PDA

Zobacz pełną wersję : jaki koszt wykończenia stanu developerskiego



fantomek24
21-02-2011, 07:31
witam zakupilem razem z tesciami dom 200m, na dole tescie na górze my. Do wykończenia mamy (obecnie stan developerski) 4 pokoje, kuchnię i łazienkę przedpokój i schody na górę (100m2) woj. mazowieckie pow. pruszkowski , wszystko obecnie jest w stanie deweloperskim z grzejnikami bez parapetów jaki nalezy koszt realnie liczyc aby to wykonczyc bez mebli, ale przy założeniu wykończonej lazienki i kuchni. Wiem ze to jest indywidulane podejscie bo rózne sa ceny kuchni i lazienki, ale biorąc pod uwage stan średni-wyższy. Dzięki za pomoc w wycenie. Pozdr

ms1975
21-02-2011, 12:04
Ciężko obliczyć całkowity koszt wykończenia ale z doświadczenia mogę stwierdzić że dom tej wielkości z wykończoną kuchnią tzn meble +agd ,łazienka na gotowo,parkiet ,gładz,malowanie ,schody to koszt robocizny+materiałów zaczyna się od około 140tys w górę.Wszystko zależy od cen materiałów które zechce Pan mieć.Przykładowo kuchnia z agd może kosztować 10tys a może i 70. Pozdrawiam i życzę powodzenia

fantomek24
21-02-2011, 12:11
Ciężko obliczyć całkowity koszt wykończenia ale z doświadczenia mogę stwierdzić że dom tej wielkości z wykończoną kuchnią tzn meble +agd ,łazienka na gotowo,parkiet ,gładz,malowanie ,schody to koszt robocizny+materiałów zaczyna się od około 140tys w górę.Wszystko zależy od cen materiałów które zechce Pan mieć.Przykładowo kuchnia z agd może kosztować 10tys a może i 70. Pozdrawiam i życzę powodzenia

jakos dużo przyznam ktos powiedzial mi ze nalezy liczyc 1000 zł/m2...
a jakei sa ceny gładzi, tarakoty, glazury paneli obecnie za 1m2

ms1975
21-02-2011, 14:36
1000pln za metr nalezy przyjmowac dla wysokiego standatu,600-800 średni i 400-500 podstawowy co daje za dom o pow.200m od 90 do 200 i więcej za wykończenie domu.Lwią część tej kwoty pochłaniają meble sprzęt agd i rtv ,glazura ,wyposazenie łazienek,oświetlenie,sama robocizna to około 30%z tej kwoty.Kupując kafle ,kuchnie i wyp łazienek w castoramie kładąc na podłoge panele powinien Pan zmieścić się w 100tys natomiast jeżeli chce Pan standard średni-wyższy to myślę że od 150 w górę.Cena ta obejmuje koszt całego domu i jeżeli chce Pan wykończyć tylko górę to należy w/w kwoty podzielić na pół

krzys_i_aga
02-06-2011, 14:20
Z teściami a fujjjjjjjj .....