PDA

Zobacz pełną wersję : Jak Pozbyć się wilgoci z mieszkania



dafmian
21-02-2011, 12:15
Sytuacja wygląda następująco: Wynajmowałem mieszkanie ,które lokator strasznie zawilgocił poprzez zamykanie kanałów wentylacyjnych i wyłanczanie ogrzewania. Ściany pokryła pleśń. Jak ją teraz usunąć (morze jakiś środek chemiczny). by skutecznie pozbyć się pleśni ze ścian by nie powróciła po położeniu nowych tynków i farby. Wentylacja oczywiście jest już otwarta.

buzzer11
21-02-2011, 13:11
Kup taki preparat SAVO. Na alledrogo sprzedają. Skutecznie, szybko i na długo usuwa pleśń. POLECAM

dafmian
21-02-2011, 13:20
Dzięki aloe czy są jeszcze jakieś skuteczne sposoby pozbycia się pleśni ze ścian?

Zbigniew100
21-02-2011, 13:37
Osuszenie. :bye:

dafmian
21-02-2011, 15:14
ściany są osuszone ale boje się że jak połorze nowe tynki pleśń wyjdzie na nowo. Słyszałem że jest specjalny środek chemiczny , który wstrzykuje się w ścianę ale nie znam jego nazwy.

zibik_eng
25-02-2011, 16:38
ściany są osuszone ale boje się że jak połorze nowe tynki pleśń wyjdzie na nowo. Słyszałem że jest specjalny środek chemiczny , który wstrzykuje się w ścianę ale nie znam jego nazwy.

Walka z grzybem jest walką z wiatrakami - jeżeli używa się środków tzw "ogólnodostępnych w marketach" bazujących głównie na związkach chloru.
Do skutecznego odgrzybienia trzeba wykonać badanie mykologiczne stwierdzające z jakim rodzaniem grzyba mamy do czynienia, na jego podstawie wybieramy skuteczną silną chemię która jest:
1. droga
2. szkodliwa dla zdrowia - stąd konieczność używania odpowiednich środków ochrony dróg oddechowych jak i stroju ochronnego.

koszt skutecznego odgrzybienia ~25-100 zł./m2 ściany

jozwiaks
27-02-2011, 11:53
kolego myślę, że dobry środek na grzyba, a później suszenie i wentylowanie pomieszczenia i powinno być ok :)