PDA

Zobacz pełną wersję : Zbiornik na szambo plastikowy



jaja246
20-02-2011, 15:04
Witam. Podpowie mi ktoś w jaki sposób zabezpieczyć zbiornik żeby nie wypłyną na górę (wysokie wody gruntowe) . Oczywiście zalać wodą ale co póżniej przecież żeby używać musi być pusty.Nadmienię że niema czasu żeby zrobić wylewkę na dole pod zbiornikiem . Położyłem 4 płyty yumbo i go przywiązałem drutami Po 15 minutach pływał z tymi płytami jak łódka . Pozdrawiam

Zbigniew100
20-02-2011, 15:33
Prawo Archimedesa, obowiązuje.
Niestety ale spotkałem się już z sytuacją , że dobrze zabezpieczony zbiornik PCV został zgnieciony przez nawodniony grunt.
Proponuję obetonować, może z dużą ilością kamieni lub gruzu , coby było taniej.

karoka65
22-02-2011, 22:00
Najlepiej byłoby wylać stopy betonowe z zatopionymi metalowymi opaskami do przymocowania zbiornika po wyschnięciu betonu tak jak zbiorniki na CPNach. Chociaż znam przypadek że zbiornik 50 tyś litrów zalany benzyną potrafił pracować w ziemi, oczywiście nie wypływał.
Mój kolega miał taki problem ze zbiornikiem metalowym na szambo o ile dobrze pamiętam 20 tyś litrów. W jeden dzień zadołowany a na drugi dzień był na wierzchu.
Osadzili go znowu na dnie i zalali wodą, następnie zasypując. Odpompowali trochę żeby można było korzystać z kanalizacji i jakiś czas trzymali go blisko napełnienia maksymalnego odpompowywując po trochę żeby dobrze się zassał w ziemi. Pozostał na swoim miejscu.
Nie wiem jaki masz duży ten zbiornik, bo jak mała pojemność to będzie problem.