PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W TARNINIE pracownia ARCHON



AnetaS
15-03-2004, 14:02
Chciałam zapytać czy ktoś z Was buduje wg projektu "dom w tarninie" z biura projektowego Archon
Ja zaczynam za ok. miesiąc.
Może ktoś ma jakieś uwagi?
http://www.archon.com.pl/bin_/projekty/10778116441b8a4967ac8f2876fd808b3e4b929560
http://www.archon.com.pl/bin_/projekty/1077811643ccf3068c103add2789e233abe3fee98a

PPawluk
15-03-2004, 14:51
Czesc - fajny projekt - ja chce budowac orchidee i widze ze kilka rzeczy jest podobnie...
Moje zastrzezenia / pytania to:

1. Dziwne schodki do pokoju nad garazem - ciekawe jak to wyglada w praktyce??
2. Czy potrzeba Ci az tyle pokoi na gorze ??
3. W takim domu przydalaby sie druga lazienka na gorze (5 pokoi to piec osob - moze byc troche tlok z rana..)
4. Kominek przenioslbym na ta scianke miedzy jadalnia salonem a kuchnia. Milo jest siedziec przy kominku przy stole jadalnianym - w praktyce wiekszosc czasu spedza sie przy tym stole i tutaj powinno byc milo - ostatnio widzialem podobny rozklad kuchnia / salon i tam byl kominek przy stole bylo ok - niezyt wyobrazam go sobie tam w rogu
5. W orchidei sa takie same schody - nie wiem czy nie beda za waskie (moze sie okazac ze wersalki na gore trzeba wstawiac dzwigiem przez zalozeniem dachu :):)
6. Poza tym ja musze miec podwojny garaz - ale to jest kwestia osobistych preferencji.

Ogolnie domek jest super ale tani to on pewnie nie bedzie (hihihi - mowi to osoba ktora wybrala orchidee)

groszek 3
18-03-2004, 13:26
Rozkładem pomieszczeń to mam prawie identyczny dom (Dom pod Orzechem 2 tejże pracowni). Mam tylko innych dach co powoduje zmniejszenie powierzchni na pietrze. :lol:
Mój dom już stoi, powoli go wykańczamy. Muszę przyznać że jest spory, ale ma swój urok. Ale nie ukrywam że na starość gdy dzieci podrosną, wybuduje sobie drugi malutki taki 70-100 mkw. :P

No i potwierdzam sporo kosztuje. :cry:

Pozdr...

groszek 3
18-03-2004, 13:30
PPawluk - obejrzałam twój projekt...też ładniutki, ale pocieszyłam się twoim kosztem (wiem to brzydko) że mój jest ciut mniejszy. :lol: :wink:

Pozdr...[/b]

PPawluk
18-03-2004, 14:21
Groszek:

Jesli juz jestes na etapie wykanczania to napisz jak oceniasz wiarygodnosc kosztorysow Archonu ?

Ja planuje budowac systemem gospodarczym i mysle ze uda mi sie sciac 10 - 15 % bez wielkich wyrzeczen jakosciowych maaterialow - co o tym sadzisz jako "praktyk"??

groszek 3
18-03-2004, 17:32
PPawluk
Jestem dopiero na początku wykańczania, ale mogę Ci powiedzieć, że z naszych obliczeń (mam na myśli minimum) do wprowadzenia (kwestia użytych materiałów) jesteśmy wstanie zjechać z kosztów podanych przez Archon o 40%-30% (w zależności od stopnia wykończenia).
Myśle że to spora różnica. :lol:
Do stanu surowego użyliśmy materiałów podanych w projekcie, czyli ogólenie trzymamy się ich wytycznych.

PPawluk
19-03-2004, 07:21
Groszek - dzieki - to mi przywraca chec do zycia ...

A co powiesz nt jakosci projektu przygotowanego przez Archon - duzo wychwyciles bledow / bzdurek i niedociagniec - mysle ze podobnie bedzie w moim :) ??

AnetaS
19-03-2004, 13:03
Witam
PPawluk dziękuję za uwagi do mojego projektu. :P
Kupując projekt byłam świadoma, że są schodki w pokoju nad garażem, nie wiem jak to będzie w praktyce. Na to pytanie odpowiem za rok może dwa. :D
Pokoi mam pięć bo tyle osób ma zamieszkać w tym domu, i każdy chce mieć swój. Na dole jest jeden rezerwowy – jak przyjadą goście.
Kominek myślę że pozostanie w rogu, ponieważ trudno mi wyobrazić sobie kominek przy jadalni. Zawsze chciałam mieć taki kącik z kominkiem naprzeciw którego mogłabym usiąść wygodnie w foteliku i np. poczytać książkę. Przy stole jadalnym jakoś mi nie pasuje.
Wiesz, że zastanawiałam się nad garażem dwustanowiskowym, ale tak sobie myślę czy mnie będzie stać jeszcze na drugi samochód, po wybudowaniu takiego dom. :-? Mam nawet zgodę biura projektowego na tą zmianę.
Twój „dom w orchideach” bardzo ładnie się prezentuje. Ale ten dach na pewno będzie dużo kosztował. Jednym z punktów wg których szukałam projekt był – prosta budowa dachu.
Groszek 3 Twój dom też jest super, tylko brakuje mi garażu i ten dach.
Bardzo optymistycznie brzmi Twoja wypowiedź
że z naszych obliczeń (mam na myśli minimum) do wprowadzenia (kwestia użytych materiałów) jesteśmy wstanie zjechać z kosztów podanych przez Archon o 40%-30% (w zależności od stopnia wykończenia).
Mi również wydaje się że całość kosztów powinna być niższa niż w kosztorysie. Liczę na jakieś 30 %. Chyba że po 1 maja ceny materiałów mocno pójdą w górę. Nie kupuję teraz ponieważ nie mam gdzie tego składować.

