PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wentylacją w łazience



kominiarz71pp
26-02-2011, 20:20
Witam.
Czy wentylacja mojej łazienki będzie wystarczająca, jeżeli rura od kratki wentylacyjnej z łazienki na parterze, która będzie na poddaszu połączona z kominem pod katem około 25-30 stopni od poziomu na długości około 5m? Jeżeli nie to jaki jest wyjście?

jozwiaks
27-02-2011, 11:44
trochę niezrozumiale napisane kolego. Ale z tego co wyczytałem to powinno być dobrze. Jeśli nie mam wyjści ainaczej tego zrobić to zrób tak jak napisałeś, ewentualnie później dołożysz wentylatorek wyciągowy i po sprawie ;)

tomek252
11-04-2011, 14:58
Witam , ja mam podobny problem w jakimś nr muratora wyczytałem aby zrobić wentylator wyciągowy (dospel 100mm) wykuwamy otwór w ścianie wstawiamy rurę wentylator i na zewnątrz kratkę... wszystko jest ok wiatraczek ładnie wyciąga parę z łazienki na zewnątrz ale jak wiatrak się wyłączy to jest skutek uboczny wiatrak samoczynnie obraca się w drugą stronę i zasysa powietrze z zewnątrz (w zimę czuć zimne powietrze)


gdzie jest błąd ? łazienka nie ma naturalnego kanału wentylacyjnego

rwxw
12-04-2011, 20:40
ale jak wiatrak się wyłączy to jest skutek uboczny wiatrak samoczynnie obraca się w drugą stronę i zasysa powietrze z zewnątrz
To nie tak. Powietrze wpływa przez ten kanał i porusza wiatrakiem. Wiatrak daje tylko opór, a nie zasysa do środka. Musisz mieć gdzieś wywiew powietrza, skoro w łazience robi się nawiew. Spróbuj zrobić obrzęd gromniczny, to się dowiesz, którędy powietrze ucieka. Jeśli masz wentylację grawitacyjną, to musisz mieć gdzieś nawiew i wywiew. nawiew robi się w łazience. Poczytaj wątek o wentylacji : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!

Konto usunięte_12*
13-04-2011, 19:12
gdzie jest błąd ? łazienka nie ma naturalnego kanału wentylacyjnego

Jeśli chcesz się zabezpieczyć przed "cofką" i wymusić jedynie wypływ powietrza z tej łazienki, to w tym samym rurociągu (na wylocie - za wentylatorem) zainstaluj zawór zwrotny ("klapkę") najlepiej tego samego producenta, co rury (aby do niej "pasował"). Takie zawory można kupić np. w marketach.