PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie narożników domu



hoare
22-02-2011, 10:56
Witam starych użytkowników forum. Szukam odpowiedzi na męczący mnie problem. Mieszkam w prawie typowym domu piętrowym "kostce " . Parter zbudowano z cegły czerwonej ,później dobudowano piętro z 1,5 pustaka z pustką powietrzną. Otóż w narożnikach ścian wychodzi mi pleśń , szczególnie od strony północnej. Ocieplenie całego domu ze względu na fundusze ( a raczej ich brak - min.50 tys. PLN ) nie wchodzi obecnie w grę. Czy wykonanie ocieplenia ze styropianu tylko na narożnikach ( boniowanie ) ma sens ? Resztę elewacji chciałbym odświeżyć terrazytem lub farbą elewacyjną .

zbigmor
22-02-2011, 19:50
Niestety raczej to sensu nie ma. Piszę "raczej" bo możliwe, że pleśń jest spowodowana kiepską wentylacją lub słabym ogrzewaniem. Niby wszystkie te elementy są ze sobą powiązane, ale nie wszystkie nakłądy będą proporcjonalne do kosztów. Wg mnie ocieplenie narożnikó tylko spowoduje koszty, a nie rozwiąże problemu. Teoretycznie może nawet stan pogorszyć.

ProMyst
22-02-2011, 19:58
50 tyś. zł ? Robiłeś kosztorys albo ktoś Ci podał kwotę? Skąd taka kwota, bo ciekawy jestem.

EWBUD
22-02-2011, 20:28
jeśli chodzi o te 50 dych, to chyba masz z 500 m2 tej elewacji? :)

ProMyst
22-02-2011, 20:37
W sumie przy wysokiej kostce 10x10 plus koszty ocieplenia dachu to może jest to realne.

tfor
24-02-2011, 06:20
bez przesady. Ja własnie kupiłem styropian 20 cm na dom kostka (prawie) gdzie pow. 240 m kw. elewacji i wyniósł mi 4600 pln bez vat (z kilkoma paczka styro 3 cm na ozdoby). Klej może kosztowac ok. 1000 pln (cały) + siatka + kołki + listwy to ok. kolejne 2 tys zł. I masz cały koszt nie wiecej niż 10 tys. Oczywiście bez tynku, ale jak zagruntujesz to jeden czy dwa lata mozesz być na kleju. A jak weżniesz styro np. 10 albo 15 to jeszzce taniej ci wyjdzie.