PDA

Zobacz pełną wersję : Zestawy kominowe z allegro?



darroo
03-03-2011, 18:25
Co myślicie o systemach kominowych tz.( uniwersalnych) np. na allegro jest ich sporo i z tego co widzę sporo osób je kupiło, z tond moje pytanie, jak taki komin się spisuje ,może na forum jest użytkownik takiego systemu? Osobiście do CO zastosuje komin Schielda ale zastanawiam się nad drugim do kominka ,schield niestety sporo kosztuje.

fenix2
03-03-2011, 19:13
Jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

edgar184
03-03-2011, 19:44
A właśnie bardzo dobre pytanie.
Zamówił ktoś taki zestaw??

darroo
04-03-2011, 19:00
Jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

W sumie też jestem tego zdania. Z tym że gość na allegro sprzedaje tylko te zestawy już od 2008 roku i poszło mu już ich ponad 820 sztuk z czego ma tylko 2 negatywne komentarze? Tu chodzi tylko o jedną osobę a jest o wiele więcej sprzedawców tych kominów, i sam nie wiem, czy oby nie przepłacamy za markę i chwyt reklamowy kupując zestawy bardziej znanych firm? Ps. na te kominy z allegro też dają 30 lat gwarancji.

edgar184
04-03-2011, 19:35
Oferta jest ciekawa, w moim przypadku różnica w cenie dla 2 kominów to jest ok 2tyś zł, także ponowie pytanie, czy ktoś już taki zestaw zamówił, użytkuje??
Czemu piszecie że do wszystkiego to do niczego?? Czy komin służy do czegoś innego niż odprowadzanie spalin??:)

karoka65
04-03-2011, 19:41
Zapodajcie konkretnie linka do aukcji, o co wam chodzi ?

edgar184
10-03-2011, 19:42
Pierwszy z brzegu :

http://http://allegro.pl/najlepszy-uniewersalny-11-m-b-komin-ceramiczny-200-i1497398744.html

Nikt na prawdę z forum nie miał czegoś takiego??

fenix2
10-03-2011, 21:38
Na tej aukcji gość ma wkłady od P-D Refractories
Kominy z tymi wkładami sprzedaje też:
http://www.kominy.cjblok.com.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.allegro.pl%2Fn ajlepszy-uniewersalny-11-m-b-komin-ceramiczny-200-i1497398744.html%26%2391%3B%2FURL%5D%3Cbr%20%2F%3E %0A%3Cbr%20%2F%3E%0ANikt%20na%20prawd%C4%99%20z%20 forum%20nie%20mia%C5%82%20czego%C5%9B%20takiego%3F %3F%26%2391%3B%2FQUOTE%5D%3Cbr%20%2F%3E%0A%20%3Cbr %20%2F%3E%0A%3Cbr%20%2F%3E%0AOni%20maja%20wk%C5%82 ady%20firmy%3Aczeskiej%20firmy%20P-D%20Refractories%20CZ%20a.s.%20%3Cbr%20%2F%3E%0AKt %C3%B3re%20s%C4%85%20te%C5%BC%20sprzedawane%20prze z%20%26%2391%3BURL%3D%26quot%3Bhttp%3A%2F%2Fforum. muratordom.pl%2Fredirector.php%3Furl%3Dhttp%253A%2 52F%252Fwww.kominy.cjblok.com.pl%252F)

Znam jedna osobę co ma kupiony komin z wkładem P-D Refractories ale jeszcze nie użytkuje.


W sumie też jestem tego zdania. Z tym że gość na allegro sprzedaje tylko te zestawy już od 2008 roku i poszło mu już ich ponad 820 sztuk z czego ma tylko 2 negatywne komentarze? Tu chodzi tylko o jedną osobę a jest o wiele więcej sprzedawców tych kominów, i sam nie wiem, czy oby nie przepłacamy za markę i chwyt reklamowy kupując zestawy bardziej znanych firm? Ps. na te kominy z allegro też dają 30 lat gwarancji.

Zwykle komentarz wystawia się kilka dni po zakupie jeżeli transakcja przebiegła pomyślnie.
Wątpię żeby ktoś czekał z komentarzem do czasu aż sprawdzi go w "praniu".
Więc nie polegał bym na tym.

karoka65
10-03-2011, 22:44
Nie wiem dlaczego ale ani jeden ani drugi link mi nie wchodzi ?

karoka65
10-03-2011, 22:45
Jeśli chodzi wam o ceramiczny to mam taki. Można pytać.

eniu
11-03-2011, 06:45
W sumie też jestem tego zdania. Z tym że gość na allegro sprzedaje tylko te zestawy już od 2008 roku i poszło mu już ich ponad 820 sztuk z czego ma tylko 2 negatywne komentarze? Tu chodzi tylko o jedną osobę a jest o wiele więcej sprzedawców tych kominów, i sam nie wiem, czy oby nie przepłacamy za markę i chwyt reklamowy kupując zestawy bardziej znanych firm? Ps. na te kominy z allegro też dają 30 lat gwarancji.

