PDA

Zobacz pełną wersję : renowacja mebli z rattanu



anulkawj
23-02-2011, 21:13
Witam! Kupiliśmy używane meble z rattanu. Już wiem, jak je doświeżyć, jednak jest problem - w niektórych miejscach schodzi lakier - jak go zdjąc zupełnie, żeby nie uszkodzić powierzchni i czym później polakierować? Dziekuję za wszelkie pomysły - zwłaszcza sprawdzone :)

perm
24-02-2011, 07:09
Witam! Kupiliśmy używane meble z rattanu. Już wiem, jak je doświeżyć, jednak jest problem - w niektórych miejscach schodzi lakier - jak go zdjąc zupełnie, żeby nie uszkodzić powierzchni i czym później polakierować? Dziekuję za wszelkie pomysły - zwłaszcza sprawdzone :)
W Castoramie jest taki środek do usuwania lakierów i farb, niestety nie pamietam nazwy ale widziałem tak ze 3 miesiące temu więc jeszcze powinien być :) Widziałem prezentację tego własnie na meblach rattanowych. Facet pomalował je tym środkiem a potem ściagnął cały lakier sztywną szczotką. Na moja prośbę potraktował tym równiez krzesło obsługi. Z podobnym efektem. Zlazła farba, zostało drewno. Może na stronie internetowej casto albo leroy merlin znajdziesz coś podobnego. Jest takich środków trochę.

anulkawj
24-02-2011, 18:54
Dzięki bardzo, bo mąż suszy mi głowę, ze takie graty przytargałam i muszę je odnowić :)

anulkawj
27-02-2011, 17:06
Jeszcze jedno - czym można zmienic kolor rattanu na biały? dziekuję :)