PDA

Zobacz pełną wersję : sprawne grzejniki



Bimbalski
25-02-2011, 18:09
Witam,

wydaje mi się, że dziwnie działają mi grzejniki. Otóż często zdarza się, że grzejniki grzeją tylko w górnej części natomiast dół jest zimny. Są momenty, że mam cały grzejnik ciepły ale róznica temperatuty w górnej części jest bardzo duża w porównaniu z dołem. Sprawdzałem przed chwilą i na wejściu można powiedzieć że parzy w rękę natomiast na wyjściu jest ledwie odczuwalne ogrzewanie.
Czy może być tak, że szybkość przepływu wody przez grzejniki jest za mała ? Bo nie umiem tego inaczej zinterpretować. Dodam, że temperatura w pomieszczeniach wynosi 20 st C.

Może znacie powód występowania takiej sytuacji ?

aLien01
25-02-2011, 20:42
U mnie było podobnie pomogło kryzowanie grzejników czyli ustawienie przepływów. Ustawiłem tak, że grzejniki bliżej kotłowni ustawiłem na 2-3 a te najdalej na maxa czyli 6

qwazar
25-02-2011, 21:06
Bimbalski kiedy ostatnio odpowietrzałeś grzejniki ?


U mnie było podobnie pomogło kryzowanie grzejników czyli ustawienie przepływów. Ustawiłem tak, że grzejniki bliżej kotłowni ustawiłem na 2-3 a te najdalej na maxa czyli 6

Przypadkiem nie odwrotnie ?

beton44
26-02-2011, 06:10
skoro temperatura w pomieszczeniu = 20 stopni, to jeżeli tyle jest w planie to grzejniki działają dobrze... :-)


znamy powód występowania takiej sytuacji że grzejnik jest u góry ciepły u dołu zimny
/oddawanie ciepła przez wodę przepływającą przez grzejnik wpływa górą wypływa dołem zazwyczaj zimniejsza,
o ile grzejnik ma być grzejnikiem to tak musi być.....

quazar, przy okazji - nie jest to objaw zapowietrzenia...

Bimbalski
26-02-2011, 09:17
a powiedzcie mi czy jeśli na wyjściu z grzejnika jest już zimna woda to piec nie odbiera tego jako duża utrata ciepła i ciągle dogrzewa cwu ? Bo ten wątek rozpocząłem ze względu na duże zużycie gazu. Może właśnie jak by był większy przepływ wody to piec by nie "wariował"...