Nie mówię , że kominy są złe . Nie wiem nawet jak wyglądają (link nie działa).

Czepię się logiki. 30 lat gwarancji ! Tak teraz wszyscy mają . Standardzik :D.
Produkują to pewnie od 8 lat, facio sprzedaje je 2 lata.
Nikt nie wie jak będą wyglądać za te 30 lat.

Co zrobisz jak za 5 lat ,albo za dziesięć coś ci pierdolnie ,albo sfajczysz
chałupe. Do kogo pójdziesz?? Do Allegro ?

Bo gościu już pod innym adresem będzie oponami handlował .

Schiedel też dawał 30 lat gwarancji na ceramikę do kominków,
a teraz już cichcem stal sprzedaje i do kominków stal poleca,bo
ceramika się nie nadaje . Ale to ja ci mówię , bo oni nie mogą.

darroo
12-03-2011, 12:18
Nie udało mi się wrzucić linka, ale wbijcie w wyszukiwarkę na allegro nr aukcji (1497398471)

darroo
12-03-2011, 15:05
Nie mówię , że kominy są złe . Nie wiem nawet jak wyglądają (link nie działa).

Czepię się logiki. 30 lat gwarancji ! Tak teraz wszyscy mają . Standardzik :D.
Produkują to pewnie od 8 lat, facio sprzedaje je 2 lata.
Nikt nie wie jak będą wyglądać za te 30 lat.
Co zrobisz jak za 5 lat ,albo za dziesięć coś ci pierdolnie ,albo sfajczysz
chałupe. Do kogo pójdziesz?? Do Allegro ?

Bo gościu już pod innym adresem będzie oponami handlował .

Schiedel też dawał 30 lat gwarancji na ceramikę do kominków,
a teraz już cichcem stal sprzedaje i do kominków stal poleca,bo
ceramika się nie nadaje . Ale to ja ci mówię , bo oni nie mogą.

Tak jak piszesz, nie wiemy co będzie za 30 lat ale na przykład kominy z murowane z cegły (szczególnie z dzisiejszej) po 20 latach również pękają ,obkruszają się i myślę że prawdopodobieństwo pożaru przy takim kominie jest większe zwłaszcza że nie ma on żadnej izolacji. Ludzie dzisiaj wpychają do starych murowanych kominów stal w postaci rur, bo przy kominie murowanym nie mają innego wyboru, pozostaje jedynie wyburzenie.Cenowo jeśli chodzi o ten komin, a wymurowanie z cegieł i włożenie w wewnątrz wkładu z kwasówki + ocieplenie wychodzi taniej ceramika, a co będzie z ceramiką po 20 czy 30 latach zobaczymy, nic nie jest wieczne.

eniu
12-03-2011, 18:50
Tak jak piszesz, nie wiemy co będzie za 30 lat ale na przykład kominy z murowane z cegły (szczególnie z dzisiejszej) po 20 latach również pękają ,obkruszają się i myślę że prawdopodobieństwo pożaru przy takim kominie jest większe zwłaszcza że nie ma on żadnej izolacji. Ludzie dzisiaj wpychają do starych murowanych kominów stal w postaci rur, bo przy kominie murowanym nie mają innego wyboru, pozostaje jedynie wyburzenie.Cenowo jeśli chodzi o ten komin, a wymurowanie z cegieł i włożenie w wewnątrz wkładu z kwasówki + ocieplenie wychodzi taniej ceramika, a co będzie z ceramiką po 20 czy 30 latach zobaczymy, nic nie jest wieczne.

Świat ostatnio nabrał przyśpieszenia w skali dotychczas
niespotykanej. Trzeba uważnie obserwować branżę ,by
być na bieżąco. Coś czym zachwycaliśmy się 10 lat temu
niekoniecznie musiało się sprawdzić.
Komin z cegieł służył od pokoleń , więc nie dajmy "się
zwariować" . Wystarczy do niego włożyć stal i sprosta
nowym zadaniom. Ocieplenie nie pomoże nie zaszkodzi,
natomiast przy konieczności ewentualnej wymiany stali
mocno skomplikuje życie.

darroo
14-03-2011, 11:05
Wkłady są firmy P-D Refractories tak jak już wyżej było wspomniane, izolacja jest rockwoola a pustak jak pustak ,beton. Nie wiem co o tym myśleć ,za mało wypowiedzi.

fenix2
14-03-2011, 11:54
Nie wiem dlaczego ale ani jeden ani drugi link mi nie wchodzi ?


