sterowania ipad'em. Ale teoretycznie jest to możliwe za pomocą modułu do sterowania przez komputer ii oprogramowania do wizualizacji i webserwera (wersja demo dostępna na stronie producenta). Oczywiście webserwer musi być zainstalowany na komputerze w domu podłączonym do sieci 24h.
Testowałem to rozwiązanie lokalnie, tzn. na laptopie i bez problemu to działało. Wizualizacja, przynajmniej ta starsza wersja nie była zrobiona na "fleszu" także na ipad'zie powinno zadziałać.

Zalecam aby nie montować wszystkich modułów w metalowej rozdzielnicy ;) - widziałem już taki przypadek. Ten nowszy pilot z LCD jest trochę mało praktyczny. Nie ma guzików szybkiego wyboru. Obwody do sterowania wybiera się z listy na LCD. Chcąc załączyć dziesiąty obwód na liście trzeba 10 razy nacisnąć klawisz przewijania !! Ta starsza wersja bez LCD jest zdecydowanie poręczniejsza.



Ja też się tym interesuję ale nie mogę znaleźć cennika. ma ktoś ?
Cennik można pobrać ze strony producenta eaton. Ale od razu zaznaczam, że nie dla wprawionych będzie trochę z tym zabawy.

Najprościej jest zajrzeć do jakiegoś sklepu internetowego oferującego urządzenia xcomfort np:
http://xcomfort-sklep.pl/

inwestoreq
14-09-2011, 02:25
Dzięki za odpowiedź ale w końcu wyszła astronomiczna kwota za to co chciałem zrealizować. Dziesiątki tysięcy. Za każdy drobiazg czy możliwość czegoś trzeba płacić kilka stówek. Szkoda słów :-(

pumapunku
05-10-2011, 15:54
weźcie też pod uwagę, że eaton daje całkiem niezłe rabaty;
ktoś podsunął sklep internetowy heh, jeżeli dadzą Wam porównywalne rabaty w sklepie to spoko ale jak nie to te ceny są jakąś pomyłką

dendrytus
06-10-2011, 00:26
to te ceny są jakąś pomyłką
Ciekawe dlaczego? Skoro większość produkcji trafia do europy zachodniej.

pumapunku
06-10-2011, 11:59
A dlatego, że tam jest cena 100 czyli 100% bez żadnego rabatu więc zanim ktoś zacznie robić zakupy to niech lepiej skontaktuje się z firmą która to robi na co dzień więc na pewno dostanie jakiś rabat albo bezpośrednio z przedstawicielem EATON'a
Pytałem kiedyś w EATONie jakie dają rabaty i wiem ile można zaoszczędzić, niestety nie mogę udostępniać takich informacji

dendrytus
06-10-2011, 12:39
A dlatego, że tam jest cena 100 czyli 100% bez żadnego rabatu więc zanim ktoś zacznie robić zakupy to niech lepiej skontaktuje się z firmą która to robi na co dzień więc na pewno dostanie jakiś rabat albo bezpośrednio z przedstawicielem EATON'a
Pytałem kiedyś w EATONie jakie dają rabaty i wiem ile można zaoszczędzić, niestety nie mogę udostępniać takich informacji
Nigdy nie rozumiałem jaki jest sens ceny za produkt, kiedy każdy dostaje tak samo wysoki rabat.

perkolator
07-10-2011, 01:05
Nigdy nie rozumiałem jaki jest sens ceny za produkt, kiedy każdy dostaje tak samo wysoki rabat.

To jest jakaś psychologiczna zagrywka. Klient dostając wysoki rabat, o ile o niego poprosi, czuje się doceniony czy coś. Na zasadzie Tymochowicza i marketingu politycznego, jak poruszać częściami ciała aby wypowiedź była bardziej wiarygodna.
Producent liczy na to, że dając 50% upust od ceny detalicznej spowoduje, że dystrybutorzy wejdą w zmowę cenową i nie bedą sobie zaniżać ceny.
Kupowałem kocioł gazowy i dzwoniłem do wielu instalatorów, bo nie kupię ze składu. i jeden się wyłamał po kilku telefonach. inni trzymali ceny jakby się umówili. Dostałem go nie za 4500, a za 2750.
Socjotechnika.