PDA

Zobacz pełną wersję : kalej do styropianu a dodatek zimowy -10



tfor
24-02-2011, 05:36
Czy można użyć dodatku ziam -10 (do wykorzystanai zaprawy w zimie) do kleju do styropianu? Na opakowaniu piszą, że do zapraw cementowych. Czy klej do styropianu jest zaprawą cementową? Mam kilka rzeczy przykleić przed oknami (ocieplenie pod rolety integro) i chciałbym już zrobić, bo wiosna jeszzce daleko, a okn aprawie przy drzwiach czekają.

fighter1983
24-02-2011, 08:48
klej do styropianu w worku jest zaprawa cementową

tfor
24-02-2011, 08:54
Też tak przypuszczałem, tylko zastanawiałem sie, czy dodatku do kleju nie będą się sprzeciwiać temu specyfikowi.

fighter1983
24-02-2011, 10:29
robilem proby na dodatku o nazwie Kerakoll Antigelo (w proszku) w temperaturze ok. -6 stopni, nie bylo z tym problemow, jezeli chodzi o parametry wytrzymalosciowe wiazania pomiedzy podlozem/klejem/plyta styropianowa. przy probie zerwania nastapilo rozerwanie styropianu. Oczywiscie pomieszanie produktow 2 firm powoduje odejscie od systemu, co w skrajnych przypadkach moze byc bardzo bolesne(odmowa uznania reklamacji), ale potrzeba matka wynalazku :P i decyzja o klejeniu z wykorzystaniem tego dodatku zostala podjeta przez inwestora
Sadze ze z innym klejem cementowym bedzie podobnie.

MORHOT
24-02-2011, 21:29
A nie prościej klej do styropianu w piance z puszki? Mróz mu nie straszny.

tfor
25-02-2011, 06:22
fighter1983, MORHOT - a co Wy sądzicie o piankach do klejenia styropianu? Jak one trzymają? Jak się klei ta pianką? dookoła i paski pośrodku czy jak?

I jeszcze jedno, czy jak się rozpocznie puszkę z pianką to trzeb ają uzyć do końca, bo inaczej przy odkręcaniu pistoletu ona wyleci? I oczywisci epo kazdym zakończeniu prac czyścić pistolet? Jak długo może być pianka w pistolecie nieużywanym?