PDA

Zobacz pełną wersję : Biały,słony nalot na pustakach.POMOCY!



Artur276
01-03-2011, 19:46
Witam potrzebuję pomocy,buduję dom z pustaków Wienerberger.Po wymurowaniu pod strop zauważyłem,że pojawiły się białe plamy(osad)po paru dniach znacznie ich przybyło.Mają one słonawy smak,próbowałem to usunąć za pomocą szczotki jednak znowu się pojawiły.Czy ktoś z was miał podobny problem?Mam obawy,że będzie to wychodziło na tynki.Proszę o poradę!!
Zamieszczam kilka fotek.

marcys20
01-03-2011, 20:05
nie wiem co to dokladnie jest ale na 99,9% sa to wykwity mineralow/soli z cementu. mam tak samo wszedzie tam gdzie do budowy użyto cementu z "innej"cementowni.

face
01-03-2011, 20:18
wykwity solne powstaly na skutek zalewania pustakow woda deszczowa i topniejacym sniegiem oraz dzialaniem mrozu
bardziej to z pustakow jest, ewentualnie z wapna jesli bylo dodane do zaprawy nie z cementu
pozostaje je czyscic, najlepiej szczotka ulicowka - taka twarda
wykwity beda wychodzic dopoki pustaki beda narazone na dzialanie wody opadowej, przykryjesz dachem efekt sie zmniejszy ale nie ustapi calkowicie

fato
01-03-2011, 20:27
Witam potrzebuję pomocy,buduję dom z pustaków Wienerberger.Po wymurowaniu pod strop zauważyłem,że pojawiły się białe plamy(osad)po paru dniach znacznie ich przybyło.Mają one słonawy smak,próbowałem to usunąć za pomocą szczotki jednak znowu się pojawiły.Czy ktoś z was miał podobny problem?Mam obawy,że będzie to wychodziło na tynki.Proszę o poradę!!
Zamieszczam kilka fotek.


Miałem to samo można spać spokojnie nic nie robiłem i po 2 latach mieszkania nawet malutka plamka nie wyszła. Pozdrawiam

agusia59
09-01-2016, 14:17
Ja własnie to mam, bo zanim zrobili dach mury stały nie przykryte, a przez kilka dni były ulewy. Pustak Winerberger, dodatek wapna w płynie. Czym to zetrzeć, zmyć i czy wyjdzie na powierzchnie tynku wewnetrznego? 342720 342721. Tam gdzie mokre tam wyszło białe