groszek 3
19-03-2004, 13:08
AnetaS - tak to prawda, dach mam skomplikowany, ale sama przyznaj rzuty to prawie identyczne mamy. Nie napisałam że buduję Pod Orzechem 2, czyli wariant z jednym garażem i tym sposobem mam tam dodatkowy pokój (siłownia w planach) z niezależnym wejsciem z korytarza kosztem ciut pokoju i łazienki. :lol:

Głowa do góry.......jest i będzie dobrze - bo musi. Innej opcji nie zakładam. :lol:

PPawluk
19-03-2004, 13:22
w sumie to ja nie wiem dokladnie jak to jest z tymi dachami - niby bardziej skomplikowany to drozszy jednak chyba glownym nosnikiem ceny jest wielkosc

poogladalem nawet troche kosztorysow w sieci i zazwyczaj potwierdza sie ze ta sama wielkosc to mniej wiecej ta sama cena z b mala roznica na skomplikowanie.

Co do kominka i garazu to pozostaje niewzruszony !! :):)

A jak masz rozwiazana liczbe kominow - w orchidei jest ich podobo duzo i sa bez sensu - widac to dopiero w projekcie.

groszek 3
19-03-2004, 14:16
Jeśli dobrze zauważyłam to masz 2 kominy, ja również, więc chyba nie jest tak źle. Ja nie narzekam.
:lol:

AnetaS
20-03-2004, 00:09
Masz rację Groszek 3 rzuty naszych domów są bardzo podobne. :D
A co do kominów to mam ich trzy: kotłownia, kominek i łazienka oraz wywietrzaki z kuchni.
:P

Arco
24-06-2005, 15:28
Odgrzebałem stary temat - ale właśnie rozpocząłem budowę Domu w Tarninie - mam na razie wylane ławy fundamentowe ale za 2 miechy ma stac już stan surowy otwarty ...

AnetaS
27-06-2005, 08:09
No to jest nas trójka
Rzeszów - ja :P
Gdynia - Arco
i Bydgoszcz - Cyganka
:D

Może ktoś jeszcze??

Arco
12-09-2005, 12:47
Jako że jestem na etapie poddasza chciałbym się podzielić swoimi dotychczasowymi spostrzeżeniami dot. projektu.

1. Zmieniliśmy strop z Terrivy na monolityczny - tak nam radziła p. kierownik budowy i po przeczytaniu kilku watków na ten temat zgodziliśmy się z nią.

2. Zrezygnowaliśmy ze schodów zabiegowych na rzecz schodów dwubiegowych z podestem - co prawda stopień ma 17-18 cm wys i 25 szerokości, zabraliśmy 15 cm z przejścia na parterze ale sa wygodniejsze (mam porównanie do zabiegówek u rodziny).

3. Komin do kominka koniecznie schowajcie w ścianie - tak jak wystaje w projekcie uniemożliwia praktycznie usadownienie kominka naroznego (nie patrzcie na to jak wyglada w projekcie bo tak kominka się nie da ustawić) - jak chcecie narożny to wyjdzie na "pół" pokoju - Aneta mi o tym pisała ale myślałem że to sie da załatwić - niestety nie da i kominek będziemy mieli na scianie nie narozny.

4. Mamy garaż 2 stanowskowy - pokój nad garażem jest super jako pokój rekreacyjny.

5. Budujemy z Porothermu nie z keramzytobetonu.

6. W projekcie przy ścianach fundamentowych jakoś nie było widac różnicy w poziomach garażu i częsci mieszklanej i musimy teraz kombinować żeby podłoga miała różne poziomy - po prostu będzie rózny przekrój podłóg - zwróćcie na to uwagę.

7. połączyliśmy 2 pokoje na piętrze przy mansardzie (mamy 1 duza sypialnie) ale architekt zaprojektował nam ramę stalową zamiast słupa i trochę z tym było zabawy - na szczęście wykonawcy sobie poradzili.

To tyle ode mnie jak macie jakieś własne spostrzeżenia to chętnie przeczytam - jestem na tym etapie ze jeszcze moge wprowadzic zmiany ulepszające.