PDA

Zobacz pełną wersję : Domek do ogrodu



Lataren
27-02-2011, 22:02
Witajcie chciałbym zrobić dla dziecka domek drewniany czy ktoś z Was może coś takiego już robił - to ma wyglądać jak pseudo altanka jakie materiały należy użyć na co zwróccić uwage?

Paprotnik19
28-02-2011, 13:38
Parę lat temu zrobiłem cos takiego.Domek posadowiony na palach na wysokości ok 2m nad ziemią.Pod nim znajdowała się chuśtawka i drabinka.W moim przypadku najważniejsze było bezpieczeństwo dzieciaków podczas zabaw: odpowiednie posadowienie całej konstrukcji i jej sztywność-tak aby podczas największych szaleństw się nie przewróciła.Oprócz tego odpowiednio wyszlifowane i pozaokrąglane krawędzie,barierka o odpowiedniej wysokości,drabinka o antypoślizgowej powierzchni itd.

Lataren
01-03-2011, 06:45
Możesz wrzucic jakieś zdjęcie?

Lataren
28-02-2012, 12:39
Chciałbym odświeżyć temat, otóz przystepuję do budowy do mku z drewna co na styl małpiego gaju (czy zwał tak zwał) i teraz mam wątpliwość.
Jakiej grubości dawac materiały myślałem tak:
1. Domek o wysokości ok 1,7 do 2 m tak aby z boku jeszcze było można wyprowadzić "belkę na huśtawkę.
2. Czy dawać podpory czyli nogi domku z kantówek 10x10 (cm) i jakie deski na podłogę - znajomy podpowiadal aby dawać min. 3,2cm bo tzw. calowki są za słabe?