Forum jakoś dziwnie zamienia linki dodaje "coś od siebie". Dlatego nie dział.

pms
14-03-2011, 11:55
Ja mam taki komin. Od dwóch sezonów używam. Palę "wszystkożerną" kozą, deskami z budowy, wyciętymi starymi drzewkami owocowymi a przy dużych mrozach dodatkowo węglem. Nie wiem jak wkład będzie wyglądał za 30 lat. Narazie nic niepokojącego nie zauważyłem. W lokalnych hurtowniach ceny 2x wyższe od tych z allegro. Złożenie komina nie jest trudniejsze od składania klocków lego :)

raas
14-03-2011, 12:20
pms- sam go składałeś ? jaki wysoki masz ten komin? czym wykańczałeś powyżej dachu?

darroo
14-03-2011, 12:29
Widziałem kominy systemowe obrobione marmolitem o grubym uziarnieniu, bardzo fajnie wyglądały.

pms
15-03-2011, 11:26
tak raas - sam go składałem - tzn z pomocą teścia ;) Komin 7 m. Powyżej dachu wykończony jest płytkami klinkierowymi - ale to już załatwili dekarze, którzy kładli blachę.

karoka65
15-03-2011, 16:45
Tak jak pisałem mam komin ceramiczny kupiony na allegro, coś takiego jak darroo podał numer aukcji tylko bez wentylacyjnego. Podłączony kocioł na eko groszek od dwóch lat. Wybierałem na jesień sadze ( 2 wiadereczka po śledziach chyba 850g) przez drzwiczki widać że komin nawet się nie zabudził, ceramika tylko troszkę przyciemniała. Postawiliśmy z kolegą murarzem w dwa wieczory, co prawda komin ma tylko 5m wysokości ale jest to wystarczające. Nie ma żadnych pęknięć jak kogoś ciekawi. Zamawiałem jeszcze po sobie dla szwagra 7m i dla koleżanki 9m. Ten kolega murarz mówił mi że teraz na budowach tylko takie kominy stawiają, ciąg dużo lepszy, szybciej się buduje i nie zabijają się przez to że ceramika jest gładziutka i sadza się nie łapie. Kupowałem od użytkownika chyba Dobry_komin miał nick na alledrogo. Komin przyjechał z Białegostoku w opolskie w ciągu 24 godzin. Cały komin wybudowany jest na zewnątrz budynki także to ocieplenie wewnętrzne się przydało. Na pustaki keramzytowe jest położona siatka i pociągnięte klejem chyba takim jak do styropianu + pomalowanie. Można raczej wykończyć czym się chce. Jak coś to pytać, jak będę umiał to odpowiem.

darroo
30-04-2011, 07:39
Witam ponownie ,zakupiłem przed świętami dwa zestawy kominowe, jeden na alegro, wyżej wspomniany z wkładem firmy P-D Refractories z wentylacją, a drugi w pobliskiej mi hurtowni budowlanej firmy Presto. Nie używam jeszcze żadnego z nich bo jestem na etapie wylewania stropu więc w tej kwestji się nie wypowiem ale jeśli chodzi o montaż to w ciągu dwóch dni postawiłem obydwa nad górny poziom stropu. Porównując obydwa systemy powiem tak: wkłady nie różniły się niczym ani wielkością ani kolorem nawet felc był taki sam i w obu przypadkach montaż odbywał się na zaprawie szamotowej. Wełna mineralna o tm samym wyglądzie i kształcie firmy rockwool, a pustaki jak pustaki. Jedynymi różnicami było to że: przy zestawie z allegro pustak był zespolony kanał spalinowy + wentyl. i były z keramzytu przy czym były lżejsze , przy Presto niby też był keramzyt ale jednak przeważał tam beton a kanał spalinowy i wentylacyjny składał się z dwóch osobnych elementów. Za to drzwiczki wyczystki i zaprawa szamotowa były lepszej jakości przy Presto, niestety nie dołączają do zestawu czapy a ci z allegro owszem. Podsumowując: Z obydwu kominów jestem zadowolony a jeśli chodzi o ceny to za Presto wraz z transportem około 21km zapłaciłem 3150zł, a za P-D Refactories przez allegro 1850zł transport z centralnej polski ,ja mieszkam na wschodzie?