PDA

Zobacz pełną wersję : STYROPIAN w łazience



polek2
24-02-2011, 08:47
Witam!
Otóż mam dylemat ponieważ robię remont łazienki i skulem cały tynk dlatego, że na tym tynku zaczynało być znać pleśń (najbardziej u góry w rogu). Podejrzewam, że było to skutkiem złej wentylacji przy dużym zawilgoceniu. Obecnie są gołe pustaki suporex i na jednej ścianie działowej cegła biała.
Zastanawiam się nad położeniem na te ściany styropianu ok 3 cm grubości, siatki z klejem na to folię w płynie i płytki. Co sądzicie o takim rozwiązaniu? I czy moja obawa o to że płytki mogą odchodzić razem z siatką (swoją wagę mają) jest uzasadniona?.
Myślałem też nad płytami K-G ale mam obawy, że będzie widać pęknięcia na łączeniach i płytki też mogą zacząć pękać a w najlepszym przypadku na fugach. Nie wiem czy moje obawy są uzasadnione. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

jar.os
24-02-2011, 08:55
napytasz sobie biedy tym styropianem , ściany pod nim będą grzybieć potrójnie , takich rzeczy się nie robi

polek2
24-02-2011, 10:46
hmm no właśnie sam już nie wiem. Jedni znów mówią, że styropian przecież oddycha, tylko ze będą na nim płytki to chyba nie bardzo. A co z pękaniem płyt K-G?? Ewentualnie lepiej je przykręcać do ściany tzn na te listwy metalowe czy na klej?/

jar.os
24-02-2011, 10:51
a nie lepiej położyć nowe tynki ? zagruntować ściany betokontaktem i cementowo wapienny ?

polek2
24-02-2011, 22:48
sam już nie wiem co lepsze...;/