PDA

Zobacz pełną wersję : Dane osobowe



arogantisch
15-03-2004, 08:36
Szanowni Państwo!
Od pewnego czasu jestem czytelnikiem Forum Muratora i musze powiedzieć, że z przyjemnością śledziłem losy, wypowiedzi jak i dyskusje uczestników. Ponieważ też czasami miałem ochotę zabrać głos w dyskusji a nie chciałem aby to był całkiem anonimowy głos postanowiłem się zarejestrować jako ’’Arogantisch’’. Zarejestrowanie się pod pseudonimem pozwoliło mi na zachowanie mojej prywatności ( przynajmniej miałem taką nadzieje ) ale jednocześnie dawało możliwości firmowania wszelkich moich wypowiedzi niezależnie od ich treści. Tworząc każdą z moich wypowiedzi chciałem przedstawić mój punkt widzenia, napisać jakie są moje poglądy, opinie na dany temat zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą lub domysłami, pomysłami a czasami nawet fantazją. Chciałem aby każda z moich wypowiedzi była jednoznacznie kojarzona z moją osobą ( dokładnie mówiąc z moim nick’iem ) a nie z jakąkolwiek grupą (nie)formalną, firmą lub instytucją dlatego między innymi nie podawałem żadnych swoich danych licząc się z możliwością ich ujawnienia (zgodnie z pkt. 7 regulaminu Forum). Niestety pomimo mojej zapobiegliwości jaki i zaufania jakim obdarzyłem Forum Muratora zostały ujawnione, poniekąd, moje dane osobowe, które znalazły się w odpowiedzi na mój post z Forum ‘’Artykuły z ‘’Muratora’’ pod tytułem Murator 3/2004 - elementarz budowlany – fundamenty której fragment cytuje:

...
Skąd ten pesymizm? Skąd ten brak zainteresowania tym, co nowego dzieje się na rynku budowlanym? I to na Politechnice Warszawskiej - uczelni z wielkimi tradycjami, która wykształciła tylu ludzi o "otwartym" umyśle? Cieszymy się bardzo, że "Murator" jest czytany na tak szacownej uczelni, ale to chyba nie nasz miesięcznik powinien być źródłem informacji dla jej pracowników.
...

W żadnej z moich wypowiedzi (również w danych osobowych ! ) nie podawałem informacji jakoby byłbym pracownikiem lub w jakikolwiek inny sposób związany z Politechniką Warszawską. Niestety nie rozumiem jaki cel miał Autor umieszczając takie informacje w swojej odpowiedzi co więcej jestem tym bardzo zaniepokojony jeżeli tego typu informacje są tak beztrosko ujawniane ( tym bardziej, że chociażby sprawdzenie nr I.P na podstawie którego prawdopodobnie zostało stwierdzone skąd post został wysłany to trochę za mało aby ujawniać niesprawdzone informacje ). Dodatkowo przeczytałem dość pokaźną ilość wypowiedzi Redakcji i nie spotkałem się z drugim takim przypadkiem ujawniana danych o Forumowiczach co może i jest optymistyczne szczególnie dla uczestników Forum ‘’Psycholog dyżurny’’ jaki i ‘’Stowarzyszenie budujących poetów ‘’ z działu ‘’sekretne zapiski Forumowiczów’’. Jednocześnie pozwole sobie zacytować wypowiedz Redakcji z Forum uwagi o Forum Muratora temat : Uwagi do Redakcji z dnia Czw Mar 11, 2004 1:46 pm
...
IP pozostaje do wiadomości redakcji
...
Byłbym bardzo wdzięczny Szanownej Redakcji za ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi jaki i usunięcie z Forum wypowiedzi na temat Politechniki Warszawskiej i sugestii na temat mojego prawdopodobnego miejsca pracy.
Z poważaniem, forumowicz Arogantisch.

pitbull
17-03-2004, 11:33
Popieram Twoja wypowiedz.

Redakcja
17-03-2004, 12:55
Historia polemiki jest taka: otrzymaliśmy list elektroniczny. Choć był anonimowy, to adres elektroniczny wskazywał na Politechnikę Warszawską jako miejsce wysłania. Chcieliśmy na zarzuty fachowca odpowiedzieć również e-mailem (choć jego list był anonimowy), ale zobaczyliśmy że swą wypowiedź Arogatisch umieścił na Forum. Stąd i nasza odpowiedź tutaj, z myślą o innych czytelnikach.
Informacja o Politechnice jest może niefortunna, ale na pewno nie ujawniliśmy danych osobowych podawanych przez Arogantischa przy rejestracji na Forum. Całe zdarzenie jest dla nas ważne, bo odebraliśmy ten list jako głos fachowca. Niemniej bardzo przepraszamy.

Joasia
20-03-2004, 00:19
Ale skandal.
Czy Redakcja dązy do tego, żebyśmy wszyscy stali się niezalogowanymi anonimami?
Pzdr dla arogantisha.
Joasia.

pitbull
20-03-2004, 15:57
Reakcja Redakcji byla. Jesli o mnie chodzi to uwazam sprawe za zamknieta. Tym niemniej nie ja jestem strona wymiany zdan.
"Nie bladzi ten kto nie szuka".