PDA

Zobacz pełną wersję : Deska CEDR



void
27-02-2011, 11:32
Witam serdecznie,
swego czasu... jakieś 12 lat temu... pracowałem sobie na budowie w Londynie. I w jednym z domów klient zażyczył sobie podłogę z deski cedrowej. Przyjechało to to z daleka.... I powiem tak.... Zapach dechy był powalający!! (desek nie było dużo ok 40 m2 do dobudowywanej kuchni). Przyjechały świeże. I od tego momentu zakochałem się w nich...
Czy ktoś wie czy u nas w kraju można dostać taką tarcice podłogową?? Jak wygląda kwestia z montażem (ja wyjechałem przed zamontowaniem tego cuda), impregnacji i wszystkich innych kwestii.

Pozdrawiam

Karol

jarekkur
27-02-2011, 22:46
Witam serdecznie,
swego czasu... jakieś 12 lat temu... pracowałem sobie na budowie w Londynie. I w jednym z domów klient zażyczył sobie podłogę z deski cedrowej. Przyjechało to to z daleka.... I powiem tak.... Zapach dechy był powalający!! (desek nie było dużo ok 40 m2 do dobudowywanej kuchni). Przyjechały świeże. I od tego momentu zakochałem się w nich...
Czy ktoś wie czy u nas w kraju można dostać taką tarcice podłogową?? Jak wygląda kwestia z montażem (ja wyjechałem przed zamontowaniem tego cuda), impregnacji i wszystkich innych kwestii.

Pozdrawiam

Karol
Przyjechało to cudo z Ameryki Północnej. Pytaj w DLH lub u importerów drewna.

zbyszek57
15-03-2011, 20:17
Przyjechało to cudo z Ameryki Północnej. Pytaj w DLH lub u importerów drewna.

Ze tak powiem.. w Ameryce Polnocnej ten cedr to gdzie rośnie? z tego co wiem..to cedr olbrzymi występuje naturalnie w basenie morza śródziemnego no i w Himalajach . z w USA i Kanadzie oferują czesto syberyjski odpowiednik zapachowy cedru czyli Limbe olbrzymia zwana cedrem(kedrem) . Zapach powalający ze względu na olejki eteryczne i na wiecznie krążąca żywice( jak w modrzewiu). Cena deski 32 mm to około 80 zl za metr kwadratowy. Montaz wymaga troche wiedzy bo drewno cedrowe ogolne jest bardzo lekkie i bardzo delikatne. W 1 mm kw powierzchni tzw bieli znajduje sie okolo 65 000 kapilar w powietrzem, dlatego tez metr szescienny cedru wazy okolo 400 kg w stanie powietrzno suchym. kolor od jasnozłotego do głębokiego różu.to tak na szybko.
aa.. Bill Gates mieszka w domu z cedru LIBAŃSKIEGO ..zeby nie bylo ze to cedr amerykański :P:P

subfosylny
18-03-2011, 19:57
Jak zwykle, coś tam słyszałeś, ale nie do końca. "Cedrów" stosowanych jako materiał stolarski jest kilkadziesiąt. Należą o dziwo do różnych rodzin i mają diametralnie różne właściwości i zastosowania .
Wymienię najważniejsze gatunki z Ameryki : Thuja plicanta - Western Red Cedar zwany Canoe , Chamaecyparis thyoides - White cedar , Juniperus virginiana - Eastern Red Cedar ( na ołówki ), Calocedrus decurrens - Incense Cedar , Chamaecyparis lawsoniana - Oregon Cedar, Juniperus barbadensis - Red Cedar ( też na ołówki ) , Torreya taxifolia - Stinking Cedar. W Europie i Afryce najczęściej spotykanym drewnem jest drewno gatunku Cedrus atlantica Manetti - w tym tz libański i atłaski - ma piękną charakterystyczną woń . Często też przy mylnym tłumaczeniu nazwy , spotyka się w handlu jako cedr drewno Cedro - Cedrela odorata L. z Ameryki Środkowej .
"....Bardzo miękkie i delikatne...." - to proponujesz na podłogę? Do kompletu rakiety śnieżne, żeby nie było wgnieceń?

Void ,najlepiej tak jak Ci dobrze doradził Jarekkur, skierować się do DLH lub innej firmy zajmującej się profesjonalnie drewnem importowanym i tam zamówić podłogę.

JarekPo
22-03-2011, 08:54
Nie polecam firmy DLH , sprzedali mi 140m2 deski - BUBEL , deska nie była sezonowana, nie trzymała wymiarów ,miała jakieś pręgi jak się póżniej okazało ślady po przekładce - zbywano mnie i początkowo nie uznano reklamacji, do czasu aż powołałem się na opinię biegłego
Pierwszy i ostatni raz wybrałem się do znanego ( czytaj mającego fundusze na reklamę ) punktu . Znajomi zaopatrywali się w małym punkcie w Poznaniu i udało im się kupić piękną dechę w dobrej cenie a do tego trafili na super ekpię . No cóż jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz , szczerze odradzam zakup drewna w DLH - sprzedają szajs i tyle

Parkiet
22-03-2011, 12:35
Nie polecam firmy DLH , sprzedali mi 140m2 deski - BUBEL , deska nie była sezonowana, nie trzymała wymiarów ,miała jakieś pręgi jak się póżniej okazało ślady po przekładce - zbywano mnie i początkowo nie uznano reklamacji, do czasu aż powołałem się na opinię biegłego
Pierwszy i ostatni raz wybrałem się do znanego ( czytaj mającego fundusze na reklamę ) punktu . Znajomi zaopatrywali się w małym punkcie w Poznaniu i udało im się kupić piękną dechę w dobrej cenie a do tego trafili na super ekpię . No cóż jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz , szczerze odradzam zakup drewna w DLH - sprzedają szajs i tyle

Osobiście masz prawo do takiej oceny, lecz opiera się ona na jednym incydencie. Wg. Twojego opisu DLH nie nie potrafiło się odnależć w trudnej dla nich sytuacji i to można uznać za ich błąd.
Ja jako firma parkieciarska mam tu inne zdanie i jest ono poparte wieloletnią - dobrą współpracą.
Zwróć uwagę na treść Twojego postu gdzie piszesz, żę Twojemu znajomemu "dało się" ponieważ "trafił". Myślę że nie każdy może mieć tyle szczęścia i póki co lepiej trzymać z tymi, którym czasami może coś "nie wyjść". Pozdrawiam.

subfosylny
25-03-2011, 08:10
Ciekawe, gdzie "mały punkt" z Poznania kupuje materiał?

Aleksandryta
25-03-2011, 08:13
pewnie w DLH ;)

kapamar
25-03-2011, 08:57
Reklama czyni cuda ;)

subfosylny
25-03-2011, 18:07
pewnie w DLH ;)

Też tak podejrzewam.

Poza tym przypominam, że to wątek o cedrze a nie o DLH.

alcia
16-11-2013, 19:45
ja również wymieniam teraz podłogę na deskę cedrową spróbuję dodać fotkę