PDA

Zobacz pełną wersję : Stacja uzdatniania wody niekoniecznie na literkę V?



mtsw466
23-02-2011, 19:36
Witam stoję przed wyborem zakupu tego ustrojstwa. Potrzebuję w miarę dobrą ale bez żadnych wodotrysków. Ma tylko uzdatniać wodę:). Co możecie polecić za normalne pieniądze?

majki
23-02-2011, 20:26
Mam z firmy Amii z Łodzi, nie wiem co znaczy "normalne pieniądze" ;) ale za tą cenę działa bardzo fajnie i daje pyszną wodę :)
W razie czego szczegóły na PW

pozdrawiam, majki

PliP
23-02-2011, 22:03
Jako, że przeszedłem proces uzdatniania i mam własną stację to spieszę ciebie uświadomić, że to nie takie proste.
Oddaj wodę do badania i wtedy dopiero będziesz wiedział co chcesz z tej wody usuwać a co chcesz do niej dodawać.
Innej opcji nie ma, a kupowanie na sztukę sobie odpuść !!!!!!!!!

mtsw466
23-02-2011, 22:20
Mam twardą wodę. Czajnik po kilku gotowaniach można skrobać z kamienia:(. Reszta jest w normie. Będę miał kocioł gazowy a w De Dietrichu wymiana wymiennika ciepła to droga impreza.

f.5
24-02-2011, 08:39
Oddaj wodę do badania i wtedy dopiero będziesz wiedział co chcesz z tej wody usuwać a co chcesz do niej dodawać.
Innej opcji nie ma, a kupowanie na sztukę sobie odpuść !!!!!!!!!
Gdzie mozna oddac wodę do badania ? lokalny sanepid czy ktos inny się tym zajmuje?
na ta chwilę mam tylko podstawowy filtr na wejsciu w instalacji składajacy sie z 3 takich dinksów plastikowych a serwistant firmy na literę V :) proponuje mi urzadzenie za 1.5 klocka.

pismag
24-02-2011, 12:06
Jest na temat uzdatniania wody bardzo długi wątek na forum http://forum.muratordom.pl/showthread.php?117602-UZDATNIANIE-WODY-doradz%C4%99-w-sprawie-doboru-urz%C4%85dze%C5%84
Ja po przeczytaniu tego materiału kupiłem taki zmiękczacz: http://www.clack.pl/index.php?p=1_14_Clack-EI-D40
Używam go już dwa miesiące i jestem bardzo zadowolony. Zmniejszyłem twardość swojej wody z 26 na 2 st.niemieckie.
Pozdrawiam

lukep3
24-02-2011, 13:27
a ja mam stacje na V i piec tez na V ale innej firmy - i jestem bardzo zadowolony :) nie eksperymentowalem z innymi wynalazkami